Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 maja 2009 r.
20:39
Edytuj ten wpis

Afera przed Festiwalem Kultury Włoskiej, czyli jak zrobili artystów na szaro

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 88 A A

Podczas zamojskiego Festiwalu Kultury Włoskiej "prawdziwi” chórzyści zasiądą na widowni. Na scenie wystąpi "podróbka".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wystrychnięto nas na dudka - mówią zgodnie członkowie amatorskiego chóru "Rezonans”. I zarzucają dyrygentce, że za ich plecami skompletowała nowy skład zespołu. - A nas, 20 osób, wyrzuciła bez słowa - skarży się Jan Bednarz, jeden ze śpiewaków z 25-letnim stażem. We wtorek chórzyści wysłali do Ratusza protest w tej sprawie. Pomocy szukali też w naszej redakcji.

Sytuacja jest kuriozalna. Wszystko zaczęło się pod koniec ub. roku, kiedy to Alicja Saturska, dyrygent i kierownik "Rezonansu”, oświadczyła, że ze względu na zły stan zdrowia zawiesza działalność zespołu. Chórzyści musieli oddać nuty i stroje. Zrobili to. Ale byli zaniepokojeni.

- Bo chcieliśmy nadal śpiewać - tłumaczy Kazimierz Baca, od 10 lat bas w zespole. - Ale prób już nie było.

Bomba wybuchła kilka dni temu. Chórzyści z zawieszonego "Rezonansu” dowiedzieli się, że "Rezonans”… nadal działa. I zaśpiewa na czerwcowym Festiwalu Kultury Włoskiej!

- Zadzwonił do mnie kolega, który taką informację wyczytał na jakimś plakacie - dziwi się Baca. - Byliśmy w szoku! Zespół nic nie wiedział. Okazało się, że pani dyrygent robi nabór do nowego zespołu. Angażuje ludzi ze szkoły muzycznej i studentów.

Co na to Alicja Saturska? - Zawiesiłam działalność chóru - przyznaje. - Pojawiła się jednak szansa, aby pokazać się na festiwalu. Taką propozycję dostałam na początku maja z Ratusza. Chcę to zrobić z zespołem, który taki ciężar udźwignie. Nie muszę się tłumaczyć, jak to zrobię. Ale znajdę takich, którzy np. czytają nuty. A byli chórzyści widzą tylko czubek własnego nosa.

Jadwiga Machulewska z Urzędu Miasta w Zamościu nie chce sprawy komentować. - Protest chórzystów jeszcze do nas nie dotarł. Nie mogę się do niego odnieść - ucina.

Wiesław Ochman, największy polski tenor od czasów Jana Kiepury, o usuniętych z zespołu śpiewakach wypowiada się w samych superlatywach. - Występowaliśmy wspólnie w Zamościu. Zrobili na mnie duże wrażenie. Brzmieli czysto, klarownie i harmonicznie. Świetnie się z nimi pracowało.

"Byli chórzyści” nie zamierzają składać broni. Mają już pomysł na nowy protest: podczas "włoskiego” koncertu wywieszą na widowni transparent: "Tu jest prawdziwy chór! Na scenie jest podróbka!”.


Komentarze 88

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
? / 21 lutego 2011 o 18:49
0
Wiesiu czy nie przesadziłeś troszeczkę z tym najlepszy.
Avatar
Wiesiek O. / 21 lutego 2011 o 18:35
0
Kazio Baca to najlepszy gitarzysta w regionie. Pracowało się kiedyś z Kaziem ale daaawno to było. Przy okazji pozdrawiam.
Avatar
mały / 9 lutego 2011 o 10:09
0
Witam - to cała pani dyrygent ! Podła,wściekła i niesprawiedliwa.Grunt jej sie pod nogami pali , więc szuka nowych ale metodą na liska.Niech nie mąci,niech sie opamieta,czas na emeryturę!
Avatar
ktoś / 5 lipca 2009 o 02:24
0
Gość napisał:
Dziecko nie używaj brzydkich słów . A wy czemu nie mówiliście że szukacie innego dyrygenta . Juz od dawna. Przypomnij sobie wpisy na portalach
" jesteśmy rodziną bez niej ".
To nie przydupaski sa kierownictwem , może ty chciałbyś być ale nie masz o tym bladego pojęcia .


to ze w rezonansie były przydupaski to prawda, to ze Saturska to wredny człowiek to też prawda, to że postąpiła źle również się zgadza wiec brak słów i trzeba się czasem zastanowić nad swoim postępowaniem i przyznać do błędu


to ze w rezonansie były przydupaski to prawda, to ze Saturska to wredny człowiek to też prawda, to że postąpiła źle również się zgadza wiec brak słów i trzeba się czasem zastanowić nad swoim postępowaniem i przyznać do błędu rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2009 o 19:57
0
Zgadzam się jak najbardziej w przedmówcą, niech nie wypowiadają się i nie oceniają osoby, które nie należały do chóru i nie mają "zielonego pojęcia" jak współpracuje się z p. A.S. pozdrowienia
Avatar
ktoś / 13 czerwca 2009 o 21:45
0
Eh.. ludzie małomiasteczkowi... Członkom chóru nie chodzi o bojkotowanie festiwalu. Niektorzy w tym chorze spiewaja od samego poczatku, to chorzysci stworzyli chor ( dla tych nie rozumiejacych zebrali ekipe) wymyslili nazwe a pozniej przyszla WSPANIALA DAMA BEL CANTO. Praca z panią Saturska jest ciezka nie powiem wklada cale serce w to co robi i niezle dawala nam popalic, chwala jej za to bo nauczyla nas wielu rzeczy. Wymagala od nas bycia na wszystkich probach a wiadomo jak to w zyciu nauka praca dom, rozni byli ludzie i mlodziez i studenci i ludzie pracy ale takze starsi. Prosze o wiecej kultury i nie wyzywac od bab i dziadkow. Fakt jest taki ze nie bylo roznicy pokolen i wszyscy sie szanowali. Jak juz ktos wczesniej napisal chor "Rezonans" byl stworzony przez amatorow i dla amatorow chcacych realizowac swoje pasje. Rzuciliscie sie na nas "bylych chorzystow" i wyzywacie nas a gdzie te brawa, ktorymi tak nas nagradzaliscie? Fajnie jest posluchac choru ale jak jest juz jakis problem to obrzucacie blotem. Trzeba bylo przychodzic na proby dorzucac pieniadze z wlasnej kieszeni a to na ksero a to na cos tam, mimo ze byl sponsor. sfinansowali niektorzy chorzysci pobyt choru z Danii itd. Zrobilibyscie to? Watpie powiedzielibyscie ze po co mam dokladac do tego interesu a my dokladalismy nie biorac zadych profitow i pracujac SPOŁECZNIE. Pani Saturska miala kilka swoich "kolezanek" ktore wiecznie jej sluzyly, nikt na to specjalnej uwagi nie zwracal sluzalczosc wszedzie przeciez wystepuje. Nie rozumiecie istoty problemu, tu nie chodzi o to wy walczyc z Nowym Chorem, ci ludzie swoja robote zrobili ale chodzi o pokazanie jakim czlowiekiem jest pani Saturska, nazwana na innym forum POSĄGOWĄ DAMĄ (szczerze mowiac podoba mi sie ta nazwa). Jest to kobieta o 2 twarzach, dla innych wspaniala kobieta, profesjonalistka itd,itd a 2 twarz kobiety ktora nie wie co to szacunek i lojalnosc. to ze dawala nam niezle w kosc czy to slowem czy zachowanie to pestka, ile razy trzeba bylo leciec z kwiatami bo nasza dyrygentka sie obrazila. A trzeba to bylo zostawic w cholere odejsc i niech szuka nowych ludzi. Ale zostalismy bo satysfakcjonowalo nas to co robilismy. Teraz ona robi z siebie ofiare bo przeciez widzimy tylko czubek swojego nosa, a jak trzeba bylo przywiesc to zawiesc tamto kupic to to wiedziala jak sie przymilac. Dlaczego przez te 25 lat tyle osob sie przewinelo?Bo nikt z nia dluzej nie wytrzyma. Łatwo osądzac tak latwo ludzi nie znajac dokladnie problemu. A poszlo przede wszystkim o to ze nawet nie powiedziala swoim chorzystom sluchajcie rozejdzmy sie nie przynosi wspolpraca efektow chce realizowac inne projekty, tylko zawieszam dzialalnosc a potem juz sami wiecie.... oczywiscie zaraz ktos naskoczy na moja wypowiedz ale ludzie jesli podobalo sie wam to co robimy (AMATORSKO) to dajcie nam opowiedziec i dojsc swoich praw.... pozdrawiam
Eh.. ludzie małomiasteczkowi... Członkom chóru nie chodzi o bojkotowanie festiwalu. Niektorzy w tym chorze spiewaja od samego poczatku, to chorzysci stworzyli chor ( dla tych nie rozumiejacych zebrali ekipe) wymyslili nazwe a pozniej przyszla WSPANIALA DAMA BEL CANTO. Praca z panią Saturska jest ciezka nie powiem wklada cale serce w to co robi i niezle dawala nam popalic, chwala jej za to bo nauczyla nas wielu rzeczy. Wymagala od nas bycia na wszystkich probach a wiadomo jak to w zyciu nauka praca dom, rozni byli ludzie i mlodziez i studenci... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2009 o 09:34
0
Ty od soboty jesteś pijany czy byłeś tylko na jednym koncercie ? Zadymę to róbcie sobie w domu albo w pracy jak wam na to pozwolą / . Na koncercie nikt nie jest zainteresowany czy w chórze śpiewa Kowalski czy Nowak . Chór ma być i koniec . I był . Dziękujemy i gratulujemy. A koń to uśmiał się......... z waszych pomysłów. Państwu już dziekujemy.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2009 o 19:34
0
i co? profesjonalni chórzysci... Koń by się uśmiał dobrze że mieliście chór A.M bo byście popłyneli a gdzie te 20 nowych utworów?Ot pokazaliście klasę!
Avatar
Gość / 4 czerwca 2009 o 13:05
0
.......Chór to nie bezludna wyspa. Wszędzie w Polsce są takie sytuacje. W pracy również - twojej, mojej. Tam gdzie są ludzie , są problemy. To ZIEMIA , nie RAJ. Najgorzej jak ludzie mają parcie na szkło i władzę , wtedy nic już nie jest ważne. Czytam i przecieram oczy jak gwiazdorstwo może uderzyć do głowy. Oj pozwoliła pani Alicja swoich chórzystom na dużo swobody. Nie życzę nikomu takich współpracowników w pracy a znajomych wokół. INTRYGI I ZNIESŁAWIANIE . To sie kupy nie trzyma , zaprzeczacie sami sobie.
Avatar
meloman / 4 czerwca 2009 o 07:41
0
W sumie warto teraz przyjść na koncert Rezonansu. Nie tylko ze względów artystycznych. Nie wiem, czy był a gdzieś w Polsce podobna sytuacja.
Avatar
? / 21 lutego 2011 o 18:49
0
Wiesiu czy nie przesadziłeś troszeczkę z tym najlepszy.
Avatar
Wiesiek O. / 21 lutego 2011 o 18:35
0
Kazio Baca to najlepszy gitarzysta w regionie. Pracowało się kiedyś z Kaziem ale daaawno to było. Przy okazji pozdrawiam.
Avatar
mały / 9 lutego 2011 o 10:09
0
Witam - to cała pani dyrygent ! Podła,wściekła i niesprawiedliwa.Grunt jej sie pod nogami pali , więc szuka nowych ale metodą na liska.Niech nie mąci,niech sie opamieta,czas na emeryturę!
Avatar
ktoś / 5 lipca 2009 o 02:24
0
Gość napisał:
Dziecko nie używaj brzydkich słów . A wy czemu nie mówiliście że szukacie innego dyrygenta . Juz od dawna. Przypomnij sobie wpisy na portalach
" jesteśmy rodziną bez niej ".
To nie przydupaski sa kierownictwem , może ty chciałbyś być ale nie masz o tym bladego pojęcia .


to ze w rezonansie były przydupaski to prawda, to ze Saturska to wredny człowiek to też prawda, to że postąpiła źle również się zgadza wiec brak słów i trzeba się czasem zastanowić nad swoim postępowaniem i przyznać do błędu


to ze w rezonansie były przydupaski to prawda, to ze Saturska to wredny człowiek to też prawda, to że postąpiła źle również się zgadza wiec brak słów i trzeba się czasem zastanowić nad swoim postępowaniem i przyznać do błędu rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2009 o 19:57
0
Zgadzam się jak najbardziej w przedmówcą, niech nie wypowiadają się i nie oceniają osoby, które nie należały do chóru i nie mają "zielonego pojęcia" jak współpracuje się z p. A.S. pozdrowienia
Avatar
ktoś / 13 czerwca 2009 o 21:45
0
Eh.. ludzie małomiasteczkowi... Członkom chóru nie chodzi o bojkotowanie festiwalu. Niektorzy w tym chorze spiewaja od samego poczatku, to chorzysci stworzyli chor ( dla tych nie rozumiejacych zebrali ekipe) wymyslili nazwe a pozniej przyszla WSPANIALA DAMA BEL CANTO. Praca z panią Saturska jest ciezka nie powiem wklada cale serce w to co robi i niezle dawala nam popalic, chwala jej za to bo nauczyla nas wielu rzeczy. Wymagala od nas bycia na wszystkich probach a wiadomo jak to w zyciu nauka praca dom, rozni byli ludzie i mlodziez i studenci i ludzie pracy ale takze starsi. Prosze o wiecej kultury i nie wyzywac od bab i dziadkow. Fakt jest taki ze nie bylo roznicy pokolen i wszyscy sie szanowali. Jak juz ktos wczesniej napisal chor "Rezonans" byl stworzony przez amatorow i dla amatorow chcacych realizowac swoje pasje. Rzuciliscie sie na nas "bylych chorzystow" i wyzywacie nas a gdzie te brawa, ktorymi tak nas nagradzaliscie? Fajnie jest posluchac choru ale jak jest juz jakis problem to obrzucacie blotem. Trzeba bylo przychodzic na proby dorzucac pieniadze z wlasnej kieszeni a to na ksero a to na cos tam, mimo ze byl sponsor. sfinansowali niektorzy chorzysci pobyt choru z Danii itd. Zrobilibyscie to? Watpie powiedzielibyscie ze po co mam dokladac do tego interesu a my dokladalismy nie biorac zadych profitow i pracujac SPOŁECZNIE. Pani Saturska miala kilka swoich "kolezanek" ktore wiecznie jej sluzyly, nikt na to specjalnej uwagi nie zwracal sluzalczosc wszedzie przeciez wystepuje. Nie rozumiecie istoty problemu, tu nie chodzi o to wy walczyc z Nowym Chorem, ci ludzie swoja robote zrobili ale chodzi o pokazanie jakim czlowiekiem jest pani Saturska, nazwana na innym forum POSĄGOWĄ DAMĄ (szczerze mowiac podoba mi sie ta nazwa). Jest to kobieta o 2 twarzach, dla innych wspaniala kobieta, profesjonalistka itd,itd a 2 twarz kobiety ktora nie wie co to szacunek i lojalnosc. to ze dawala nam niezle w kosc czy to slowem czy zachowanie to pestka, ile razy trzeba bylo leciec z kwiatami bo nasza dyrygentka sie obrazila. A trzeba to bylo zostawic w cholere odejsc i niech szuka nowych ludzi. Ale zostalismy bo satysfakcjonowalo nas to co robilismy. Teraz ona robi z siebie ofiare bo przeciez widzimy tylko czubek swojego nosa, a jak trzeba bylo przywiesc to zawiesc tamto kupic to to wiedziala jak sie przymilac. Dlaczego przez te 25 lat tyle osob sie przewinelo?Bo nikt z nia dluzej nie wytrzyma. Łatwo osądzac tak latwo ludzi nie znajac dokladnie problemu. A poszlo przede wszystkim o to ze nawet nie powiedziala swoim chorzystom sluchajcie rozejdzmy sie nie przynosi wspolpraca efektow chce realizowac inne projekty, tylko zawieszam dzialalnosc a potem juz sami wiecie.... oczywiscie zaraz ktos naskoczy na moja wypowiedz ale ludzie jesli podobalo sie wam to co robimy (AMATORSKO) to dajcie nam opowiedziec i dojsc swoich praw.... pozdrawiam
Eh.. ludzie małomiasteczkowi... Członkom chóru nie chodzi o bojkotowanie festiwalu. Niektorzy w tym chorze spiewaja od samego poczatku, to chorzysci stworzyli chor ( dla tych nie rozumiejacych zebrali ekipe) wymyslili nazwe a pozniej przyszla WSPANIALA DAMA BEL CANTO. Praca z panią Saturska jest ciezka nie powiem wklada cale serce w to co robi i niezle dawala nam popalic, chwala jej za to bo nauczyla nas wielu rzeczy. Wymagala od nas bycia na wszystkich probach a wiadomo jak to w zyciu nauka praca dom, rozni byli ludzie i mlodziez i studenci... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2009 o 09:34
0
Ty od soboty jesteś pijany czy byłeś tylko na jednym koncercie ? Zadymę to róbcie sobie w domu albo w pracy jak wam na to pozwolą / . Na koncercie nikt nie jest zainteresowany czy w chórze śpiewa Kowalski czy Nowak . Chór ma być i koniec . I był . Dziękujemy i gratulujemy. A koń to uśmiał się......... z waszych pomysłów. Państwu już dziekujemy.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2009 o 19:34
0
i co? profesjonalni chórzysci... Koń by się uśmiał dobrze że mieliście chór A.M bo byście popłyneli a gdzie te 20 nowych utworów?Ot pokazaliście klasę!
Avatar
Gość / 4 czerwca 2009 o 13:05
0
.......Chór to nie bezludna wyspa. Wszędzie w Polsce są takie sytuacje. W pracy również - twojej, mojej. Tam gdzie są ludzie , są problemy. To ZIEMIA , nie RAJ. Najgorzej jak ludzie mają parcie na szkło i władzę , wtedy nic już nie jest ważne. Czytam i przecieram oczy jak gwiazdorstwo może uderzyć do głowy. Oj pozwoliła pani Alicja swoich chórzystom na dużo swobody. Nie życzę nikomu takich współpracowników w pracy a znajomych wokół. INTRYGI I ZNIESŁAWIANIE . To sie kupy nie trzyma , zaprzeczacie sami sobie.
Avatar
meloman / 4 czerwca 2009 o 07:41
0
W sumie warto teraz przyjść na koncert Rezonansu. Nie tylko ze względów artystycznych. Nie wiem, czy był a gdzieś w Polsce podobna sytuacja.
Zobacz wszystkie komentarze 88

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 0 0

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 31 26

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 54 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 103 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 44 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 72 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 21 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!