Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

11 stycznia 2010 r.
8:28
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Czy leci z nami ekspert?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 34 A A

Lotnisko w Świdniku pomaga budować specjalista od przetargów, który wcześniej pracował dla PPKS Wschód. Wtedy współpraca zakończyła się awanturą i procesem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Port Lotniczy Lublin szuka chętnych m.in. do wyrównania terenu pod lotnisko, budowy sieci energetycznej i drogi startowej. Przy przygotowaniu przetargów na te przedsięwzięcia pracuje Leszek Klepacki. To ekspert, który wcześniej był konsultantem prawnym w PPKS Lublin. 

Przewoźnik ogłosił w 2007 roku przetarg na przygotowanie przebudowy Dworca Głównego w Lublinie. Jednak firma unieważniła postępowanie. Oceniła, że Ustawa o zamówieniach publicznych została w wielu miejscach rażąco naruszona i kontynuowanie go grozi karą 150 tys. zł. Kontrola wojewody potwierdziła wątpliwości. M.in. „oświadczenia i dokumenty, jakie mieli dostarczyć wykonawcy były niezgodnie z przepisami, wykonawcy nie zostali wezwani do uzupełnienia dokumentów, a przedmiot zamówienia został opisany w sposób niedopuszczalny”.

– Uznaliśmy, że pan Klepacki nie wykonał pracy. Dlatego nie dostał za to wynagrodzenia – tłumaczy Teresa Królikowska, prezes PKS Wschód. Klepacki był innego zdania i sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Lublinie. Wyrok zapadł pod koniec grudnia ub. roku.

Sąd postanowił, że Klepacki dostanie od PKS 5 tys. zł (walczył o 10 tys.) plus odsetki i zwrot kosztów procesu. Obie strony twierdzą, że wygrały. I obie zapowiadają apelację.

– Sąd stwierdził, że dobrze wykonałem pracę i tu mam satysfakcję – mówi Leszek Klepacki.

– Te 5 tys. zł to i tak za dużo. Będziemy się odwoływać – stwierdza Królikowska. I dodaje: Dziwię się, że do tak ważnej inwestycji, jak budowa lotniska, nie została wybrana osoba o bardzo dobrej opinii.

– Po tej historii z PKS też mam podobne wątpliwości – mówi proszący o anonimowość uczestnik świdnickiej inwestycji (chce uniknąć oskarżeń o jej torpedowanie).

Ale szef PLL nie będzie szukał innego eksperta od przetargów. – Pan Klepacki powiedział mi, że wygrał sprawę. To specjalista od lat znany na rynku. Niech mi pan pokaże fachowców, którzy nie spotkali się z jakimiś zarzutami – mówi prezes Grzegorz Muszyński.

Na siedem ogłoszonych przez PLL przetargów przyszło osiem protestów (jeden uwzględniono). – Protestów będzie jeszcze więcej, bo to lukratywne kontrakty – stwierdza Klepacki.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~realista~ / 2 lutego 2010 r. o 21:10
0
Gość napisał:
a po kiego komu to lotnisko?

Czy kacyk z SLD p.Sadowski jako ,,wybitny" znawca lokalizacji lotnisk - nadal promuje Niedźwiadę? Kolesie i spółka dużo ziemi kupili?
Avatar
lotnik / 1 lutego 2010 r. o 17:07
0
KTO PIERWSZY TEN LEPSZY

wwwportlublin.com

www.portlotniczylublin.com
Avatar
Gość / 28 stycznia 2010 r. o 16:29
0
a po kiego komu to lotnisko?
Avatar
chii / 27 stycznia 2010 r. o 11:53
0
~kolka~ napisał:
Skoro Tempelhof według ciebie było OK to możesz mi powiedzieć dlaczego Niemcy go zlikwidowali ???? w "D"byłeś i "G" widziałeś a światowca udajesz. Puściłeś w młodości dwa razy latawca i już znawca aeronautyki się znalazł, uzurpujesz sobie prawo do zamykania komuś ust.
Fakt jest faktem Niedźwiada była wspaniałą lokalizacją -to tylko 35 km od Lublina niedaleko linii kolejowej w kierunku na Parczew.Doskonałe połączenie z Elizóką
(centrum zaopatrzenia w art.rolne dla całego regionu).Na skraju lubelskiego regionu o wielkich możliwościach turystycznych (Lasy Parczewskie,Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie).W lublinie coś się robi wtedy jak ktoś komuś chce coś zrobić na złość...i tak to wychodzi jak wychodzi.

najpierw sięgnij do słownika ortograficznego a potem sie wypowiadaj-zycze powodzenia

najpierw sięgnij do słownika ortograficznego a potem sie wypowiadaj-zycze powodzenia rozwiń
Avatar
~anonim~ / 26 stycznia 2010 r. o 18:47
0
LECI ALE W H
Avatar
Michal / 24 stycznia 2010 r. o 14:32
0
Mam pytanie,czy ziema pod budowe lotniska jest juz kupiona czy nie?
Avatar
ala / 12 stycznia 2010 r. o 10:35
0
do oli
Nie wiem, jednak jeśli jest mowa o "PRZETARGU" to jak sądzę nie nazywa się w ten sposób telefonowania do znajomego, żeby wybudował port lotniczy :-). Ponadto jeśli jest wkład środków publicznych w co najmniej 50% (a jak sądze w tym przypadku jest :-)) to jest obowiązek stosowania PZP. Parafie czy inne instytucje korzystające np. z dotacji unijnych (środki publiczne) mają obowiązek przestrzegać PZP, tak więc nie sądzę aby w tym przypadku było inaczej. Pozdrawiam
Avatar
ola / 11 stycznia 2010 r. o 21:42
0
ala napisał:
Czy będzie lotnisko czy nie nie wiele mnie interesuje więc może wypowiem się merytorycznie co do treści artykułu. Uchybienia i niedopatrzenia w procedurach z zakresu prawa zamówień publicznych zdarzają się, to jasne, jednak te przedstawione w artykule jeśli faktycznie miały miejsce w przytoczonym postępowaniu to podstawa zamówień publicznych i dziwi mnie, że ktoś takie popełnia ponieważ świadczy to o całkowitym braku znajomości podstawowych zasad tego prawa. A ten pan miał być ekspertem a to do czegoś zobowiązuje. Zajmuje się zamówieniami od 7 lat, nie miałabym odwagi nazwać się nawet specjalistą ale na takie błędy nigdy bym sobie nie pozwoliła. Pozdrowienia dla wszystkich od zamówień publicznych :-)

Czy jesteś pewna, że przetargi ogłaszane przez spółkę akcyjną (PLL Sp. Akc.) podlegają rygorom Ustawy o zamówieniach publicznych?

Czy jesteś pewna, że przetargi ogłaszane przez spółkę akcyjną (PLL Sp. Akc.) podlegają rygorom Ustawy o zamówieniach publicznych? rozwiń
Avatar
aviator / 11 stycznia 2010 r. o 17:40
0
yaro napisał:
Powiem ci kolego drogi ze jest równiez cala masa ekspertów wypowiadajacych sie za lotniskiem w swidniku więc o niczym to nie przesadza lokalizjacja w swidniku jest moim zdaniem optymalna a lublin nie jest metropolia w ktorej beda ladowalo 40 samolotow na godzine raczej 40 miesiecznie wiec swidniczanom nie zrobi to roznicy z tego co zauwazylem sa raczej zadowoleni ps. jestem wujkem matki brata dziadka ojca sobczaka

Ale dla ktosika eksperci to tylki Ci, któzy mają takie same zdanie jak on. Reszta jest przygłupia. I powiedz ktosik - w którym miejscu Świdnika stałeś, że usłyszałeś te głosy niezadowolenia z tej inwestycji? Bo ja nasłuchuję, nasłuchuję i ciągle tylko wszyscy, mówią o szybkim rozwoju miasta, prestiżu itp. rzeczach. A mieszkam tu na co dzien - powtarzam!

Ale dla ktosika eksperci to tylki Ci, któzy mają takie same zdanie jak on. Reszta jest przygłupia. I powiedz ktosik - w którym miejscu Świdnika stałeś, że usłyszałeś te głosy niezadowolenia z tej inwestycji? Bo ja nasłuchuję, nasłuchuję i ciągle tylko wszyscy, mówią o szybkim rozwoju miasta, prestiżu itp. rzeczach. A mieszkam tu na co dzien - powtarzam! rozwiń
Avatar
ll / 11 stycznia 2010 r. o 16:31
0
Nie mozna nic głupszego wybudować pod Lublinem ,jak to lotnisko. To jest całkowity niewypał ekonomicznyTo będa pieniadze wyrzucone w susły. Jeszcze tylko stadion na terenie po Cukrowni Lublini bankructwo miasta gotowe.
Avatar
~realista~ / 2 lutego 2010 r. o 21:10
0
Gość napisał:
a po kiego komu to lotnisko?

Czy kacyk z SLD p.Sadowski jako ,,wybitny" znawca lokalizacji lotnisk - nadal promuje Niedźwiadę? Kolesie i spółka dużo ziemi kupili?
Avatar
lotnik / 1 lutego 2010 r. o 17:07
0
KTO PIERWSZY TEN LEPSZY

wwwportlublin.com

www.portlotniczylublin.com
Avatar
Gość / 28 stycznia 2010 r. o 16:29
0
a po kiego komu to lotnisko?
Avatar
chii / 27 stycznia 2010 r. o 11:53
0
~kolka~ napisał:
Skoro Tempelhof według ciebie było OK to możesz mi powiedzieć dlaczego Niemcy go zlikwidowali ???? w "D"byłeś i "G" widziałeś a światowca udajesz. Puściłeś w młodości dwa razy latawca i już znawca aeronautyki się znalazł, uzurpujesz sobie prawo do zamykania komuś ust.
Fakt jest faktem Niedźwiada była wspaniałą lokalizacją -to tylko 35 km od Lublina niedaleko linii kolejowej w kierunku na Parczew.Doskonałe połączenie z Elizóką
(centrum zaopatrzenia w art.rolne dla całego regionu).Na skraju lubelskiego regionu o wielkich możliwościach turystycznych (Lasy Parczewskie,Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie).W lublinie coś się robi wtedy jak ktoś komuś chce coś zrobić na złość...i tak to wychodzi jak wychodzi.

najpierw sięgnij do słownika ortograficznego a potem sie wypowiadaj-zycze powodzenia

najpierw sięgnij do słownika ortograficznego a potem sie wypowiadaj-zycze powodzenia rozwiń
Avatar
~anonim~ / 26 stycznia 2010 r. o 18:47
0
LECI ALE W H
Avatar
Michal / 24 stycznia 2010 r. o 14:32
0
Mam pytanie,czy ziema pod budowe lotniska jest juz kupiona czy nie?
Avatar
ala / 12 stycznia 2010 r. o 10:35
0
do oli
Nie wiem, jednak jeśli jest mowa o "PRZETARGU" to jak sądzę nie nazywa się w ten sposób telefonowania do znajomego, żeby wybudował port lotniczy :-). Ponadto jeśli jest wkład środków publicznych w co najmniej 50% (a jak sądze w tym przypadku jest :-)) to jest obowiązek stosowania PZP. Parafie czy inne instytucje korzystające np. z dotacji unijnych (środki publiczne) mają obowiązek przestrzegać PZP, tak więc nie sądzę aby w tym przypadku było inaczej. Pozdrawiam
Avatar
ola / 11 stycznia 2010 r. o 21:42
0
ala napisał:
Czy będzie lotnisko czy nie nie wiele mnie interesuje więc może wypowiem się merytorycznie co do treści artykułu. Uchybienia i niedopatrzenia w procedurach z zakresu prawa zamówień publicznych zdarzają się, to jasne, jednak te przedstawione w artykule jeśli faktycznie miały miejsce w przytoczonym postępowaniu to podstawa zamówień publicznych i dziwi mnie, że ktoś takie popełnia ponieważ świadczy to o całkowitym braku znajomości podstawowych zasad tego prawa. A ten pan miał być ekspertem a to do czegoś zobowiązuje. Zajmuje się zamówieniami od 7 lat, nie miałabym odwagi nazwać się nawet specjalistą ale na takie błędy nigdy bym sobie nie pozwoliła. Pozdrowienia dla wszystkich od zamówień publicznych :-)

Czy jesteś pewna, że przetargi ogłaszane przez spółkę akcyjną (PLL Sp. Akc.) podlegają rygorom Ustawy o zamówieniach publicznych?

Czy jesteś pewna, że przetargi ogłaszane przez spółkę akcyjną (PLL Sp. Akc.) podlegają rygorom Ustawy o zamówieniach publicznych? rozwiń
Avatar
aviator / 11 stycznia 2010 r. o 17:40
0
yaro napisał:
Powiem ci kolego drogi ze jest równiez cala masa ekspertów wypowiadajacych sie za lotniskiem w swidniku więc o niczym to nie przesadza lokalizjacja w swidniku jest moim zdaniem optymalna a lublin nie jest metropolia w ktorej beda ladowalo 40 samolotow na godzine raczej 40 miesiecznie wiec swidniczanom nie zrobi to roznicy z tego co zauwazylem sa raczej zadowoleni ps. jestem wujkem matki brata dziadka ojca sobczaka

Ale dla ktosika eksperci to tylki Ci, któzy mają takie same zdanie jak on. Reszta jest przygłupia. I powiedz ktosik - w którym miejscu Świdnika stałeś, że usłyszałeś te głosy niezadowolenia z tej inwestycji? Bo ja nasłuchuję, nasłuchuję i ciągle tylko wszyscy, mówią o szybkim rozwoju miasta, prestiżu itp. rzeczach. A mieszkam tu na co dzien - powtarzam!

Ale dla ktosika eksperci to tylki Ci, któzy mają takie same zdanie jak on. Reszta jest przygłupia. I powiedz ktosik - w którym miejscu Świdnika stałeś, że usłyszałeś te głosy niezadowolenia z tej inwestycji? Bo ja nasłuchuję, nasłuchuję i ciągle tylko wszyscy, mówią o szybkim rozwoju miasta, prestiżu itp. rzeczach. A mieszkam tu na co dzien - powtarzam! rozwiń
Avatar
ll / 11 stycznia 2010 r. o 16:31
0
Nie mozna nic głupszego wybudować pod Lublinem ,jak to lotnisko. To jest całkowity niewypał ekonomicznyTo będa pieniadze wyrzucone w susły. Jeszcze tylko stadion na terenie po Cukrowni Lublini bankructwo miasta gotowe.