Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Droga - tak, ale nie przez nasze ogrody

Utworzony przez abc, 15 lutego 2008 r. o 14:31 Powrót do artykułu
Lubelszczyzna niema ałtostrady z Warszawy i niema lotniska jak tego niebędzie żaden więkrzy biznes donas nie przyjdzie i będziemy zostawać za resztą kraj ,i chcecie żebyśmy dalej natych działeczkach gracowali cebulkę
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abc napisał:
Lubelszczyzna niema ałtostrady z Warszawy i niema lotniska jak tego niebędzie żaden więkrzy biznes donas nie przyjdzie i będziemy zostawać za resztą kraj ,i chcecie żebyśmy dalej natych działeczkach gracowali cebulkę
A co tych dziadków obchodzi. Dla nich lotnisko czy dobra droga nia maja juz znaczenia. Poza ty, czy to jest ich własnosć? Dostali te działki w użytkowanie i nikt nigdy nie powiedział, że będą mieli te działki zawsze. Poza tym co to za działka obok lotniska i drogi gdzie latają potężne samoloty dymiące spalinami a obok jeżdżą samochody? A może zrezygnujemyz lotniska na rzecz siwrzej marchewki i pietruszki.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy wszelkiego rodzaju petycje i protesty to narodowy sport Polaków?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ogródki działkowe od zawsze były rezerwą pod inwestycje.Jak ktoś dostaje do użytkowania a nie kupi sobie po cenach obowiązujących musi postąpić tak jak mówi przysłowie.-"Z cudzego złazi się nawet w środku drogi"-.Tak więc z wozu.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lepiej żeby ludzie nie mieli pracy i nic sie nie działo w świdniku niż poświecić kilka działek pod dojazd do lotniska, ogrodnicy zastanówcie sie co robicie!! Prawie jak durni ekolodzy
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
protesty mieszkańców Felina i obrzeży Świdnika , susły - natura 2000, kupno za 12 mln ziemi na starym nieaktualnym terenie lotniska, przeniesienie lokalizacji lotniska na teren lasów, przeszkody w postaci komina EC i ujęcia gazu, próby wycięcia 160 ha lasu, wywłaszcanie kilkunastu nowych domó na nowej lokalizacji lotniska, protesty działkowców w związku z konkwiskatą ich ogródków pod drogę dojazdową do lotniska, szereg opinii rzeczoznawców o błędnej lokalizacji lotniska w Świdniku a grupa oszołomów ze Świdnika ( czytaj Hamburga ) brnie dalej z tą miniaturą ( pas 1800m bez możliwości dalszej rozbudowy - patrz Jasionka - rozbudowują pas 2500 m do 3200 i już latają do Nowego Yorku) pseudolotniska CITY PORT dla Vipów - nie dla dostępnych dla wszystkich tanich linii lotniczych, wszystko w plecy, a mimo tym wszyskim przeciwnościom Hamburg brnie dalej, bo tanią Niedżwiadę zaczęła uruchamiać inna opcja polityczna ( wykupiono 85 % ziemi za 2,5 melona, brak ograniczeń długości pasa startowego, brak jakichkolwiek przeszkod i protestów, tania jałowa ziemia, blisko uruchomienia planowana droga ekspresowa S19, po zbudowaniu odcinka 5km toru od niewykorzystywanej linii kolejowej NR 30 lublin - Łuków - dojazd z centrum Lublina sztybką kolejką do lotniska w Niedźwiadzie, ale jest jeden najważniejszy feler to wszysko wymyślili buraki z PSL i tylko dlatego nie będzie realizowane. Ot taka nasza Polska rzeczywistość - nie można połączyć Lublina z Hamburbiem i basta.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz rację, Świdnik (czy jak napisałeś Hamburg) nigdy nie zostanie włączony do Lublina, bo i po co. Sam świetnie sobie radzi, a żaden zdrowo myślący mieszkaniec tego zadbanego, ładnego, spokojnego miasta w życiu nie chciałby zostać w przyszłości lublinianinem. A tak w ogóle to pisząc Hamburg, widać co przez ciebie tak naprawdę przemawia, zazdrość, że to w małym podlubelskim Świdniku, a nie metropolitarnym Lublinie, powstanie to lotnisko. Masz jakiś kompleks Świdnika, i pokazałeś to, pisząc Hamburg. Nie interesują ciebie merytoryczne argumenty, ze lotnisko w Niedźwiadzie w życiu na siebie nie zarobi (lublin to nie Kraków czy Warszawa, no chyba że masz dużą rodzinę i ona będzie wykupować wolne miejsca w samolotach tanich linii, ażeby taki w ogóle wystartował, inaczej nie będzie to opłacalne dla tanich linii), poza tym proszę cię, podlicz ile jeszcze trzeba by było dołożyć do budowy całej infrastruktury, drogi, kolej, jakieś kable, żeby prądu nie zabrakło na wielkim lotnisku w Niedźwiadzie, w Świdniku to wszystko już jest, więc nie pier*** głupot, że w Niedźwiadzie będzie taiej, bo wybudowanie drogi, podciągnięcie torów, jak to ująłeś, będzie 2 razy droższe niż wybudowanie samego lotniska. I przeczytaj sobie zalecenia Komisji Europejskiej co do budwy nowych lotnisk - ja czytałem i wiem, ze szansę na dofinansowanie mają tylko małe lotniska typu City Airport, bo budowa tylko takich lotnisk zyska aprobatę KE - na zasadzie budujemy małe, modernizujemy i rozbudowujemy duże. Ale y uwierzyłeś w bajki, pewnie w majtki też jeszcze sikasz, prawda?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PANIE siuśmajtek marz rację tylko z tym przyłączeniem to jest tak skasuje się karła powiat świdniczan zwolni się z pracy w Lublinie i będziecie mieli murowaną wieś a lotnisko to tereny Lublina bo je kupił a na warzym choduiecie susły i wybudowalisce sobie domki jednorodzinne
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie śuśmajtek, pewnie masz coć wspólnego z mocherami , bo żadne oczywiste argumenty do Ciebie nie przemówią. A propo Hamburk - to dawne określenie Twojego "miasta" z powodu że zamieszkuje w nim trochę Hamów trochę burkow. Ciesz się że będziesz miał "lotnisko" trupa z którego nigdzie
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie śuśmajtek, pewnie masz coć wspólnego z mocherami , bo żadne oczywiste argumenty do Ciebie nie przemówią. A propo Hamburk - to dawne określenie Twojego "miasta" z powodu że zamieszkuje w nim trochę Hamów trochę burkow. Ciesz się że będziesz miał "lotnisko" trupa z którego nigdzie nie polecisz bo nie będzie Cię stać. To tak jakbyś wznowił produkcję malucha , a następnie próbował zrobić przewz rozbudowę na prawdziwye AUTO. Po prostu szkoda pieniędzy na budowę trupa. Spojrzyj na sąsiednie również biedne miasta - Białystok, Kielce nie patrz na połowę mniejszy Rzeszów. Już zbudowali nam Halę na Globusie której zabrakło 700 miejsc by spełniasła wymogi do rozgrywania spotkań międzypaństwowych, a możliwość powiększenia jest taka sama jak pseudolotniska w Świdniku. Żyj sobie siuśmajtku w swoim zamkniętym na świat Hamburku.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpowiedz mi na jedno podstawowe pytanie - kto to lotnisko w Niedźwiadze utrzyma, bo samo na siebie na pewno nie zarobi. I za co je zbudujesz, bo jak pisałem UE ani myśli dokłądać do budowy takich lotnisk (poczytaj sobie trochę o tym, bo mam wrażenie że to do ciebie żadne merytoryczne argumenty nie docierają). Poza tym lotnisko w Świdniku będzie wystarczająco duże, żeby mogły tu lądować np. średniej wielkości Boeingi, które są w posiadaniu tanich linii i żebyś mógł sobie takim samolotem polecieć na saksy czy gdzieś indziej w Europie. No ale ty byś chciał od razu do Stanów, ale jak wiesz (bądź też nie) do Stanów można latać na razie tylko z 3 lotnisk w Polsce, jak myślisz dlaczego? Może takie jest po prostu zapotrzebowanie na takie loty?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W pełni popieram merytoryczne argumenty Lubelaka2 .Wszystkie porty lotnicze w Polsce wszem i wobec głoszą potrzebe rozbudowy .A wszystkie mają dłuższe pasy i większe terminale niż to co planowane jest w Świdniku. Jak widać do Hamburka i idiotów decydentów to nie dociera. Utopiono miliony w rezerwat dla suła a teraz następnę bedą topione w bzurne lotnisko.Miało być szybko i tanio a jest drogo i gównianio Gdzie dziennikarze i prokurator!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze raz i po raz ostatni odpiszę (dużymi literami, bo niedowidzicie) - KOMISJA EUROPEJSKA WYRAŹNIE WSKAZAŁA, ŻE WŁAŚNIE OWE DUŻE PORTY LOTNICZE O KTÓRYCH PISZESZ NALEŻY ROZBUDOWYWAĆ, NATOMIAST W PRZYPADKU BUDOWY NOWYCH LOTNISK ISTNIEJE MOZLIWOŚĆ DOFINANSOWANIA TYLKO I WYŁĄCZNIE MAŁYCH PORTÓW TYPU CITY AIRPORT (JAK TO W śWIDNIKU). WIĘC NAJPIERW ZNAJDŹCIE PIENIĄDZE NA DUŻE LOTNISKO W NIEDŹWIADZIE, GDYŻ JAK NAPISAŁEM, UE NA TO PIENIĘDZY NIE DA, A PÓŹNIEJ MARUDŹCIE.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślałem, że pomysl "SZALEŃCOW" lobbujacych lotnisko w Świdniku juz dawno upadł?? Aż trudno uwierzyć, że takie szalone pomysły chce sie realizować!! Niedzwiada - to jedyna rozsądna lokalizacja.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby budowano świątynie nikt by nie protestował . Powstanie portu lotniczego daje dużą szanse dla rozwoju tego regionu, przy tym powstaną inne inwestycje , powstaną miejsca pracy , zmniejszy się bezrobocie . Nikt tego nie docenia .Pracownicy otrzymali działki na ogrodach po dwa trzy ary na których wybudowali altany warte jeden tysiąc do trzech tysięcy złotych i to jest ich majątek , wiele z tych działek jest zaniedbanych warte funta kłaków. Niema tu czego bronić . Młodzież tymi działkami nie jest wcale zainteresowana . Wybudowanie portu daje dużą szanse dla młodzieży w przyszłości .W przeszłości chciano budowę zakładu obuwniczego i nie doszło do realizacji ,chciano budować zakład elektroniczny również nie doszło i tak wiele by można wyliczać. Ktoś tymi mieszkańcami manipuluje . Panowie port musi być wybudowany w świdniku
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.