Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

11 stycznia 2019 r.
10:58

Ile zarabiają nauczyciele w woj. lubelskim? Robimy mapę zarobków. Piszcie!

229 79 A A

Chcemy stworzyć mapę nauczycielskich zarobków na Lubelszczyźnie. Czekamy na Wasze informacje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pedagodzy walczą o podwyżki pensji i oczekują dodatkowego tysiąca złotych. Tłumaczą, że ich rzeczywiste zarobki nie mają nic wspólnego z deklaracjami resortu edukacji mówiącymi o nauczycielskich wypłatach powyżej 5 tys. zł. Związkowcy podają, że nauczyciel dyplomowany z 34-letnim stażem dostaje 2776 zł „na rękę”, a mianowany po 16 latach pracy – 2437 zł. Jeszcze mniej, bo 2052 zł, dostaje nauczyciel kontraktowy (9 lat w szkole) i stażysta – 1956 zł.

Czy właśnie takie stawki otrzymują nauczyciele na Lubelszczyźnie? Prosimy nauczycieli szkół i przedszkoli z całego regionu o nadsyłanie do nas pasków swoich wypłat wraz z informacją, o tym ile lat pracują i jak wygląda ich praca.

Czy pracujecie Państwo w jednej szkole, czy łączycie etaty? Jak długo zajmują wam dojazdy do pracy? Jesteście zadowoleni z otrzymywanych dodatków?

Jeśli nie chcecie Państwo mówić na ten temat otwarcie oczywiście gwarantujemy anonimowość. Na podstawie otrzymanych informacji chcemy stworzyć mapę nauczycielskich zarobków i pracy na Lubelszczyźnie.

Na wiadomości czekamy pod adresem: kasperska@dziennikwschodni.pl

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZNP won ze szkół / 11 stycznia 2019 o 11:15
+27
Proszę uprzejmie - BRONIARZ ZNP PRL zarabia 12 000/miesięcznie - !!! - parę tysięcy mniej od Prezydenta RP.
Avatar
Nauczyciel / 11 stycznia 2019 o 11:50
+16
Nauczyciel mianowany z 15 letnim stażem w przedszkolu (zerówka) - około 50 godzin tygodniowa, 36 dni urlopu których nie da się wykorzystać ponieważ w lato jest tylko miesiąc na to (w drugim miesiącu jest dyżur), brak ferii. W ciągu roku nie ma możliwości pójść na jednodniowy urlop tylko najpierw do lekarza po zwolnienie a potem wolne, odpowiedzialność za grupę liczącą 25 osób. WYNAGRODZENIE 2300 na rękę (w Lublinie).
Avatar
Pedagog / 11 stycznia 2019 o 13:55
+13
Dyplomowany, 15 lat pracy, 2607 zł
Avatar
Gość / 11 stycznia 2019 o 12:19
+13
No właśnie może warto porównać zarobki nauczycieli z pozostałą budżetówką, wojakami z koszar, strażakami dzielnie czekającymi na pożar, pieczątkarzami wszelkiej maści. Czy trenowanie 30 osobowej zgrai rozkapryszonych książątek jest najprostszym zadaniem.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2019 o 11:20
+12
"Rzeczpospolita" już zapytała nauczycieli o ich zarobki - między 1750 a 2800 złotych na rękę. + 100 pln/h za korki + kara nauczyciela + poratowanie zdrowia + wakacje + ...
Avatar
sekretarka w przedszkolu / 11 stycznia 2019 o 14:08
+11
sekretarka w lubelskim przedszkolu, wykształcenie wyższe, kursy, szkolenia - w minionym roku 1540 zł na reke również ze wszystkimi dodatkami (wysługa 8 lat i premia). Mam nadzieję , że wyrównają do najniższej krajowej od stycznia. Może obsługa w naszej kochanej oświacie też powinna zacząć dbać o zdrowie ? Mimo choroby i tak przychodzi się do pracy bo na koniec miesiaca na konto wpłynie 80 % tej i tak żałosnej jałmużny !
Avatar
Zwykły ktoś. / 11 stycznia 2019 o 16:42
+10
Po co się tłumaczysz i komu,?ludzi to nie interesuje,interesują ich wakacje i wolne,i te nieszczęsne rzekome 18 godzin pensum.Tylko w zadnej instytucji ludzie nie pracują 8 godzin od deski do deski,a jakby mieli odrobinkę pojęcia jak obciazajaca psychicznie jest ta praca,i na czym polega ,to może by inaczej się o nauczycielach wyrażali.Odnoszę wrażenie,że ZAWIŚĆ,to jest nasza duma i chluba narodowa narodowa.
Avatar
antyL4 / 11 stycznia 2019 o 13:54
+10
Jestem dyrektorem szkoły już prawie 30 lat. Czy w końcu dotrze do publicznej świadomości fakt, że 18 godzin to praca przy tablicy. Pozostały czas nauczyciel przeznacza na wypełnianie innych zadań wynikających ze statutowej działalności szkoły. Nie będę ich tu wymieniał, bo to materiał na osobny artykuł. Miesięcznie nazbiera się tego często ponad 40 godzin tygodniowo. Zajęć tych nie wykonuje się w czasie od 7 do 15, ale nierzadko do późnych godzin nocnych. Wiem, bo sam takie organizuję a dodatkowo żona i córka są nauczycielkami. Nie będę wspominał o pracy w domu nad sprawdzianami, analizami i ewaluacją. Szkoły nie da się tak jak urzędu zamknąć po 15 na klucz. Szkołą się żyje (w domyśle zajmuje) długo dłużej. Pozdrawiam.
 Jeśli tak wam źle, ciężko to nie rozumiem dlaczego córcia poszła w tę "orkę"??. Nikt nie wspomina o komforcie pracy w domu- to nie jest to samo co w firmie. Nauczyciele zawsze przedstawiają tylko minusy tej ciężkiej charówy. Plusów nie ma?? Np. "tomuś- a gdzie pracują twoi rodzice?. Sugestywne pytanie prawda??.
 Jeśli tak wam źle, ciężko to nie rozumiem dlaczego córcia poszła w tę "orkę"??. Nikt nie wspomina o komforcie pracy w domu- to nie jest to samo co w firmie. Nauczyciele zawsze przedstawiają tylko minusy tej ciężkiej charówy. Plusów nie ma?? Np. "tomuś- a gdzie pracują twoi rodzice?. Sugestywne pytanie prawda??. rozwiń
Avatar
janusz / 11 stycznia 2019 o 13:39
+10
Sprawdzajcie zarobki nauczycieli, którzy są radnymi w samorządzie. Te dane są w sieci, na stronach samorządów. W mojej miejscowości (gmina ok 4500 mieszkańców, 2 szkoły podstawowe) dyrektor szkoły za 2018 rok zarobił ponad 7500 zł na miesiąc + dieta z rady powiatu.
Avatar
Andrzej / 11 stycznia 2019 o 17:09
+8
Świetny żart- 3 miesiące wolnego, chyba w innym kraju żyjesz?
Avatar
wych / 6 dni temu o 10:37
-1
Pracuję na 2 etatach, w sumie zarabiam ok. 5000 zł na rękę mam 36 godzin pracy w tygodniu, wolne wakacje, ferie i kilka inny dni, nie narzekam, bo wiem ile zarabiają inni
 Jeżeli pracujesz na dwóch etatach, to rzetelny nie jesteś. Inni nauczyciele muszą za ciebie jeździć na wycieczki, chodzić z uczniami do kina, organizować szkolne imprezy, obrabiać szkolą papierologię. Zapewne nie bierzesz udziału w radach pedagogicznych, bo ci się dublują i kombinujesz. Nie masz też wychowawstwa, bo kontakty z rodzicami bieżące oraz obowiązki w okolicach końca półrocza i końca roku nie pozwoliłyby ci na sen.
 Jeżeli pracujesz na dwóch etatach, to rzetelny nie jesteś. Inni nauczyciele muszą za ciebie jeździć na wycieczki, chodzić z uczniami do kina, organizować szkolne imprezy, obrabiać szkolą papierologię. Zapewne nie bierzesz udziału w radach pedagogicznych, bo ci się dublują i kombinujesz. Nie masz też wychowawstwa, bo kontakty z rodzicami bieżące oraz obowiązki w okolicach końca półrocza i końca roku nie pozwoliłyby ci na sen. rozwiń
Avatar
mmoo / 6 dni temu o 09:02
0
Jeśli już ma być tak szczerze to pokazanie "paska" nie jest wiarygodne. Należy doliczyć talony na święta,  13-tkę, dofinansowanie do wczasów itd. Moja przyjaciółka nauczycielka w-fu pokazała mi swoj pit z tamtego roku. Wyszło Jej brutto za cały rok ponad 65 tysięcy. Pidzielmy to ba 12 miesięcy to wyjdzie 5400 brutto na miesiąc. Sama się zdziwiła, że tak dużo
 oo, aż 65 tys. jej wyszło, gratulacje, przez rok zarobiła aż tyle, co jedna z laseczek prezesa banku przez miesiąc
Avatar
bulba / 6 dni temu o 08:59
0
Dajmy podwyżki wszystkim - lekarzom, pielęgniarkom, nauczycielom, policjantom itd. Tylko kto na to wszystko zarobi? Może w końcu jedna z drugą gazetą wytłumaczy roszczeniowej budżetówce, że na ich pensje musi zarobić zwykły człowiek z firmy prywatnej... Może zrobicie porównanie ile zarabia się w prywatnych firmach bo za chwilę będzie to wyglądało tak, że na jednego pracownika budżetówki będzie musiało pracować 30 pracowników firm prywatnych. Ja rozumiem, że wszyscy chcą zarabiać więcej, ale spróbujcie w firmie prywatnej iść do szefa powiedzieć, że chcecie 1000 zł podwyżki.... , a jak nie to odejdziecie od stanowiska pracy.
 zwykły człowieku, pracujesz też na dwórki Glapińskiego, na rozbijane samochody Szydło czy innych, na pomniczki rozsiewane przez prezesa, na termy Rydzyka, na podróże posłów, senatorów, radnych, na TV Kurskiego.... Uważasz, że to lepiej lokowane pieniądze?
 zwykły człowieku, pracujesz też na dwórki Glapińskiego, na rozbijane samochody Szydło czy innych, na pomniczki rozsiewane przez prezesa, na termy Rydzyka, na podróże posłów, senatorów, radnych, na TV Kurskiego.... Uważasz, że to lepiej lokowane pieniądze? rozwiń
Avatar
Obywatel / 13 stycznia 2019 o 12:51
+1
No tak nauczyciel pracuje 40 godzin tygodniowo ma tylko 26 dni urlopu i.komu te bajki oni opoeiadajá. Jak im tak cieżko i za mała pensja zapraszam do policji na ulice tam na pewno jest lżej.
Avatar
Baśka / 12 stycznia 2019 o 10:20
-1
Jeśli już ma być tak szczerze to pokazanie "paska" nie jest wiarygodne. Należy doliczyć talony na święta, 13-tkę, dofinansowanie do wczasów itd. Moja przyjaciółka nauczycielka w-fu pokazała mi swoj pit z tamtego roku. Wyszło Jej brutto za cały rok ponad 65 tysięcy. Pidzielmy to ba 12 miesięcy to wyjdzie 5400 brutto na miesiąc. Sama się zdziwiła, że tak dużo
Avatar
MS / 12 stycznia 2019 o 10:02
+4
Jestem nauczycielem dyplomowanym. Nauczyciele jeśli mają prace na pełnym etacie to nie powinni narzekać. Patologia występuje wówczas, gdy jeden na 1.5 etatu a drugi 0.5 etatu. Niestety związki zawodowe o to nie dbają. Powinni wszyscy związkowcy wystąpić z ZNP. Jak rozpoczynałem pracę 16 lat temu - myślałem że będę miał emeryturą "na starych zasadach" - a pewnego dnia ZNP dogadało się i wszystko zabrało. A podobno prawo nie działa wstecz.
Avatar
wykształcony / 12 stycznia 2019 o 06:35
+2
Brawo Anka taka jest prawda.
Avatar
zzz / 12 stycznia 2019 o 06:34
-1
W tych pensjach netto mieszczą się dodatki : dodatek za wychowawstwo- 60 zł,  motywacyjny(który nie każdy dostanie) 250 zł, jeżeli jesteś opiekunem stażu to 40 zł. Gmina blisko Lublina.
 kaziu a dodatek wiejski 10% a inne ??? Wylicze tu może jeszcze dzis to wam oczy  zbieleją.
Avatar
Anka / 12 stycznia 2019 o 05:23
+4
Podając zarobki, podaj wymiar czasu pracy... To nie prawda, że tyle pracy w domu, nauczyciel wf? a może wos? są prace klasowe i są testy. Każdy z nas był w szkole i wie, że nauczyciel jeden drugiemu nie równy, a co robi w domu to jego sprawa. Jeden robi sprawdziany i sprawdza, drugi zrobi klasówkę raz na pół roku i co, codziennie sprawdza to jedną pracę? Albo przygotowuje się, tylko do czego? Chyba powinien znać prowadzony temat, skoro wykształcony... Mnie się szef nie pyta, czy wiem, czy mam czas na dokształcenie się nowych przepisów.... Mam 40 godzin w pracy, a w domu kolejne na naukę nowej ustawy i wytycznych. 18 godzin, to jest przy tablicy.... A gdzie reszta i jak? Praca ciężka, ale kto jej dzisiaj nie ma takiej? Infolinia - 8 godzina gadania z przerwą 20 min. , sala obsługi klientów rożnych instytucji to samo, praca na kasie w markecie, taka niby łatwa, ale słuchać czasami przykro jak klienci "wytrząsają się" nad kasjerką... Nie pracowałam w szkole, ale mam znajomych. Nie twierdzę, że nic nie robią w domu, bo robią. Ale żaden z nich nie robi tyle, żeby przynajmniej uzupełnić wymiar do innych pracowników , czyli 18 godzin + uczciwie liczone 22 godziny zegarowe w domu (codziennie od pon.-piątku). Jestem za podwyżkami, większość z nas (poza strefą kierownictwa) nie zarabia tyle, żeby godnie żyć. Nie neguję prawa nauczycieli do podwyżki, bo z tych kwot co podają, też jest mało na opłaty. Ale jestem za likwidacją karty nauczyciela i zabraniem przywilejów z niej wynikających. Niech mają nawet "tylko te 18 godzin przy tablicy", niech pozostały czas mają obowiązek przebywać na terenie szkoły, przygotowując się do lekcji, sprawdzając prace i sprawując nadzór nad tym, co dzieje się z dziećmi/młodzieżą na terenie szkoły. Urlop tak, ale też wymiar taki jak inni... I rozmawiajmy wtedy o tys. podwyżki...
Podając zarobki, podaj wymiar czasu pracy... To nie prawda, że tyle pracy w domu, nauczyciel wf? a może wos? są prace klasowe i są testy. Każdy z nas był w szkole i wie, że nauczyciel jeden drugiemu nie równy, a co robi w domu to jego sprawa. Jeden robi sprawdziany i sprawdza, drugi zrobi klasówkę raz na pół roku i co, codziennie sprawdza to jedną pracę? Albo przygotowuje się, tylko do czego? Chyba powinien znać prowadzony temat, skoro wykształcony... Mnie się szef nie pyta, czy wiem, czy mam czas na dokształcenie się nowych przepisów.... Ma... rozwiń
Avatar
Jan / 11 stycznia 2019 o 20:02
-1
Ka też po pracy składam zamówienia mailowe, sprawdzam ceny, szukam dostawcóe i podwykonawców, sparwdzam spzrepisy podatkowe. Więc mi tu nie perdziel, że 18 godzin przy tablicy,,, itd..
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostrzeżenie przed smogiem. Zła jakość powietrza w Lublinie

Ostrzeżenie przed smogiem. Zła jakość powietrza w Lublinie 0 0

Zła jakość powietrza w Lublinie. Według danych pomiarowych ze stacji przy ul. Obywatelskiej w Lublinie stężenie pyłów zawieszonych – PM2,5 wyniosło dziś 100 jednostek, a PM10 – 102,4 jednostki. Badanie pomiarowe zostało wykonane między godz. 7 a 8.

Bez piwnic, ale z tarasami na dachu. Spółdzielnia wybuduje kamienicę

Bez piwnic, ale z tarasami na dachu. Spółdzielnia wybuduje kamienicę 0 1

Na rogu ul. Wąskiej i Kołłątaja jeszcze w tym roku może ruszyć budowa nowej kamienicy. Budynek zamierza wybudować Spółdzielnia Mieszkaniowa "Południe". Zaplanowano w nim dziewięć mieszkań i dwa lokale usługowe. W planach jest też nowy blok.

Studniówka 2019: Bal maturzystów VI LO w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Studniówka 2019: Bal maturzystów VI LO w Lublinie [zdjęcia] 2 0

Maturzyści z VI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie bawili się wczoraj na balu w hotelu Luxor.

Studniówka 2019: Bal maturzystów Zespołu Szkół nr 5 [zdjęcia]
galeria

Studniówka 2019: Bal maturzystów Zespołu Szkół nr 5 [zdjęcia] 6 1

Bal maturzystów Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie miał miejsce w hotelu Atelia

Lublinianka gorsza od juniorów Motoru

Lublinianka gorsza od juniorów Motoru 1 0

Juniorzy starsi Motoru Lublin pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Lubliniankę 2:1. Wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie.

Domy, auta, oszczędności. Co mają radni Zamościa i jak się zarabia w miejskich spółkach?

Domy, auta, oszczędności. Co mają radni Zamościa i jak się zarabia w miejskich spółkach? 2 8

Zajrzeliśmy do portfeli zamojskich radnych. Pomogły nam w tym ich oświadczenia majątkowe, które obowiązkowo musieli przedstawić w ciągu 30 dni od złożenia ślubowania

Legia Warszawa – TBV Start Lublin 83:78. Fatalna pierwsza kwarta

Legia Warszawa – TBV Start Lublin 83:78. Fatalna pierwsza kwarta 2 1

TBV Start drugi raz w tym sezonie nie znalazł sposobu na Legię. Ekipa z Warszawy pokonała w sobotę czerwono-czarnych 83:78.

Stal Kraśnik – Łada Biłgoraj 2:2. Nie wszyscy zadowoleni

Stal Kraśnik – Łada Biłgoraj 2:2. Nie wszyscy zadowoleni 14 1

Piłkarze z Kraśnika mają już za sobą drugi mecz kontrolny. Znowu jednak niewiele było powodów do radości. Stal w sobotę zremisowała z czwartoligową Ładą 1945 Biłgoraj 2:2.

Lublin po raz ostatni pożegnał prezydenta Adamowicza. Serce ze zniczy przed Ratuszem [zdjęcia]
galeria

Lublin po raz ostatni pożegnał prezydenta Adamowicza. Serce ze zniczy przed Ratuszem [zdjęcia] 57

W Lublinie przed Ratuszem zapłonęło serce ze zniczy. W ten sposób mieszkańcy pożegnali zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lublin 18:23. Opór tylko do przerwy

KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lublin 18:23. Opór tylko do przerwy 1 3

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Tak prezentuje się bilans zawodniczek MKS Perły w 2019 roku. Tym razem podopieczne trenera Roberta Lisa wygrały z Ruchem Chorzów. Miejscowe postawiły lubliniankom zdecydowany opór, ale tylko w pierwszej połowie

Owsiak wraca do prezesowania WOŚP! Apele płynęły do niego także z Lublina
film

Owsiak wraca do prezesowania WOŚP! Apele płynęły do niego także z Lublina 1634

#MuremZaOwsiakiem, Listy do Jurka Owsiaka - to tylko przykłady akcji w mediach społecznościowych, których celem było zachęcenie Jurka Owsiaka do zmiany decyzji. Apele i prośby o dalsze kierowanieFundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy płynęły też z Lublina. Udało się

Motor rozbił Lewart Lubartów aż 8:0 (zdjęcia)
galeria

Motor rozbił Lewart Lubartów aż 8:0 (zdjęcia) 12 2

Piłkarze Motoru rozgromili w drugim sobotnim sparingu Lewart Lubartów aż 8:0. Już do przerwy żółto-biało-niebiescy mieli w zapasie pięć goli.

Plaga kradzieży sprzętu w dyskontach. Już wiadomo, kto za nimi stał

Plaga kradzieży sprzętu w dyskontach. Już wiadomo, kto za nimi stał 2 5

To 24-letnia mieszkanka Lublina i jej 21-letni kolega od blisko dwóch ostatnich miesięcy kradli sprzęty gospodarstwa domowego z lubelskich dyskontów

Puchar Świata w Zakopanem. Polacy na podium, Kubacki z rekordem skoczni!
film

Puchar Świata w Zakopanem. Polacy na podium, Kubacki z rekordem skoczni! 0 4

Dawid Kubacki lotem na odległość 143,5 metra ustanowił nowy rekord na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Polacy w sobotnim konkursie drużynowym zajęli trzecie miejsce, a zawody wygrali Niemcy wyprzedzając Austriaków o 0,1 punktu!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.