Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Turystyka nam umyka

Utworzony przez Wąwolnica, 1 października 2007 r. o 19:29 Powrót do artykułu
Panie Jablonka! Szkoda Pana sluchac, wracaj Pan z powrotem do swoich samochodow i swojego biznesu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Puławacch nic sie dobrego nie dzieje bo za długo rzadzi jedna władza która dba tylko o swoich i rodzinki które sa zatrudnione w UM. Tylko ogromne pieniądze z podatków z ZAP pozwalają tej władzy istniec a które to są wydawane nieracjonalnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie radny Leszek, aleś Pan sobie strzelił gola i to od razu 3:0 - jako radny miasta Puławy, jako przewodniczący komisji promocji miasta i kultury i jako członek Towarzystwa Przyjaciół naszego Miasta. Tak na... do własnego gniazda, czy to aby dobra promocja miasta, za którego promowanie pobiera się wynagrodzenie z kieszeni podatników? Zamiast opluwać społeczników może lepiej byłoby pomóc placówce, która sama nie jest w stanie się utrzymać, bo nie ma takiej w Polsce, która bez wsparcia samorządu i sponsorów dałaby sobie sama radę. Chwała Miastu za budowanie wspaniałych boisk ze sztuczną nawierzchnią, skwerów Niepodległości i Jerzego Popiełuszki, dróg i chodników, ale pierwszemu Muzeum w Polsce należy się wsparcie, o czym chyba Pan zapomniał. Jak by Pan tylko chciał, to mógłby Pan wykorzystać ten fakt do promocji nie tylko miasta ale i regionu, to taki nasz niezaprzeczalny i jedyny w swoim rodzaju produkt regionalny. Muzeum samo nie wypromuje siebie i miasta, w którym funkcjonuje bez atmosfery, której w Puławach jak widać z Pana wypowiedzi brakuje, więc jeśli nie ma się nic mądrego do powiedzenia powinno się milczeć, a z tego milczenia, które jak mówią jest złotem możnaby zbudować coś dobrego. A może komuś bardzo zależy na tym, żeby Muzeum nie funkcjonowało w dotychczasowych strukturach PTTK, a więc non profit? A może komuś zależy na tym aby upadło i wtedy można je będzie od nowa uruchomić jako synekurę ( to takie miejsce, w którym tworzy się stanowiska dla siebie, swoich kolegów i krewnych czyli do miękkiego lądowania np. po przegranych wyborach). A tak wogóle, to ciekawe, czy był Pan kiedyś w tym Muzeum, a może podobało się Panu tam i widziałby Pan siebie w roli muzealnika? A fe Panie Leszek...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to znaczy samolubna i egoistyczna postawa . Pan Gorgol jest słabo poinformowany, a zabiera głos.Chyba nie tędy droga. Jeżeli nie zna się kulis, to trudno dyskutować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja byłem w Puławach i mi się podobało. Niszczenie zabytków /i nie tylko / przez wandali jest problemem chyba w całej Polsce, musimy edukować nasze społeczeństwo.Zastanawiam się nad tym, ile wiadomości ma ta przewodniczka , która popiera tezę że w Puławach nie ma co oglądać! Przydało by się przedstawić z nazwiska , aby turysta mógł sobie wybrać przewodnika.Skromne wystawy, można uzupełnić wiadomościami , które z racji wykonywanej profesji powinna posiadać. Ja zwiedzałem z przewodniczką , która bardzo ciekawie przedstawiła nam historię Puław.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowny Panie Radny - skoro "miasto miało podjšć próbe odbudowy pozycji turystycznej" Puław to prosze podać przykłady tych działań?! Czyżby walory turystyczne tego miasta widział pan tylko w obiektach które "samolubnie i egoistycznie trzyma dla siebie PTTK" ? Może tak wygodniej wytłumaczyć swoja bezczynnoœc i niewiedzę. Może Radni nie wiedzš, że muzealnictwo to częœc kultury ale chyba jest ona zbędna skoro zlikwidowano komisję kultury w Radzie Miasta. Czy Pan Przewodniczšcy Komisji promocji może pochwalić się działaniami jakie podjšł w celu promocji miasta? A czemu to praktycznie bez echa odbiły się obchody 100 lecia nadania praw miejskich? Ktoœ znowu przeszkodził? A może po prostu brakuje Panom i Paniom pomysłów a ludzi, którzy siedzš w tym od lat nie chcecie posłuchać. We wrzeœniu w całej Polsce obchodzone były Europejskie dni dziedzictwa kulturowego pod hasłem "Ludzie goœcińca, pielgrzymi, tułacze". Zabrakło w nich Puław choć Muzeum Regionalne PTTk miało wystawę o takiej tematyce. Czemu władzom miasta nie zależy na promocji miasta, przecież to nie jest sprawa takiej czy innej instytucji i tego do kogo należš budynki - chyba najbardziej chodzi o porozumienie a nie o rozmowy, w których tylko jedna strona przedstawia swoje racje. W renowacji budynków z pewnoœciš pomóc mogš fundusze europejskie, na pewno miasto jest w stanie o takie fundusze aplikować ale istnieje też bardzo popierana instytucja partnerstwa- partnerzy mogš wiecej bo wspólnie majš więcej możliwoœci. Dlaczego Panowie nie chcecie tego wykorzystać? Dlaczego nie opowiedziec wszystkim historii rodu Czartoryskich, lwów będšcych prezentem od Cara Aleksandra I i poczštków wspomnianej kolekcji Czartoryskich w Krakowie, która poczštek miała w Puławach. Czy panowie w komisji promocji nomen omen radni miasta znacie jego historię , kulturę i potencjał turystyczny? A może znacie tylko brakuje wam pasji?! Więc nie odbierajcie pasji ludziom , którzy jš majš, którzy chcš coœ zrobić dla tego miasta i spójrzcie na to oczami puławian a nie urzędników dbajšcych o własne stołki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepszym promotorem w województwie jest starosta bialski Tadeusz Łazowski. W ciągu półrocza wykorzystał wszystkie środki finansowe przyznane na ten cel przez radę powiatu. Teraz zwieksza budżet na promocję z częstotliwością comiesięczną. Jak tak dalej pójdzie to powstanie w Białej Podlaskiej ekspozytura ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Władza jest taka jaką kto sobie wybrał, ale społeczeństwo miasta myślało, że ona jest jego reprezentantem i że będzie rządziła tym miastem naprawdę dobrze. Ale czego tu można wymagać od pana radnego Leszka Gorgola z wykształcenia historyka sztuki, który nie odróżnia orła białego od orła czarnego. Jak dowiadujemy się z prasy lokalnej tenże pan będąc w komisji pracującej nad sztandarem Puław podpisał się pod projektem orła w godle naszego Państwa z głową zwróconą w PRAWO zamiast w LEWO. A co najgorsze taki sztandar z orłem pana Gorgola reprezentuje Miasto podczas uroczystości religijnych i patriotycznych. WSTYD!!!Czy nowy sztandar z prawidłowym godłem zgodnym z ustawą o godle państwowym ma być wykonany na koszt podatników, czy będzie naszego społeczeństwa Puław zgoda na to??? Odpowiedź powinna być jedna. NIE!!! Każdy odpowiada za swoje czyny. Czy wobec tego pan radny Gorgol, w kontekście komentowanego artykułu - Turystyka nam umyka pokaże, że nie jest SAMOLUBNYM EGOISTĄ (jak niefrasobliwie wypowiadał się o PTTK) i wyjmie co najmniej 5000 złotych na wykonanie nowego sztandaru?Pan radny zabierający ochoczo głos w sprawach ważnych dla miasta niech zakasa rękawy i pokaże w końcu, że potrafi myśleć i robić coś pozytywnego. Może inny radny pan Ignacy Czeżyk nie mógł znaleźć zrozumienia wśród radnych z komisji kultury Rady Miasta Puławy, bo wymagał od nich pracy dla społeczeństwa Puław a nie gadania i przelewania z pustego w próżne, ale jak wiemy skończyło się to dla niego nie najlepiej - został odwołany z funkcji i rozwiązano komisję kultury, a "pracujący" w niej w pocie czoła radni przeszli pod skrzydła orła Leszka z głową zwróconą w prawo - na wschód. Tu przynajmniej można sobie gadać do woli, efekty są mniej ważne, najwyżej koń z herbu Puław na nowym materiale promocyjnym miasta odwróci głowę w prawo i zarży ze śmiechu, koń by się uśmiał...A może pan radny Gorgol dojrzał do tego aby spotkać się ze środowiskami, które powinny leżeć w kręgu jego zainteresowań i spytał jak im pomóc i co zrobić żeby turystyka nam nie umykała. Czasu mamy coraz mniej, już czujemy na plecach oddech Janowca, Kazimierza, Nałęczowa, a nawet Końskowoli. Panowie i panie z komisji promocji i kultury weźcie się do pracy, bo nie jesteśmy zadowoleni z waszego udawania, że coś robicie. Udawać można orgazmy, ale nie można przed 50-co tysięcznym społeczeństwem miasta udawać, że się coś robi za publiczne pieniądze. A może trzeba zmienić lokomotywę, która pociągnie was do nowych wyzwań? Nikt nie przyrasta do stołka, ani stołek do niczyjego siedzenia, może trzeba zrobić wybory uzupełniające i wziąć do pracy ludzi z charyzmą i chęcią służenia innym.Puławiak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Święte racje przedstawia nam Lublin, tak jakby znał dobrze Puławy i jego problemy, a może są one udziałem nie tylko naszego miasta. Dzięki za wsparcie . Jakby tak niedaj Panie Boże u Was w Kozim Grodzie zadomowił się ktoś na kształt naszych co niektórych bezradnych (nie wszyscy są tacy jak LG - czytaj EL DŻI), to dajcie znać, przyjdziemy z odsieczą. Z tego co wiem to Lublin jest całkiem nieźle promowany. Pozdrowienia dla Tygryska.Pan Janek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Święte racje przedstawia nam Lublin, tak jakby znał dobrze Puławy i jego problemy, a może są one udziałem nie tylko naszego miasta. Dzięki za wsparcie . Jakby tak niedaj Panie Boże u Was w Kozim Grodzie zadomowił się ktoś na kształt naszych co niektórych bezradnych (nie wszyscy są tacy jak LG - czytaj EL DŻI), to dajcie znać, przyjdziemy z odsieczą. Z tego co wiem to Lublin jest całkiem nieźle promowany. Pan Janek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety ale PTTK działa jak za komuny!Jest to organizcja z kostniała i nie idąca z duchem czasu,nastawiona na doraźne zyski i niechętna do współpracy z innymi organizacjami turystycznymi.Tak działa monopolista któremu nie zależy na turystach,działacze PTTK nie chcą dopuścić młodych do działania bo obawiają się konkurencji , ludzi inteligentnych,widzacych potrzebę zmian.Nie jest to wina władz miasta że turyści omijają Puławy,czasy muzeów gdzie chodziło się w kapciach a wszystko było zamknięte w gablotach mineły,teraz muzeum musi żyć i zachęcać do aktywnego uczestnictwa.Mam nadzieję że aktywny udział Puław w LOT"Kraina Lessowych Wąwozów"zmieni tę sutyację!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...