Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 marca 2016 r.
17:11

Zmiany w szpitalu, ratownicy mają stracić etaty. "Nieudolność zarządzających lub niedoinwestowanie"

0 30 A A

Dziewięciu pracowników puławskiego pogotowia ratunkowego może przejść z etatów na system kontraktowy. – Jak tak dalej pójdzie, zamiast 70 osób, w pogotowiu zostanie 30 – ostrzega jeden z ratowników.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po zmniejszeniu składu zespołów karetek podstawowej opieki, dyrektor SPZOZ w Puławach wysłał zapytania do związków zawodowych dotyczące możliwości zamiany etatów na kontrakty dla grupy ratowników.

Według jednego z pracowników pogotowia, dyrektor postawił ich pod ścianą. – Taką propozycję otrzymało dziewięciu ratowników, kierowników zespołów, najlepszych i najbardziej doświadczonych pracowników naszego pogotowia. Gdy nie chcieli się zgodzić, poinformowano ich, że umowy z nimi zostaną rozwiązane. Teraz wszyscy są zastraszeni – mówi jeden z ratowników, który poprosił o anonimowość.

Tymczasem zdaniem dyrektora, żadnych rozmów dotyczących kontraktów na razie nie ma. – Na razie nikt ratownikom kontraktów nie proponuje. Wysłaliśmy tylko zapytania do związków zawodowych, które dotyczyły zmian formy pracy dla grupy pracowników pogotowia. Nie chciałbym komentować tej sprawy poprzez media. Mamy pewien zamysł organizacyjny i w stosownym czasie poinformujemy o podjętych działaniach. Dzisiaj jest na to za wcześnie – mówi Piotr Rybak.

Szpital po przejściu ratowników na kontrakty ma zaoszczędzić. Paradoksalnie, ratownicy mogą zarabiać nawet więcej, niż dzisiaj, ale będą musieli również więcej pracować. Ile dokładnie nie wiadomo. Zdaniem dyrektora, nie padły żadne propozycje, ale nasz rozmówca twierdzi, że będzie to zmiana ze 160 na 240 godzin miesięcznie.

Poza tym ratownik kontraktowy musi założyć własną działalność gospodarczą, sam opłacać sobie składki, rozliczać się z Urzędem Skarbowym, a w przypadku skarg od pacjentów, odpowiadać za wykonywane usług na równi z instytucją pogotowia.

– Na kontrakcie nie będzie nam przysługiwał urlop, czy zwolnienie chorobowe. Sami będziemy musieli kupować sobie odzież. Nawet jeśli netto zarobimy więcej, nie będzie nam się to opłacać – dodaje ratownik, który zwraca uwagę na jeszcze jeden problem. – Jeśli część ratowników zacznie pracować po 240 godzin, dla pozostałych może zabraknąć miejsca. Jak tak dalej pójdzie, zamiast 70 osób, w pogotowiu zostanie 30.

Według Sławomira Kamińskiego z NSZZ Solidarność „Ziemi Puławskiej”, kontrakty oznaczają próbę obejścia kodeksu pracy. – Przechodzenie na kontrakty wynika z nieudolności zarządzających lub z niedoinwestowania. Nie rozumiem dlaczego mają za to płacić pracownicy.

Czy oni są winni tragicznej sytuacji ekonomicznej SP ZOZ? Mnie osobiście trudno się z tym pogodzić – mówi Kamiński.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 07:35
0
julian widzisz to co chcą żebyś widział a prawdziwy problem jest gdzie indziej
Avatar
julian / 31 marca 2016 o 14:55
0

HO hO jest obrońca czy sam Henryk O.

|To może do twojego laliście on z karetek

Avatar
ERYK / 30 marca 2016 o 16:53
0

Proponuje dziennikarzom  we wtorek udanie się do Kierownika ratownictwa Henryka O. Ma siedzibę w budynku na terenie szpitala tam gdzie stoją karetki.

Wtedy właśnie dzień ten Pan będzie rozdawał wypowiedzenia. Spytajcie się co ma w tej sprawie do powiedzenia (zobaczycie jaki jest to człowiek i jakie są jego kompetencje )

Proponuje zadać kilka pytań z terminami medycznymi wtedy się okaże że ten człowiek ma tyle wspólnego z ratownictwem co piekarz z lekarzem (biały fartuch)

Zadać pytanie ile będzie chronił Panów kierowców w zamian za wykonywanie pracy na jego posesji w Gołębiu.

Przypomnieć w jakim celu pozostawił 2 ch kierowców  bez szkoły a zwalnia Wykwalifikowanych ratowników . Czyż obawia się że skończą mu się dostawy oleju napędowego  do ciągnika i wtedy tych dwóch nie przywiezie mu drzewa z lasu ,

PROSZĘ POMÓŻCIE RATOWNIKOM  ŻEBY MOGLI GODNIE PRACOWAĆ PAMIĘTAJCIE ŻE ONI MOGĄ SIĘ ODWDZIĘCZYĆ RATUJĄC WAM ZYCIE LUB KOMUŚ Z WASZYCH RODZIN

Także nie zapominajcie że już poczyniono oszczędności na zdrowiu ratowników  oraz waszym wprowadzając w sp zoz zespoły dwu osobowe które funkcjonują na pograniczu prawa! Całe lubelskie pogotowie jeździ w składach 3osobowych

JEŻELI REDAKTORZY CZYTAJĄ TE KOMENTARZE PROSZĘ O KOMENTARZ POTWIERDZAJĄCY TO. MOGĘ ODPOWIEDZIEĆ NA WIELE PYTAŃ ORAZ DOLAĆ OLIWY DO OGNIA

A gdzie ten ciągnik u kierownika ?coś gościu jesteś bardzo źle poinformowany zmień informatora.

en ciągnik u kierownika ?coś gościu jesteś bardzo źle poinformowany zmień informatora.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 21:40
0
a gdzie jest radna pielęgniarka oddziałowa przewodnicząca związku zawodowego i komitet obrony szpitala pod wodzą pana SAKa? też ich nie było przy wręczaniu wypowiedzeń? żadnej telewizji nie zawołali? a może jakieś urzędy typu prokurator, NIK, CBA, ABW pan SAK by przywołał? jakoś nie widzi pan SAK i pani radna łamania praw pracowniczych, dziwne
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 21:03
0
JUŻ DZIŚ POZNALIŚMY ZAMYSŁ ORGANIZACYJNY DYREKTORA WRĘCZANIE KOLEJNYCH WYPOWIEDZEŃ NIE MIAŁ ODWAGI PRZYZNAĆ SIĘ DYREKTOR W ROZMOWIE Z DZIENNIKARZAMI CO PLANUJE TYLKO DALEJ KNUJE ZWODZI I UDAJE GREKA MAM NADZIEJE ŻE JUŻ NIE DŁUGO PODWINIE SIE MU NOGA A WTEDY WIĘKSZOŚĆ ZAŁOGI DA NA MSZE DZIĘKCZYNNĄ
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 19:57
0
i gdzie były dziś media jak Henryk O. pozamiatał wypowiedzeniami?
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 23:40
0
a mi się zdaje że ta cała nominacja pana Henia na kierownika to sprytna zagrywka dyrektora; wyręcza się innymi przy brudnej robocie i zrzuca z siebie odpowiedzialność; a jeszcze dygresja: koncepcji na uzdrowienie szpitala dzięki której dyrektor "wygrał" konkurs nie znamy do dziś
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 17:31
0
Jakoś dziwnym trafem Jaśnie Panujący nie zabiera głosu tak jak to było w przypadku komentarza pod jednym z artykułów DW w którym to Pan Rybak odgrażał się skierowaniem na drogę sądową oskarżenia o zniesławienie. Ale jeżeli dla niego człowiek jest nikim lub szczurem to się nie dziwię że brak mu odwagi zabrać głos ( a wiem że czyta to ). A co do pana Henryka O. to pozostawię to bez komentarza. Wszystko powiedziane zostało wcześniej.
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 14:22
0
Jest jeden dobry SZPITAL W LUBLINIE ktory leczy ludzi ze stanu jaki prezentuje DYREKTOR czuli RZNIE GLUPA Niby nic sie nie dzieje nikomu nie proponuje kontraktow wszystko jest ok a ROBI KRECIA ROBTE nie liczy sie z nikim a o swoich podwladnych powiedzial SZCZURY tak nie przeslyszeli sie panstwo SZCURY KTORE POWINNY SIE GRYZC to wlasnie jest druga twarz dyrektora obecnego nam panujacego
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 14:11
0
Korzystajac ze swiatecznego nastroju Zycze Panu Staroscie Duzo zdrowia a jak juz zachoruje zeby przyjechala karetka w obsadzie KIEROWCA RATOWNIK w jednej osobie przeciez dwoch to za duzo!!!!!!!!!!! Jakie beda wtedy oszczednosci ho ho Juz DYREKTOR niech robi wyliczenia ile zaoszczedzi kasy a przy okazji ile ludzi zejdzie wczesniej z tego swiata I niech sie pochwali na przyszlym spotkaniu w STAROSTWIE moze dostanie nagrode jak poprzedniczka
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 07:35
0
julian widzisz to co chcą żebyś widział a prawdziwy problem jest gdzie indziej
Avatar
julian / 31 marca 2016 o 14:55
0

HO hO jest obrońca czy sam Henryk O.

|To może do twojego laliście on z karetek

Avatar
ERYK / 30 marca 2016 o 16:53
0

Proponuje dziennikarzom  we wtorek udanie się do Kierownika ratownictwa Henryka O. Ma siedzibę w budynku na terenie szpitala tam gdzie stoją karetki.

Wtedy właśnie dzień ten Pan będzie rozdawał wypowiedzenia. Spytajcie się co ma w tej sprawie do powiedzenia (zobaczycie jaki jest to człowiek i jakie są jego kompetencje )

Proponuje zadać kilka pytań z terminami medycznymi wtedy się okaże że ten człowiek ma tyle wspólnego z ratownictwem co piekarz z lekarzem (biały fartuch)

Zadać pytanie ile będzie chronił Panów kierowców w zamian za wykonywanie pracy na jego posesji w Gołębiu.

Przypomnieć w jakim celu pozostawił 2 ch kierowców  bez szkoły a zwalnia Wykwalifikowanych ratowników . Czyż obawia się że skończą mu się dostawy oleju napędowego  do ciągnika i wtedy tych dwóch nie przywiezie mu drzewa z lasu ,

PROSZĘ POMÓŻCIE RATOWNIKOM  ŻEBY MOGLI GODNIE PRACOWAĆ PAMIĘTAJCIE ŻE ONI MOGĄ SIĘ ODWDZIĘCZYĆ RATUJĄC WAM ZYCIE LUB KOMUŚ Z WASZYCH RODZIN

Także nie zapominajcie że już poczyniono oszczędności na zdrowiu ratowników  oraz waszym wprowadzając w sp zoz zespoły dwu osobowe które funkcjonują na pograniczu prawa! Całe lubelskie pogotowie jeździ w składach 3osobowych

JEŻELI REDAKTORZY CZYTAJĄ TE KOMENTARZE PROSZĘ O KOMENTARZ POTWIERDZAJĄCY TO. MOGĘ ODPOWIEDZIEĆ NA WIELE PYTAŃ ORAZ DOLAĆ OLIWY DO OGNIA

A gdzie ten ciągnik u kierownika ?coś gościu jesteś bardzo źle poinformowany zmień informatora.

en ciągnik u kierownika ?coś gościu jesteś bardzo źle poinformowany zmień informatora.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 21:40
0
a gdzie jest radna pielęgniarka oddziałowa przewodnicząca związku zawodowego i komitet obrony szpitala pod wodzą pana SAKa? też ich nie było przy wręczaniu wypowiedzeń? żadnej telewizji nie zawołali? a może jakieś urzędy typu prokurator, NIK, CBA, ABW pan SAK by przywołał? jakoś nie widzi pan SAK i pani radna łamania praw pracowniczych, dziwne
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 21:03
0
JUŻ DZIŚ POZNALIŚMY ZAMYSŁ ORGANIZACYJNY DYREKTORA WRĘCZANIE KOLEJNYCH WYPOWIEDZEŃ NIE MIAŁ ODWAGI PRZYZNAĆ SIĘ DYREKTOR W ROZMOWIE Z DZIENNIKARZAMI CO PLANUJE TYLKO DALEJ KNUJE ZWODZI I UDAJE GREKA MAM NADZIEJE ŻE JUŻ NIE DŁUGO PODWINIE SIE MU NOGA A WTEDY WIĘKSZOŚĆ ZAŁOGI DA NA MSZE DZIĘKCZYNNĄ
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 19:57
0
i gdzie były dziś media jak Henryk O. pozamiatał wypowiedzeniami?
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 23:40
0
a mi się zdaje że ta cała nominacja pana Henia na kierownika to sprytna zagrywka dyrektora; wyręcza się innymi przy brudnej robocie i zrzuca z siebie odpowiedzialność; a jeszcze dygresja: koncepcji na uzdrowienie szpitala dzięki której dyrektor "wygrał" konkurs nie znamy do dziś
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 17:31
0
Jakoś dziwnym trafem Jaśnie Panujący nie zabiera głosu tak jak to było w przypadku komentarza pod jednym z artykułów DW w którym to Pan Rybak odgrażał się skierowaniem na drogę sądową oskarżenia o zniesławienie. Ale jeżeli dla niego człowiek jest nikim lub szczurem to się nie dziwię że brak mu odwagi zabrać głos ( a wiem że czyta to ). A co do pana Henryka O. to pozostawię to bez komentarza. Wszystko powiedziane zostało wcześniej.
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 14:22
0
Jest jeden dobry SZPITAL W LUBLINIE ktory leczy ludzi ze stanu jaki prezentuje DYREKTOR czuli RZNIE GLUPA Niby nic sie nie dzieje nikomu nie proponuje kontraktow wszystko jest ok a ROBI KRECIA ROBTE nie liczy sie z nikim a o swoich podwladnych powiedzial SZCZURY tak nie przeslyszeli sie panstwo SZCURY KTORE POWINNY SIE GRYZC to wlasnie jest druga twarz dyrektora obecnego nam panujacego
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 14:11
0
Korzystajac ze swiatecznego nastroju Zycze Panu Staroscie Duzo zdrowia a jak juz zachoruje zeby przyjechala karetka w obsadzie KIEROWCA RATOWNIK w jednej osobie przeciez dwoch to za duzo!!!!!!!!!!! Jakie beda wtedy oszczednosci ho ho Juz DYREKTOR niech robi wyliczenia ile zaoszczedzi kasy a przy okazji ile ludzi zejdzie wczesniej z tego swiata I niech sie pochwali na przyszlym spotkaniu w STAROSTWIE moze dostanie nagrode jak poprzedniczka
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 0 0

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 0

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 1 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 19 9

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 10

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 2 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 14 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 9

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.