Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wiele szkół, ale mało dzieci. Są plany, które nie spodobają się rodzicom

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 stycznia 2020 r. o 19:46 Powrót do artykułu
Oczywiście najlepiej jest pozamykać małe szkoły i poprzenosić dzieci do Zakrzówka żeby było po 30 uczniów w klasach albo żebydzieci uczyły się na dwie zmiany. Gdyby Zakrzówek nie przyjmował uczniów z innych miejscowości nie byłoby problemu tylko każdy by się uczył w miejscowości której mieszka.Poza tym to pan wójt zapewnia dzieciom dowóz do Zakrzówka więc nawet rodzice nie muszą dowozić dzieci i nie mają żadnego problemu.Kiedys tak było i jakoś małe szkoły funkcjonowały.Tyle w temacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak chcecie mieć małe szkoły pod nosem, z klasami po 2-5 uczniów to sobie za nią zapłaćcie ze swoich pieniędzy. To jest chore, że jeszcze istnieją tak małe szkoły a budżet państwa/gminy czyli my podatnicy musimy dopłacać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem tkwi w Karcie Nauczyciele,Zlikwidować ją i będzie po problemie .Żadna grupa zawodowa nie ma dodatku wiejskiego mieszkaniowego itp.26 dni urlopu a reszta wakacji polegałaby na prowadzeniu zajęć dla dzieci,których rodzice pracują w wakacje. Nauczyciele manipulują rodzicami a ci dają się naciągać podobno dobrem dzieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gościu z 1 postu kiedyś były inne czasy. Chcesz to sam finansujj klasy z 3 dzieciaków i utrzymuj taką szkołę. Co do zasady jakoś 500 plus i PiS swoim rządzeniem nie spowodował zwiększenia liczby urodzin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Agnieszko Antoń-Jucho jeszcze nie tak dawno za Broniarzem po przeprowadzonej reformie szkolnictwa twoja redakcja , spazmatycznie wrzeszczała że sale lekcyjne będą przepełnione . Wieszczyliście kataklizm a dzisiaj piszecie o pustych salach lekcyjnych ???? I wy chcecie żeby taką medialną, przekupną szczujnię jaką jest wasza gazeta ktoś to kupował ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt przyszedł 1 raz na stołek, 1 kadencja i rządzi, ale my nie pozwolimy zamknąć naszych szkół!!! Jest możliwość skorzystania z programu ratujacego gminę RIO ale wójt nie chce skorzystać bo za pewne ma już na końcie machlojki, jak wiadomo wyszły by na jaw. Gminę chce ratować kosztem dzieci, ale pod swój dom nową nawierzchnie sobie wylal, ledy zamontowal i po co? Bo pod swój brzuch pcha ile się da! Tak pierwsza i ostatnia kadencja Potockiego!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja powiem jedno, gdyby nie było dowozu, a nastąpiła rejonizacja byłoby inaczej, na terenie gminy jest jeszcze jedna szkoła prowadzona przez stowarzyszenie,prosperuje dobrze ale ponad 30 dzieci mając pod nosem ta szkole jeździ do zakrzowka, a dlaczego?  Bo wójt poprzedniej kadencji przekupywal rodziców, to jest dłuższa bajka rozpoczęta przez poprzednika, poza tym poprzednik już zapowiedział zamykanie szkół a żeby przysposobic sobie wyborców wykupił wizualizacje przedszkola w zakrzowka na koszt gminy która znikła zaraz po jego przegranych wyborach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego na zebraniach nie są przedstawiane raporty i analizy, ktorych Pani Sekretarz tak skrupulatnie dokonała. Proszę pokazać te cyferki i dokumenty na podstawie których zostały wykonane i zapadł sąd odnośnie szkół. To nie są tajne rzeczy. Podobnie wytyczne RIO odnośnie budżetu, gdzie rzekomo zalecane jest zamknięcie szkół. Tylko czy ktoś to widział oprócz świętej trójcy? Dlaczego nikt nie przekazuje nam takich dokumentów, opatrzonych podpisami osób za ich stworzenie odpowiedzialnych. Myślę, że na sesji takie dokumenty będą dostępne, a osoby je tworzące odpowiedzą na nasze pytania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze nie widzicie rzeczywistości??? Nadal oczy Wam zasłania 500 plus???? Nie czujecie że ręka co głosowała na kaczyńskiego już jest jakby w nocniku???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajcie w poniedziałek o zebraniu na Majdanie, musimy wyciągnąć na sesji analiZę kosztów bo są w niej błędy. Trzeba sprawdzić ile będą kosztowały dowozy, ile wypłaci gmina odpraw, jakie będą koszty utworzenia nowych klas w Zakrzówku przy utrzymaniu małych tych na wsiach. Ile kosztuje utworzenie zespołu oświatowego w urzędzie. Przygotujcie kalkulatory i poświęcenie czas. Zebranie prowadzą radni z Majdanu. w kuratorium już szumią bo nikt nie chce udać zgody na przekształcenie 3 szkól
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie A dlaczego Wy nie robicie analizy wynagrodzeń w urzędzie gminy?  Bardzo proszę aby na sesji w środę poprosić o: wynagrodzenie wójta, wynagrodzenie wiewojta, wynagrodzenie sekretarz, wynagrodzenie skarbnik, wynagrodzenie kierowniczki USC, ze wszystkimi dodatkami i koniecznie wynagrodzenia księgowych z nowoutworzonego zespołu oświatowego. Poprosić o kwotę jaką gmina płaci za dowozy dzieci do szkól, za śmieci dla parafii, sprawdźcie jakie ma przychody na targu i dlaczego tak spadły,te i inne wydatki. I nauczcie proszę naszego menadżera ze oszczędności to zaczynamy od siebie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzice najgłośniej kwiczą, a najmniej płacą i dają, pobierając wszelki możliwy socjal. Do tego najczęściej sami mocno olewali szkołę. BO ICH DZIECIOM (tak, to jest poprawna forma, nie "dziecią") WSZYSTKO SIĘ NALEŻY. Ci sami rodzice najczęściej nie mają pojęcia o gramatyce, ortografii, matematyce, biologii i ekonomii i tym dzieciakom nic nie pomagają w nauce, a wręcz im szkodą. Jedyne, czego mamusia i tatuś uczą, to wyłudzania cudzych pieniędzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
30 lat rzadow bandytow z okraglego stolu doprowadzila do exodusu emigracyjnego polakow Tu chodzi o zrobienie miejsca innemu narodowi A wy baranki dalej glosujcie pis lub po A teraz to zamknac ryje i nadstawic dupsko do lania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To się Wójt zdziwi,  jak rodzice nie przeniosą dzieci do Zakrzówka tylko do gmin ościennych. Zaraz obok jest Batorz,  Szastarka.   I co to za oszczędność dla Gminy,  jeśli te szkoły nadal trzeba utrzymać,  nauczycielom dać odprawy lub zatrudnienie zapewnić???  Zapewne nauczyciele pójdą do Zakrzówka na świetlicę,  w końcu tam jest 100 godzin tygodniowo. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga wolna Ze Studzianek bliżej do Batorza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesteśmy wyjątkowym państwem na świecie, gdzie utrzymuje się szkoły publiczne, do których uczęszcza kilkudziesięciu uczniów, a ich likwidacja zawsze wywołuje publiczną awanturę o rozmiarach podobnych do obrony niepodległości , w tej batalii prym wiodą zawsze ci, którym wcześniej z edukacją nie było po drodze, ale w chwili likwidacji tych małych i słabych przecież szkółek, dostrzegli zagrożenie dla całej społeczności lokalnej, regionu, a nawet państwa i gotowi są do walki w obronie zagrożonej oświaty do ostatniej kropli krwi, zdrowy rozsądek i rozum wtedy śpi, a buzują emocje, krystaliczne przykłady pieniactwa, którego u nas pod dostatkiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pomysł. Rodzice powinni te pobierane co miesiąc dla dzieci 500plus przeznaczyć na ich edukację i wspomóc szkołę ją współfinansując.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy zna ktoś jakie są wydatki na szkole w Bystrzycy?  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lemiecha swego czasu popełnił błąd że uratował szkołę w Bystrzycy radni chcieli ją zlikwidować i podali mu na tacy A on przez sentyment do Bystrzycy uratował te szkołę Ale i tutaj gmina już bacznie się przygląda wydatkom i mechanizmowi rozliczania dotacji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZY TYLKO MALE SZKOLY SPOWODOWALY WZRASTAJACE ZADLUZENIE GMINY ?TYLKO KTOS KROTKOWZROCZNY BEDZIE ZA POZYTYWNA ODPOWIEDZIA NA TO PYTANIE,KTOS KTO NIE ZDAJE SOBIE SPRAWY JAKIE PRAWA POLITYCZNE RZADZA GMINA.DLACZEGO WOJT JAKO OSOBA MLODA I KREATYWNA NIE SZUKA GDZIE INDZIEJ OSZCZEDNOSCI?WYMIERZYL CIOS NAJMLODSZEMU POKOLENIU NASZEJ GMINY.v
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...