Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ile zarabiają nauczyciele w woj. lubelskim? Robimy mapę zarobków. Piszcie!

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 stycznia 2019 r. o 11:13 Powrót do artykułu
Dyrektor nie może być radnym.
 A to dlaczego? Proszę o przepis,  który tego zabrania. Natychmiast zgłoszę to do prokuratury. Dyrektor nie może być radnym w starostwie???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba z akcentem na RADNEGO
Czytaj ze zrozumieniem!  To są przychody TYLKO z pracy jako nauczyciel. Nie wykazuję tu żadnych diet, dodatków itp.  Popatrz w oświadczenia majątkowe radnych - nauczycieli, a zobaczysz, jakie mają dochody z pracy w szkole.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyrektor nie może być radnym.
A to dlaczego? Proszę o przepis,  który tego zabrania. Natychmiast zgłoszę to do prokuratury. Dyrektor nie może być radnym w starostwie???
 Może, bo znam osobiście taki przypadek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy moi znajomi, którzy uczą w szkole wybrali ten zawód ze względu na Kartę Nauczyciela i wszystkie przywileje z tym związane, godząc się na normalne zarobki ( nie duże , nie małe - średnia w społeczeństwie), ale nie ukrywam że w większości są dziećmi... nauczycieli. Oczywiście w szkole podstawowej(gdzie uczył rodzic) byli najlepsi w klasie, ale w szkole średniej był płacz i zgrzytanie zębów.  Niestety inteligencja nie pozwalała na politechnikę, akademię medyczną itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za Tuska i Kopaczowej (platformersi i zsl) PODWYŻEK ŻADNYCH NIE BYŁO PRZEZ 7 LAT, a Broniarz razem ZNP siedzieli cicho i praktycznie NIC nie robili.
 Ale teraz są miliardy nadwyżki z VAT, cała europa patrzy na nas jak można wspanialie żyć, a dwórki czy tam ciongutki zarabiają jako sekretarki po 75 000zł !! Nie widzisz różnic ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za Tuska i Kopaczowej (platformersi i zsl) PODWYŻEK ŻADNYCH NIE BYŁO PRZEZ 7 LAT, a Broniarz razem ZNP siedzieli cicho i praktycznie NIC nie robili.
Ale teraz są miliardy nadwyżki z VAT, cała europa patrzy na nas jak można wspanialie żyć, a dwórki czy tam ciongutki zarabiają jako sekretarki po 75 000zł !! Nie widzisz różnic ?
 Mamy miliardy, ale długów do spłaty, które zaciągnął Tusk(częściowo spłacił naszymi pieniędzmi ukradzionymi z OFE). Teraz pracujemy na spłatę długów! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tych pensjach netto mieszczą się dodatki : dodatek za wychowawstwo- 60 zł,  motywacyjny(który nie każdy dostanie) 250 zł, jeżeli jesteś opiekunem stażu to 40 zł. Gmina blisko Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam dyspozycje nad 15 ludźmi, odpowiedzialność materiałową, stresy odbiorowe, 200 km dziennie przejechanych km, wieczorem kupę papierów do przewalenia. Zarabiam (nieco zmiennie) ok. 5-6 tys miesięcznie przy ok. 200-250 godzinach pracy miesięcznie. PYTANIE: Ile godzin pracy ma nauczyciel?! Może zamiast podwyżki zwiększenie godzin etatu?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ka też po pracy składam zamówienia mailowe, sprawdzam ceny, szukam dostawcóe i podwykonawców, sparwdzam spzrepisy podatkowe. Więc mi tu nie perdziel, że 18 godzin przy tablicy,,, itd..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podając zarobki, podaj wymiar czasu pracy... To nie prawda, że tyle pracy w domu, nauczyciel wf? a może wos? są prace klasowe i są testy. Każdy z nas był w szkole i wie, że nauczyciel jeden drugiemu nie równy, a co robi w domu to jego sprawa. Jeden robi sprawdziany i sprawdza, drugi zrobi klasówkę raz na pół roku i co, codziennie sprawdza to jedną pracę? Albo przygotowuje się, tylko do czego? Chyba powinien znać prowadzony temat, skoro wykształcony... Mnie się szef nie pyta, czy wiem, czy mam czas na dokształcenie się nowych przepisów.... Mam 40 godzin w pracy, a w domu kolejne na naukę nowej ustawy i wytycznych. 18 godzin, to jest przy tablicy.... A gdzie reszta i jak? Praca ciężka, ale kto jej dzisiaj nie ma takiej? Infolinia - 8 godzina gadania z przerwą 20 min. , sala obsługi klientów rożnych instytucji to samo, praca na kasie w markecie, taka niby łatwa, ale słuchać czasami przykro jak klienci "wytrząsają się" nad kasjerką... Nie pracowałam w szkole, ale mam znajomych. Nie twierdzę, że nic nie robią w domu, bo robią. Ale żaden z nich nie robi tyle, żeby przynajmniej uzupełnić wymiar do innych pracowników , czyli 18 godzin + uczciwie liczone 22 godziny zegarowe w domu (codziennie od pon.-piątku). Jestem za podwyżkami, większość z nas (poza strefą kierownictwa) nie zarabia tyle, żeby godnie żyć. Nie neguję prawa nauczycieli do podwyżki, bo z tych kwot co podają, też jest mało na opłaty. Ale jestem za likwidacją karty nauczyciela i zabraniem przywilejów z niej wynikających. Niech mają nawet "tylko te 18 godzin przy tablicy", niech pozostały czas mają obowiązek przebywać na terenie szkoły, przygotowując się do lekcji, sprawdzając prace i sprawując nadzór nad tym, co dzieje się z dziećmi/młodzieżą na terenie szkoły. Urlop tak, ale też wymiar taki jak inni... I rozmawiajmy wtedy o tys. podwyżki...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tych pensjach netto mieszczą się dodatki : dodatek za wychowawstwo- 60 zł,  motywacyjny(który nie każdy dostanie) 250 zł, jeżeli jesteś opiekunem stażu to 40 zł. Gmina blisko Lublina.
 kaziu a dodatek wiejski 10% a inne ??? Wylicze tu może jeszcze dzis to wam oczy  zbieleją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Anka taka jest prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem nauczycielem dyplomowanym. Nauczyciele jeśli mają prace na pełnym etacie to nie powinni narzekać. Patologia występuje wówczas, gdy jeden na 1.5 etatu a drugi 0.5 etatu. Niestety związki zawodowe o to nie dbają. Powinni wszyscy związkowcy wystąpić z ZNP. Jak rozpoczynałem pracę 16 lat temu - myślałem że będę miał emeryturą "na starych zasadach" - a pewnego dnia ZNP dogadało się i wszystko zabrało. A podobno prawo nie działa wstecz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli już ma być tak szczerze to pokazanie "paska" nie jest wiarygodne. Należy doliczyć talony na święta, 13-tkę, dofinansowanie do wczasów itd. Moja przyjaciółka nauczycielka w-fu pokazała mi swoj pit z tamtego roku. Wyszło Jej brutto za cały rok ponad 65 tysięcy. Pidzielmy to ba 12 miesięcy to wyjdzie 5400 brutto na miesiąc. Sama się zdziwiła, że tak dużo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak nauczyciel pracuje 40 godzin tygodniowo ma tylko 26 dni urlopu i.komu te bajki oni opoeiadajá. Jak im tak cieżko i za mała pensja zapraszam do policji na ulice tam na pewno jest lżej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajmy podwyżki wszystkim - lekarzom, pielęgniarkom, nauczycielom, policjantom itd. Tylko kto na to wszystko zarobi? Może w końcu jedna z drugą gazetą wytłumaczy roszczeniowej budżetówce, że na ich pensje musi zarobić zwykły człowiek z firmy prywatnej... Może zrobicie porównanie ile zarabia się w prywatnych firmach bo za chwilę będzie to wyglądało tak, że na jednego pracownika budżetówki będzie musiało pracować 30 pracowników firm prywatnych. Ja rozumiem, że wszyscy chcą zarabiać więcej, ale spróbujcie w firmie prywatnej iść do szefa powiedzieć, że chcecie 1000 zł podwyżki.... , a jak nie to odejdziecie od stanowiska pracy.
 zwykły człowieku, pracujesz też na dwórki Glapińskiego, na rozbijane samochody Szydło czy innych, na pomniczki rozsiewane przez prezesa, na termy Rydzyka, na podróże posłów, senatorów, radnych, na TV Kurskiego.... Uważasz, że to lepiej lokowane pieniądze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli już ma być tak szczerze to pokazanie "paska" nie jest wiarygodne. Należy doliczyć talony na święta,  13-tkę, dofinansowanie do wczasów itd. Moja przyjaciółka nauczycielka w-fu pokazała mi swoj pit z tamtego roku. Wyszło Jej brutto za cały rok ponad 65 tysięcy. Pidzielmy to ba 12 miesięcy to wyjdzie 5400 brutto na miesiąc. Sama się zdziwiła, że tak dużo
 oo, aż 65 tys. jej wyszło, gratulacje, przez rok zarobiła aż tyle, co jedna z laseczek prezesa banku przez miesiąc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracuję na 2 etatach, w sumie zarabiam ok. 5000 zł na rękę mam 36 godzin pracy w tygodniu, wolne wakacje, ferie i kilka inny dni, nie narzekam, bo wiem ile zarabiają inni
 Jeżeli pracujesz na dwóch etatach, to rzetelny nie jesteś. Inni nauczyciele muszą za ciebie jeździć na wycieczki, chodzić z uczniami do kina, organizować szkolne imprezy, obrabiać szkolą papierologię. Zapewne nie bierzesz udziału w radach pedagogicznych, bo ci się dublują i kombinujesz. Nie masz też wychowawstwa, bo kontakty z rodzicami bieżące oraz obowiązki w okolicach końca półrocza i końca roku nie pozwoliłyby ci na sen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciel, 32 lata w zawodzie 2800 zł na rękę (w tym wychowawstwo). Ciągłe rady, szkolenia (po zajęciach), zebrania z rodzicami 2 razy w miesiącu, wycieczki, papierologia...dobrze, że niedługo mogę powiedzieć,, żegnaj szkoło,,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żyjemy w demokracji każdy chciałby zarabiać więcej, dlatego już na etapie nauki powinniśmy patrzeć na płace w danych zawodach....one aż tak szybko się nie zmieniają..................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...