Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nowe muzeum w Puławach i nowa dyrektor. Jakie plany ma Honorata Mielniczenko?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 stycznia 2017 r. o 21:50 Powrót do artykułu
Honorata - piękne imię pięknej kobiety. Życzę powodzenia Pani Dyrektor!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z Janowca wyleciala z hukiem, to ją PiS przygarnął w Puławach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Jesteśmy przekonani, że tak będzie", " Chciałabym, żeby tak było" - ludzie na Boga wiecie czy nie? Jak można być odpowiedzialnym za publiczne pieniądze i nie mieć wiedzy, tylko wiarę i nadzieję. Strach się bać co dalej będzie z Puławami. Pan wiceprezydent to żenada kadencji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jaką pensyjkę dostanie dyrektorka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałaby, chciała... hehehe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cóś taka starsza ta pani niż we wcześniejszym artykule.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ładna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie ty słyszałeś ten huk? Chyba w Kazimierzu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co te złośliwości! Kobieta chce dobrze zacząć, a już w komentarzach " jad". To bardzo dobrze, że ma doświadczenie w zarządzaniu muzeum. Mówi, że ma nadzieję i wierzy w powodzenie powierzonego jej zadania i jest to lepsze nastawienie niż zadufanie w sobie i 100% pewność bo wtedy człowiek się więcej stara aby solidnie wykonać swoje zadanie. Powyższe komentarze są w większości od osób które nie mają pojęcia o całej sytuacji jaka miała miejsce w Janowcu i polegają na pochopnych i złośliwych pomówieniach. Sąd uniewinnił i oczyścił z zarzutów p.ex dyrektor Honoratę. Muzeum Czartoryskich ma świetne początki historyczne, wspaniałe tradycje, dzięki twórczym ludziom i pasji powstało. Także z takich samych przyczyn zostało odtworzone w Puławach. Miejmy nadzieję że mimo złośliwego "pierwiastka" drzemiącego w każdym z nas ta inicjatywa nieupadnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Ty ile masz lat?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ta pani jest fachowcem i czy poradzi sobie z obowiązkami ocenimy później. Cały problem teraz polega na tym że została wybrana na ten stołek bez konkursu, z polecenia partyjnego pisu. Czyli zrealizowano program KORYTO+ i to jest cała hipokryzja pisowskich rządów w Puławach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skoro kupiliśmy te eksponaty My (podatnicy), to rozumiem, że do muzeum będziemy wchodzili za darmo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O ile pamiętam protokół kontroli z Muzeum Nadwiślańskiego to Muzeum w Janowcu, którym zarządzała p. Mielniczenko wypracowywała praktycznie całe dochody Muzeum, natomiast Muzeum w Kazimierzu mały % tamtych wpływów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za darmo to wszystko w PRL było. A skoro teraz PRLPiS to pewnie tak. A na poważnie to z pewnością rodzice oddadzą z 500+. Założę się że będą obowiązkowe lekcje w muzeum. I będą tam uczyć o żołnierzach wyklętych, bo o rozpustnej Izabeli to niech lepiej dzieci nic nie wiedzą. A czy jakiś "biznes plan" funkcjonowania tego muzeum to ktoś widział? Może radni coś dostali na nowe laptopiki? A może sami wpadli na to by zadać takie pytanie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do zzz - dlaczego za darmo? Każde muzeum, niezależnie od pieniędzy wykładanych przez organ prowadzący, musi jeszcze dodatkowo zarobić aby funkcjonować na satysfakcjonującym nas wszystkich poziomie. Koszty działalności są niebagatelne a pewnie nie chciałbyś widzieć na ekspozycji, poza eksponatami, tylko smutnej znudzonej pani. Wszyscy dookoła zdązyli już nas przyzwyczaić do różnorodnych gadżetów - pewnie sam byś był ucieszony otrzymując na dzień dobry jakiś drobiazg. Tylko musisz pamiętać, że to też kosztuje. Jeśli chcesz koniecznie limitować swoje wydatki na kulturę, to pamiętaj, że w każdym muzem jeden dzień w tygodniu jest dniem wolnego wstępu, możesz zatem tam wstąpić nawet kilkadziesiąt razy w roku. Tyle tylko, że jakoś tak bywa, że w takich dniach zwiedzających jak na lekarstwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież już Gliński wydał kasę z naszych podatków na majątek po Czartoryskich to dlaczego jeszcze mamy płacić? Zgadzam się powinno być za darmo dla zwiedzających. Jeśli to jest nasze to nie możemy za to płacić ponownie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Razi mnie  brak profesjonakizmu w wypowiedziach Pani Dyrektor, analizowaliśmy na zajęciach instytucje kultury Lubelszczyzny. Niestety, Muzeum w Janowcu jak i Dom Chemika wypadły słabo (delikatnie mówiąc). Szkoda, że Muzeum Czartoryskich jaki i DCH stały się przedmiotem podziału łupów prowincjonalnych kacyków SPP i PIS.  Nominowani z politycznego nadania dyrektorzy to WIELKIE OSZUSTWO I BRAK ELEMENTARNEJ KULTURY DECYDENTÓW. Nikt nie mówi o misji tych ośrodków, nie dostrzega się potrzeb mieszkańców Puław. W środowisku, Muzeum w Janowcu zawsze było postrzegane przez Kazimierz  Dolny, co ułatwiało jego działanie. Obecnie od Dyrektor Muzeum wymaga się żeby był manedżerem i naukowcem, co gwarantuje życie w przestrzeni publicznej i naukowej. Brak tego, skazuje muzeum na upadek (przez delikatność nie będę się wypowiadał ad personam). Co do odpłatności, dla dobrego menedżera to jest podstawowy cel. Nikt nie wymaga żeby funkcjonowało nieodpłatnie jak British Museum w Londynie, ale.... To co zrobi nowa dyrektor jest do przewidzenia: spotkania, lekcje i warsztaty dla dzieci i młodzieży, muzeum na facebooku, digitalizacja zbiorów i udostępnianie ich w sieci, muzeum-teatr, rekonstrukcje historyczne ....... a tu trzeba działać inowacyjnie!  Dzieła zwiazane z Czartoryskimi, stanowią prawdziwe opus magnum i tylko od dyrektora zależy czy zrobi w Puławach muzem sztuki czy muzeum skansen. Doświadczenie i muzealniczy dorobek naukowy prowadzi do jednego wniosku, lepiej zrobić konkurs i wybrać kustosza z Zamku Królewskiego lub z Łazienek Królewskich niż dyrektora z Janowca. Bo kto  był wroną to orłem nie zostanie. A pierwsze miesiące MUZEUM, decydują o jego całej przyszłości. A takie gadanie o konkursie za rok, to potwierdza tylko model KORYTA + i ubliża inteligencji mieszkańców Puław. Już decyzja "dobrej zmiany"  w sprawie wyznaczenia katechety na dyrektora Domu Chemika, zdegradowała ten wspaniały kiedyś ośrodek kultury do funkcji odtwórczej, marnującej potencjał intelektualny i twórczy instruktorów, dzieci i młodziezy z Puław. A to będzie trudno odbudować i ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do gościa o nicku PS. Sądzą po Twoich wypocinach i literówkach jesteś jednym z tych co pewnie liczyli na to jak sam określiłeś KORYTO + ale okazało się nikt nie chciał takiego specjalisty, który myli literki "k" i "l" i nie wie jak się pisze "innowacyjnie". Pozostało Ci tylko spinanie mięśni pośladków w necie i obrażanie ludzi o których masz takie pojęcie jak o polskiej gramatyce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan polonista to z gimnazjum?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mogę się oprzeć wrażeniu że pani dyrektor z artykułu z 03.01.2017 to córka tej pani powyżej. To którą polecał wiceprezydent?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...