Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W Puławach osiedla toną w mroku. Według prezydenta to nakaz ustawowy

Utworzony przez Janusz_Paliwas, 28 listopada 2022 r. o 11:39 Powrót do artykułu
Nowy ład.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czasami lepiej przyznać się do błędu, niż brnąć w głupotę. Jak widać tej umiejętności władze Puław jeszcze nie posiadły...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli tradycja w państwie PiS - klepną ustawę, którą zaraz trzeba nowelizować... A w kwestii władz Puław: czy owa ustawa nie nakładała obowiązku oszczędzania prądu przez URZĘDY, a nie całość? Czyli żeby w urzędach nie zużywano nadmiernych ilości prądu i ciepła, a nie żeby oszczędzano na mieszkańcach i ich bezpieczeństwie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W innych miastach w nocy wyłączone. Oczywiście tylko w Lpu radni jak zawsze robią dym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W naszym mieście po 22 już nikogo nie ma na ulicach. Bardzo dobra decyzja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W naszym mieście po 22 już nikogo nie ma na ulicach. Bardzo dobra decyzja.
 No ewenement na skalę kraju! Wszędzie ludzie chodzą po ulicach po 22, a w Puławach nikogo nie ma :D Do Księgi Guinessa trzeba koniecznie zgłosić  ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawdziłem. Miasta w Polsce ograniczają oświetlenie nocne. Tam nikt nic nie mówi. Tylko ciągłe szczycie w Lpu. Najbliżej Dęblin Ryki Nałęczów Lublin. Wystarczy wpisać w google.***s://tudeblin.pl/artykul/uwaga-w-deblinie-jest/1371382. ***s://dnews.pl/2022/09/21/ryki-od-dzis-w-gminie-ryki-bedzie-ciemno-latarnie-zgasna-o-godz-2230/. ***s://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/nie-tylko-ograniczenia-w-oswietleniu-ulic-tak-gminy-oszczedzaja-energie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Radny Maj to najgorszy prezydent miasta Puławy w historii. W kampanii miała być świetlana przyszłość. Nocne wyłączenie oświetlenia to zagrożenie włamaniami, rozbojami, potknięciem i okaleczeniem. Pomysły takie zagrażają Puławianom. Prezydent Maj może zaoszczędzić przez np. wyłączenie prądu w swoim gabinecie. PS. Referendum w sprawie odwołania Maja jest konieczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LPU już od dawna jest miastem emerytów, nawet w centrum po 18 ruch jest minimalny, po zamknięciu marketów o 22 tylko wiatr hula. Jeszcze lepiej jest na osiedlach gdzie oprócz defekacji trzódki po faktach nikt nie wychodzi. Świecenie sowom to czysta głupta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawdziłem. Miasta w Polsce ograniczają oświetlenie nocne. Tam nikt nic nie mówi. Tylko ciągłe szczycie w Lpu. Najbliżej Dęblin Ryki Nałęczów Lublin.  Wystarczy wpisać w google.***s://tudeblin.pl/artykul/uwaga-w-deblinie-jest/1371382.    ***s://dnews.pl/2022/09/21/ryki-od-dzis-w-gminie-ryki-bedzie-ciemno-latarnie-zgasna-o-godz-2230/.     ***s://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/nie-tylko-ograniczenia-w-oswietleniu-ulic-tak-gminy-oszczedzaja-energie
 A w Końskowoli latarnie świecą całą noc. Cud?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Końskowola zamiast nocnych świateł, niech zapewni  ludziom emki na terenie gminy. Do tego trzeba cudu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle, w temacie oszczędzania (a raczej jego zapobieganiu), wypowiadają się najmocniej zasłużeni w jego zadłużaniu, czyli radni z opozycji. A może wybudujmy jeszcze jakiś stadion czy dodatkową marinę by pomieściły się wszystkie łodzie lokalnych milionerów.  Prawdę mówiąc Puławy śpią w tych godzinach a wychodzące koty widzą w ciemnościach. Komu przeszkadza brak oświetlenia w tych godzinach? Jak widać tylko śmiesznym kajtkom na fajsbukach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle, w temacie oszczędzania (a raczej jego zapobieganiu), wypowiadają się najmocniej zasłużeni w jego zadłużaniu, czyli radni z opozycji. A może wybudujmy jeszcze jakiś stadion czy dodatkową marinę by pomieściły się wszystkie łodzie lokalnych milionerów. Prawdę mówiąc Puławy śpią w tych godzinach a wychodzące koty widzą w ciemnościach. Komu przeszkadza brak oświetlenia w tych godzinach? Jak widać tylko śmiesznym kajtkom na fajsbukach.
Co za idiortyczny wpis!?! Wiesz, chłopcze, że są zawody i zakłady pracy, w których pracuje się w bardzo róznych godzinach? Czasem kończy się dobrze po 22:00, albo zaczyna jeszcze przed 5:00. Albo jest konieczność pojechania do pracy o każdej porze nocy? Czy wiesz, że całe Puławy nie śpią, bo ludzie się odwiedzają, bywają u siebie na imieninach, rocznicach i przy innych okazjach? Ze swoim podejściem, to chyba ty jestes takim "kajtkiem na fajsbuku", bo nie masz pojęcia, jak żyje się w blisko 50-tysięcznym mieście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle, w temacie oszczędzania (a raczej jego zapobieganiu), wypowiadają się najmocniej zasłużeni w jego zadłużaniu, czyli radni z opozycji. A może wybudujmy jeszcze jakiś stadion czy dodatkową marinę by pomieściły się wszystkie łodzie lokalnych milionerów. Prawdę mówiąc Puławy śpią w tych godzinach a wychodzące koty widzą w ciemnościach. Komu przeszkadza brak oświetlenia w tych godzinach? Jak widać tylko śmiesznym kajtkom na fajsbukach.
Co za idiortyczny wpis!?! Wiesz, chłopcze, że są zawody i zakłady pracy, w których pracuje się w bardzo róznych godzinach? Czasem kończy się dobrze po 22:00, albo zaczyna jeszcze przed 5:00. Albo jest konieczność pojechania do pracy o każdej porze nocy? Czy wiesz, że całe Puławy nie śpią, bo ludzie się odwiedzają, bywają u siebie na imieninach, rocznicach i przy innych okazjach? Ze swoim podejściem, to chyba ty jestes takim "kajtkiem na fajsbuku", bo nie masz pojęcia, jak żyje się w blisko 50-tysięcznym mieście.
 Zaprawdę nie wiesz, jak bardzo wzruszyła mnie twoja historia. Cieszę się że trafiłam w twoje gusta, bo jak mówią kalsycy - uderz w stół. Więcej nie trzeba, nie dziekuj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle, w temacie oszczędzania (a raczej jego zapobieganiu), wypowiadają się najmocniej zasłużeni w jego zadłużaniu, czyli radni z opozycji. A może wybudujmy jeszcze jakiś stadion czy dodatkową marinę by pomieściły się wszystkie łodzie lokalnych milionerów. Prawdę mówiąc Puławy śpią w tych godzinach a wychodzące koty widzą w ciemnościach. Komu przeszkadza brak oświetlenia w tych godzinach? Jak widać tylko śmiesznym kajtkom na fajsbukach.
Co za idiortyczny wpis!?! Wiesz, chłopcze, że są zawody i zakłady pracy, w których pracuje się w bardzo róznych godzinach? Czasem kończy się dobrze po 22:00, albo zaczyna jeszcze przed 5:00. Albo jest konieczność pojechania do pracy o każdej porze nocy? Czy wiesz, że całe Puławy nie śpią, bo ludzie się odwiedzają, bywają u siebie na imieninach, rocznicach i przy innych okazjach? Ze swoim podejściem, to chyba ty jestes takim "kajtkiem na fajsbuku", bo nie masz pojęcia, jak żyje się w blisko 50-tysięcznym mieście.
Zaprawdę nie wiesz, jak bardzo wzruszyła mnie twoja historia. Cieszę się że trafiłam w twoje gusta, bo jak mówią kalsycy - uderz w stół. Więcej nie trzeba, nie dziekuj.
A na argumenty podyskutować nie potrafisz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie wiem ile jest sytuacji w których widne ulice o 1 czy 2 w nocy są potrzebne, ile ludzi chodzi, jeździ, wraca czy idzie do pracy, wraca z imienin, urodzin czy innych imprez i naprawdę dla tych kilku osób, których pewnie na palcach jednej ręki można policzyć trzeba zapalać latarnie na wszystkich ulicach w Puławach. Czy po zgaszeniu oświetlenia w tym czasie w nocy od 23:30 do 4:30 spowodowało większą ilość przestępstw? Czy w związku z tym jest więcej wypadków o tych godzinach na puławskich drogach? Jeżeli nie to znaczy że te argumenty są bezpodstawne a zgaszenie oświetlenia jest słuszne ja również popieram to działanie i moim zdaniem już dawno powinno być wprowadzone.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie wiem ile jest sytuacji w których widne ulice o 1 czy 2 w nocy są potrzebne, ile ludzi chodzi, jeździ, wraca czy idzie do pracy, wraca z imienin, urodzin czy innych imprez i naprawdę dla tych kilku osób, których pewnie na palcach jednej ręki można policzyć trzeba zapalać latarnie na wszystkich ulicach w Puławach. Czy po zgaszeniu oświetlenia w tym czasie w nocy od 23:30 do 4:30 spowodowało większą ilość przestępstw? Czy w związku z tym jest więcej wypadków o tych godzinach na puławskich drogach? Jeżeli nie to znaczy że te argumenty są bezpodstawne a zgaszenie oświetlenia jest słuszne ja również popieram to działanie i moim zdaniem już dawno powinno być wprowadzone.
Udajesz niedouczonego? OBWIESZCZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA z dnia 23 grudnia 2015 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie: § 109. 1. Droga powinna być oświetlona ze względów bezpieczeństwa ruchu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie wiem ile jest sytuacji w których widne ulice o 1 czy 2 w nocy są potrzebne, ile ludzi chodzi, jeździ, wraca czy idzie do pracy, wraca z imienin, urodzin czy innych imprez i naprawdę dla tych kilku osób, których pewnie na palcach jednej ręki można policzyć trzeba zapalać latarnie na wszystkich ulicach w Puławach. Czy po zgaszeniu oświetlenia w tym czasie w nocy od 23:30 do 4:30 spowodowało większą ilość przestępstw? Czy w związku z tym jest więcej wypadków o tych godzinach na puławskich drogach? Jeżeli nie to znaczy że te argumenty są bezpodstawne a zgaszenie oświetlenia jest słuszne ja również popieram to działanie i moim zdaniem już dawno powinno być wprowadzone.
Ja w swoim wpisie odniosłem się do tezy, jakoby wszyscy mieszkańcy Puław siedzieli nocami w domach, co jest - moim zdaniem - idiotyzmem i nadużyciem. Nie wiem, czy pozwala na to system oświetlenie w Puławach, ale znam miasta, w których po północy świeci się co druga latarnia, a w dodatku z mniejszą mocą, niż przed północą. To na pewno wymagało inwestycji, ale za to teraz są oszczędności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie wiem ile jest sytuacji w których widne ulice o 1 czy 2 w nocy są potrzebne, ile ludzi chodzi, jeździ, wraca czy idzie do pracy, wraca z imienin, urodzin czy innych imprez i naprawdę dla tych kilku osób, których pewnie na palcach jednej ręki można policzyć trzeba zapalać latarnie na wszystkich ulicach w Puławach. Czy po zgaszeniu oświetlenia w tym czasie w nocy od 23:30 do 4:30 spowodowało większą ilość przestępstw? Czy w związku z tym jest więcej wypadków o tych godzinach na puławskich drogach? Jeżeli nie to znaczy że te argumenty są bezpodstawne a zgaszenie oświetlenia jest słuszne ja również popieram to działanie i moim zdaniem już dawno powinno być wprowadzone.
Ja w swoim wpisie odniosłem się do tezy, jakoby wszyscy mieszkańcy Puław siedzieli nocami w domach, co jest - moim zdaniem - idiotyzmem i nadużyciem. Nie wiem, czy pozwala na to system oświetlenie w Puławach, ale znam miasta, w których po północy świeci się co druga latarnia, a w dodatku z mniejszą mocą, niż przed północą. To na pewno wymagało inwestycji, ale za to teraz są oszczędności.
Tak tutaj musze sie zgodzić to prawda wyłączenie co drugiej latarni spowodowało by również oszczędności przy jednoczesnym częściowym oświetleniu drog i chodników. Tyle tył z w Puławach podobno ni d sie tego tak prosto zrobić bo oświetlenie nie jest do tęgi przystosowane. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...