Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Afera przed Festiwalem Kultury Włoskiej, czyli jak zrobili artystów na szaro

Utworzony przez Jakiś nieuk nie chórzysta, 26 maja 2009 o 22:59 Powrót do artykułu
Opisana sprawa dotyczy konfliktu członków chóru z dyrygentem. Pytanie zasadnicze, kto jest chórem. Do tej pory o jakości chóru i jego repruarze oraz sposobu wykonywania utworów decydujący głos miał zawsze dyrygent. To dyrygent "był chórem". On decydował o tym, co się śpiewa, jak się śpiewa i kto ma śpiewać a członkowie chóru wykonywali polecenia dyrygenta oraz przychodzili, odchodzili i tyle, a chór zostawał. Proszę o definicję "prawdziwego chórzysty", kto to jest ?. Czy jak już był w chórze, to końca świata i po odejściu lub po swojej śmierci, jest nadal chórzystą, czy już nie ? Kiedy nim przestaje i czy jak straci głos na zasadzie kombatanta ma obowiązek śpiewać dalej, czy już nie. Kto płaci za utrzymanie tego chóru, czy sami chórzyści ? Czy jak chórzysta nie może już śpiewać to można go zwolnić, czy nie wolno ? Tutaj widać, że coś się chórzystom pomyliło, oni w swoim zaślepieniu uważają że bez kilku nich chóru nie ma, co więcej jak ich nie ma to chór należy zaorać i koniec ?. Albo oni albo nikt - jakież to polskie.
0
Chór to chór i dyrygent. Wtedy jest zespół. To jest kultura, więc wszystko powinno być na zasadzie porozumienia i wzajemnego szcunku. Zresztą łatwo obalić teorię, że chórem jest dyrygent. Wystarczy poprosić go, żeby zaśpiewał na dwa głosy jednocześnie. Nie uda się? Nie chór.
0
Dla Zamościa to duża strata. Ci ludzie zostali zniechęceni do śpiewania. To jest największa strata. A, że amatorzy to śpiewali po amatorsku. Wychodziło im to dobrze.
0
A jak podróbka będzie lepsza od oryginału?.Pani Saturska była,nazwijmy to "matką"zespołu,ponieważ dzieci z jakiegoś względu jej się nie podobały, postanowiła się z nimi rozstać i postarać się o inne .Były zespół chóralny niech wybiera sobie nowego lidera, nazwę i niech rywalizuje z obecnym zespołem P.Saturskiej.Myślę że wtedy lepszy zostanie na scenie-nic innego jak zwykła rywalizacja,prawo rynku. Wybierając demokrację,moralność zeszła do sumienia indywidualnego człowieka,liczy się prawo,a do takiego zachowania myślę że P.Saturska prawo ma.
0
Może się zdarzyć oczywiście, że "podróbka " okaże się lepsza od oryginału, tylko pytanie jak długo nowi członkowie pozwolą sobie na pomiatanie przez p. Saturską. Starzy chórzyści podejmowali kilka prób reaktywowania działalności. Pani nie chciała rozmawiać stwierdzając, że zdrowie jej nie pozwala. Nie przyznała się że organizuje nowy skład / tchórzostwo?/. Sukces Chóru to nie tylko zasługa pani S. to wiele lat pracy i wyrzeczeń wielu wielu osób. Pani S. ponosi pełną odpowiedzialność za zniszczenie całego dorobku i tego co się stało. Konflikt zaczął się od tego, że chórzyści mieli dość przedmiotowego traktowania. Z całym szacunkiem dla umiejętności merytorycznych tej pani.
0
Dziękujemy za zainteresowanie się sprawą. Chórzyści zawsze byli lekceważeni. A tak naprawdę to dyrygent bez chórzystów nic by nie zrobiła. Ich kosztem wykreowała siebie na znaną i zasłużoną dla miasta osobę. Na ostatnim jubileuszu widać było wyraźnie, że nikt z chórzystów nie został doceniony jedynie PANI DYRYGENT. To był jej jubileusz. Żenada.
0
O to chodzi, że nie tylko chodzi o jednego czy kilku chórzystów!!! ale o cały skład chóru (ok. dwudziestu, jak nie więcej), który śpiewał i pracował na renomę chóru „Rezonans” w przeciągu tych 25 lat. Nie są to osoby, które śpiewają dzień, miesiąc czy też rok, ale kilka i kilkanaście lat, w tym osoby które były współzałożycielami chóru, więc proszę mi nie mówić, że Pani S. jest założycielką chóru. To nie są osoby, które przyszły i odeszły. Swoje pytania odnosisz tylko do pojęcia jednego chórzysty, co jest nieadekwatne jeśli chodzi o sytuację „Rezonansu”, gdyż „chórzysta” to nie to samo co „chór”. Prawdą jest, że chórzysta nie jest związany z chórem do końca świata ani do swojej śmierci jaki i po niej, nikt go tam nie trzyma… więc można również tak powiedzieć o dyrygencie. Czyż mało jest chórów na świecie, które w przeciągu swojego istnienia miało wielu dyrygentów? Tak samo jak chórzyści przychodzili i odchodzili! A odnosząc się do wypowiedzi Pani S. z artykułu: Chcę to zrobić z zespołem, który taki ciężar udźwignie. Nie muszę się tłumaczyć, jak to zrobię. Ale znajdę takich, którzy np. czytają nuty. A byli chórzyści widzą tylko czubek własnego nosa. Chór od samego początku swojego istnienia miał charakter chóru amatorskiego, składającego się w większości z osób, które nie mają żadnego wykształcenia muzycznego i nie potrafią czytać z nut, a chcących rozwijać swoje pasje muzyczne. Pani podejmując się 25 lat temu kierownictwa nad takimi osobami doskonale o tym wiedziała. Chór nie jeden „ciężar udźwignął” i nie jeden udźwignie. A dla Pani „byli chórzyści” nadal istnieją, i zamiast „czubka własnego nosa” zapewne szukają nowego dyrygenta. Nie wątpię w to, iż stworzony przez Panią nowy zespół podoła temu przedsięwzięciu jak Festiwal Kultury Włoskiej, ale nie będzie to chór „REZONANS” w pełni tego słowa znaczeniu!!!
0
Naprawdę nie wypada żeby ludzie kultury w ten sposób się zachowywali. Tym chórzystom mależy się szacunek choćby za wkład pracy, który wnieśli od siebie dla tego zespołu. Traktowanie ich w ten sposób nie ma nic wspólnego z kulturą. Taką zwyczajną. Z tą wielką też.
0
Niezły się szykuje makatoniarski festiwalik.
0
Nie było chyba tak źle. Opinia Wiesława Ochmana chyba coś znaczy.
0
Czy aby w tym wszystkim nie chodzi o jakieś pieniądze?
0
Kolka napisał:
A jak podróbka będzie lepsza od oryginału?.Pani Saturska była,nazwijmy to "matką"zespołu,ponieważ dzieci z jakiegoś względu jej się nie podobały, postanowiła się z nimi rozstać i postarać się o inne .Były zespół chóralny niech wybiera sobie nowego lidera, nazwę i niech rywalizuje z obecnym zespołem P.Saturskiej.Myślę że wtedy lepszy zostanie na scenie-nic innego jak zwykła rywalizacja,prawo rynku. Wybierając demokrację,moralność zeszła do sumienia indywidualnego człowieka,liczy się prawo,a do takiego zachowania myślę że P.Saturska prawo ma.
Oj, zła to matka, która pozbywa się dzieci i stara się o inne bo te są niegrzeczne. Chyba się pomyliłaś "kolka", napewno chciałaś użyć takiego porównania? Wiesz co znaczą dzieci dla matki? wszystkie..... te złe też . Dzięki Twojej wypowiedzi wiemy na pewno, że to nie była " matka" zespołu. Szkoda, taki dorobek.
0
Pewnie oszukaliście pana redaktora bo czytam , że konflikt był już dawno . Nie dziwcie sie więc że Szef a tak jest w każdym zespole postanowił wam podziekować. Chór "Rezonans" ma 25 lat i to nie ta grupa tworzyła poziom ale wiele innych osób śpiewających na przestrzeni tych lat. Troche pokory . Bądzcie szczerzy, już słychać, że od jakiegoś czasu szukacie nowego dyrygenta , życzę powodzenia . Jak znajdziecie , popracujecie na nazwę , to będziecie śpiewać dalej, również w świetle lamp. Zresztą cały czas pracujecie ,w ostatnich miesiącach zniesławiając Dyrygenta na portalach internetowych . WIĘCEJ SZCZEROŚCI , źle zaczęliście a nie sądzę, że po tych artykułach będziecie mogli jeszcze śpiewać w chórze "Rezonans" . Czasy się zmieniły a pan ze zdjęcia pewnie tego nie rozumie, że nawet Ratusz niewiele może zrobić bo to sprawa kierownictwa chóru. I niestety nie chórzyści decydują i odpowiadają za poziom ale dyrygent.
0
Och man napisał:
Nie było chyba tak źle. Opinia Wiesława Ochmana chyba coś znaczy.
Tak - znaczy zwłaszcza , że oprócz Chóru "Rezonans" śpiewał Chór Akademii Medycznej z Lublina . I to cały chór słyszał pan W. Ochman . Poprzewracało sie w głowach artystom z Zamościa .
0
Tak tylko, że próby chórów były prowadzone oddzielnie i Pan Ochman również był na takiej próbie kiedy śpiewał sam REZONANS!!!
0
:P napisał:
Tak tylko, że próby chórów były prowadzone oddzielnie i Pan Ochman również był na takiej próbie kiedy śpiewał sam REZONANS!!!
Ty jestes taki naiwny czy zarozumiały. A co ci miał powiedzieć pan W. Ochman będąc kilka dni w Zamościu. To nie tylko ręce opadają . Za kilka dni masz swoje święto . Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Dziecka .
0
A właśnie, skąd taka liczba 700 osób, które przewinęło się przez chór w przeciągu tych 25 lat, gdzie one są? Czego ich do tej pory nie ma?... może każdy z osobna miał dość takiego traktowania przez takie „kierownictwo” jak parę przydupasek u boku dyrygentki , które nadal zostały i które w dalszym ciągu ją podjudzają!!! Wam już się w dupach poprzewracało nie tylko w głowach, żeby tak traktować ludzi jak przedmiot. Chórzysta to nie tylko instrument jak np. skrzypce P. dyrygent. Czy nie można było jak odpowiedzialny człowiek powiedzieć, że nie chce się już współpracy z tymi ludźmi i podziękować? Jak takie postępowanie świadczy o tej kobiecie… to nie tędy droga! Życzę powodzenia w szukaniu osób do nowego składu, które tak chętnie będą oddane i podporządkowane dyrygentce jak Ci chórzyści, i to na tyle lat, i nie tylko na jeden koncert!!!
0
Ale opinię wydał? Wydał... więc to najważniejsze. A chór srebro w Pradze zdobył? Zdobył... a to był ten sam skład!!!
0
:P napisał:
Ale opinię wydał? Wydał... więc to najważniejsze. A chór srebro w Pradze zdobył? Zdobył... a to był ten sam skład!!!
To nie jedyny sukces chóru "Rezonans" ale jedyny tego składu który tworzył poziom przez lata .
0
Ta cała sprawa jest fatalna. Jeśli ci nowi chórzyści zechcą po takim traktowaniu ich poprzednich kolegów śpiewać, to się im dziwię.
0
Strona 1 z 5

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.