Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
w Łęcznej jest to samo! są szkoły specjalne
13
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może zabić ale wcale nie jest agresywny. Aha. Dlaczego zdrowe dzieci mają być narażone ma "chorobę " tego dziecka? To jest szkoła a nie karny obóz.
32
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i co z tego że chory? Jeśli stwarza zagrożenie to chyba logiczne, że nawet coś z tym zrobić. Czy trzeba czekać aż się tragedia stanie? Jak zwykle mądry Polak po szkodzie.
24
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale mi wytłumaczenie: chory i już! Tzn. może nawet kogoś pobić/zabić bo chory? Izolować go trzeba ot co! A nie pier.lić że chory. Normalni cierpią bo on ma "żółte papiery" no po prostu zaj.iście... Rodzinka powinna stuknąć się w te puste łby.
19
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stop dla przemocy w szkołach
12
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to za wytłumaszenie że dzieci go prowokują ? nic nie tłumaczy agresji ,zarówno psychcznej jak i fizycznej ......nikogo !
15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla takich dzieci są specjalne szkoły gdzie personel jest odpowiednio przeszkolony do radzenia sobie z tego typu zaburzeniami. Przy takich zachowaniach jak opisano niema gwarancji że szkoła zapewni bezpieczeństwo jak i odpowiedniego poziomu nauczania dla pozostałych uczni.
17
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pozostałe dzieciaki powinny mu wychowawczy łomot spuścić, za odgórnym przyzwoleniem rodziców. Gnojek już teraz terroryzuje otoczenie a wszystko jest usprawiedliwiane tym że "jest chory". A potem co, pójdzie taki w świat, zabije kogoś i znowu usprawiedliwienie "bo jest chory"?
4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie przemoc w rodzinie która odbija się na psychice tego młodego człowieka, opcjonalnie brak wychowania i ponoszenia odpowiedzialności i konsekwencji za popełnione czyny, czyni dzieciaka bezkarnym... Teraz sie diagnozuje aspergera u dziecka, kiedys zduagnozowano by brak umiejętności wychowawczych rodziców...
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic przemocy nie usprawiedliwia. Są specjalne szkoly, gdzie jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna. To odpowiednie miejsce dla tego chłopca. A później kolejna tragedia jak w Warszawie.
15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nareszcie media odwazyly się poruszyć temat zagrozenia, jakie stanowi dla otoczenia osoba z zespolem aspergera lub  autyzmem. To zmora oststnich lat - dziecko z zaburzeniami zachowania wśród zdrowych rówieśników. Niestety, o tym jak o pedofilli w kosciele - nie mówi się.  Takie dzieci są bardzo agresywne, nigdy nie wiadomo, w którym momencie zaatakuje. Zdrowi rówieśnicy są narażeni na pobicia, gryzienie, plucie, wrzaski, agresję słowną, niewlasciwe zachowania seksualne,  niszczenie ich rzeczy - kilka godzin dziennie zyją w napięciu psychicznym. Niestety, problemy tego typu w szkołach sa kamuflowane. A rodzice autystów  często nie leczą ich psychiatrycznie pomimo takiej konieczności. I dlatego zaczynają się u nas pojawiać zdarzenia podobne do tych w USA. Brakuje Sekielskiego w tym temacie.
9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto wydał pozwolenie (opinię)że takie dziecko chodzi ze zdrowymi dziecmi.Specjalna sxkoła powinna byc gdzie jest kilkoro dzieci w klasie.Dlaczego normalne dzieci muszą przeżywac traumę idac do sxkoły.Rodzice powinni protestowac u władz.
14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tamtym tygodniu bodajże karetka go ze szkoły zabrała bo wpadł w taki szał, agresję że nauczyciel prawie na nim leżał żeby go trzymać. Niechce stygmatyzowac nikogo ale gdybym była matką tego dziecka zabrałam bym go do specjalnej szkoły. Tu chodzi o dziecko z SP 30.
10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wygasić podstawówki
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też taki byłem w jego wieku i skończyłem studia, mam pracę- żyję spoko, choć łatwo nie było. Trzymaj się młody! Nie daj se w kaszę dmuchać.
-5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co innego być łobuziakiem a co innego chorym dzieckiem. Proszę uwierzyć jest duża różnica. 
5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mnie zastanawia, dlaczego dzieci ze zdiagnozowanym zaburzeniem jakim jest zespół aspergera mogą uczęszczać do normalnej publicznej szkoły bez oddziałów integracyjnych? Może czas sie zastanowić nad zmianą przepisów? Bo zapewne takich przypadków jest zdecydowanie więcej i nie tylko dzieci z tej akurat szkoły są poddane ogromnej próbie. Jaki jest cel trzymania takiego dziecka w takiej szkole czy klasie? Przecież z biegiem czasu jego " koledzy ze szkolnej ławki " się od niego odwrócą? Kto będzie chciał przebywać w towarzystwie osoby która może Cię zaatakować w każdej chwili bo coś mu się nie spodoba? A co bedzie gdy dzieciaki się zbuntują i same wymierzą sprawiedliwość ???
10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech każdy wyobrazi sobie,że ma takie dziecko.I co,od razu ma zamknąć je w szkole specjalnej albo w zamkniętym ośrodku? Latwo jest wydawać opinie,trudniej zrozumieć innych... Rodzi się coraz więcej takich dzieci.Kto wie czy w Waszych rodzinach nie pojawi się ten problem...? Ja też kiedyś myślałam,że to dotyczy innych,nie mnie,ale życie nauczyło mnie pokory....
2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę że, większość pisze o Tym biednym dziecku jak by było upośledzonę a dzieci z zespołem Aspargera są bardzo inteligentne  dzieci te potrzebują terapii  dobrego nauczyciela wspomagającego a nie izolacji w ten sposób zrobić można więcej szkód niż pożytku. Proponuję spotkanie edukacyjne dla rodziców i ucznów z psychologiem ale nie szkolnym bo oni nie są przygotowani tu trzeba psychologa który,  na codzień zajmują się pracą z dziećmi z Aspargerem . Czas nauczyć co to jest Asparger  bo dorośli są gorsi od dzieci i szczują swoje dzieci nawet nie świadomie rozmawiając o tymw domu. Drogą mamo dziecka nie poddawaj się Twoja pociecha w niczym gorsza od tych dzieci które szczycą się nazywać "ZDROWYMI"  LUDZIE wyrozumiałości się naucie
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt tu nie mówi o izolacji. Chodzi o zdrowe podejście do sprawy zarówno rodziców chłopca jak i innych organów. Czy naprawdę dobrym rozwiązaniem jest dla tego chłopca dalsze uczęszczanie do publicznej placówki, która nie ma oddziałów integracyjnych? Klasa liczy ponad 20 osób, w szkole jest ok. 1300 dzieci, do tego dochodzą różne bodźce i sytuacje w których szkoła nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa innym dzieciom. Bo niby jak? Nauczyciel nie towarzyszy uczniom w każdej sekundzie ich pobytu w szkole. Nie jest w stanie mieć oczu dookoła głowy dzień w dzień. W klasie jest nauczyciel wspomagający, ale jest tam też drugi chłopiec z tym samym zaburzeniem, który też wymaga pomocy. Nie zapominajmy o pozostałych ponad 20 jednostkach w tej klasie, które jednak chciałyby czas w szkole spędzić w spokojnej atmosferze skupiając się na nauce i zabawie, a nie na tym czy ktoś ich zaraz uderzy, napluje w twarz, a może popchnie na basenie, bo nie spodoba mu się ćwiczenie narzucone przez nauczyciela! Wszystkie te sytuacje już miały miejsce w tej klasie, więc nie są wzięte "z sufitu". Czy to nie za dużo jak na jedną klasę? Czy naprawdę ma dojść do tragedii, żeby ktoś tutaj się opamiętał? Proszę nie zarzucać nam braku tolerancji i empatii, bo przed tym artykułem, nie jednokrotnie były podejmowane próby współpracy, były dawane szanse dziecku i jego rodzicom. Każdy tłumaczył to zaburzeniem, chorobą, dysfunkcją. Również my jako rodzice. Ale miarka przebrała się w momencie kiedy agresja narosła do tego stopnia, że potrzebne było zaangażowanie policji i pogotowia, a dzieci zaczęły obwiniać siebie zaistniałą sytuacją, mimo, że nie były winne, bo zostały zaatakowane znienacka.
13
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.