Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

11 stycznia 2019 r.
10:58

Ile zarabiają nauczyciele w woj. lubelskim? Robimy mapę zarobków. Piszcie!

229 79 A A

Chcemy stworzyć mapę nauczycielskich zarobków na Lubelszczyźnie. Czekamy na Wasze informacje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pedagodzy walczą o podwyżki pensji i oczekują dodatkowego tysiąca złotych. Tłumaczą, że ich rzeczywiste zarobki nie mają nic wspólnego z deklaracjami resortu edukacji mówiącymi o nauczycielskich wypłatach powyżej 5 tys. zł. Związkowcy podają, że nauczyciel dyplomowany z 34-letnim stażem dostaje 2776 zł „na rękę”, a mianowany po 16 latach pracy – 2437 zł. Jeszcze mniej, bo 2052 zł, dostaje nauczyciel kontraktowy (9 lat w szkole) i stażysta – 1956 zł.

Czy właśnie takie stawki otrzymują nauczyciele na Lubelszczyźnie? Prosimy nauczycieli szkół i przedszkoli z całego regionu o nadsyłanie do nas pasków swoich wypłat wraz z informacją, o tym ile lat pracują i jak wygląda ich praca.

Czy pracujecie Państwo w jednej szkole, czy łączycie etaty? Jak długo zajmują wam dojazdy do pracy? Jesteście zadowoleni z otrzymywanych dodatków?

Jeśli nie chcecie Państwo mówić na ten temat otwarcie oczywiście gwarantujemy anonimowość. Na podstawie otrzymanych informacji chcemy stworzyć mapę nauczycielskich zarobków i pracy na Lubelszczyźnie.

Na wiadomości czekamy pod adresem: kasperska@dziennikwschodni.pl

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZNP won ze szkół / 11 stycznia 2019 o 11:15
+27
Proszę uprzejmie - BRONIARZ ZNP PRL zarabia 12 000/miesięcznie - !!! - parę tysięcy mniej od Prezydenta RP.
Avatar
Nauczyciel / 11 stycznia 2019 o 11:50
+16
Nauczyciel mianowany z 15 letnim stażem w przedszkolu (zerówka) - około 50 godzin tygodniowa, 36 dni urlopu których nie da się wykorzystać ponieważ w lato jest tylko miesiąc na to (w drugim miesiącu jest dyżur), brak ferii. W ciągu roku nie ma możliwości pójść na jednodniowy urlop tylko najpierw do lekarza po zwolnienie a potem wolne, odpowiedzialność za grupę liczącą 25 osób. WYNAGRODZENIE 2300 na rękę (w Lublinie).
Avatar
Pedagog / 11 stycznia 2019 o 13:55
+13
Dyplomowany, 15 lat pracy, 2607 zł
Avatar
Gość / 11 stycznia 2019 o 12:19
+13
No właśnie może warto porównać zarobki nauczycieli z pozostałą budżetówką, wojakami z koszar, strażakami dzielnie czekającymi na pożar, pieczątkarzami wszelkiej maści. Czy trenowanie 30 osobowej zgrai rozkapryszonych książątek jest najprostszym zadaniem.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2019 o 11:20
+12
"Rzeczpospolita" już zapytała nauczycieli o ich zarobki - między 1750 a 2800 złotych na rękę. + 100 pln/h za korki + kara nauczyciela + poratowanie zdrowia + wakacje + ...
Avatar
sekretarka w przedszkolu / 11 stycznia 2019 o 14:08
+11
sekretarka w lubelskim przedszkolu, wykształcenie wyższe, kursy, szkolenia - w minionym roku 1540 zł na reke również ze wszystkimi dodatkami (wysługa 8 lat i premia). Mam nadzieję , że wyrównają do najniższej krajowej od stycznia. Może obsługa w naszej kochanej oświacie też powinna zacząć dbać o zdrowie ? Mimo choroby i tak przychodzi się do pracy bo na koniec miesiaca na konto wpłynie 80 % tej i tak żałosnej jałmużny !
Avatar
Zwykły ktoś. / 11 stycznia 2019 o 16:42
+10
Po co się tłumaczysz i komu,?ludzi to nie interesuje,interesują ich wakacje i wolne,i te nieszczęsne rzekome 18 godzin pensum.Tylko w zadnej instytucji ludzie nie pracują 8 godzin od deski do deski,a jakby mieli odrobinkę pojęcia jak obciazajaca psychicznie jest ta praca,i na czym polega ,to może by inaczej się o nauczycielach wyrażali.Odnoszę wrażenie,że ZAWIŚĆ,to jest nasza duma i chluba narodowa narodowa.
Avatar
antyL4 / 11 stycznia 2019 o 13:54
+10
Jestem dyrektorem szkoły już prawie 30 lat. Czy w końcu dotrze do publicznej świadomości fakt, że 18 godzin to praca przy tablicy. Pozostały czas nauczyciel przeznacza na wypełnianie innych zadań wynikających ze statutowej działalności szkoły. Nie będę ich tu wymieniał, bo to materiał na osobny artykuł. Miesięcznie nazbiera się tego często ponad 40 godzin tygodniowo. Zajęć tych nie wykonuje się w czasie od 7 do 15, ale nierzadko do późnych godzin nocnych. Wiem, bo sam takie organizuję a dodatkowo żona i córka są nauczycielkami. Nie będę wspominał o pracy w domu nad sprawdzianami, analizami i ewaluacją. Szkoły nie da się tak jak urzędu zamknąć po 15 na klucz. Szkołą się żyje (w domyśle zajmuje) długo dłużej. Pozdrawiam.
 Jeśli tak wam źle, ciężko to nie rozumiem dlaczego córcia poszła w tę "orkę"??. Nikt nie wspomina o komforcie pracy w domu- to nie jest to samo co w firmie. Nauczyciele zawsze przedstawiają tylko minusy tej ciężkiej charówy. Plusów nie ma?? Np. "tomuś- a gdzie pracują twoi rodzice?. Sugestywne pytanie prawda??.
 Jeśli tak wam źle, ciężko to nie rozumiem dlaczego córcia poszła w tę "orkę"??. Nikt nie wspomina o komforcie pracy w domu- to nie jest to samo co w firmie. Nauczyciele zawsze przedstawiają tylko minusy tej ciężkiej charówy. Plusów nie ma?? Np. "tomuś- a gdzie pracują twoi rodzice?. Sugestywne pytanie prawda??. rozwiń
Avatar
janusz / 11 stycznia 2019 o 13:39
+10
Sprawdzajcie zarobki nauczycieli, którzy są radnymi w samorządzie. Te dane są w sieci, na stronach samorządów. W mojej miejscowości (gmina ok 4500 mieszkańców, 2 szkoły podstawowe) dyrektor szkoły za 2018 rok zarobił ponad 7500 zł na miesiąc + dieta z rady powiatu.
Avatar
Andrzej / 11 stycznia 2019 o 17:09
+8
Świetny żart- 3 miesiące wolnego, chyba w innym kraju żyjesz?
Avatar
wych / 6 dni temu o 10:37
-1
Pracuję na 2 etatach, w sumie zarabiam ok. 5000 zł na rękę mam 36 godzin pracy w tygodniu, wolne wakacje, ferie i kilka inny dni, nie narzekam, bo wiem ile zarabiają inni
 Jeżeli pracujesz na dwóch etatach, to rzetelny nie jesteś. Inni nauczyciele muszą za ciebie jeździć na wycieczki, chodzić z uczniami do kina, organizować szkolne imprezy, obrabiać szkolą papierologię. Zapewne nie bierzesz udziału w radach pedagogicznych, bo ci się dublują i kombinujesz. Nie masz też wychowawstwa, bo kontakty z rodzicami bieżące oraz obowiązki w okolicach końca półrocza i końca roku nie pozwoliłyby ci na sen.
 Jeżeli pracujesz na dwóch etatach, to rzetelny nie jesteś. Inni nauczyciele muszą za ciebie jeździć na wycieczki, chodzić z uczniami do kina, organizować szkolne imprezy, obrabiać szkolą papierologię. Zapewne nie bierzesz udziału w radach pedagogicznych, bo ci się dublują i kombinujesz. Nie masz też wychowawstwa, bo kontakty z rodzicami bieżące oraz obowiązki w okolicach końca półrocza i końca roku nie pozwoliłyby ci na sen. rozwiń
Avatar
mmoo / 6 dni temu o 09:02
0
Jeśli już ma być tak szczerze to pokazanie "paska" nie jest wiarygodne. Należy doliczyć talony na święta,  13-tkę, dofinansowanie do wczasów itd. Moja przyjaciółka nauczycielka w-fu pokazała mi swoj pit z tamtego roku. Wyszło Jej brutto za cały rok ponad 65 tysięcy. Pidzielmy to ba 12 miesięcy to wyjdzie 5400 brutto na miesiąc. Sama się zdziwiła, że tak dużo
 oo, aż 65 tys. jej wyszło, gratulacje, przez rok zarobiła aż tyle, co jedna z laseczek prezesa banku przez miesiąc
Avatar
bulba / 6 dni temu o 08:59
0
Dajmy podwyżki wszystkim - lekarzom, pielęgniarkom, nauczycielom, policjantom itd. Tylko kto na to wszystko zarobi? Może w końcu jedna z drugą gazetą wytłumaczy roszczeniowej budżetówce, że na ich pensje musi zarobić zwykły człowiek z firmy prywatnej... Może zrobicie porównanie ile zarabia się w prywatnych firmach bo za chwilę będzie to wyglądało tak, że na jednego pracownika budżetówki będzie musiało pracować 30 pracowników firm prywatnych. Ja rozumiem, że wszyscy chcą zarabiać więcej, ale spróbujcie w firmie prywatnej iść do szefa powiedzieć, że chcecie 1000 zł podwyżki.... , a jak nie to odejdziecie od stanowiska pracy.
 zwykły człowieku, pracujesz też na dwórki Glapińskiego, na rozbijane samochody Szydło czy innych, na pomniczki rozsiewane przez prezesa, na termy Rydzyka, na podróże posłów, senatorów, radnych, na TV Kurskiego.... Uważasz, że to lepiej lokowane pieniądze?
 zwykły człowieku, pracujesz też na dwórki Glapińskiego, na rozbijane samochody Szydło czy innych, na pomniczki rozsiewane przez prezesa, na termy Rydzyka, na podróże posłów, senatorów, radnych, na TV Kurskiego.... Uważasz, że to lepiej lokowane pieniądze? rozwiń
Avatar
Obywatel / 13 stycznia 2019 o 12:51
+1
No tak nauczyciel pracuje 40 godzin tygodniowo ma tylko 26 dni urlopu i.komu te bajki oni opoeiadajá. Jak im tak cieżko i za mała pensja zapraszam do policji na ulice tam na pewno jest lżej.
Avatar
Baśka / 12 stycznia 2019 o 10:20
-1
Jeśli już ma być tak szczerze to pokazanie "paska" nie jest wiarygodne. Należy doliczyć talony na święta, 13-tkę, dofinansowanie do wczasów itd. Moja przyjaciółka nauczycielka w-fu pokazała mi swoj pit z tamtego roku. Wyszło Jej brutto za cały rok ponad 65 tysięcy. Pidzielmy to ba 12 miesięcy to wyjdzie 5400 brutto na miesiąc. Sama się zdziwiła, że tak dużo
Avatar
MS / 12 stycznia 2019 o 10:02
+4
Jestem nauczycielem dyplomowanym. Nauczyciele jeśli mają prace na pełnym etacie to nie powinni narzekać. Patologia występuje wówczas, gdy jeden na 1.5 etatu a drugi 0.5 etatu. Niestety związki zawodowe o to nie dbają. Powinni wszyscy związkowcy wystąpić z ZNP. Jak rozpoczynałem pracę 16 lat temu - myślałem że będę miał emeryturą "na starych zasadach" - a pewnego dnia ZNP dogadało się i wszystko zabrało. A podobno prawo nie działa wstecz.
Avatar
wykształcony / 12 stycznia 2019 o 06:35
+2
Brawo Anka taka jest prawda.
Avatar
zzz / 12 stycznia 2019 o 06:34
-1
W tych pensjach netto mieszczą się dodatki : dodatek za wychowawstwo- 60 zł,  motywacyjny(który nie każdy dostanie) 250 zł, jeżeli jesteś opiekunem stażu to 40 zł. Gmina blisko Lublina.
 kaziu a dodatek wiejski 10% a inne ??? Wylicze tu może jeszcze dzis to wam oczy  zbieleją.
Avatar
Anka / 12 stycznia 2019 o 05:23
+4
Podając zarobki, podaj wymiar czasu pracy... To nie prawda, że tyle pracy w domu, nauczyciel wf? a może wos? są prace klasowe i są testy. Każdy z nas był w szkole i wie, że nauczyciel jeden drugiemu nie równy, a co robi w domu to jego sprawa. Jeden robi sprawdziany i sprawdza, drugi zrobi klasówkę raz na pół roku i co, codziennie sprawdza to jedną pracę? Albo przygotowuje się, tylko do czego? Chyba powinien znać prowadzony temat, skoro wykształcony... Mnie się szef nie pyta, czy wiem, czy mam czas na dokształcenie się nowych przepisów.... Mam 40 godzin w pracy, a w domu kolejne na naukę nowej ustawy i wytycznych. 18 godzin, to jest przy tablicy.... A gdzie reszta i jak? Praca ciężka, ale kto jej dzisiaj nie ma takiej? Infolinia - 8 godzina gadania z przerwą 20 min. , sala obsługi klientów rożnych instytucji to samo, praca na kasie w markecie, taka niby łatwa, ale słuchać czasami przykro jak klienci "wytrząsają się" nad kasjerką... Nie pracowałam w szkole, ale mam znajomych. Nie twierdzę, że nic nie robią w domu, bo robią. Ale żaden z nich nie robi tyle, żeby przynajmniej uzupełnić wymiar do innych pracowników , czyli 18 godzin + uczciwie liczone 22 godziny zegarowe w domu (codziennie od pon.-piątku). Jestem za podwyżkami, większość z nas (poza strefą kierownictwa) nie zarabia tyle, żeby godnie żyć. Nie neguję prawa nauczycieli do podwyżki, bo z tych kwot co podają, też jest mało na opłaty. Ale jestem za likwidacją karty nauczyciela i zabraniem przywilejów z niej wynikających. Niech mają nawet "tylko te 18 godzin przy tablicy", niech pozostały czas mają obowiązek przebywać na terenie szkoły, przygotowując się do lekcji, sprawdzając prace i sprawując nadzór nad tym, co dzieje się z dziećmi/młodzieżą na terenie szkoły. Urlop tak, ale też wymiar taki jak inni... I rozmawiajmy wtedy o tys. podwyżki...
Podając zarobki, podaj wymiar czasu pracy... To nie prawda, że tyle pracy w domu, nauczyciel wf? a może wos? są prace klasowe i są testy. Każdy z nas był w szkole i wie, że nauczyciel jeden drugiemu nie równy, a co robi w domu to jego sprawa. Jeden robi sprawdziany i sprawdza, drugi zrobi klasówkę raz na pół roku i co, codziennie sprawdza to jedną pracę? Albo przygotowuje się, tylko do czego? Chyba powinien znać prowadzony temat, skoro wykształcony... Mnie się szef nie pyta, czy wiem, czy mam czas na dokształcenie się nowych przepisów.... Ma... rozwiń
Avatar