Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 października 2007 r.
12:13
Edytuj ten wpis

Turystyka nam umyka

0 11 A A

W ciągu pięciu lat liczba osób zwiedzających Świątynię Sybilli i Dom Gotycki zmalała niemal dwukrotnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Turyści omijają nasze miasto, bo mówią, że tu nie ma nic ciekawego. Nawet miejscowi przewodnicy przyznają im rację. Puławska turystyka sięgnęła dna.
- Turyści planując wycieczkę w nasze okolice wybierają Kazimierz Dolny, coraz częściej także Janowiec. Do Puław nie chcą przyjeżdżać, bo twierdzą, że nie ma tu co oglądać - mówi puławska przewodniczka (nie chce podać nazwiska, bo w dalszym ciągu pracuje w tym zawodzie). - Ja im się nie dziwię. To co można zobaczyć w Domu Gotyckim czy Świątyni Sybilli to zupełna pomyłka. Nie mówiąc już o stanie technicznym tych obiektów.
Jedynym miernikiem liczby osób odwiedzających nasze miasto są bilety sprzedane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze do Domu Gotyckiego, Świątyni Sybilli i Groty Puławskiej. Okazuje się, że w 2002 r. obiekty te obejrzało jeszcze ponad 24 tys. osób, za to w ubiegłym roku było to już tylko niecałe 14 tys.
Dzierżawione przez PTTK obiekty rzeczywiście coraz bardziej popadają w ruinę. Ale władze Towarzystwa nie w tym upatrują powodów odpływu turystów.
- Firmy turystyczne organizujące wycieczki coraz bardziej ograniczają koszty. Dlatego nie zależy im na muzeach, bo tutaj trzeba zapłacić za bilet. Poza tym na Puławy coraz częściej nie wystarcza czasu - mówi Jerzy Jabłonka, prezes puławskiego oddziału PTTK.
Od pewnego czasu prowadzone przez Towrzystwo Muzeum Regionalne w budynku dawnego Szpitala św. Karola Boromeusza nie działa. Ekspozycje muzealne są pokazywane w Domu Gotyckim i Świątyni Sybilli. W tej chwili można tam oglądać m.in. stałą wystawę o rodzie Czartoryskich, zbiór fotografii cmentarzy puławskich i europejskich oraz wystawę na temat pisarzy i poetów na dworze Czartoryskich. PTTK nie stać na przygotowanie lepszej oferty, która mogłaby przyciągnąć więcej turystów.
Turyści od niedawna mogą też zwiedzać Pałac Czartoryskich. Co z tego, skoro mogą tu zobaczyć jedynie kilkanaście obrazów, wydobytych z magazynów przez Fundację Czartoryskich z Krakowa. Poza tym w udostępnionej do zwiedzania części mogą oglądać puste ściany.
- W tej chwili trwa remont elewacji pałacu, więc pewnie także dlatego odwiedza nas mniej osób - tłumaczy Jolanta Piotrowska, oprowadzająca po pałacu.
Jeszcze rok temu mówiło się o porozumieniu między urzędem miasta a Towarzystwem w sprawie przejęcia Muzeum Regionalnego. Miasto mogło spróbować odbudować turystyczną pozycję Puław. Do porozumienia jednak ostatecznie nie doszło. - Wszystko przez samolubną i egoistyczną postawę PTTK. Żeby coś zrobić, potrzebna jest współpraca - uważa radny Leszek Gorgol, przewodniczący komisji promocji miasta.
Prezes PTTK zapewnia, że rozmowy zostaną wkrótce wznowione. - Luwru tutaj nie stworzymy. Ale możemy spróbować zorganizować dobre muzeum - uważa J. Jabłonka.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bolina / 10 lutego 2010 o 20:47
0
Niestety ale PTTK działa jak za komuny!Jest to organizcja z kostniała i nie idąca z duchem czasu,nastawiona na doraźne zyski i niechętna do współpracy z innymi organizacjami turystycznymi.Tak działa monopolista któremu nie zależy na turystach,działacze PTTK nie chcą dopuścić młodych do działania bo obawiają się konkurencji , ludzi inteligentnych,widzacych potrzebę zmian.Nie jest to wina władz miasta że turyści omijają Puławy,czasy muzeów gdzie chodziło się w kapciach a wszystko było zamknięte w gablotach mineły,teraz muzeum musi żyć i zachęcać do aktywnego uczestnictwa.Mam nadzieję że aktywny udział Puław w LOT"Kraina Lessowych Wąwozów"zmieni tę sutyację!
Niestety ale PTTK działa jak za komuny!Jest to organizcja z kostniała i nie idąca z duchem czasu,nastawiona na doraźne zyski i niechętna do współpracy z innymi organizacjami turystycznymi.Tak działa monopolista któremu nie zależy na turystach,działacze PTTK nie chcą dopuścić młodych do działania bo obawiają się konkurencji , ludzi inteligentnych,widzacych potrzebę zmian.Nie jest to wina władz miasta że turyści omijają Puławy,czasy muzeów gdzie chodziło się w kapciach a wszystko było zamknięte w gablotach mineły,teraz muzeum musi żyć i za... rozwiń
Avatar
Pan Janek / 4 października 2007 o 14:33
0
Święte racje przedstawia nam Lublin, tak jakby znał dobrze Puławy i jego problemy, a może są one udziałem nie tylko naszego miasta. Dzięki za wsparcie . Jakby tak niedaj Panie Boże u Was w Kozim Grodzie zadomowił się ktoś na kształt naszych co niektórych bezradnych (nie wszyscy są tacy jak LG - czytaj EL DŻI), to dajcie znać, przyjdziemy z odsieczą. Z tego co wiem to Lublin jest całkiem nieźle promowany. Pan Janek
Avatar
Pan Janek / 4 października 2007 o 14:21
0
Święte racje przedstawia nam Lublin, tak jakby znał dobrze Puławy i jego problemy, a może są one udziałem nie tylko naszego miasta. Dzięki za wsparcie . Jakby tak niedaj Panie Boże u Was w Kozim Grodzie zadomowił się ktoś na kształt naszych co niektórych bezradnych (nie wszyscy są tacy jak LG - czytaj EL DŻI), to dajcie znać, przyjdziemy z odsieczą. Z tego co wiem to Lublin jest całkiem nieźle promowany. Pozdrowienia dla Tygryska.Pan Janek
Avatar
Puławiak / 4 października 2007 o 12:43
0
Władza jest taka jaką kto sobie wybrał, ale społeczeństwo miasta myślało, że ona jest jego reprezentantem i że będzie rządziła tym miastem naprawdę dobrze. Ale czego tu można wymagać od pana radnego Leszka Gorgola z wykształcenia historyka sztuki, który nie odróżnia orła białego od orła czarnego. Jak dowiadujemy się z prasy lokalnej tenże pan będąc w komisji pracującej nad sztandarem Puław podpisał się pod projektem orła w godle naszego Państwa z głową zwróconą w PRAWO zamiast w LEWO. A co najgorsze taki sztandar z orłem pana Gorgola reprezentuje Miasto podczas uroczystości religijnych i patriotycznych. WSTYD!!!Czy nowy sztandar z prawidłowym godłem zgodnym z ustawą o godle państwowym ma być wykonany na koszt podatników, czy będzie naszego społeczeństwa Puław zgoda na to??? Odpowiedź powinna być jedna. NIE!!! Każdy odpowiada za swoje czyny. Czy wobec tego pan radny Gorgol, w kontekście komentowanego artykułu - Turystyka nam umyka pokaże, że nie jest SAMOLUBNYM EGOISTĄ (jak niefrasobliwie wypowiadał się o PTTK) i wyjmie co najmniej 5000 złotych na wykonanie nowego sztandaru?Pan radny zabierający ochoczo głos w sprawach ważnych dla miasta niech zakasa rękawy i pokaże w końcu, że potrafi myśleć i robić coś pozytywnego. Może inny radny pan Ignacy Czeżyk nie mógł znaleźć zrozumienia wśród radnych z komisji kultury Rady Miasta Puławy, bo wymagał od nich pracy dla społeczeństwa Puław a nie gadania i przelewania z pustego w próżne, ale jak wiemy skończyło się to dla niego nie najlepiej - został odwołany z funkcji i rozwiązano komisję kultury, a "pracujący" w niej w pocie czoła radni przeszli pod skrzydła orła Leszka z głową zwróconą w prawo - na wschód. Tu przynajmniej można sobie gadać do woli, efekty są mniej ważne, najwyżej koń z herbu Puław na nowym materiale promocyjnym miasta odwróci głowę w prawo i zarży ze śmiechu, koń by się uśmiał...A może pan radny Gorgol dojrzał do tego aby spotkać się ze środowiskami, które powinny leżeć w kręgu jego zainteresowań i spytał jak im pomóc i co zrobić żeby turystyka nam nie umykała. Czasu mamy coraz mniej, już czujemy na plecach oddech Janowca, Kazimierza, Nałęczowa, a nawet Końskowoli. Panowie i panie z komisji promocji i kultury weźcie się do pracy, bo nie jesteśmy zadowoleni z waszego udawania, że coś robicie. Udawać można orgazmy, ale nie można przed 50-co tysięcznym społeczeństwem miasta udawać, że się coś robi za publiczne pieniądze. A może trzeba zmienić lokomotywę, która pociągnie was do nowych wyzwań? Nikt nie przyrasta do stołka, ani stołek do niczyjego siedzenia, może trzeba zrobić wybory uzupełniające i wziąć do pracy ludzi z charyzmą i chęcią służenia innym.Puławiak
Władza jest taka jaką kto sobie wybrał, ale społeczeństwo miasta myślało, że ona jest jego reprezentantem i że będzie rządziła tym miastem naprawdę dobrze. Ale czego tu można wymagać od pana radnego Leszka Gorgola z wykształcenia historyka sztuki, który nie odróżnia orła białego od orła czarnego. Jak dowiadujemy się z prasy lokalnej tenże pan będąc w komisji pracującej nad sztandarem Puław podpisał się pod projektem orła w godle naszego Państwa z głową zwróconą w PRAWO zamiast w LEWO. A co najgorsze taki sztandar z orłem pana Gorgola repreze... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 3 października 2007 o 21:43
0
Najlepszym promotorem w województwie jest starosta bialski Tadeusz Łazowski. W ciągu półrocza wykorzystał wszystkie środki finansowe przyznane na ten cel przez radę powiatu. Teraz zwieksza budżet na promocję z częstotliwością comiesięczną. Jak tak dalej pójdzie to powstanie w Białej Podlaskiej ekspozytura ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Avatar
Lublin / 3 października 2007 o 21:28
0
Szanowny Panie Radny - skoro "miasto miało podjšć próbe odbudowy pozycji turystycznej" Puław to prosze podać przykłady tych działań?! Czyżby walory turystyczne tego miasta widział pan tylko w obiektach które "samolubnie i egoistycznie trzyma dla siebie PTTK" ? Może tak wygodniej wytłumaczyć swoja bezczynnoœc i niewiedzę. Może Radni nie wiedzš, że muzealnictwo to częœc kultury ale chyba jest ona zbędna skoro zlikwidowano komisję kultury w Radzie Miasta. Czy Pan Przewodniczšcy Komisji promocji może pochwalić się działaniami jakie podjšł w celu promocji miasta? A czemu to praktycznie bez echa odbiły się obchody 100 lecia nadania praw miejskich? Ktoœ znowu przeszkodził? A może po prostu brakuje Panom i Paniom pomysłów a ludzi, którzy siedzš w tym od lat nie chcecie posłuchać. We wrzeœniu w całej Polsce obchodzone były Europejskie dni dziedzictwa kulturowego pod hasłem "Ludzie goœcińca, pielgrzymi, tułacze". Zabrakło w nich Puław choć Muzeum Regionalne PTTk miało wystawę o takiej tematyce. Czemu władzom miasta nie zależy na promocji miasta, przecież to nie jest sprawa takiej czy innej instytucji i tego do kogo należš budynki - chyba najbardziej chodzi o porozumienie a nie o rozmowy, w których tylko jedna strona przedstawia swoje racje. W renowacji budynków z pewnoœciš pomóc mogš fundusze europejskie, na pewno miasto jest w stanie o takie fundusze aplikować ale istnieje też bardzo popierana instytucja partnerstwa- partnerzy mogš wiecej bo wspólnie majš więcej możliwoœci. Dlaczego Panowie nie chcecie tego wykorzystać? Dlaczego nie opowiedziec wszystkim historii rodu Czartoryskich, lwów będšcych prezentem od Cara Aleksandra I i poczštków wspomnianej kolekcji Czartoryskich w Krakowie, która poczštek miała w Puławach. Czy panowie w komisji promocji nomen omen radni miasta znacie jego historię , kulturę i potencjał turystyczny? A może znacie tylko brakuje wam pasji?! Więc nie odbierajcie pasji ludziom , którzy jš majš, którzy chcš coœ zrobić dla tego miasta i spójrzcie na to oczami puławian a nie urzędników dbajšcych o własne stołki.
Szanowny Panie Radny - skoro "miasto miało podjšć próbe odbudowy pozycji turystycznej" Puław to prosze podać przykłady tych działań?! Czyżby walory turystyczne tego miasta widział pan tylko w obiektach które "samolubnie i egoistycznie trzyma dla siebie PTTK" ? Może tak wygodniej wytłumaczyć swoja bezczynnoœc i niewiedzę. Może Radni nie wiedzš, że muzealnictwo to częœc kultury ale chyba jest ona zbędna skoro zlikwidowano komisję kultury w Radzie Miasta. Czy Pan Przewodniczšcy Komisji promocji może pochwalić się działaniam... rozwiń
Avatar
turysta / 3 października 2007 o 15:05
0
Ja byłem w Puławach i mi się podobało. Niszczenie zabytków /i nie tylko / przez wandali jest problemem chyba w całej Polsce, musimy edukować nasze społeczeństwo.Zastanawiam się nad tym, ile wiadomości ma ta przewodniczka , która popiera tezę że w Puławach nie ma co oglądać! Przydało by się przedstawić z nazwiska , aby turysta mógł sobie wybrać przewodnika.Skromne wystawy, można uzupełnić wiadomościami , które z racji wykonywanej profesji powinna posiadać. Ja zwiedzałem z przewodniczką , która bardzo ciekawie przedstawiła nam historię Puław.
Avatar
nieznany / 3 października 2007 o 10:44
0
Co to znaczy samolubna i egoistyczna postawa . Pan Gorgol jest słabo poinformowany, a zabiera głos.Chyba nie tędy droga. Jeżeli nie zna się kulis, to trudno dyskutować.
Avatar
Puławy / 2 października 2007 o 20:51
0
Panie radny Leszek, aleś Pan sobie strzelił gola i to od razu 3:0 - jako radny miasta Puławy, jako przewodniczący komisji promocji miasta i kultury i jako członek Towarzystwa Przyjaciół naszego Miasta. Tak na... do własnego gniazda, czy to aby dobra promocja miasta, za którego promowanie pobiera się wynagrodzenie z kieszeni podatników? Zamiast opluwać społeczników może lepiej byłoby pomóc placówce, która sama nie jest w stanie się utrzymać, bo nie ma takiej w Polsce, która bez wsparcia samorządu i sponsorów dałaby sobie sama radę. Chwała Miastu za budowanie wspaniałych boisk ze sztuczną nawierzchnią, skwerów Niepodległości i Jerzego Popiełuszki, dróg i chodników, ale pierwszemu Muzeum w Polsce należy się wsparcie, o czym chyba Pan zapomniał. Jak by Pan tylko chciał, to mógłby Pan wykorzystać ten fakt do promocji nie tylko miasta ale i regionu, to taki nasz niezaprzeczalny i jedyny w swoim rodzaju produkt regionalny. Muzeum samo nie wypromuje siebie i miasta, w którym funkcjonuje bez atmosfery, której w Puławach jak widać z Pana wypowiedzi brakuje, więc jeśli nie ma się nic mądrego do powiedzenia powinno się milczeć, a z tego milczenia, które jak mówią jest złotem możnaby zbudować coś dobrego. A może komuś bardzo zależy na tym, żeby Muzeum nie funkcjonowało w dotychczasowych strukturach PTTK, a więc non profit? A może komuś zależy na tym aby upadło i wtedy można je będzie od nowa uruchomić jako synekurę ( to takie miejsce, w którym tworzy się stanowiska dla siebie, swoich kolegów i krewnych czyli do miękkiego lądowania np. po przegranych wyborach). A tak wogóle, to ciekawe, czy był Pan kiedyś w tym Muzeum, a może podobało się Panu tam i widziałby Pan siebie w roli muzealnika? A fe Panie Leszek...
Panie radny Leszek, aleś Pan sobie strzelił gola i to od razu 3:0 - jako radny miasta Puławy, jako przewodniczący komisji promocji miasta i kultury i jako członek Towarzystwa Przyjaciół naszego Miasta. Tak na... do własnego gniazda, czy to aby dobra promocja miasta, za którego promowanie pobiera się wynagrodzenie z kieszeni podatników? Zamiast opluwać społeczników może lepiej byłoby pomóc placówce, która sama nie jest w stanie się utrzymać, bo nie ma takiej w Polsce, która bez wsparcia samorządu i sponsorów dałaby sobie sama radę. Chwała Mia... rozwiń
Avatar
kjs / 2 października 2007 o 08:43
0
W Puławacch nic sie dobrego nie dzieje bo za długo rzadzi jedna władza która dba tylko o swoich i rodzinki które sa zatrudnione w UM. Tylko ogromne pieniądze z podatków z ZAP pozwalają tej władzy istniec a które to są wydawane nieracjonalnie.
Avatar
bolina / 10 lutego 2010 o 20:47
0
Niestety ale PTTK działa jak za komuny!Jest to organizcja z kostniała i nie idąca z duchem czasu,nastawiona na doraźne zyski i niechętna do współpracy z innymi organizacjami turystycznymi.Tak działa monopolista któremu nie zależy na turystach,działacze PTTK nie chcą dopuścić młodych do działania bo obawiają się konkurencji , ludzi inteligentnych,widzacych potrzebę zmian.Nie jest to wina władz miasta że turyści omijają Puławy,czasy muzeów gdzie chodziło się w kapciach a wszystko było zamknięte w gablotach mineły,teraz muzeum musi żyć i zachęcać do aktywnego uczestnictwa.Mam nadzieję że aktywny udział Puław w LOT"Kraina Lessowych Wąwozów"zmieni tę sutyację!
Niestety ale PTTK działa jak za komuny!Jest to organizcja z kostniała i nie idąca z duchem czasu,nastawiona na doraźne zyski i niechętna do współpracy z innymi organizacjami turystycznymi.Tak działa monopolista któremu nie zależy na turystach,działacze PTTK nie chcą dopuścić młodych do działania bo obawiają się konkurencji , ludzi inteligentnych,widzacych potrzebę zmian.Nie jest to wina władz miasta że turyści omijają Puławy,czasy muzeów gdzie chodziło się w kapciach a wszystko było zamknięte w gablotach mineły,teraz muzeum musi żyć i za... rozwiń
Avatar
Pan Janek / 4 października 2007 o 14:33
0
Święte racje przedstawia nam Lublin, tak jakby znał dobrze Puławy i jego problemy, a może są one udziałem nie tylko naszego miasta. Dzięki za wsparcie . Jakby tak niedaj Panie Boże u Was w Kozim Grodzie zadomowił się ktoś na kształt naszych co niektórych bezradnych (nie wszyscy są tacy jak LG - czytaj EL DŻI), to dajcie znać, przyjdziemy z odsieczą. Z tego co wiem to Lublin jest całkiem nieźle promowany. Pan Janek
Avatar
Pan Janek / 4 października 2007 o 14:21
0
Święte racje przedstawia nam Lublin, tak jakby znał dobrze Puławy i jego problemy, a może są one udziałem nie tylko naszego miasta. Dzięki za wsparcie . Jakby tak niedaj Panie Boże u Was w Kozim Grodzie zadomowił się ktoś na kształt naszych co niektórych bezradnych (nie wszyscy są tacy jak LG - czytaj EL DŻI), to dajcie znać, przyjdziemy z odsieczą. Z tego co wiem to Lublin jest całkiem nieźle promowany. Pozdrowienia dla Tygryska.Pan Janek
Avatar
Puławiak / 4 października 2007 o 12:43
0
Władza jest taka jaką kto sobie wybrał, ale społeczeństwo miasta myślało, że ona jest jego reprezentantem i że będzie rządziła tym miastem naprawdę dobrze. Ale czego tu można wymagać od pana radnego Leszka Gorgola z wykształcenia historyka sztuki, który nie odróżnia orła białego od orła czarnego. Jak dowiadujemy się z prasy lokalnej tenże pan będąc w komisji pracującej nad sztandarem Puław podpisał się pod projektem orła w godle naszego Państwa z głową zwróconą w PRAWO zamiast w LEWO. A co najgorsze taki sztandar z orłem pana Gorgola reprezentuje Miasto podczas uroczystości religijnych i patriotycznych. WSTYD!!!Czy nowy sztandar z prawidłowym godłem zgodnym z ustawą o godle państwowym ma być wykonany na koszt podatników, czy będzie naszego społeczeństwa Puław zgoda na to??? Odpowiedź powinna być jedna. NIE!!! Każdy odpowiada za swoje czyny. Czy wobec tego pan radny Gorgol, w kontekście komentowanego artykułu - Turystyka nam umyka pokaże, że nie jest SAMOLUBNYM EGOISTĄ (jak niefrasobliwie wypowiadał się o PTTK) i wyjmie co najmniej 5000 złotych na wykonanie nowego sztandaru?Pan radny zabierający ochoczo głos w sprawach ważnych dla miasta niech zakasa rękawy i pokaże w końcu, że potrafi myśleć i robić coś pozytywnego. Może inny radny pan Ignacy Czeżyk nie mógł znaleźć zrozumienia wśród radnych z komisji kultury Rady Miasta Puławy, bo wymagał od nich pracy dla społeczeństwa Puław a nie gadania i przelewania z pustego w próżne, ale jak wiemy skończyło się to dla niego nie najlepiej - został odwołany z funkcji i rozwiązano komisję kultury, a "pracujący" w niej w pocie czoła radni przeszli pod skrzydła orła Leszka z głową zwróconą w prawo - na wschód. Tu przynajmniej można sobie gadać do woli, efekty są mniej ważne, najwyżej koń z herbu Puław na nowym materiale promocyjnym miasta odwróci głowę w prawo i zarży ze śmiechu, koń by się uśmiał...A może pan radny Gorgol dojrzał do tego aby spotkać się ze środowiskami, które powinny leżeć w kręgu jego zainteresowań i spytał jak im pomóc i co zrobić żeby turystyka nam nie umykała. Czasu mamy coraz mniej, już czujemy na plecach oddech Janowca, Kazimierza, Nałęczowa, a nawet Końskowoli. Panowie i panie z komisji promocji i kultury weźcie się do pracy, bo nie jesteśmy zadowoleni z waszego udawania, że coś robicie. Udawać można orgazmy, ale nie można przed 50-co tysięcznym społeczeństwem miasta udawać, że się coś robi za publiczne pieniądze. A może trzeba zmienić lokomotywę, która pociągnie was do nowych wyzwań? Nikt nie przyrasta do stołka, ani stołek do niczyjego siedzenia, może trzeba zrobić wybory uzupełniające i wziąć do pracy ludzi z charyzmą i chęcią służenia innym.Puławiak
Władza jest taka jaką kto sobie wybrał, ale społeczeństwo miasta myślało, że ona jest jego reprezentantem i że będzie rządziła tym miastem naprawdę dobrze. Ale czego tu można wymagać od pana radnego Leszka Gorgola z wykształcenia historyka sztuki, który nie odróżnia orła białego od orła czarnego. Jak dowiadujemy się z prasy lokalnej tenże pan będąc w komisji pracującej nad sztandarem Puław podpisał się pod projektem orła w godle naszego Państwa z głową zwróconą w PRAWO zamiast w LEWO. A co najgorsze taki sztandar z orłem pana Gorgola repreze... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 3 października 2007 o 21:43
0
Najlepszym promotorem w województwie jest starosta bialski Tadeusz Łazowski. W ciągu półrocza wykorzystał wszystkie środki finansowe przyznane na ten cel przez radę powiatu. Teraz zwieksza budżet na promocję z częstotliwością comiesięczną. Jak tak dalej pójdzie to powstanie w Białej Podlaskiej ekspozytura ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Avatar
Lublin / 3 października 2007 o 21:28
0
Szanowny Panie Radny - skoro "miasto miało podjšć próbe odbudowy pozycji turystycznej" Puław to prosze podać przykłady tych działań?! Czyżby walory turystyczne tego miasta widział pan tylko w obiektach które "samolubnie i egoistycznie trzyma dla siebie PTTK" ? Może tak wygodniej wytłumaczyć swoja bezczynnoœc i niewiedzę. Może Radni nie wiedzš, że muzealnictwo to częœc kultury ale chyba jest ona zbędna skoro zlikwidowano komisję kultury w Radzie Miasta. Czy Pan Przewodniczšcy Komisji promocji może pochwalić się działaniami jakie podjšł w celu promocji miasta? A czemu to praktycznie bez echa odbiły się obchody 100 lecia nadania praw miejskich? Ktoœ znowu przeszkodził? A może po prostu brakuje Panom i Paniom pomysłów a ludzi, którzy siedzš w tym od lat nie chcecie posłuchać. We wrzeœniu w całej Polsce obchodzone były Europejskie dni dziedzictwa kulturowego pod hasłem "Ludzie goœcińca, pielgrzymi, tułacze". Zabrakło w nich Puław choć Muzeum Regionalne PTTk miało wystawę o takiej tematyce. Czemu władzom miasta nie zależy na promocji miasta, przecież to nie jest sprawa takiej czy innej instytucji i tego do kogo należš budynki - chyba najbardziej chodzi o porozumienie a nie o rozmowy, w których tylko jedna strona przedstawia swoje racje. W renowacji budynków z pewnoœciš pomóc mogš fundusze europejskie, na pewno miasto jest w stanie o takie fundusze aplikować ale istnieje też bardzo popierana instytucja partnerstwa- partnerzy mogš wiecej bo wspólnie majš więcej możliwoœci. Dlaczego Panowie nie chcecie tego wykorzystać? Dlaczego nie opowiedziec wszystkim historii rodu Czartoryskich, lwów będšcych prezentem od Cara Aleksandra I i poczštków wspomnianej kolekcji Czartoryskich w Krakowie, która poczštek miała w Puławach. Czy panowie w komisji promocji nomen omen radni miasta znacie jego historię , kulturę i potencjał turystyczny? A może znacie tylko brakuje wam pasji?! Więc nie odbierajcie pasji ludziom , którzy jš majš, którzy chcš coœ zrobić dla tego miasta i spójrzcie na to oczami puławian a nie urzędników dbajšcych o własne stołki.
Szanowny Panie Radny - skoro "miasto miało podjšć próbe odbudowy pozycji turystycznej" Puław to prosze podać przykłady tych działań?! Czyżby walory turystyczne tego miasta widział pan tylko w obiektach które "samolubnie i egoistycznie trzyma dla siebie PTTK" ? Może tak wygodniej wytłumaczyć swoja bezczynnoœc i niewiedzę. Może Radni nie wiedzš, że muzealnictwo to częœc kultury ale chyba jest ona zbędna skoro zlikwidowano komisję kultury w Radzie Miasta. Czy Pan Przewodniczšcy Komisji promocji może pochwalić się działaniam... rozwiń
Avatar
turysta / 3 października 2007 o 15:05
0
Ja byłem w Puławach i mi się podobało. Niszczenie zabytków /i nie tylko / przez wandali jest problemem chyba w całej Polsce, musimy edukować nasze społeczeństwo.Zastanawiam się nad tym, ile wiadomości ma ta przewodniczka , która popiera tezę że w Puławach nie ma co oglądać! Przydało by się przedstawić z nazwiska , aby turysta mógł sobie wybrać przewodnika.Skromne wystawy, można uzupełnić wiadomościami , które z racji wykonywanej profesji powinna posiadać. Ja zwiedzałem z przewodniczką , która bardzo ciekawie przedstawiła nam historię Puław.
Avatar
nieznany / 3 października 2007 o 10:44
0
Co to znaczy samolubna i egoistyczna postawa . Pan Gorgol jest słabo poinformowany, a zabiera głos.Chyba nie tędy droga. Jeżeli nie zna się kulis, to trudno dyskutować.
Avatar
Puławy / 2 października 2007 o 20:51
0
Panie radny Leszek, aleś Pan sobie strzelił gola i to od razu 3:0 - jako radny miasta Puławy, jako przewodniczący komisji promocji miasta i kultury i jako członek Towarzystwa Przyjaciół naszego Miasta. Tak na... do własnego gniazda, czy to aby dobra promocja miasta, za którego promowanie pobiera się wynagrodzenie z kieszeni podatników? Zamiast opluwać społeczników może lepiej byłoby pomóc placówce, która sama nie jest w stanie się utrzymać, bo nie ma takiej w Polsce, która bez wsparcia samorządu i sponsorów dałaby sobie sama radę. Chwała Miastu za budowanie wspaniałych boisk ze sztuczną nawierzchnią, skwerów Niepodległości i Jerzego Popiełuszki, dróg i chodników, ale pierwszemu Muzeum w Polsce należy się wsparcie, o czym chyba Pan zapomniał. Jak by Pan tylko chciał, to mógłby Pan wykorzystać ten fakt do promocji nie tylko miasta ale i regionu, to taki nasz niezaprzeczalny i jedyny w swoim rodzaju produkt regionalny. Muzeum samo nie wypromuje siebie i miasta, w którym funkcjonuje bez atmosfery, której w Puławach jak widać z Pana wypowiedzi brakuje, więc jeśli nie ma się nic mądrego do powiedzenia powinno się milczeć, a z tego milczenia, które jak mówią jest złotem możnaby zbudować coś dobrego. A może komuś bardzo zależy na tym, żeby Muzeum nie funkcjonowało w dotychczasowych strukturach PTTK, a więc non profit? A może komuś zależy na tym aby upadło i wtedy można je będzie od nowa uruchomić jako synekurę ( to takie miejsce, w którym tworzy się stanowiska dla siebie, swoich kolegów i krewnych czyli do miękkiego lądowania np. po przegranych wyborach). A tak wogóle, to ciekawe, czy był Pan kiedyś w tym Muzeum, a może podobało się Panu tam i widziałby Pan siebie w roli muzealnika? A fe Panie Leszek...
Panie radny Leszek, aleś Pan sobie strzelił gola i to od razu 3:0 - jako radny miasta Puławy, jako przewodniczący komisji promocji miasta i kultury i jako członek Towarzystwa Przyjaciół naszego Miasta. Tak na... do własnego gniazda, czy to aby dobra promocja miasta, za którego promowanie pobiera się wynagrodzenie z kieszeni podatników? Zamiast opluwać społeczników może lepiej byłoby pomóc placówce, która sama nie jest w stanie się utrzymać, bo nie ma takiej w Polsce, która bez wsparcia samorządu i sponsorów dałaby sobie sama radę. Chwała Mia... rozwiń
Avatar
kjs / 2 października 2007 o 08:43
0
W Puławacch nic sie dobrego nie dzieje bo za długo rzadzi jedna władza która dba tylko o swoich i rodzinki które sa zatrudnione w UM. Tylko ogromne pieniądze z podatków z ZAP pozwalają tej władzy istniec a które to są wydawane nieracjonalnie.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia]
galeria

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia] 4 0

Pierwsza sesja nowej kadencji w powiecie puławskim odbyła się w Kurowie. We wtorek ślubowanie złożyli radni, a także nowy wójt Arkadiusz Małecki. Rada wybrała również swojego przewodniczącego. Po raz pierwszy zastosowano cyfrowy system liczenia głosów.

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem"

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem" 2 1

W środę radni sejmiku wybiorą nowy zarząd województwa. Niewiadomą pozostaje obsada stanowiska należnego Solidarnej Polsce. To miejsce miała zająć Bogna Bender-Motyka, ale – według naszych informacji – nie zgodził się na to Zbigniew Ziobro.

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia] 5 3

Do zdarzenia doszło po godz. 20 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Wodopojną.

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 1 2

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 8 2

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 3

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 1

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 10 6

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 10 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 79 15

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach
galeria

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach 26 8

Uwaga na prace prowadzone obecnie na al. Partyzantów w Puławach. W okolicy PIWET-u wykop ma już ponad metr głębokości. Ciężki sprzęt zablokował dwa pasy ruchu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.