Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wiele szkół, ale mało dzieci. Są plany, które nie spodobają się rodzicom

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 stycznia 2020 r. o 19:46 Powrót do artykułu
Oczywiście najlepiej jest pozamykać małe szkoły i poprzenosić dzieci do Zakrzówka żeby było po 30 uczniów w klasach albo żebydzieci uczyły się na dwie zmiany. Gdyby Zakrzówek nie przyjmował uczniów z innych miejscowości nie byłoby problemu tylko każdy by się uczył w miejscowości której mieszka.Poza tym to pan wójt zapewnia dzieciom dowóz do Zakrzówka więc nawet rodzice nie muszą dowozić dzieci i nie mają żadnego problemu.Kiedys tak było i jakoś małe szkoły funkcjonowały.Tyle w temacie
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak chcecie mieć małe szkoły pod nosem, z klasami po 2-5 uczniów to sobie za nią zapłaćcie ze swoich pieniędzy. To jest chore, że jeszcze istnieją tak małe szkoły a budżet państwa/gminy czyli my podatnicy musimy dopłacać.
11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem tkwi w Karcie Nauczyciele,Zlikwidować ją i będzie po problemie .Żadna grupa zawodowa nie ma dodatku wiejskiego mieszkaniowego itp.26 dni urlopu a reszta wakacji polegałaby na prowadzeniu zajęć dla dzieci,których rodzice pracują w wakacje. Nauczyciele manipulują rodzicami a ci dają się naciągać podobno dobrem dzieci.
-12
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gościu z 1 postu kiedyś były inne czasy. Chcesz to sam finansujj klasy z 3 dzieciaków i utrzymuj taką szkołę. Co do zasady jakoś 500 plus i PiS swoim rządzeniem nie spowodował zwiększenia liczby urodzin.
20
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Agnieszko Antoń-Jucho jeszcze nie tak dawno za Broniarzem po przeprowadzonej reformie szkolnictwa twoja redakcja , spazmatycznie wrzeszczała że sale lekcyjne będą przepełnione . Wieszczyliście kataklizm a dzisiaj piszecie o pustych salach lekcyjnych ???? I wy chcecie żeby taką medialną, przekupną szczujnię jaką jest wasza gazeta ktoś to kupował ?
-7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt przyszedł 1 raz na stołek, 1 kadencja i rządzi, ale my nie pozwolimy zamknąć naszych szkół!!! Jest możliwość skorzystania z programu ratujacego gminę RIO ale wójt nie chce skorzystać bo za pewne ma już na końcie machlojki, jak wiadomo wyszły by na jaw. Gminę chce ratować kosztem dzieci, ale pod swój dom nową nawierzchnie sobie wylal, ledy zamontowal i po co? Bo pod swój brzuch pcha ile się da! Tak pierwsza i ostatnia kadencja Potockiego!
4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja powiem jedno, gdyby nie było dowozu, a nastąpiła rejonizacja byłoby inaczej, na terenie gminy jest jeszcze jedna szkoła prowadzona przez stowarzyszenie,prosperuje dobrze ale ponad 30 dzieci mając pod nosem ta szkole jeździ do zakrzowka, a dlaczego?  Bo wójt poprzedniej kadencji przekupywal rodziców, to jest dłuższa bajka rozpoczęta przez poprzednika, poza tym poprzednik już zapowiedział zamykanie szkół a żeby przysposobic sobie wyborców wykupił wizualizacje przedszkola w zakrzowka na koszt gminy która znikła zaraz po jego przegranych wyborach
5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego na zebraniach nie są przedstawiane raporty i analizy, ktorych Pani Sekretarz tak skrupulatnie dokonała. Proszę pokazać te cyferki i dokumenty na podstawie których zostały wykonane i zapadł sąd odnośnie szkół. To nie są tajne rzeczy. Podobnie wytyczne RIO odnośnie budżetu, gdzie rzekomo zalecane jest zamknięcie szkół. Tylko czy ktoś to widział oprócz świętej trójcy? Dlaczego nikt nie przekazuje nam takich dokumentów, opatrzonych podpisami osób za ich stworzenie odpowiedzialnych. Myślę, że na sesji takie dokumenty będą dostępne, a osoby je tworzące odpowiedzą na nasze pytania.
12
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze nie widzicie rzeczywistości??? Nadal oczy Wam zasłania 500 plus???? Nie czujecie że ręka co głosowała na kaczyńskiego już jest jakby w nocniku???
13
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajcie w poniedziałek o zebraniu na Majdanie, musimy wyciągnąć na sesji analiZę kosztów bo są w niej błędy. Trzeba sprawdzić ile będą kosztowały dowozy, ile wypłaci gmina odpraw, jakie będą koszty utworzenia nowych klas w Zakrzówku przy utrzymaniu małych tych na wsiach. Ile kosztuje utworzenie zespołu oświatowego w urzędzie. Przygotujcie kalkulatory i poświęcenie czas. Zebranie prowadzą radni z Majdanu. w kuratorium już szumią bo nikt nie chce udać zgody na przekształcenie 3 szkól
5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie A dlaczego Wy nie robicie analizy wynagrodzeń w urzędzie gminy?  Bardzo proszę aby na sesji w środę poprosić o: wynagrodzenie wójta, wynagrodzenie wiewojta, wynagrodzenie sekretarz, wynagrodzenie skarbnik, wynagrodzenie kierowniczki USC, ze wszystkimi dodatkami i koniecznie wynagrodzenia księgowych z nowoutworzonego zespołu oświatowego. Poprosić o kwotę jaką gmina płaci za dowozy dzieci do szkól, za śmieci dla parafii, sprawdźcie jakie ma przychody na targu i dlaczego tak spadły,te i inne wydatki. I nauczcie proszę naszego menadżera ze oszczędności to zaczynamy od siebie
7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzice najgłośniej kwiczą, a najmniej płacą i dają, pobierając wszelki możliwy socjal. Do tego najczęściej sami mocno olewali szkołę. BO ICH DZIECIOM (tak, to jest poprawna forma, nie "dziecią") WSZYSTKO SIĘ NALEŻY. Ci sami rodzice najczęściej nie mają pojęcia o gramatyce, ortografii, matematyce, biologii i ekonomii i tym dzieciakom nic nie pomagają w nauce, a wręcz im szkodą. Jedyne, czego mamusia i tatuś uczą, to wyłudzania cudzych pieniędzy.
9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
30 lat rzadow bandytow z okraglego stolu doprowadzila do exodusu emigracyjnego polakow Tu chodzi o zrobienie miejsca innemu narodowi A wy baranki dalej glosujcie pis lub po A teraz to zamknac ryje i nadstawic dupsko do lania
-9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To się Wójt zdziwi,  jak rodzice nie przeniosą dzieci do Zakrzówka tylko do gmin ościennych. Zaraz obok jest Batorz,  Szastarka.   I co to za oszczędność dla Gminy,  jeśli te szkoły nadal trzeba utrzymać,  nauczycielom dać odprawy lub zatrudnienie zapewnić???  Zapewne nauczyciele pójdą do Zakrzówka na świetlicę,  w końcu tam jest 100 godzin tygodniowo. 
5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga wolna Ze Studzianek bliżej do Batorza
5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesteśmy wyjątkowym państwem na świecie, gdzie utrzymuje się szkoły publiczne, do których uczęszcza kilkudziesięciu uczniów, a ich likwidacja zawsze wywołuje publiczną awanturę o rozmiarach podobnych do obrony niepodległości , w tej batalii prym wiodą zawsze ci, którym wcześniej z edukacją nie było po drodze, ale w chwili likwidacji tych małych i słabych przecież szkółek, dostrzegli zagrożenie dla całej społeczności lokalnej, regionu, a nawet państwa i gotowi są do walki w obronie zagrożonej oświaty do ostatniej kropli krwi, zdrowy rozsądek i rozum wtedy śpi, a buzują emocje, krystaliczne przykłady pieniactwa, którego u nas pod dostatkiem
11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pomysł. Rodzice powinni te pobierane co miesiąc dla dzieci 500plus przeznaczyć na ich edukację i wspomóc szkołę ją współfinansując.
11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy zna ktoś jakie są wydatki na szkole w Bystrzycy?  
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lemiecha swego czasu popełnił błąd że uratował szkołę w Bystrzycy radni chcieli ją zlikwidować i podali mu na tacy A on przez sentyment do Bystrzycy uratował te szkołę Ale i tutaj gmina już bacznie się przygląda wydatkom i mechanizmowi rozliczania dotacji
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZY TYLKO MALE SZKOLY SPOWODOWALY WZRASTAJACE ZADLUZENIE GMINY ?TYLKO KTOS KROTKOWZROCZNY BEDZIE ZA POZYTYWNA ODPOWIEDZIA NA TO PYTANIE,KTOS KTO NIE ZDAJE SOBIE SPRAWY JAKIE PRAWA POLITYCZNE RZADZA GMINA.DLACZEGO WOJT JAKO OSOBA MLODA I KREATYWNA NIE SZUKA GDZIE INDZIEJ OSZCZEDNOSCI?WYMIERZYL CIOS NAJMLODSZEMU POKOLENIU NASZEJ GMINY.v
6
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.