Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lotnisko w Świdniku: Czy leci z nami ekspert?

Utworzony przez Lublinianin_z_Przypadku, 11 stycznia 2010 r. o 08:49 Powrót do artykułu
Czy będzie lotnisko czy nie nie wiele mnie interesuje więc może wypowiem się merytorycznie co do treści artykułu. Uchybienia i niedopatrzenia w procedurach z zakresu prawa zamówień publicznych zdarzają się, to jasne, jednak te przedstawione w artykule jeśli faktycznie miały miejsce w przytoczonym postępowaniu to podstawa zamówień publicznych i dziwi mnie, że ktoś takie popełnia ponieważ świadczy to o całkowitym braku znajomości podstawowych zasad tego prawa. A ten pan miał być ekspertem a to do czegoś zobowiązuje. Zajmuje się zamówieniami od 7 lat, nie miałabym odwagi nazwać się nawet specjalistą ale na takie błędy nigdy bym sobie nie pozwoliła. Pozdrowienia dla wszystkich od zamówień publicznych :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problemy są poważne, p. Klepacki zbyt rozszerzająco uważa za sektorówkę kolejne zamówienia publiczne, preferując procedurę ofertową, a to też daje do myślenia i musi budzić zastrzeżenia. Co więcej, nie chce przedstawić uzasadnienia zalecanych władzom spółki decyzji, co czyni nadzór właścicielski czysto iluzorycznym. To naprawdę się robi niebezpieczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mnie tknęła inna myśl. Spojrzałem na ten szkic z budynkiem przy lotnisku i ten napis LUBLIN. Czy u nas nawet napis nie może być nowoczesny tylko rodem czysto z lat komuny jak na pralkach FRANIA. Mam nadzieję że to tylko taka propozycja tego napisu bo to od razu pachnie latami 60 - tymi poprzedniego wieku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MNie to nie dziwi wsród hazardzistów pokazał się następny "leszek".Mnie to nie dziwi przecież tam rządzi partia hazardzistów z Sobczakiem na czele,to z góry wiadomo że jest jakiś przekręt.Dobrze,że już się CBA włączyło w sprawę,to może z trochę ukróci tę samowolę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mozna nic głupszego wybudować pod Lublinem ,jak to lotnisko. To jest całkowity niewypał ekonomicznyTo będa pieniadze wyrzucone w susły. Jeszcze tylko stadion na terenie po Cukrowni Lublini bankructwo miasta gotowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
yaro napisał:
Powiem ci kolego drogi ze jest równiez cala masa ekspertów wypowiadajacych sie za lotniskiem w swidniku więc o niczym to nie przesadza lokalizjacja w swidniku jest moim zdaniem optymalna a lublin nie jest metropolia w ktorej beda ladowalo 40 samolotow na godzine raczej 40 miesiecznie wiec swidniczanom nie zrobi to roznicy z tego co zauwazylem sa raczej zadowoleni ps. jestem wujkem matki brata dziadka ojca sobczaka
Ale dla ktosika eksperci to tylki Ci, któzy mają takie same zdanie jak on. Reszta jest przygłupia. I powiedz ktosik - w którym miejscu Świdnika stałeś, że usłyszałeś te głosy niezadowolenia z tej inwestycji? Bo ja nasłuchuję, nasłuchuję i ciągle tylko wszyscy, mówią o szybkim rozwoju miasta, prestiżu itp. rzeczach. A mieszkam tu na co dzien - powtarzam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ala napisał:
Czy będzie lotnisko czy nie nie wiele mnie interesuje więc może wypowiem się merytorycznie co do treści artykułu. Uchybienia i niedopatrzenia w procedurach z zakresu prawa zamówień publicznych zdarzają się, to jasne, jednak te przedstawione w artykule jeśli faktycznie miały miejsce w przytoczonym postępowaniu to podstawa zamówień publicznych i dziwi mnie, że ktoś takie popełnia ponieważ świadczy to o całkowitym braku znajomości podstawowych zasad tego prawa. A ten pan miał być ekspertem a to do czegoś zobowiązuje. Zajmuje się zamówieniami od 7 lat, nie miałabym odwagi nazwać się nawet specjalistą ale na takie błędy nigdy bym sobie nie pozwoliła. Pozdrowienia dla wszystkich od zamówień publicznych :-)
Czy jesteś pewna, że przetargi ogłaszane przez spółkę akcyjną (PLL Sp. Akc.) podlegają rygorom Ustawy o zamówieniach publicznych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do oli Nie wiem, jednak jeśli jest mowa o "PRZETARGU" to jak sądzę nie nazywa się w ten sposób telefonowania do znajomego, żeby wybudował port lotniczy :-). Ponadto jeśli jest wkład środków publicznych w co najmniej 50% (a jak sądze w tym przypadku jest :-)) to jest obowiązek stosowania PZP. Parafie czy inne instytucje korzystające np. z dotacji unijnych (środki publiczne) mają obowiązek przestrzegać PZP, tak więc nie sądzę aby w tym przypadku było inaczej. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie,czy ziema pod budowe lotniska jest juz kupiona czy nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LECI ALE W H
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~kolka~ napisał:
Skoro Tempelhof według ciebie było OK to możesz mi powiedzieć dlaczego Niemcy go zlikwidowali ???? w "D"byłeś i "G" widziałeś a światowca udajesz. Puściłeś w młodości dwa razy latawca i już znawca aeronautyki się znalazł, uzurpujesz sobie prawo do zamykania komuś ust. Fakt jest faktem Niedźwiada była wspaniałą lokalizacją -to tylko 35 km od Lublina niedaleko linii kolejowej w kierunku na Parczew.Doskonałe połączenie z Elizóką (centrum zaopatrzenia w art.rolne dla całego regionu).Na skraju lubelskiego regionu o wielkich możliwościach turystycznych (Lasy Parczewskie,Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie).W lublinie coś się robi wtedy jak ktoś komuś chce coś zrobić na złość...i tak to wychodzi jak wychodzi.
najpierw sięgnij do słownika ortograficznego a potem sie wypowiadaj-zycze powodzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a po kiego komu to lotnisko?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KTO PIERWSZY TEN LEPSZY wwwportlublin.com www.portlotniczylublin.com
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a po kiego komu to lotnisko?
Czy kacyk z SLD p.Sadowski jako ,,wybitny" znawca lokalizacji lotnisk - nadal promuje Niedźwiadę? Kolesie i spółka dużo ziemi kupili?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...