Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

16 lutego 2012 r.
16:50
Edytuj ten wpis

Świdnik: Na ul. Racławickiej jest 14 przejść dla pieszych. "To absurd!"

Autor: Zdjęcie autora AA
0 18 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Na ul. Racławickiej w Świdniku jest aż 14 przejść dla pieszych. To jakiś absurd. Czy rzeczywiście potrzeba ich aż tyle? – pisze na Alarm24 jeden z naszych Czytelników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Innego zdania są piesi. – Przecież to jest ulica, która przebiega przez środek osiedla – argumentuje pan Tomasz, którego spotkaliśmy wczoraj na ul. Racławickiej. – Po obu stronach są bloki. Mieszkający tu ludzi muszą się przecież jakoś poruszać.

– Czternaście przejść to wcale nie tak dużo – dodaje Krystyna Potocka, kolejna z mieszkanek Świdnika. – To jest niebezpieczna ulica. Mimo ograniczenia prędkości, niektórzy kierowcy jeżdżą szybko. Zanim wejdę na przejście kilka razy sprawdzam czy nic nie jedzie.

Organizacją ruchu zajmują się urzędnicy ze starostwa powiatowego. – Robimy to przy współudziale innych służb w tym policji – przekonuje Zbigniew Twaróg, wicestarosta świdnicki. – Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś się na tą organizację ruchu skarżył. Nie możemy utrudniać życia mieszkańcom, stąd taka liczba tych przejść.

Nasz Czytelnik przekonuje jednak, że na ulicy dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych. Policja podaje, że w ciągu roku takich zdarzeń było w sumie sześć. – Cztery z nich zostały zakwalifikowane jako kolizje, dwa pozostałe to wypadki – wylicza st. sierż. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Zdaniem funkcjonariuszy bezpieczeństwo na drodze poprawiło się po tym jak została zainstalowana sygnalizacja świetlna. Policja, co pewien czas analizuje, jaki jest stan bezpieczeństwa w mieście. Kwestie te są poruszane m.in. na sesjach rady miasta. (aa)

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Świdniczanin / 20 lutego 2012 o 17:17
0
Ciekawe co za deb*** napisał do DW na ten temat. Przecież to jest główna ulica praktycznie przez cały Świdnik i do tego dwupasowa. Przechodzi przez nią codziennie mnóstwo ludzi a w szczególności dzieci do szkoły, przeszkadzo to chyba tylko deb***om którzy pędzą swoimi furami 100km/h.
Avatar
jon / 18 lutego 2012 o 19:27
0
[quote name='Jan Mrygawa' timestamp='1329476218' post='598167']
Dzieląca na dwie części Świdnik ul Racławicka przejęła od paru miesięcy ruch z drogi "mełgiewskiej". Którą przerwano z powodu budowy lotniska. Z braku innych połączeń ruch Lublin-Mełgiew,Domiów,Milejów,Trawniki itd odbywa się środkiem Świdnika. Pojazdów jest kilka razy więcej niż poprzednio. Tędy jadą cysterny z benzyną, ciekłym gazem i innymi ładunkami iebezpiecznym. Wg prawa Marphiego coś się kiedyś wydarzy. Zobaczmy co będzie po uruchomieniu PLL. Dojazd do lotniska też będzie odbywał się tą ulicą bo alternatywy brak. Aż się prosi aby jeszcze 2-3 przejścia otrzymały sygnalizację świetlną. No i jeszcze ze dwa fotoradary. Ostudzi to gorące łby idiotów za kierownicą, zarobi trochę miasto/powiat a mieszkańcy zyskają na długości życia.
[/quote]
przy skręcie z Mełgiewskiej na Chemiczną, jest znak zakazujący przewozu niebezpiecznych środków przez miasto. ale kto by się tym przejmował. policja też jest widać do innych celów
[quote name='Jan Mrygawa' timestamp='1329476218' post='598167']
Dzieląca na dwie części Świdnik ul Racławicka przejęła od paru miesięcy ruch z drogi "mełgiewskiej". Którą przerwano z powodu budowy lotniska. Z braku innych połączeń ruch Lublin-Mełgiew,Domiów,Milejów,Trawniki itd odbywa się środkiem Świdnika. Pojazdów jest kilka razy więcej niż poprzednio. Tędy jadą cysterny z benzyną, ciekłym gazem i innymi ładunkami iebezpiecznym. Wg prawa Marphiego coś się kiedyś wydarzy. Zobaczmy co będzie po uruchom... rozwiń
Avatar
inżynier drogowiec / 18 lutego 2012 o 13:19
0
Projektant, który zaprojektował skrzyżowanie cztaj: "zlikwidował przejście dla pieszych" na Racławickiej z Hryniewicza (stara ul Łamana) powinien stracić uprawnienia. Żle wyprofilowane dojazdy, to samo dotyczy lewoskretów. Jak widać chcąc miłościwie likwidować kolejne przejścia świdniccy spece od komunikacji dalej chcą "uszczęśliwiać" mieszkańców. A może tak władze Świdnika, którzy bardziej myślą przyrośniętymi do stołków tytłkami, bardziej zainteresowali się tym, że wszelki tranzyt ze Świdnika należy wyprowadzić, a północną i południową część miasta niefortunnie podzieloną ulicą Racławicką należy połączyć.
Projektant, który zaprojektował skrzyżowanie cztaj: "zlikwidował przejście dla pieszych" na Racławickiej z Hryniewicza (stara ul Łamana) powinien stracić uprawnienia. Żle wyprofilowane dojazdy, to samo dotyczy lewoskretów. Jak widać chcąc miłościwie likwidować kolejne przejścia świdniccy spece od komunikacji dalej chcą "uszczęśliwiać" mieszkańców. A może tak władze Świdnika, którzy bardziej myślą przyrośniętymi do stołków tytłkami, bardziej zainteresowali się tym, że wszelki tranzyt ze Świdnika należy wyprowadzić, a półno... rozwiń
Avatar
. / 17 lutego 2012 o 14:23
0
Sam jestem kierowcą zawodowym od 11l. i niespelna kilka dni temu pewien sku***l swoją piękną meganką by mnie przejechał na przejściu przy szpitalu nie ustępując pierwszeństwa i przyspieszając na odcinku około 60m żeby tylko nie ustąpić przechodniowi, no bo jak- wpie***la mi się typ na przejście a ja z po ciężkim dniu odmużdżania w pracy na "WUESCE" wracam. Ot taka kultura i uprzejmość w narodzie. KIEROWCY! więcej uprzejmości, to nie Indie!!!
Avatar
Jan Mrygawa / 17 lutego 2012 o 11:56
0
Dzieląca na dwie części Świdnik ul Racławicka przejęła od paru miesięcy ruch z drogi "mełgiewskiej". Którą przerwano z powodu budowy lotniska. Z braku innych połączeń ruch Lublin-Mełgiew,Domiów,Milejów,Trawniki itd odbywa się środkiem Świdnika. Pojazdów jest kilka razy więcej niż poprzednio. Tędy jadą cysterny z benzyną, ciekłym gazem i innymi ładunkami iebezpiecznym. Wg prawa Marphiego coś się kiedyś wydarzy. Zobaczmy co będzie po uruchomieniu PLL. Dojazd do lotniska też będzie odbywał się tą ulicą bo alternatywy brak. Aż się prosi aby jeszcze 2-3 przejścia otrzymały sygnalizację świetlną. No i jeszcze ze dwa fotoradary. Ostudzi to gorące łby idiotów za kierownicą, zarobi trochę miasto/powiat a mieszkańcy zyskają na długości życia.
Dzieląca na dwie części Świdnik ul Racławicka przejęła od paru miesięcy ruch z drogi "mełgiewskiej". Którą przerwano z powodu budowy lotniska. Z braku innych połączeń ruch Lublin-Mełgiew,Domiów,Milejów,Trawniki itd odbywa się środkiem Świdnika. Pojazdów jest kilka razy więcej niż poprzednio. Tędy jadą cysterny z benzyną, ciekłym gazem i innymi ładunkami iebezpiecznym. Wg prawa Marphiego coś się kiedyś wydarzy. Zobaczmy co będzie po uruchomieniu PLL. Dojazd do lotniska też będzie odbywał się tą ulicą bo alternatywy brak. Aż się pros... rozwiń
Avatar
Czytelnik ! / 17 lutego 2012 o 10:29
0
Tam powinno być więcej świateł uruchamianych przez pieszych.
W 1996 roku kierowca zabił na przejściu dla pieszych przy R-15 znajomą.
Ciekawe jak się teraz ten gość czuje ?
Jechał ponad 90km/h.
Sprawę umorzono , bo to był znany zawodnik Avii Swidnik. Ale winą obarczono znajomą.
Jak na przejściu można zabić osobę, kiedy obowiązywało tam wtedy 60 km/h.
Kto ma plecy może jeździć i 120 km/h.
Avatar
jon / 17 lutego 2012 o 08:30
0
tym panom kierowcom ( przeciwnikom pasów ), mało rozgarniętym zapewne, bo to myśl absurdalna, przypominam, że są jeszcze ludzie poruszający się pieszo
Avatar
tom / 17 lutego 2012 o 08:10
0
Widać, że artykuł musiał powstać pod tezę. Pogratulować SENSACJI! Jak dzwonili do Was mieszkańcy ze Świdnika w sprawie problemów z komunikacją DZIENNĄ to olewaliście ich, ale taką "sensację" od razu podłapaliście, bo temat nie wymagał od Was żadnej pracy. Cóż za poziom...
Avatar
Michał001 / 17 lutego 2012 o 02:19
0
NARESZCIE ,TO JEST MISTRZOSTWO ŚWIATA TO CO W ŚWIDNIKU SIE DZIEJE, PRZEJŚCIE NA PRZEJŚCIU NA KAŻDEJ ULICY!!!!LUDZIE JAK 3 SAMOCHODY ZATRZYMUJĄ SIE NA PRZEJŚCIU 3 STOI NA NASTĘPNYM!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
x / 17 lutego 2012 o 01:59
0
[quote name='rt' timestamp='1329433364' post='597906']
"Nasz Czytelnik przekonuje jednak, że na ulicy dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych."

to jest strasznie głupie argumentowanie. Tzn. że udziału kierowców nie było? Tylko piesi są winni?
Być może to kierowcy jechali za szybko czy gadali przez komórkę.
Obowiązkiem kierowcy jest ustąpić pieszemu. zawsze. obowiązkiem jest jechać przepisowo. zawsze. nie będzie wtedy "wypadków z udziałem pieszych"[/quote]
To "argumentowanie" jest juz nawet nie glupie, ale po prostu absurdalne...Rozumujac tym tokiem nalezaloby przyjac, ze gdyby na tej ulicy nie bylo zadnego przejscia dla pieszych, to i wypadkow z udzialem pieszych by nie bylo, bo ludzie po prostu by jej nie przekraczali...A jesli juz...no to sam zes sobie bratku winien...Ech...
[quote name='rt' timestamp='1329433364' post='597906']
"Nasz Czytelnik przekonuje jednak, że na ulicy dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych."

to jest strasznie głupie argumentowanie. Tzn. że udziału kierowców nie było? Tylko piesi są winni?
Być może to kierowcy jechali za szybko czy gadali przez komórkę.
Obowiązkiem kierowcy jest ustąpić pieszemu. zawsze. obowiązkiem jest jechać przepisowo. zawsze. nie będzie wtedy "wypadków z udziałem pieszych"[/quote]
rozwiń
Avatar
Świdniczanin / 20 lutego 2012 o 17:17
0
Ciekawe co za deb*** napisał do DW na ten temat. Przecież to jest główna ulica praktycznie przez cały Świdnik i do tego dwupasowa. Przechodzi przez nią codziennie mnóstwo ludzi a w szczególności dzieci do szkoły, przeszkadzo to chyba tylko deb***om którzy pędzą swoimi furami 100km/h.
Avatar
jon / 18 lutego 2012 o 19:27
0
[quote name='Jan Mrygawa' timestamp='1329476218' post='598167']
Dzieląca na dwie części Świdnik ul Racławicka przejęła od paru miesięcy ruch z drogi "mełgiewskiej". Którą przerwano z powodu budowy lotniska. Z braku innych połączeń ruch Lublin-Mełgiew,Domiów,Milejów,Trawniki itd odbywa się środkiem Świdnika. Pojazdów jest kilka razy więcej niż poprzednio. Tędy jadą cysterny z benzyną, ciekłym gazem i innymi ładunkami iebezpiecznym. Wg prawa Marphiego coś się kiedyś wydarzy. Zobaczmy co będzie po uruchomieniu PLL. Dojazd do lotniska też będzie odbywał się tą ulicą bo alternatywy brak. Aż się prosi aby jeszcze 2-3 przejścia otrzymały sygnalizację świetlną. No i jeszcze ze dwa fotoradary. Ostudzi to gorące łby idiotów za kierownicą, zarobi trochę miasto/powiat a mieszkańcy zyskają na długości życia.
[/quote]
przy skręcie z Mełgiewskiej na Chemiczną, jest znak zakazujący przewozu niebezpiecznych środków przez miasto. ale kto by się tym przejmował. policja też jest widać do innych celów
[quote name='Jan Mrygawa' timestamp='1329476218' post='598167']
Dzieląca na dwie części Świdnik ul Racławicka przejęła od paru miesięcy ruch z drogi "mełgiewskiej". Którą przerwano z powodu budowy lotniska. Z braku innych połączeń ruch Lublin-Mełgiew,Domiów,Milejów,Trawniki itd odbywa się środkiem Świdnika. Pojazdów jest kilka razy więcej niż poprzednio. Tędy jadą cysterny z benzyną, ciekłym gazem i innymi ładunkami iebezpiecznym. Wg prawa Marphiego coś się kiedyś wydarzy. Zobaczmy co będzie po uruchom... rozwiń
Avatar
inżynier drogowiec / 18 lutego 2012 o 13:19
0
Projektant, który zaprojektował skrzyżowanie cztaj: "zlikwidował przejście dla pieszych" na Racławickiej z Hryniewicza (stara ul Łamana) powinien stracić uprawnienia. Żle wyprofilowane dojazdy, to samo dotyczy lewoskretów. Jak widać chcąc miłościwie likwidować kolejne przejścia świdniccy spece od komunikacji dalej chcą "uszczęśliwiać" mieszkańców. A może tak władze Świdnika, którzy bardziej myślą przyrośniętymi do stołków tytłkami, bardziej zainteresowali się tym, że wszelki tranzyt ze Świdnika należy wyprowadzić, a północną i południową część miasta niefortunnie podzieloną ulicą Racławicką należy połączyć.
Projektant, który zaprojektował skrzyżowanie cztaj: "zlikwidował przejście dla pieszych" na Racławickiej z Hryniewicza (stara ul Łamana) powinien stracić uprawnienia. Żle wyprofilowane dojazdy, to samo dotyczy lewoskretów. Jak widać chcąc miłościwie likwidować kolejne przejścia świdniccy spece od komunikacji dalej chcą "uszczęśliwiać" mieszkańców. A może tak władze Świdnika, którzy bardziej myślą przyrośniętymi do stołków tytłkami, bardziej zainteresowali się tym, że wszelki tranzyt ze Świdnika należy wyprowadzić, a półno... rozwiń
Avatar
. / 17 lutego 2012 o 14:23
0
Sam jestem kierowcą zawodowym od 11l. i niespelna kilka dni temu pewien sku***l swoją piękną meganką by mnie przejechał na przejściu przy szpitalu nie ustępując pierwszeństwa i przyspieszając na odcinku około 60m żeby tylko nie ustąpić przechodniowi, no bo jak- wpie***la mi się typ na przejście a ja z po ciężkim dniu odmużdżania w pracy na "WUESCE" wracam. Ot taka kultura i uprzejmość w narodzie. KIEROWCY! więcej uprzejmości, to nie Indie!!!
Avatar
Jan Mrygawa / 17 lutego 2012 o 11:56
0
Dzieląca na dwie części Świdnik ul Racławicka przejęła od paru miesięcy ruch z drogi "mełgiewskiej". Którą przerwano z powodu budowy lotniska. Z braku innych połączeń ruch Lublin-Mełgiew,Domiów,Milejów,Trawniki itd odbywa się środkiem Świdnika. Pojazdów jest kilka razy więcej niż poprzednio. Tędy jadą cysterny z benzyną, ciekłym gazem i innymi ładunkami iebezpiecznym. Wg prawa Marphiego coś się kiedyś wydarzy. Zobaczmy co będzie po uruchomieniu PLL. Dojazd do lotniska też będzie odbywał się tą ulicą bo alternatywy brak. Aż się prosi aby jeszcze 2-3 przejścia otrzymały sygnalizację świetlną. No i jeszcze ze dwa fotoradary. Ostudzi to gorące łby idiotów za kierownicą, zarobi trochę miasto/powiat a mieszkańcy zyskają na długości życia.
Dzieląca na dwie części Świdnik ul Racławicka przejęła od paru miesięcy ruch z drogi "mełgiewskiej". Którą przerwano z powodu budowy lotniska. Z braku innych połączeń ruch Lublin-Mełgiew,Domiów,Milejów,Trawniki itd odbywa się środkiem Świdnika. Pojazdów jest kilka razy więcej niż poprzednio. Tędy jadą cysterny z benzyną, ciekłym gazem i innymi ładunkami iebezpiecznym. Wg prawa Marphiego coś się kiedyś wydarzy. Zobaczmy co będzie po uruchomieniu PLL. Dojazd do lotniska też będzie odbywał się tą ulicą bo alternatywy brak. Aż się pros... rozwiń
Avatar
Czytelnik ! / 17 lutego 2012 o 10:29
0
Tam powinno być więcej świateł uruchamianych przez pieszych.
W 1996 roku kierowca zabił na przejściu dla pieszych przy R-15 znajomą.
Ciekawe jak się teraz ten gość czuje ?
Jechał ponad 90km/h.
Sprawę umorzono , bo to był znany zawodnik Avii Swidnik. Ale winą obarczono znajomą.
Jak na przejściu można zabić osobę, kiedy obowiązywało tam wtedy 60 km/h.
Kto ma plecy może jeździć i 120 km/h.
Avatar
jon / 17 lutego 2012 o 08:30
0
tym panom kierowcom ( przeciwnikom pasów ), mało rozgarniętym zapewne, bo to myśl absurdalna, przypominam, że są jeszcze ludzie poruszający się pieszo
Avatar
tom / 17 lutego 2012 o 08:10
0
Widać, że artykuł musiał powstać pod tezę. Pogratulować SENSACJI! Jak dzwonili do Was mieszkańcy ze Świdnika w sprawie problemów z komunikacją DZIENNĄ to olewaliście ich, ale taką "sensację" od razu podłapaliście, bo temat nie wymagał od Was żadnej pracy. Cóż za poziom...
Avatar
Michał001 / 17 lutego 2012 o 02:19
0
NARESZCIE ,TO JEST MISTRZOSTWO ŚWIATA TO CO W ŚWIDNIKU SIE DZIEJE, PRZEJŚCIE NA PRZEJŚCIU NA KAŻDEJ ULICY!!!!LUDZIE JAK 3 SAMOCHODY ZATRZYMUJĄ SIE NA PRZEJŚCIU 3 STOI NA NASTĘPNYM!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
x / 17 lutego 2012 o 01:59
0
[quote name='rt' timestamp='1329433364' post='597906']
"Nasz Czytelnik przekonuje jednak, że na ulicy dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych."

to jest strasznie głupie argumentowanie. Tzn. że udziału kierowców nie było? Tylko piesi są winni?
Być może to kierowcy jechali za szybko czy gadali przez komórkę.
Obowiązkiem kierowcy jest ustąpić pieszemu. zawsze. obowiązkiem jest jechać przepisowo. zawsze. nie będzie wtedy "wypadków z udziałem pieszych"[/quote]
To "argumentowanie" jest juz nawet nie glupie, ale po prostu absurdalne...Rozumujac tym tokiem nalezaloby przyjac, ze gdyby na tej ulicy nie bylo zadnego przejscia dla pieszych, to i wypadkow z udzialem pieszych by nie bylo, bo ludzie po prostu by jej nie przekraczali...A jesli juz...no to sam zes sobie bratku winien...Ech...
[quote name='rt' timestamp='1329433364' post='597906']
"Nasz Czytelnik przekonuje jednak, że na ulicy dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych."

to jest strasznie głupie argumentowanie. Tzn. że udziału kierowców nie było? Tylko piesi są winni?
Być może to kierowcy jechali za szybko czy gadali przez komórkę.
Obowiązkiem kierowcy jest ustąpić pieszemu. zawsze. obowiązkiem jest jechać przepisowo. zawsze. nie będzie wtedy "wypadków z udziałem pieszych"[/quote]
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 1 0

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 13

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 19 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 31 13

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!