Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wzrosną stawki czynszu dla Muzeum Czartoryskich. Projekt czeka na podpis prezydenta

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 listopada 2019 r. o 16:50 Powrót do artykułu
Prezydent Maj w kampanii obiecywał większy dynamizm, dlaczego nie wystąpi do Ministerstwa Kultury o środki na Muzeum Czartoryskich. Przecież muzeum puławskie był PIERWSZYM muzeum na ziemiach polskich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak może prezydent wystąpić o dotację na muzeum do MKDN, gdy sam wie że te muzeum jest tylko z nazwy muzeum, a ilość eksponatów własnych (nie wypożyczonych) odpowiada wymogom "izby pamięci". O podniesieniu czynszu wiedzieli wszyscy, i zamiast przystąpić do remontu Pałacu Marynki weszli w nowe inwestycje. Dziwię się tylko radnym i prezydentowi że tego nie uwzględnili w planie budżetowym i polityce kulturalnej miasta. A swoją drogą zaskakuje mnie stanowisko - nic nierobienia - pani dyrektora MCZ, a bilans jej pracy: 900tys, na płacę (dla swoich) zysk z biletów .. może 270 tys. Znam ustawę o muzeach, że "muzeum jest jednostką organizacyjną nie nastawioną na zysk", ale ... Puław po prostu nie stać na prawdziwe MUZEUM przy takim dyrektorze... z nadania partyjnego (BMW) i jak widać, bez wizji na nowoczesne muzeum!!!! Pora na ogłoszenie konkursu na dyrektora (który miał się odbyć w nowym roku... tj. rok czy 2 lata temu). Bo następne lata to ............ marnowanie społecznych pieniędzy, a mieszkańcy na to nie pozwolą!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna placówka do dotowania z naszych podatków. Panie Maj tego nam pan nie obiecywał w kampanii wyborczej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna placówka do dotowania z naszych podatków. Panie Maj tego nam pan nie obiecywał w kampanii wyborczej.
 A co obiecywał trollu? Że zaora muzeum miejskie dopiero co ustanowione przez Grobla? Nie przypominam sobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezydent Maj w kampanii obiecywał większy dynamizm, dlaczego nie wystąpi do Ministerstwa Kultury o środki na Muzeum Czartoryskich. Przecież muzeum puławskie był PIERWSZYM muzeum na ziemiach polskich.
 Jakby minister kultury gotował muzea miejskie to by zakładał swoje. Albo polarnictwa. Na polarnictwo musi być i żaden dynamizm tu nie pomoże. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna placówka do dotowania z naszych podatków. Panie Maj tego nam pan nie obiecywał w kampanii wyborczej.
A co obiecywał trollu? Że zaora muzeum miejskie dopiero co ustanowione przez Grobla? Nie przypominam sobie.
 Wypraszam sobie, ale inicjatywa utworzenia muzeum miejskiego wyszła i byla pomysłem radnych PIS. Oczywiście teraz jak zawsze przypisywanie innym zasług i działań prawdziwych pomysłodawców!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna placówka do dotowania z naszych podatków. Panie Maj tego nam pan nie obiecywał w kampanii wyborczej.
A co obiecywał trollu? Że zaora muzeum miejskie dopiero co ustanowione przez Grobla? Nie przypominam sobie.
Wypraszam sobie, ale inicjatywa utworzenia muzeum miejskiego wyszła i byla pomysłem radnych PIS. Oczywiście teraz jak zawsze przypisywanie innym zasług i działań prawdziwych pomysłodawców!
 Nie walnij kloca przypadkiem. Jak tak uszczęśliwili nas na siłę nowym wydatkiem to dlaczego za tym nie poszły pieniądze na utrzymanie z ministerstwa kultury ? Dlaczego ja i moje dzieci wnuki mają utrzymywać tę ich fanaberię?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie bardziej interesuje ile to Żydy płacą podatków od licznych i obszernych nieruchomości jakie mają na terenie miasta Lublin ? Bo mnie wygląda na to że nie dość że nic nie płacą to jeszcze chcą aby to Polacy im płacili na mocy ustawy nr 447 uchwalonej przez judo-amerycki Kongres
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna placówka do dotowania z naszych podatków. Panie Maj tego nam pan nie obiecywał w kampanii wyborczej.
A co obiecywał trollu? Że zaora muzeum miejskie dopiero co ustanowione przez Grobla? Nie przypominam sobie.
 A ty znowu tym trollem jedziesz. Zapewne jesteś jakim Wojem albo Świszczem majowym. Co Maj obiecywał? Przede wszystkim gruszki na wieżbie. A w szczegółach - darmową ofertę kulturalną -  festiwal wszystkie strony świata bez biletów, a ja bilety musiałem kupować w tym roku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna placówka do dotowania z naszych podatków. Panie Maj tego nam pan nie obiecywał w kampanii wyborczej.
A co obiecywał trollu? Że zaora muzeum miejskie dopiero co ustanowione przez Grobla? Nie przypominam sobie.
A ty znowu tym trollem jedziesz. Zapewne jesteś jakim Wojem albo Świszczem majowym. Co Maj obiecywał? Przede wszystkim gruszki na wieżbie. A w szczegółach - darmową ofertę kulturalną -  festiwal wszystkie strony świata bez biletów, a ja bilety musiałem kupować w tym roku.
 Trollu zapomniałeś dodać że w tym roku rząd sprawiedliwych pierwszy raz w historii odebrał wszelkie dotacje dla festiwalu. I tylko miasto jako jedyne wsparło finansowo wszystkie strony świata. Po drugie co Twój komentarz ma wspólnego z jakimiś wymaiginowanymi obietnicami wyborczymi dotyczymi muzeum? Ps. Co do kultury. Pisze się wierzba nie wieżba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak widać mało was wie o co chodzi w pracy muzeum (oprócz Nemo), faktycznie muzeum tworzą ludzie, a jak widać dyrektor przerosło Muzeum Czartoryskich. Nie jest to wyższa półka Janowca, tzw. muzea rezydencjonalne wymagają  zdolności menedżerskich i otrzaskania w przemyśle kultury. Nie rozumiem postawy Pana Prezydenta i Komisji Kultury że tolerują tak niskie loty tego muzeum. Fakt, na to szkoda pieniedzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie bardziej interesuje ile to Żydy płacą podatków od licznych i obszernych nieruchomości jakie mają na terenie miasta Lublin ? Bo mnie wygląda na to że nie dość że nic nie płacą to jeszcze chcą aby to Polacy im płacili na mocy ustawy nr 447 uchwalonej przez judo-amerycki Kongres
 A to nie jest artykuł o lublinie ani o tym co cie boli. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny sukces. Pięciokrotnie wyższe stawki. Gdzie są pochwalne komentarze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Póki co muzeum to kwiatek do kożucha. Całe miasto wygląda jak misz  pożydowskiego miasteczka z robotniczym osiedlem. Żaden turysta tu na dłużej nie zajedzie a pchanie naszych pieniędzy w trzeciorzędne muzeum nie ma sensu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny sukces. Pięciokrotnie wyższe stawki. Gdzie są pochwalne komentarze?
 Przecież wcześniej były stawki darmowe z powodu remontu z pieniędzy unii. po takim remoncie obowiązuje tzw trwałość projektu podczas którego stawką czynszu równała się zero  Teraz ta laba się skończyła i nikt nie złamie prawa i nie narazić się na odwołanie  żeby oddawać swoj budynek komuś za darmo. Ale oczywiście farma trolli ma sukces że manipuluje i napuszcza nieprawdą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem ciekawa ile pieniędzy będzie musiało dokładać miasto do Muzeum Badań Polarnych. Teoretycznie będzie finansowane przez samorząd województwa ale znając realia będziemy jako mieszkańcy dokładać do kolejnego genialnego pomysłu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie pomysły od "od czapy" jak bylejakie muzeum oraz cudak polarniczy nie służą mieszkańcom a co gorsza wysysają pieniądze. Tak jak nowa hala sportowa. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O tym, że czynsz wzrosnie było wiadomo już 5 lat temu. Gdzie była pani dyrektor Mielniczenko. Co zrobiła w tej sprawie.Jak to mozliwe, że muzeum  z tak cennymi eksponatami działa bez umowy. To skandal. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co miala robic w tej sprawie ? Nie zakładać muzeum czy zmienić prawo polskie ? Przecież cena wynajmu m2 takich obiektów bedacych własnością skarby państwa w tym przypadku ministerstwa rolnictwa, określa ściśle operat szacunkowy narzucony przez wycenę i ministerstwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Można było jeszcze zdewastowac pomieszczenia wtedy może czynsz byłby mniejszy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...