Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rolnicy przestraszyli się wiatraków i protestują

Utworzony przez krzesimir, 25 stycznia 2010 r. o 08:48 Powrót do artykułu
czytając wypowiedzi osób popierających wiatraki (czytaj UE) widać, że ich wiedza jest taka sama jak kultura słowa. Czy wiecie jaki jest koszt tej energii, jakie spustoszenie może poczynić w sieci zmiany napięcia spowodowane brakiem wiatru, czy wiecie co to infradzwięki ? A zastanawialiście się dlaczego wiatraki sa budowane mimo że są nieopłacalne ? bo w 80 % dotowane przez Unię z moich i waszych podatków. Jeszcze dowiedzcie się ile firm produkuje te generatory do tych wiatraków. To tak jak ze szczepinką na świńską grypę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wchodźcie na http://www.designeurope2010.eu/index.php i głosujcie na artystyczny projekt naszej Rodaczki z Poznania. Jej sukces będzie sukcesem Polski na arenie międzynarodowej!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłopi to niech najpierw tyłki sobie umyją i zęby powstawiają bo takich brudasów jak w lubeslsim to nawet w Afryce nie ma!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xD napisał:
Chłopi to niech najpierw tyłki sobie umyją i zęby powstawiają bo takich brudasów jak w lubeslsim to nawet w Afryce nie ma!!!
tobie natomiast ktoś nieźle wyprał mózg.z myśleniem jesteś daleko za Murzynami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LBN napisał:
Wchodźcie na http://www.designeurope2010.eu/index.php i głosujcie na artystyczny projekt naszej Rodaczki z Poznania. Jej sukces będzie sukcesem Polski na arenie międzynarodowej!
Już dosyć. Sp.....j!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gada napisał:
czytając wypowiedzi osób popierających wiatraki (czytaj UE) widać, że ich wiedza jest taka sama jak kultura słowa. Czy wiecie jaki jest koszt tej energii, jakie spustoszenie może poczynić w sieci zmiany napięcia spowodowane brakiem wiatru, czy wiecie co to infradzwięki ? A zastanawialiście się dlaczego wiatraki sa budowane mimo że są nieopłacalne ? bo w 80 % dotowane przez Unię z moich i waszych podatków. Jeszcze dowiedzcie się ile firm produkuje te generatory do tych wiatraków. To tak jak ze szczepinką na świńską grypę
Jeden z najdroższych sposobów pozyskiwania energii. A inna sprawa, że pole do działania wszelkiej maści cwaniaków i wydrwigroszy w rodzaju ekologów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem: gorszym"Ciemnogrodem"niż chłopy ze wsi jest duży procent mieszkańców z małych miasteczek(takich jak:Tomaszów Lub.,Parczew,Tyszowce,itp.)-bo oni udają mądrzejszych od mieszkańców:Lublina,Warszawy,Zamościa,...-a gdy"małomiasteczkowego"zapytasz:"ile jest 11+11?"to odpowie:"1111" ,a słoma im z butów wystaje,bo wrócili od brata ze wsi od żniw lub wożenia gnoju. Najgorzej gdy ktoś udaje "nowoczesnego",a myli się w podstawowych kwestiach! Bo o ile"czaję"krajobraz krajów zachodnich,to wiem,że grupy wiatraków stoją na odludziach-czyli sporo od wiosek(no chyba,że się mylę-to mnie poprawcie). Jeśli uważacie,że wiatraki"nic nie szkodzą",to po co np.pod liniami wysokiego napięcia(i w ich pobliżu)są zakazy zatrzymywania dla pojazdów?(np.na trasie Oleszyce-Jarosław) lub:czemu tzw.żyły wodne szkodzą ludziom w życiu/zdrowiu? lub czemu jadąc szosą przez Tarnawatkę obok nadajnika trudno słuchać radia-bo wszystkie stacje radiowe się mieszają/zakłócają?-a przecież nadajnik ten stoi kilkaset metrów od szosy !... Teraz chłopy ze wsi są mądrzejsze niż Wam się wydaje!-mają:internet(niektórzy tylko darmowy-ale to też coś);mają anteny Cyfrowego Polsatu lub Cyfra Plus i nawet radia w traktorach mają-a w tych radiach(zapewniam!)nie zawsze i nie tylko disco polo gra! I na pewno w wielu przypadkach nie chodzi o to"na czyim polu będzie stał wiatrak i ile sąsiad będzie za to brał"-lecz chodzi o to,by mieć święty spokój z: polem magnetycznym,świstem/hałasem lub chorobami cywilizacyjnymi,itd. Bo jeśli np.mieszkańcy Augustowa protestują przeciwko"TIRom pod oknami domów i wypadkom na ulicach tranzytowych miasta"(oczywiście popieram ten protest!)-to niby czemu rolnicy nie mogą sobie zażyczyć świętego spokoju"? Osobiście jestem ZA energią odnawialną-lecz zrobić to tak,aby to miało"ręce i nogi". Pozdrawiam! :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.stopwiatrakom.eu/ POZNAJ ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WIATRAKAMI!!! WIATRAKI=SPADEK WARTOŚCI GRUNTÓW+SZKODLIWE INFRADŹWIĘKI!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiatraki można stawiać ale w odpowiednich odległościach od budynków mieszkalnych. Wiatraki prądotwórcze wytwarzają ulfradzwięki,które rozchodzą się w promieniu 10km od wiatraka . Ujemne skutki oddziaływania na organizm ludzki fal ulfradzwiękowych wytwarzanych przez wiatraki prądotwórcze potwierdzają międzynarodowe zespoły naukowców i są następujące; -mikropęknięcia w oskrzelach,zgrubienia serca, niszczenie obszarów mózgu,napady padaczkowe,które mogą prowadzić do ślepoty,zaburzenia równowagi,brak snu,bóle głowy,spadek wydajności pracy. Najbardziej zgubny wpływ mają na dzieci,kobiety w ciąży i osoby starsze.Przedewszystkim trzeba zdawać sobię sprawę z samogo istnienia tych dzwięków,bo ich po prostu nie słyszy się-mówi profesor Adam Lipowicz kierownik Zakładu Akustyki Technicznej,Techniki Laserowej i Radiometrii oraz przewodniczący Rady Naukowej Głównego Instytutu Górnictwa. p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie sądzę iż Pan profesor powiedział coś o ulfradzwiękach bo nie ma czegoś takiego. !!!!!!!!!!!! Podejrzewam gdyby Pan Profesor dowiedział się że Pan przywołuje jego słowa to by się troszkę zdenerwował. Jeżeli chodzi o turbiny wiatrowe to rzeczywiście powodują powstanie infradźwięków które są podobne do infradźwięków które są emitowane przez fale morskie. Nie zauważałem na pomorzy ślepoty raczej dostrzegam ją tutaj. Zanim cokolwiek ktoś napisze to może prędzej niech się zorientuje o czy w ogóle mówi. Nagle pojawiło się mnóstwo specjalistów od energetyki wiatrowej. Rzeczywiście można tylko pomyśleć i podać przykład że w niemczech jest mniejsza norma hałasu i stawia się turbiny wiatrowe 200 m od domów. W takim wypadku Niemcy mają mikropęknięcia w oskrzelach, zgrubienia serca, mają zniszczone obszary muzgu, praktycznie wszyscy napady padaczkowe no i od co najmniej 10 lat nabawiają się ślepoty. Mają również zaburzenia równowagi, nie śpią, okropne bóle głowy oraz są narodem o najmniejszej wydajności pracy. Nie wiem czy Pan zdaje sobie sprawę co Pan pisze ale naprawdę nalegam aby się Pan pozbył komputera bo się pan nabawi ślepoty od czytania przed monitorem gwarantuję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiatraki szkodliwe??? od kiedy? w całej Europie stoja wiatraki i jakoś ludzie nie protestują, a rolnicy to mogę mieć jeszcze z tego duże korzyści więc nie ma co protestować, chyba tylko pilnować jakie firmy budują elektrownie bo z tym różnie bywa, ostatnio inwestor troszkę się zdziawił jak firma Eko-energia postawiła wiatraki i nie działały.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moi drodzy nie ulfradzwięki tylko infradzwięki .wiatraki są wielkim niebezbieczeństwem ,,firmy ubiegające sie o pozwolenia w gminach to tylko żołnierzyki przygotowujące teren dla dużych firm.do tego umowy ? ludzie czytajcie je bo wpędzicie sie i innych w ogromne długi. dużo luk prawnych zawartych w umowach.to wszystko na 30 lat.kary za rozwiązanie umowy z firmą wiatrową dochodzą do wyskości 900 tyś zł.odpowiedzcie sobie sami.5000euro na rok razy cztery i podziel to na 12 miesiecy minus podatek i zostanie na waciki.pozdrawiam i prosze o rozwage.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moi drodzy nie ulfradzwięki tylko infradzwięki .wiatraki są wielkim niebezbieczeństwem ,,firmy ubiegające sie o pozwolenia w gminach to tylko żołnierzyki przygotowujące teren dla dużych firm.do tego umowy ? ludzie czytajcie je bo wpędzicie sie i innych w ogromne długi. dużo luk prawnych zawartych w umowach.to wszystko na 30 lat.kary za rozwiązanie umowy z firmą wiatrową dochodzą do wyskości 900 tyś zł.odpowiedzcie sobie sami.5000euro na rok razy cztery i podziel to na 12 miesiecy minus podatek i zostanie na waciki.pozdrawiam i prosze o rozwage.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja tam wole żeby postawili, przynajmniej coś sie będzie działo w tej naszej dziurze;p poza tym ludzie będą mieli z tego korzyści, że nie wszyscy to już druga sprawa. Sąsiada zaboli ze na jego polu nie wieje;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tej pory byłam w 100% za wiatrakami ale kiedy dzisiaj zobaczyłam mapę z rozmieszczeniem ich na terenie pobliskim gdzie ma zamieszkac mój brat to oniemiałam. Nie wiem kto taki inteligentny to wymyślił, aby postawic je w niecały kilometr od budynków mieszkalnych jeżeli ich wysokośc ma wynosic 150 metrów. Ludzie w okolicy pobudowali nowe domy albo nadal budują jeszcze bliżej miejsca gdzie mają powstac te wiatraki. To jest jakieś chore! Kto wydaje takie decyzje.i dlaczego wszyscy którzy mieszkają w tej okolicy dowiadują się ostatni: nikt nic nie wie i nikt nic nie mówi. Mają zburzyc swoje domy? Jeszce raz powtarzam: nie jestem przeciwna ale niech ci którzy się tym zajmują robią to z głową a wszyscy na tym możemy korzystac!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Protestują Ci na których polach nie będzie wiatraków, to właśnie im gól rośnie widząc że sąsiad dostanie niezłą kasę za wiatrak. ps. Od kiedy to rolnicy martwią się o ptaki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...