Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nauczyciele grożą strajkiem. Solidarność powołała już sztaby protestacyjne

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 lutego 2019 r. o 13:19 Powrót do artykułu
Dyrektorzy szkół powinni zmienić nauczycielom umowy, z umów o pracę na umowy zlecenie, płacenie tylko za przepracowane godziny a nie 45 minut, skończyły się chodzenie na L4
 Ty tak na serio? Jak w pracy na fotelu prezesa w WC siedzisz to też Ci odliczają za niepełna godzinę pracy? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za  roszczeniowa grupa zawodowa, nikt im nie karze być nauczycielem do końca życia. Wakacje, ferie, przerwy świąteczne wszystko płatne, kto tak ma w naszym kraju pracując 18 godzin tygodniowo???? Co mają powiedzieć ci co pracują u prywaciarzy za najniższą krajową od poniedziałku do soboty
 Pracujący u prywaciarza powinni się zwolnić, zrobić studia pedagogiczne i iść do oświaty. Już dyrektorzy wyrywają sobie nauczycieli, bo niedobory kadr, więc droga do dobrobytu gotowa. Czy jako uczeń bywałeś na wycieczkach? Przypomnij sobie, jak one wyglądają ze strony ucznia. I zastanów się, czy istotnie dla nauczyciela wycieczki to dni darmowej szczęśliwości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moje dziecko chodzi do SP16 w Lublinie na stronie szkoły powinna znaleźć się lista nauczycieli, którzy będą strajkować. Jeśli znajdzie się choć jeden nauczyciel uczący moje dziecko i strajkujący osobiście zbiorę podpisy rodziców z petycją o zwolnienie w trybie natychmiastowym tego nauczyciela. Leniom mówię stanowcze nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech ZNP odda comiesięczne wpłaty nauczycielom,jakie robią aby utrzymać związki zawodowe. Bezmyślnie wydawane co miesiąc pieniądze, chyba w wysokości 25 zł. Aby ktoś na wysokim stołku, mógł dostawać rzekome 12 tys miesięcznie, a i tak w niczym nie pomoże i przed niczym nie uchroni. Odkladajcie sobie te pieniądze na koncie, i będziecie mieć na starość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@ twister masz rację z ta lista, dyrekcja szkół powinna zrobić listę nauczycieli strajkujących do wglądu rodziców uczniów, uczęszczających do danej szkoły
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do roboty nieroby nie podoba się to się zwolnić i zmienić miejsce pracy tylko że nauczyciele są za głupi żeby się przebranżowić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poziom nauczania jest jak pan Ferdynand czyli Kiepski, a oni jeszcze o podwyżkę.. buahahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma problemu. Dałbym te 1000 zł podwyżki pod jednym warunkiem. Likwidacja karty nauczyciela. W innych krajach europejskich nie ma takich socjalistycznych przeżytków. O USA nie wspominając. Tam jest bardzo trudno dorabiać w czasie wakacji, bo nauczyciele mają obowiązek pracować np. prowadząc półkolonie w ramach etatu w szkole.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko ci co pracują u prywaciarzy nie użalają się nad sobą i nie strajkuja, nie protestują jak to jest im źle, a wam ciągle mało
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najniższa krajowa 1600zl netto nauczyciele 1000zl na raz , podwyżkę dał nam rząd wszystkim wam też, więc w czym w jesteście lepsi od reszty społeczeństwa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby nie wozne w przedszkolach to przedszkole by nie istniało!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moje dziecko chodzi do SP16 w Lublinie na stronie szkoły powinna znaleźć się lista nauczycieli, którzy będą strajkować. Jeśli znajdzie się choć jeden nauczyciel uczący moje dziecko i strajkujący osobiście zbiorę podpisy rodziców z petycją o zwolnienie w trybie natychmiastowym tego nauczyciela. Leniom mówię stanowcze nie.
Prawo zezwala na strajki póki co. Zawsze możesz  sama dziecko uczyć w domu. Wiesz potem tylko są egzaminy potwierdzające nabyta wiedzę. Skoro nauczyciele to lenie to ty wykazać się możesz pracowitością. Spokojnie das radę. To tylko jak piszecie w komentarzach 3 godziny dziennie pracy nauczyciela i to po 45 minut. Powodzenia życzę w edukacji pociechy. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konkretnie: dlaczego działacze związkowi nie przeszli na emeryturę, która im się należy od kilku lat? W każdej szkole są tacy nietykalni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam wrażenie, że strajk to codzienność w życiu nauczycieli. Nie wiem dlaczego ja, pracując w prywatnej firmie, mam co chwilę ich sponsorować w co chwilę wyższej kwocie poprzez płacone przeze mnie podatki? Pracują po mniej niż normalnie zatrudniony pracownik, mają max 20 godzin na etacie z tym, że są to godziny szkolne, więc 20 przemnozone przez 45 daje tak naprawdę 15 pracy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam wrażenie, że strajk to codzienność w życiu nauczycieli. Nie wiem dlaczego ja, pracując w prywatnej firmie, mam co chwilę ich sponsorować w co chwilę wyższej kwocie poprzez płacone przeze mnie podatki? Pracują po mniej niż normalnie zatrudniony pracownik, mają max 20 godzin na etacie z tym, że są to godziny szkolne, więc 20 przemnozone przez 45 daje tak naprawdę 15 pracy...
 Są też tacy nauczyciele co mają pensum 26 godzin. Ja też place podatki więc nie żyje tylko z twoich. Ty z moich też coś od Państwa bierzesz więc ja ciebie też sponsoruje 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konkretnie: dlaczego działacze związkowi nie przeszli na emeryturę, która im się należy od kilku lat? W każdej szkole są tacy nietykalni.
 Czekam na konkretne, krótkie wypowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mało pracujecie to mało zarabiacie. W innych zawodach to pracuję się cały rok i to lepiej wykształceni niż wy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Nauczyciel:podatki płacisz z tego co zarobisz a zarabiasz w instytucji publicznej-czyli sponsorowanej przez podatnikow. Płacąc podatki oddajesz państwu część tego co od państwa dostałeś. Zastanów się zanim napiszesz bzdury. PS przy 26 godzinnym pensum nauczyciela wychodzi 19,5 godzin pracy na normalnym etacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie dwie podwyżki już były, zauważyłam jedną -tą z 1 kwietnia 2018, wypłacaną w maju bo MEN nie zdążył. Teraz jest luty, w tym roku były już dwia przelewy wynagrodzenia bez podwyżki- ponownie MEN nie zdążył.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję, żeby wszyscy krytycy nauczycieli przepracowali rok w tym zawodzie i dopiero wtedy włączyli się do dyskusji. Kraj paradoksu - na najbardziej ekskluzywne stanowisko pracy (wszak tyle profitów!) brak chętnych! A za 2, 3 lata - szok - jak to zajęć w szkole i darmowej świetlicowej opieki nie ma?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...