Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 stycznia 2017 r.
21:34

Nowe muzeum w Puławach i nowa dyrektor. Jakie plany ma Honorata Mielniczenko?

10 26 A A
Pełniąca obowiązki dyrektora muzeum Honorata Mielniczenko przygotowuje już nową ofertę Muzeum Czartoryskich na najbliższe miesiące (fot. Radosław Szczęch)
Pełniąca obowiązki dyrektora muzeum Honorata Mielniczenko przygotowuje już nową ofertę Muzeum Czartoryskich na najbliższe miesiące (fot. Radosław Szczęch)

Jest nowa dyrektor miejskiego Muzeum Czartoryskich w Puławach. To Honorata Mielniczenko, która wcześniej była dyrektorem Muzeum na Zamku w Janowcu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od poniedziałku 2 stycznia, Muzeum Czartoryskich w Puławach zarządza pełniąca obowiązki dyrektora Honorata Mielniczenko. Została zatrudniona po analizie kilku kandydatur, bez ogłaszania konkursu.

– Zgodnie ze statutem muzeum oraz wytycznymi ministra kultury, na okres nie dłuższy niż rok prezydent ma prawo zatrudnić osobę pełniącą obowiązki dyrektora bez rozpisywania konkursu – wyjaśnia Jolanta Wróbel, kierownik Wydziały Kultury i Promocji Urzędu Miasta Puławy, która przyznaje, że konkurs prawdopodobnie zostanie ogłoszony za rok.

– To wieloletnia dyrektor Muzeum na Zamku w Janowcu. Prezydentowi Januszowi Groblowi przedstawiłem pozytywną opinię o tej kandydaturze, ale z pewnością nie tylko moje zdanie miało wpływ na tę decyzję – mówi Tadeusz Kocoń, wiceprezydent Puław, który wcześniej był wójtem Janowca.

Dogadali ceny najmu

Władze miasta wynajęły już pomieszczenie w Pałacu Czartoryskich, które służy jako gabinet pani dyrektor. W ostatnim tygodniu przedstawiciele miasta, IUNG i Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym podpisały trójstronną umowę regulującą kwestie dotyczące zasad przejmowania nieruchomości, pracowników i wyposażenia puławskiej filii Muzeum Nadwiślańskiego. Ustalono, że warunki najmu pałacowych wnętrz dla nowego muzeum będą takie, jakie dotyczyły MN, co oznacza, że miasto w ciągu najbliższych trzech lat będzie płaciło instytutowi jedynie za media. Wyposażenie, które jest własnością MN (m.in. system zabezpieczeń, gabloty itp.) przez najbliższy rok będzie wynajmowane za 10 tys. złotych, czyli za około 830 zł/mc. W przyszłym roku całość zostanie kupiona, ale dokładne dane dotyczące wartości tego majątku nie są znane. Szacuje się, że będzie to około 150 tys. złotych.

Eksponaty zostają w Puławach

Jedno jest pewne, eksponaty, które miały być wywożone do Krakowa, zostaną w Puławach. Miasto nie będzie również płacić setek tysięcy złotych za możliwość ich dalszego wypożyczania, ani dzielić się z nikim wpływami ze sprzedanych biletów.

– Jesteśmy przekonani, że tak będzie, bo po zakupie zbiorów przez państwo, nasza umowa z Fundacją XX. Czartoryskich stała się bezprzedmiotowa – tłumaczy wiceprezydent Kocoń.

Podobnego zdania jest nowa dyrektor muzeum. – Chciałabym, żeby tak było. Znane są procedury wypożyczania obiektów pomiędzy muzeami, które są bezkosztowe. Mam nadzieję, że Puławy tą kolekcją będą cieszyły się bardzo długo – mówi Honorata Mielniczenko, która już przygotowuje nową ofertę muzealną na najbliższe miesiące.

Muzeum także dla najmłodszych

– Chciałabym zacząć od najmłodszych, którzy lekcje historii powinni zaczynać od wizyty w naszym muzeum. Dzięki temu poznawaliby swoje miasto, jego historię i miały świadomość tego, w jakim otoczeniu żyją. Liczę również na to, że w wydarzenia, które planujemy w osadzie pałacowo-parkowej aktywnie włączą się dorośli. Oczywiście chciałabym rozszerzyć naszą ofertę na wszystkie obiekty, wliczając w to również Świątynię Sybilli, czy Domek Gotycki, ale na razie mogę zdradzać wszystkich pomysłów. Wiele będzie zależało od dobrej współpracy z dyrektorem IUNG, prof. Wiesławem Oleszkiem – mówi nowa dyrektor Muzeum Czartoryskich w Puławach.

Honorata Mielniczenko przyznaje, że muzealnictwo to nie tylko jej praca, ale także ogromna pasja, której się poświęca. Nad ofertą z Puław nie zastanawiała się długo, bo historia rodu Czartoryskich zawsze była jej bliska. Jak podkreśla, najważniejsze jest to, żeby zadanie, którego się podjęła, udało się. – Życzcie mi powodzenia – mówi dyrektor nowego muzeum, które to swoją oficjalną działalność rozpocznie 1 lutego.

Kolekcja Pani na Puławach

Pani na Puławach – tak określano księżną Izabellę Czartoryską, która na przełomie XVIII i XIX wieku gromadziła pamiątki historyczne. Po utracie przez Polskę niepodległości utworzyła pierwsze polskie muzeum w Świątyni Sybilli w Puławach, które wraz ze zbiorami również założonego przez nią w Puławach Domu Gotyckiego stały się zaczątkiem obecnego Muzeum Czartoryskich w Krakowie.

W poprzedni czwartek rząd odkupił od Fundacji Czartoryskich bezcenne zbiory. Potomkowie książęcego rodu otrzymali od państwa polskiego około 450 mln złotych, a Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stało się nowym właścicielem 86 tys. obiektów muzealnych.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 21:02
0
Na forum zatrzęsienie od potencjalnych najlepszych kandydatów na dyrektora muzeum w Puławach, tylko na ogłoszony konkurs na dyrektora okolicznego muzeum prawie nikt się nie zgłosił. Ciekawe czy "wydojona już zmiana" jest aż tak "wydojona", że już nic poza narzekaniem nie ma do zaoferowania.
Avatar
azot / 12 stycznia 2017 o 10:24
0
I po co te żale, że brak konkursu? Można przecież wziąć udział w innym konkursie na dyrektora muzeum za tydzień. Wiecie do jakiego muzeum? Złożyliście już wnioski? Wiecie coś na ten temat??? Czy temat zbyt wyciszony... bo może już ustawiony.
Avatar
Alicja / 9 stycznia 2017 o 17:22
0
Dojna zmiana robi swoje bez konkursu, a jeżeli Muzeum i Dom Chemika  jest w "budowie" to każdy rozumie że tam pracować powinni NAJLEPSI. To co zepsują WYBRAŃCY polityczni  będzie trudno naprawić, i będzie potrzeba dużo pieniędzy i czasu. (patrz - Skwer).  
Avatar
Gość / 8 stycznia 2017 o 20:45
0
domini, myślę że wielu z nas miałoby ochotę podjąć się zadania kierowania muzeum, ale trudno nam to zrobić, bo po pierwsze nie było konkursu, a po drugie nie mamy legitymacji pisowskiej. Jakie to proste.
Avatar
domini / 8 stycznia 2017 o 18:51
0
Wszyscy ci krzyczący i jazgoczący robią tylko szum, zamiast sami zabrać się do pracy. Może któryś z was podejmie się prowadzenia tego typu placówki! Rozliczymy wtedy was! Jeszcze zanim coś zaczniecie robić! Nic tylko krzyczec potraficie! Weźcie się do roboty! Miejskie muzeum to szansa na zrobienie z tego miejsca czegoś wspaniałego,a widać wszystko idzie w jak najlepszym kierunku! Trzymam kciuki! 
Avatar
Gość / 8 stycznia 2017 o 09:19
0
Zgadzam się z PS, widać że nie chodzi o profesjonalizm w wyborze nowej Dyrektor. Powinna mieć projekt, zapoznać i przekonać do niego mieszkańców Puław, a nie robić amatorszczyznę. Jestem nauczycielem i drażni mnie, że wszyscy tak amatorsko podpinają się pod wychowanie dzieci i młodzieży. Faktycznie, ranga Muzeum Czartoryskich zobowiązuje i to powinien być menedżer, który kierował różnymi instytucjami kultury, z dorobkiem naukowym. Jaki dyrektor taka instytucja, o tym należy pamiętać. Dzisiaj kierowanie prowincjonalnym muzeum to za mało. A przede wszystkim - powinna być neutralna politycznie i światopoglądowo - bo znowu będziemy mieli powielane programy, festiwale szopek oraz kolęd.
Zgadzam się z PS, widać że nie chodzi o profesjonalizm w wyborze nowej Dyrektor. Powinna mieć projekt, zapoznać i przekonać do niego mieszkańców Puław, a nie robić amatorszczyznę. Jestem nauczycielem i drażni mnie, że wszyscy tak amatorsko podpinają się pod wychowanie dzieci i młodzieży. Faktycznie, ranga Muzeum Czartoryskich zobowiązuje i to powinien być menedżer, który kierował różnymi instytucjami kultury, z dorobkiem naukowym. Jaki dyrektor taka instytucja, o tym należy pamiętać. Dzisiaj kierowanie prowincjonalnym muzeum to za mało.... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 23:22
0
Nie mogę się oprzeć wrażeniu że pani dyrektor z artykułu z 03.01.2017 to córka tej pani powyżej. To którą polecał wiceprezydent?
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 22:58
0
Pan polonista to z gimnazjum?
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 21:21
0
Do gościa o nicku PS. Sądzą po Twoich wypocinach i literówkach jesteś jednym z tych co pewnie liczyli na to jak sam określiłeś KORYTO + ale okazało się nikt nie chciał takiego specjalisty, który myli literki "k" i "l" i nie wie jak się pisze "innowacyjnie". Pozostało Ci tylko spinanie mięśni pośladków w necie i obrażanie ludzi o których masz takie pojęcie jak o polskiej gramatyce.
Avatar
PS / 7 stycznia 2017 o 13:15
0
Razi mnie  brak profesjonakizmu w wypowiedziach Pani Dyrektor, analizowaliśmy na zajęciach instytucje kultury Lubelszczyzny. Niestety, Muzeum w Janowcu jak i Dom Chemika wypadły słabo (delikatnie mówiąc). Szkoda, że Muzeum Czartoryskich jaki i DCH stały się przedmiotem podziału łupów prowincjonalnych kacyków SPP i PIS.  Nominowani z politycznego nadania dyrektorzy to WIELKIE OSZUSTWO I BRAK ELEMENTARNEJ KULTURY DECYDENTÓW. Nikt nie mówi o misji tych ośrodków, nie dostrzega się potrzeb mieszkańców Puław. W środowisku, Muzeum w Janowcu zawsze było postrzegane przez Kazimierz  Dolny, co ułatwiało jego działanie. Obecnie od Dyrektor Muzeum wymaga się żeby był manedżerem i naukowcem, co gwarantuje życie w przestrzeni publicznej i naukowej. Brak tego, skazuje muzeum na upadek (przez delikatność nie będę się wypowiadał ad personam). Co do odpłatności, dla dobrego menedżera to jest podstawowy cel. Nikt nie wymaga żeby funkcjonowało nieodpłatnie jak British Museum w Londynie, ale.... To co zrobi nowa dyrektor jest do przewidzenia: spotkania, lekcje i warsztaty dla dzieci i młodzieży, muzeum na facebooku, digitalizacja zbiorów i udostępnianie ich w sieci, muzeum-teatr, rekonstrukcje historyczne ....... a tu trzeba działać inowacyjnie!  Dzieła zwiazane z Czartoryskimi, stanowią prawdziwe opus magnum i tylko od dyrektora zależy czy zrobi w Puławach muzem sztuki czy muzeum skansen. Doświadczenie i muzealniczy dorobek naukowy prowadzi do jednego wniosku, lepiej zrobić konkurs i wybrać kustosza z Zamku Królewskiego lub z Łazienek Królewskich niż dyrektora z Janowca. Bo kto  był wroną to orłem nie zostanie. A pierwsze miesiące MUZEUM, decydują o jego całej przyszłości. A takie gadanie o konkursie za rok, to potwierdza tylko model KORYTA + i ubliża inteligencji mieszkańców Puław. Już decyzja "dobrej zmiany"  w sprawie wyznaczenia katechety na dyrektora Domu Chemika, zdegradowała ten wspaniały kiedyś ośrodek kultury do funkcji odtwórczej, marnującej potencjał intelektualny i twórczy instruktorów, dzieci i młodziezy z Puław. A to będzie trudno odbudować i ...
Razi mnie  brak profesjonakizmu w wypowiedziach Pani Dyrektor, analizowaliśmy na zajęciach instytucje kultury Lubelszczyzny. Niestety, Muzeum w Janowcu jak i Dom Chemika wypadły słabo (delikatnie mówiąc). Szkoda, że Muzeum Czartoryskich jaki i DCH stały się przedmiotem podziału łupów prowincjonalnych kacyków SPP i PIS.  Nominowani z politycznego nadania dyrektorzy to WIELKIE OSZUSTWO I BRAK ELEMENTARNEJ KULTURY DECYDENTÓW. Nikt nie mówi o misji tych ośrodków, nie dostrzega się potrzeb mieszkańców Puław. W środowisku, Muzeum w Janowcu zawsze ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 21:02
0
Na forum zatrzęsienie od potencjalnych najlepszych kandydatów na dyrektora muzeum w Puławach, tylko na ogłoszony konkurs na dyrektora okolicznego muzeum prawie nikt się nie zgłosił. Ciekawe czy "wydojona już zmiana" jest aż tak "wydojona", że już nic poza narzekaniem nie ma do zaoferowania.
Avatar
azot / 12 stycznia 2017 o 10:24
0
I po co te żale, że brak konkursu? Można przecież wziąć udział w innym konkursie na dyrektora muzeum za tydzień. Wiecie do jakiego muzeum? Złożyliście już wnioski? Wiecie coś na ten temat??? Czy temat zbyt wyciszony... bo może już ustawiony.
Avatar
Alicja / 9 stycznia 2017 o 17:22
0
Dojna zmiana robi swoje bez konkursu, a jeżeli Muzeum i Dom Chemika  jest w "budowie" to każdy rozumie że tam pracować powinni NAJLEPSI. To co zepsują WYBRAŃCY polityczni  będzie trudno naprawić, i będzie potrzeba dużo pieniędzy i czasu. (patrz - Skwer).  
Avatar
Gość / 8 stycznia 2017 o 20:45
0
domini, myślę że wielu z nas miałoby ochotę podjąć się zadania kierowania muzeum, ale trudno nam to zrobić, bo po pierwsze nie było konkursu, a po drugie nie mamy legitymacji pisowskiej. Jakie to proste.
Avatar
domini / 8 stycznia 2017 o 18:51
0
Wszyscy ci krzyczący i jazgoczący robią tylko szum, zamiast sami zabrać się do pracy. Może któryś z was podejmie się prowadzenia tego typu placówki! Rozliczymy wtedy was! Jeszcze zanim coś zaczniecie robić! Nic tylko krzyczec potraficie! Weźcie się do roboty! Miejskie muzeum to szansa na zrobienie z tego miejsca czegoś wspaniałego,a widać wszystko idzie w jak najlepszym kierunku! Trzymam kciuki! 
Avatar
Gość / 8 stycznia 2017 o 09:19
0
Zgadzam się z PS, widać że nie chodzi o profesjonalizm w wyborze nowej Dyrektor. Powinna mieć projekt, zapoznać i przekonać do niego mieszkańców Puław, a nie robić amatorszczyznę. Jestem nauczycielem i drażni mnie, że wszyscy tak amatorsko podpinają się pod wychowanie dzieci i młodzieży. Faktycznie, ranga Muzeum Czartoryskich zobowiązuje i to powinien być menedżer, który kierował różnymi instytucjami kultury, z dorobkiem naukowym. Jaki dyrektor taka instytucja, o tym należy pamiętać. Dzisiaj kierowanie prowincjonalnym muzeum to za mało. A przede wszystkim - powinna być neutralna politycznie i światopoglądowo - bo znowu będziemy mieli powielane programy, festiwale szopek oraz kolęd.
Zgadzam się z PS, widać że nie chodzi o profesjonalizm w wyborze nowej Dyrektor. Powinna mieć projekt, zapoznać i przekonać do niego mieszkańców Puław, a nie robić amatorszczyznę. Jestem nauczycielem i drażni mnie, że wszyscy tak amatorsko podpinają się pod wychowanie dzieci i młodzieży. Faktycznie, ranga Muzeum Czartoryskich zobowiązuje i to powinien być menedżer, który kierował różnymi instytucjami kultury, z dorobkiem naukowym. Jaki dyrektor taka instytucja, o tym należy pamiętać. Dzisiaj kierowanie prowincjonalnym muzeum to za mało.... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 23:22
0
Nie mogę się oprzeć wrażeniu że pani dyrektor z artykułu z 03.01.2017 to córka tej pani powyżej. To którą polecał wiceprezydent?
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 22:58
0
Pan polonista to z gimnazjum?
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 21:21
0
Do gościa o nicku PS. Sądzą po Twoich wypocinach i literówkach jesteś jednym z tych co pewnie liczyli na to jak sam określiłeś KORYTO + ale okazało się nikt nie chciał takiego specjalisty, który myli literki "k" i "l" i nie wie jak się pisze "innowacyjnie". Pozostało Ci tylko spinanie mięśni pośladków w necie i obrażanie ludzi o których masz takie pojęcie jak o polskiej gramatyce.
Avatar
PS / 7 stycznia 2017 o 13:15
0
Razi mnie  brak profesjonakizmu w wypowiedziach Pani Dyrektor, analizowaliśmy na zajęciach instytucje kultury Lubelszczyzny. Niestety, Muzeum w Janowcu jak i Dom Chemika wypadły słabo (delikatnie mówiąc). Szkoda, że Muzeum Czartoryskich jaki i DCH stały się przedmiotem podziału łupów prowincjonalnych kacyków SPP i PIS.  Nominowani z politycznego nadania dyrektorzy to WIELKIE OSZUSTWO I BRAK ELEMENTARNEJ KULTURY DECYDENTÓW. Nikt nie mówi o misji tych ośrodków, nie dostrzega się potrzeb mieszkańców Puław. W środowisku, Muzeum w Janowcu zawsze było postrzegane przez Kazimierz  Dolny, co ułatwiało jego działanie. Obecnie od Dyrektor Muzeum wymaga się żeby był manedżerem i naukowcem, co gwarantuje życie w przestrzeni publicznej i naukowej. Brak tego, skazuje muzeum na upadek (przez delikatność nie będę się wypowiadał ad personam). Co do odpłatności, dla dobrego menedżera to jest podstawowy cel. Nikt nie wymaga żeby funkcjonowało nieodpłatnie jak British Museum w Londynie, ale.... To co zrobi nowa dyrektor jest do przewidzenia: spotkania, lekcje i warsztaty dla dzieci i młodzieży, muzeum na facebooku, digitalizacja zbiorów i udostępnianie ich w sieci, muzeum-teatr, rekonstrukcje historyczne ....... a tu trzeba działać inowacyjnie!  Dzieła zwiazane z Czartoryskimi, stanowią prawdziwe opus magnum i tylko od dyrektora zależy czy zrobi w Puławach muzem sztuki czy muzeum skansen. Doświadczenie i muzealniczy dorobek naukowy prowadzi do jednego wniosku, lepiej zrobić konkurs i wybrać kustosza z Zamku Królewskiego lub z Łazienek Królewskich niż dyrektora z Janowca. Bo kto  był wroną to orłem nie zostanie. A pierwsze miesiące MUZEUM, decydują o jego całej przyszłości. A takie gadanie o konkursie za rok, to potwierdza tylko model KORYTA + i ubliża inteligencji mieszkańców Puław. Już decyzja "dobrej zmiany"  w sprawie wyznaczenia katechety na dyrektora Domu Chemika, zdegradowała ten wspaniały kiedyś ośrodek kultury do funkcji odtwórczej, marnującej potencjał intelektualny i twórczy instruktorów, dzieci i młodziezy z Puław. A to będzie trudno odbudować i ...
Razi mnie  brak profesjonakizmu w wypowiedziach Pani Dyrektor, analizowaliśmy na zajęciach instytucje kultury Lubelszczyzny. Niestety, Muzeum w Janowcu jak i Dom Chemika wypadły słabo (delikatnie mówiąc). Szkoda, że Muzeum Czartoryskich jaki i DCH stały się przedmiotem podziału łupów prowincjonalnych kacyków SPP i PIS.  Nominowani z politycznego nadania dyrektorzy to WIELKIE OSZUSTWO I BRAK ELEMENTARNEJ KULTURY DECYDENTÓW. Nikt nie mówi o misji tych ośrodków, nie dostrzega się potrzeb mieszkańców Puław. W środowisku, Muzeum w Janowcu zawsze ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 9

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 31 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!