Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Może PiS pomoże może pleban pomoże?!?!?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcieli mieć szosę to oddali a teraz po latach im się odmieniło. Zwinąć asfalt niech wozem jeżdżą albo saniami. To że tego nikt formalnie nie uregulował to granda w biały dzień, jednak prawnie jest to w porządku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
URZĘDASÓW obciążyć wszystki kosztami co do ZŁOTÓWKI może w tym kraju wkońcu będzie normalnie,Zabierają CIĄGNIKI DZIECI teraz GRUNTY co jeszcze??????????????????????????????????????????????????????????//
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawnie w porządku, to jest tylko to co jest w księdze wieczystej a nie jakieś rewelacje urzędasów, że ktoś tam kiedyś coś może oddał a może nie. Zaświadczenie możesz sobie wsadzić w odpływ i podpalić dla zwiększenia doznań, bo taka jest jego moc. Tylko księga wieczysta, bo tylko księga wieczysta określa stan prawny. Żadne świstki z pieczątką wypisane na kolanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli tak, to po co ten rolnik płaci gminie podatek gruntowy za ten "zabrany" kawałek gruntu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Na pewno jesteśmy w posiadaniu takich dokumentów" - to prosimy o ich publiczne okazanie (dane osobowe oczywiście do zamazania).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z pewnością pomoże Państwu puławski radny powiatowy Przemysław Pytlak, obrońca mieszkańców Końskowoli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[justify] Art. 51 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U. 2016 r., poz. 1440)[/justify] [justify] 1. Z dniem wejścia ustawy w życie (1/10/1985 r.): [/justify] [justify] 1) grunty państwowe położone poza granicami miast, oddane osobom fizycznym w zamian za grunty zajęte pod budowę dróg publicznych, stają się z mocy prawa własnością tych osób; grunty takie położone w granicach miast przechodzą na własność lub w użytkowanie wieczyste osób fizycznych, stosownie do przepisów szczególnych; [/justify] [justify] 2) grunty oddane i zajęte pod drogi publiczne, wybudowane z udziałem czynu społecznego i istniejące w tym dniu, stają się z mocy prawa własnością Państwa . [/justify] [justify] 2. Przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się do gruntów zajętych pod istniejące drogi publiczne, w odniesieniu do których zostało wszczęte postępowanie wywłaszczeniowe przed dniem wejścia ustawy w życie. [/justify] [justify] tak więc księga wieczysta księgą wieczystą ale na podstawie wskazanego przepisu dochodzi do zmiany właściciela nieruchomości i jest to podstawa do zmiany wpisów w księdze wieczystej. moga wytoczyć proces przeciwko Skarbowi Państwa o ustalenie prawa własności (art. 189 kpc), a gdy już nastąpiła zmiana wpisu w księdze wieczystej wytoczyc proces o usunięcie niezgodności treści ksiag wieczystych z rzeczywistym stanem prawnym nieruchomości (art. 10  ustawy o księgach wieczystych i hipotece).   [/justify]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co zgruntami rolnymi skradzionymi przedwojennym rolnikom przez komuchów w 1944? Oni też mieli dokumenty, księgi,akty własności... I w imieniu "prawa" bezprawnie, wbrew konstytucji, rozgrabiono?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Doprowadzenie zgodnosc między księgami, a ewidencją to robota jeszcze na co najmniej 20 lat. Ale sprawa jest bardzo dziwna... urząd nie chce udokumentowac tytulu prawnego nieruchomosci bedacej w zasobie Skarb Panstwa??? To jakis skandal, transparentnosc to podstawa. Powinni sie spotkac w urzedzie, pokazac wszystkie kwity jakie kto ma i sprawa powinna byc zalatwiona w trybie administracyjnym, a jesli sie nie da to sadowym. Takich przypadkow nie rozwiazuje sie za posrednictwem mediów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem ciekawy kto był sponsorem Radnych podczas turnieju piłki ręcznej w Finlandii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytlak już dostał od PIS nagrodę, jest szefem rady nadzorczej Puławskiego parku technologicznego dobra zmiana!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Radni w Puławach są po to, żeby jeździć na wycieczki jako żywa promocja miasta, niestety często wątpliwej jakości, a telewizja jest po to, żeby płacić abonament, a nie ją oglądać. Jeszcze do tego nie doszliście?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochana puławska modernizacja, bez powiadamiania zainteresowanych mieszkańcow, bez sprawdzania ks.w. aktow not. stanow faktycznego posiadania i zagospodarowania na gruncie i protokołów, roznic, bez oznaczeń pomiarów, bez, bez,bez. Co mozna sadzić o przetargu i firmie ktora go wygrała??? - musiała by zająć sie tym chyba CBA. Sześć lat walcze o kilka arow działki, a kolejni wlodarze a takze wojrwodzki insprktor, nie maja sobie nic do zarzucenia. Może pan sobie zrobić (3/5 tys.) rozgraniczenie i bedzie pan zadowolony. To po jaką cholere robiono tą modernizację. W mojej wsi tak ma 30% ale ludzie machaja ręką, "walczysz i co ci to daje"?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po pierwsze nie przypadkiem po drugie to jest jego żony ziemia po jej ojcach potrzecie pod tą drogę to jej ojce oddali ten grunt pod drogę i niech przestaną szukać dziury w całym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie, sprawa jest oczywista.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A zawłaszczyli gdyż???....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1)jak wyprowadzali się z baranowa to wszyscy się z tego cieszyli, bo dłużej już by z nimi niewytrzymali.Natomiast od tamtego momentu zaczeły się problemy z nimi mieszkańców Łysej Góry. 2)Na miejscu pana redaktora zająbym się problemem brata roszczeniowej pani W.która pozbawiła go prądu w mieszkaniu i odgrodziła go dwumetrowym płotem.Krótko mówiąc po wprowadzeniu tego małżeństwa życie tego brata zamieniło się w ponurą ciemność... 3)odnośnie sedna sprawy, to wszyscy mieszkańcy Łysej Góry oddali pole na rzecz wspólnego dobra jakim jest droga i rodzice pani W. też wyrazili na  to zgodę. 4)Ci ludzie są uzależnieni od pisania skarg,nie potrafią żyć,bez wroga naturalnego DROGA BYŁA, JEST I BĘDZIE... POZDRAWIAM..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BRAWO............................ TO CO WYŻEJ JEST NAPISANE TO PRAWDA NIECH REPORTER ZAPYTA SIĘ BRATA JAK MU SIĘ ZYJE W CIEMNOŚCI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj Noworolniki. Ci ludzie są tak zajadli że trudno drugich takich spotkać . Ziemia dawno oddana pod droge a teraz roszczenia. Wysłałabym ich tak do XIX wieku. Byłaby pańszczyzna to by sobie ponarzekali. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...