Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Prezydent RP nie pomoże, bo jest od czego innego. Rząd RP nie pomoże, bo na razie jest od czego innego. Związki nie pomgą, bo są od czego innego i tak pozostanie. Strajki nie pomogą, bo są jednostkowe. Kto przejmie zwolnionych? Będzie przetarg o grupę imbecyli (całe społeczeństwo RP to motłoch i imbecyle), którzy przyszłym BOGOM mogą na kant. Mamy więc sytuację patową bez możliwości rozegrania nowej patrii. Co dalej?
0
Dziwi mnie to że nikt nie reaguje na to co wyprawia dyrektor w szpitalu
0
Nie dajcie się wkręcić w kontrakty, każdy w Polsce powie wam że to jest nędza ... skoro dyrektor chce w ten sposób oszczędzać to nie łudźcie się, że wam to wyjdzie na lepsze ... to jest najgorsze co może być, że na zdrowiu i życiu ludzkim prowadzi się biznes i szuka się oszczędności!! HAŃBA, WSTYD I ŻENADA!! Taki zarząd powinien być dyscyplinarnie odsunięty od wykonywania czynności.
0
Nie dajcie się wkręcić!!! A Rybak niech wraca tam skąd przybył!!!
0
Jedyna słuszna koncepcja prowadzenia stacji pogotowia ratunkowego znajduje się w Szczecinie i od nich należy brać przykład. Do puki ratownictwem medycznym rządzą ludzie niekompetentni, a nie ludzie stricte związani z ratownictwem to nigdy ratownicy nie będą szanowani i nie będą mieli godnych warunków pracy co za tym idzie, najbardziej cierpi na tym pacjent, na którego zdrowiu i życiu prowadzi się biznes. Ratownicy powinni pracować na etatach godnie opłacanych, żeby mieli się za co szkolić (co jest obowiązkiem i nikt ratownikowi za to nie zwraca) żeby mieli za co robić badania i uprawnienia do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych (takie uprawnienia ratownicy muszą robić na własny koszt), do tego powinni mieć możliwość dorobienia na umowie zlecenie jeżeli będą mieli taką ochotę. Jakoś w Szczecinie taki system może funkcjonować i ludzie są zadowoleni, tylko na wschodzie jest takie dziadostwo i każdy ratowników ma za nic. WSTYD! Żeby dyrektor był za oszczędnościami na własnych pracownikach i na zdrowiu i życiu pacjentów.
0
W Lublinie nie jest lepiej, pensje niskie, a szkolić się trzeba, odpowiedzialność jest ogromna, każdy z ratowników lubi i szanuje swoją pracę, ale zarząd już ich wcale nie docenia. Żadnych nagród, żadnych podwyżek ... na etacie brak możliwości dorobienia w tej samej firmie, trzeba szukać drugiego etatu w innej niekonkurencyjnej placówce i pracować jak zombi po 340 godzin, żeby normalnie żyć, potem ktoś się dziwi, że są błędy, że wypadki i oczywiście winny jest ratownik ... otóż nie kochani, winni są zarządzający, ale tego wam w wiadomościach nie pokarzą, bo to są układziki i biznesy prowadzone za wasze podatki.
0
Małpy dostały do łap brzytwy i reformują co tylko się da.
0
a dyrektor już przeszedł na kontrakt?
0
ciekawi mnie dlaczego dyrektorowi nie poprawił się wynik działania oddziału ratunkowego po wyleasingowaniu karetek - zakładał to przecież plan naprawczy; a jak tam poprawa skuteczności organizacji pracy po powołaniu nowego kierownika? a jak tam koszty diagnostyczne?  o ile spadły? czyżby dyrektor realizował jakiś inny plan niż ten przyjęty przez radę powiatu i zarząd?
0
tego dyrektora przybłędę należy przegonić z Puław a wybrać swojego któremu będzie zależało na puławskim szpitalu a nie na robieniu dla siebie kasy, czy włodarze puławscy nie mogą tego zrozumieć?????????????
0
Nikt nie mysli w ten sposob ze Ratownicy Medyczni odpowiadaja za ZYCIE Ludzkie, jesli będą pracować o prawie 80%czasu wiecej za podobne pieniadze to Zmeczenie bardzo odbije sie na pacjentach :(
0
Dobra zmiana! Będą mieli czas żeby pójść na "marsz miliona".
0
Szpital w Puławach ma SOR który ZAWSZE przynosi dla szpitala straty oraz mały OIT(kiedyś OIOM), który mimo że zawsze przynosi zyski, to jest w tym szpitalu tak mały że nie jest w stanie tego zbilansować. Nie dziwne że dyrektorzy starają się oszczędzać na SORach. Dopóki NFZ płaci na SORy grosze za dzień funkcjonowania, a nie rzeczywiste, wykonywane, często kosztowne procedury, SORy będą niedofinansowane, a dyrektorzy będą starać się na nich ciąć koszty. Nie dziwię się dyrektorowi, że stara się robić cięcia, ale nie dziwię się też ratownikom którzy nie zgadzają się z takimi decyzjami. Jedyne czemu się dziwię to brak działania kolejnych rządów i ignorowanie problemu przez kolejny rząd.
0
W szpitalu w lublinie przy kraśnickiej dyrektor też dąży do kontraktów, to tu jest napisane dobrze ,że nieumieją zarządzać. pacjent
0
Chyba należało by wspomnieć o Henryku O. który to jest kierownikiem ratownictwa w Puławach ewenement na skale świata . CZŁOWIEK PO TECHNIKUM PKS który dotychczas był kierownikiem placowych oraz odpowiadał za tabor ....czytaj (Był szejkiem paliwowym zmuszał kierowców do oddawania mu oszczędności paliwa oraz w wolne dni od pracy musieli pracować u niego na działce (dziabanie drzewa,układanie kostki,murarka)w zamian za to wydawał dobrą opinie celem przedłużenia umowy o prace. Teraz ten oto słup jest marionetką dyrektora i w jego imieniu dyma ratowników. PYTAM GZIE SĄ PUŁAWSKI WŁADZE ŻE POZWALAJĄ NA TO
0
Proponuje dziennikarzom  we wtorek udanie się do Kierownika ratownictwa Henryka O. Ma siedzibę w budynku na terenie szpitala tam gdzie stoją karetki. Wtedy właśnie dzień ten Pan będzie rozdawał wypowiedzenia. Spytajcie się co ma w tej sprawie do powiedzenia (zobaczycie jaki jest to człowiek i jakie są jego kompetencje ) Proponuje zadać kilka pytań z terminami medycznymi wtedy się okaże że ten człowiek ma tyle wspólnego z ratownictwem co piekarz z lekarzem (biały fartuch) Zadać pytanie ile będzie chronił Panów kierowców w zamian za wykonywanie pracy na jego posesji w Gołębiu. Przypomnieć w jakim celu pozostawił 2 ch kierowców  bez szkoły a zwalnia Wykwalifikowanych ratowników . Czyż obawia się że skończą mu się dostawy oleju napędowego  do ciągnika i wtedy tych dwóch nie przywiezie mu drzewa z lasu , PROSZĘ POMÓŻCIE RATOWNIKOM  ŻEBY MOGLI GODNIE PRACOWAĆ PAMIĘTAJCIE ŻE ONI MOGĄ SIĘ ODWDZIĘCZYĆ RATUJĄC WAM ZYCIE LUB KOMUŚ Z WASZYCH RODZIN   Także nie zapominajcie że już poczyniono oszczędności na zdrowiu ratowników  oraz waszym wprowadzając w sp zoz zespoły dwu osobowe które funkcjonują na pograniczu prawa! Całe lubelskie pogotowie jeździ w składach 3osobowych   JEŻELI REDAKTORZY CZYTAJĄ TE KOMENTARZE PROSZĘ O KOMENTARZ POTWIERDZAJĄCY TO. MOGĘ ODPOWIEDZIEĆ NA WIELE PYTAŃ ORAZ DOLAĆ OLIWY DO OGNIA
0
Drodzy komentatorzy życia puławskiego szpitala! Prawda jest taka że mieszkańcy miasta i powiatu wybrali tzw "dobrą zmianę". Ktoś tylko zapomniał powiedzieć na czym ona będzie polegała a wyborcy jak to powiedział pewien pan "ciemnym narodem są i kupili wszystko". Miało być lepiej i jest dla radnych pisowskich szczególnie pewnej pani przewodniczącej, starosty pisowskiego, posła pisowskiego no i wreszcie dyrektora szpitala też pisowskiego. Konsekwencją będzie prywatyzacja szpitala, co już się połowicznie zadziało a dalej pewien pan profesor hołubiony przez pisowską władzę przejmie szpital i będzie robił na nim kasę, ale z pewnością nie dla dobra pacjentów czy też pracowników. No cóż niech pielęgniarki dalej wierzą swojej radnej przewodniczącej i siedzą cicho, A może one się boją, może pani radna mobbing stosuje?  No cóż władza pisowska wszystko ma w pewnej popularnej ostatnio części ciała.
0
bo jak może
0
Nie można zwolnić pracownika z etatu i zatrudnić go na kontrakt na przymus. Jeżeli pracodawca chce zwolnić pracownika musi mu zlikwidować stanowisko pracy i nie może na jego miejsce zatrudnić nowej osoby, więc przejście na kontrakt musi być za porozumieniem stron. Kontrakt nie jest zły ale jak firmę założy się w Czechach :-) Poza tym znam szpitale, które zaproponowały przejście na kontrakt z zachowaniem urlopu płatnego (7:35 za każdy dzień urlopu).
0
Jak nikt nie proponuje pracownikom kontraktów - jak pan Henryk non stop namawia na kontrakty. I wydzwania do pracowników i namawia osobiście żeby przejść na kontrakt.. Nowe karetki tylko przyćmiły rzeczywistość dla ludzi z zewnątrz.. a sprzętu medycznego nowego jak nie było tak nie ma.. lub jak nie działał tak dalej nie działa.. ale to nie ważne dla Pana kierownika bo liczy się tylko sugestia kontraktów i delikatna perswazsja skutkująca zwolnieniem z pracy! I taka to teraz jest rzeczywistość w puławskim pogotowiu..
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.