Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
łoooo no temat za sto punktów, niech jeszcze ponarzeka, że jest za dużo pieszych, samochodów, bloków, psów, śmietników. Ale ja mam dal niego dobą radę... niech się przeniesie na wieś tam z reguły jest co najwyżej jedno przejście dla pieszych na całej ulicy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ilość przejść jest ok jest to jezdnia dwupasmowa, gdyby było mniej przejść kierowcy przekraczali by prędkość a tak większość jeździ spokojnie ok 50/60 km/h. Mi nigdy te przejścia nie przeszkadzały ;P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uważam że przejść jest za mało. Powinno być co najmniej 19 i drugie tyle sygnalizatorów świetlnych, co by LSW nie zdążył się rozpędzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czemu w każdym poście o kierowcach wyjeżdżacie z tym LSW ? kierowcy ze Świdnika zdają egzamin na prawo jazdy w Lublinie, więc posiadają takie same umiejętności jak kierowcy z Lublina a kierowcy z Lublina nie są mistrzami kierownicy widać jak sobie nie radzą w większych miastach typu Warszawa, Wrocław
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cytat: "Zanim wejdę na przejście kilka razy sprawdzam czy nic nie jedzie." Pani Krystyno Potocka bez sprawdzania czy nic nie jedzie wchodzą na przejście dla pieszych tylko samobójcy :-) jesli chciałaby Pani tak właśnie wchodzic to gratuluję zdrowego rozsadku :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Patrycja napisał:
Ilość przejść jest ok jest to jezdnia dwupasmowa, gdyby było mniej przejść kierowcy przekraczali by prędkość a tak większość jeździ spokojnie ok 50/60 km/h. Mi nigdy te przejścia nie przeszkadzały ;P
NIE! "jezdnia dwupasmowa", a droga dwujezdniowa!. Po drugie winno być "Mnie nigdy te przejścia nie przeszkadzały".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ze jest tam 14 przejść to mi akurat to nie przeszkadza bo prowadząc jade powoli i ostrożnie -z tym ,że mam jedno zastrzeżenie ....niemalże na przejściach sa zaparkowane samochody i kiedyś zza takiego samochodu ,(oczywiście na przejściu) wyskoczyło mi dziecko . Mimo ze jechałem nie więcej jak 20 km/h to żona poczuła ból od pasów bezpieczeństwa...tym razem się udało -strach pomyśleć jakby to sie skończyło gdyby była mokra jezdnia lub nie byłbym dostatecznie skoncentrowany ?.W razie wypadku w takiej sytuacji nawet najbardziej przezorny kierowca może znaleźć się w bardzo kłopotliwej sytuacji (zatrzymać półtorej tony na 4-5 metrach ).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nasz Czytelnik przekonuje jednak, że na ulicy dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych." to jest strasznie głupie argumentowanie. Tzn. że udziału kierowców nie było? Tylko piesi są winni? Być może to kierowcy jechali za szybko czy gadali przez komórkę. Obowiązkiem kierowcy jest ustąpić pieszemu. zawsze. obowiązkiem jest jechać przepisowo. zawsze. nie będzie wtedy "wypadków z udziałem pieszych"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rt napisał:
"Nasz Czytelnik przekonuje jednak, że na ulicy dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych." to jest strasznie głupie argumentowanie. Tzn. że udziału kierowców nie było? Tylko piesi są winni? Być może to kierowcy jechali za szybko czy gadali przez komórkę. Obowiązkiem kierowcy jest ustąpić pieszemu. zawsze. obowiązkiem jest jechać przepisowo. zawsze. nie będzie wtedy "wypadków z udziałem pieszych"
To "argumentowanie" jest juz nawet nie glupie, ale po prostu absurdalne...Rozumujac tym tokiem nalezaloby przyjac, ze gdyby na tej ulicy nie bylo zadnego przejscia dla pieszych, to i wypadkow z udzialem pieszych by nie bylo, bo ludzie po prostu by jej nie przekraczali...A jesli juz...no to sam zes sobie bratku winien...Ech...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NARESZCIE ,TO JEST MISTRZOSTWO ŚWIATA TO CO W ŚWIDNIKU SIE DZIEJE, PRZEJŚCIE NA PRZEJŚCIU NA KAŻDEJ ULICY!!!!LUDZIE JAK 3 SAMOCHODY ZATRZYMUJĄ SIE NA PRZEJŚCIU 3 STOI NA NASTĘPNYM!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać, że artykuł musiał powstać pod tezę. Pogratulować SENSACJI! Jak dzwonili do Was mieszkańcy ze Świdnika w sprawie problemów z komunikacją DZIENNĄ to olewaliście ich, ale taką "sensację" od razu podłapaliście, bo temat nie wymagał od Was żadnej pracy. Cóż za poziom...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tym panom kierowcom ( przeciwnikom pasów ), mało rozgarniętym zapewne, bo to myśl absurdalna, przypominam, że są jeszcze ludzie poruszający się pieszo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tam powinno być więcej świateł uruchamianych przez pieszych. W 1996 roku kierowca zabił na przejściu dla pieszych przy R-15 znajomą. Ciekawe jak się teraz ten gość czuje ? Jechał ponad 90km/h. Sprawę umorzono , bo to był znany zawodnik Avii Swidnik. Ale winą obarczono znajomą. Jak na przejściu można zabić osobę, kiedy obowiązywało tam wtedy 60 km/h. Kto ma plecy może jeździć i 120 km/h.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzieląca na dwie części Świdnik ul Racławicka przejęła od paru miesięcy ruch z drogi "mełgiewskiej". Którą przerwano z powodu budowy lotniska. Z braku innych połączeń ruch Lublin-Mełgiew,Domiów,Milejów,Trawniki itd odbywa się środkiem Świdnika. Pojazdów jest kilka razy więcej niż poprzednio. Tędy jadą cysterny z benzyną, ciekłym gazem i innymi ładunkami iebezpiecznym. Wg prawa Marphiego coś się kiedyś wydarzy. Zobaczmy co będzie po uruchomieniu PLL. Dojazd do lotniska też będzie odbywał się tą ulicą bo alternatywy brak. Aż się prosi aby jeszcze 2-3 przejścia otrzymały sygnalizację świetlną. No i jeszcze ze dwa fotoradary. Ostudzi to gorące łby idiotów za kierownicą, zarobi trochę miasto/powiat a mieszkańcy zyskają na długości życia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sam jestem kierowcą zawodowym od 11l. i niespelna kilka dni temu pewien sku***l swoją piękną meganką by mnie przejechał na przejściu przy szpitalu nie ustępując pierwszeństwa i przyspieszając na odcinku około 60m żeby tylko nie ustąpić przechodniowi, no bo jak- wpie***la mi się typ na przejście a ja z po ciężkim dniu odmużdżania w pracy na "WUESCE" wracam. Ot taka kultura i uprzejmość w narodzie. KIEROWCY! więcej uprzejmości, to nie Indie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Projektant, który zaprojektował skrzyżowanie cztaj: "zlikwidował przejście dla pieszych" na Racławickiej z Hryniewicza (stara ul Łamana) powinien stracić uprawnienia. Żle wyprofilowane dojazdy, to samo dotyczy lewoskretów. Jak widać chcąc miłościwie likwidować kolejne przejścia świdniccy spece od komunikacji dalej chcą "uszczęśliwiać" mieszkańców. A może tak władze Świdnika, którzy bardziej myślą przyrośniętymi do stołków tytłkami, bardziej zainteresowali się tym, że wszelki tranzyt ze Świdnika należy wyprowadzić, a północną i południową część miasta niefortunnie podzieloną ulicą Racławicką należy połączyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jan Mrygawa napisał:
Dzieląca na dwie części Świdnik ul Racławicka przejęła od paru miesięcy ruch z drogi "mełgiewskiej". Którą przerwano z powodu budowy lotniska. Z braku innych połączeń ruch Lublin-Mełgiew,Domiów,Milejów,Trawniki itd odbywa się środkiem Świdnika. Pojazdów jest kilka razy więcej niż poprzednio. Tędy jadą cysterny z benzyną, ciekłym gazem i innymi ładunkami iebezpiecznym. Wg prawa Marphiego coś się kiedyś wydarzy. Zobaczmy co będzie po uruchomieniu PLL. Dojazd do lotniska też będzie odbywał się tą ulicą bo alternatywy brak. Aż się prosi aby jeszcze 2-3 przejścia otrzymały sygnalizację świetlną. No i jeszcze ze dwa fotoradary. Ostudzi to gorące łby idiotów za kierownicą, zarobi trochę miasto/powiat a mieszkańcy zyskają na długości życia.
przy skręcie z Mełgiewskiej na Chemiczną, jest znak zakazujący przewozu niebezpiecznych środków przez miasto. ale kto by się tym przejmował. policja też jest widać do innych celów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe co za deb*** napisał do DW na ten temat. Przecież to jest główna ulica praktycznie przez cały Świdnik i do tego dwupasowa. Przechodzi przez nią codziennie mnóstwo ludzi a w szczególności dzieci do szkoły, przeszkadzo to chyba tylko deb***om którzy pędzą swoimi furami 100km/h.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...