Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 21 stycznia 2019 r. o 23:17 Powrót do artykułu
Ja bym ten odcinek w połowie drogi pomiędzy Tomaszowem Lubelskim a Hrebennem zaorał a nie ładował pieniądze w rozbudowę. Byłoby bezpieczniej dla Polski, a z całą pewnością dla tzw. ściany wschodniej. Donald Trump wie co robi , od Canady murów stawiać nie zamierza ale od próżniaków z genami bandytyzmu owszem i tu to samo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Próżniaków powiadasz. W tym przypadku się z tobą nie zgadzam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
S12 i s17 do wysokości krasnegostawu powinna być jedna droga
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja uważam że powiny być dwie drogi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
S12 i s17 do wysokości  krasnegostawu powinna być jedna droga
 12 przez Krasnystaw do Dorohuska - bardzo interesująca koncepcja... a dalej którędy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żenada, ta droga powinna być już w budowie, tak samo jak s12 z puław do piotrkowa...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na EURO będzie zrobione
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
S12 i s17 do wysokości  krasnegostawu powinna być jedna droga
12 przez Krasnystaw do Dorohuska - bardzo interesująca koncepcja... a dalej którędy?
 Wieprzem i kanałem do Krzny, następnie Krzną do Bugu i dalej już prosto do Dorohuska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw trzeba odzyskać Lwów a później drogi budować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...