Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Gospoda u Kowalskich w Lublinie. Recenzja

Utworzony przez abc, 14 września 2013 o 22:02 Powrót do artykułu
 Z rozpaczy zamówiłem piwo ryżowe i pszeniczne (po 7 zł); żeby znieczulić wspomnienia.  
  Z rozpaczy to się można pociąć i... hmmm ulżyć czytelnikom tej męki. Cóż, czy to już alkoholizm? - kolejna recenzja ociekająca tłuszczem i pseudo usprawiedliwionym (sic!), nierozłącznym piwem.
0
Recenzja ociekająca tłuszczem? To recenzja gospody, a nie włoskiej czyz francuskiej restauracji. Poza tym gdzie te kilogramy tłuszczu? W jednej golonce? Bo chyba nie w w serze camembert czy innych daniach. Zamówienie piwa do dania to alkoholizm? Jednemu smakuje jedzenie z piwem, drugiemu z sokiem, trzeciemu z winem, a jeszcze innym z wodą.    
Z rozpaczy to się można pociąć i... hmmm ulżyć czytelnikom tej męki. Cóż, czy to już alkoholizm? - kolejna recenzja ociekająca tłuszczem i pseudo usprawiedliwionym (sic!), nierozłącznym piwem.

0
Jak można tyle żreć (normalnie napisałbym jeść)??? A paniusia jak zwykle za górnej półki bo za darmo.
0
Już Berbeluch pousuwał niewygodne komentarze.... Nic to nie zmieni. Żrecie za darmo.
0
@rex - też lubię piwo, ale bez przesady, są pewne granice.W każdej takiej recenzji, jeśli czytasz je regularnie musi być tłusto, musi być alkohol oraz deser, który normalnemu pojęciu tego słowa.
0
Waldemarze, bój się Boga, nie żryj tyle, bo pękniesz. Już mówią na ciebie "naleśnik".
0
Bardzo dobra restauracja. Jedzenie świeże i w rozsądnej cenie. Do tego ładny wystrój czysto no i wygodny parking. Polecam
0
jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć w "żurek z jajkiem i kiełbasą za 4zł" albo "schabowy z kapustą za 11zł" no chyba, że to są porcje dla przedszkolaków
0
0
zachęcona tą recenzją pojechałam do tej knajpy, po pierwsze żurek kosztuje tam 7 zł, , pierogów ze szpinakiem w nie ma w karcie, zupy z królika też nie....
0
Bo zupa jak mozn przeczytac wyzej byla podana jako zupa dnia wiec nie mozna jej na codzien spotkac a zur tak tani bo pewnie byla mniejsza porcja a pierogi ze szpinakiem maja w ulotce z cateringiem wiec pewnie dlatego zostaly podane
0
Pan Szulim tak ocenia jak zje. a ponieważ ocenia tylko w tych knajpach gdzie dadza mu za darmo zjeść, jak nie daja zjeść za darmo to nie przychodzi lub bardzo krytycznie ocenia...... czasami ratuje sie głupkowatym blogiem... pozdrawiam
0
Byliśmy dziś na obiedzie.Pierogi ruskie zimne, żeberka też.Frytki i ryba bardzo dobre.Ale rewelacji nie ma.
0
Skuszona recenzją, że tanio i dobrze pojechałam, ale się zawiodłam!! Cały płaszcz śmierdział mi po wizycie zapachem frytury! Wcale tanio nie jest, piwo 8 zł, zupy po 8 zł, golonka tak chwalona okazała się niesmaczna, nieprzyprawiona. Obsługa zamotana, kelnerka nie pamiętała, co kto zamawiał, a na koniec doliczyła nam do rachunku coś czego nie zamawialiśmy. Zamówiłam naleśnik szefa z polędwiczkami, które okazały się wysuszone, całość pływała w sosie beszamelowym, miały być w nim podgrzybki, naliczyłam 3 sztuki. Jedynie filet z kurczaka był dobry, ale już ziemniaki do niego wysuszone na wiór, miały być też podpieczone a nie były. Rachunek wyniósł z napojami prawie 130zł!! Nie polecam, za tą cenę można lepiej zjeść, a miało być tak domowo, a cena nieadekwatna do jakości.
0
Ja pozwolę sobie zacytować siebie z gastronautów (nadmienię, że wcześniej miałem bardzo dobre doświadczenia z ta restauracją):   W Gospodzie u Kowalskich bywałem dość często - niemal zawsze gdy byłem w tej części miasta i dopadał mnie głód. Jedzenie jest smaczne, świeże i w dobrych cenach. Ostatnio jednak zamawianie jednego z moich ulubionych dań - golonki - zaczyna przypominać loterię. Nie, nie mogę powiedzieć, że jest zła. W najgorszym przypadku była poprawna, choć czasem trafia się wybitna. Przypuszczać można, że zależy to od kucharza, który danego dnia pracuje. Jednak dzisiejsza wizyta w gospodzie nie była przyjemna, stąd też czuję się zobowiązany uprzedzić Szanownych Gastronautów, aby przed złożeniem zamówienia dokładnie wypytali kelnerkę o ceny potraw. Okazuje się bowiem, że te w karcie wcale nie muszą odpowiadać rzeczywistości. Do rzeczy: Jako, że w porze obiadowej byłem wraz z synem w okolicy, postanowiliśmy posilić się w gospodzie. Zupą dnia (w karcie po 6 zł) był barszcz ukraiński. Zamówiliśmy po porcji. Barszcz okazał się bardzo smaczny, świeży, treściwy - brawo! Na drugie placek węgierski (18 zł za słuszną porcję). Owszem, smaczny. Daleko mu jednak do placków, którymi zajadaliśmy się tam latem i jesienią. Do tej pory więc całkiem nieźle. Zgrzyt pojawił się podczas regulowania rachunku - zamiast 48 zł na paragonie widniała kwota 56 zł. Na moje zdziwienie kelnerka odparła, że "tak, zupa dnia to faktycznie 6 zł (jak w karcie), ale dziś zupą dnia jest barszcz, a barszcz normalnie kosztuje 9 zł, więc tak nabiłam na kasie". Na uwagę, że powinna o tym poinformować przyjmując zamówienie, aby nie wprowadzać klienta w błąd, nie odpowiedziała nawet zwykłym "przepraszam". Cóż, szkoda bo jedzenie przyzwoite, ale jeśli właściciel będzie tolerował takie praktyki personelu, to grono klientów szybko może się skurczyć. Nie chodzi tu o te kilka złociszy, ale o zasady. Ja zastanowię się dziesięć razy zanim ponownie wybiorę się tam coś przekąsić.   Szkoda...
0
Witam .   Odradzam tą Gospodę , ponieważ byłem na Abramowickiej , lokal fajny , obsługa też , ale Pan Manager hamowaty .... smierdzący alkoholem ! tragedia ! Żeby takich pracowników zatrudniać ??? Skandal ....
0
Gospoda u Kowalskich pozytywnie mnie zaskoczyła. Zupa Neapolitańska swoim niesamowitym smakiem powaliła mnie na kolana, a pierogi ruskie przeniosły mnie do lat dziecięcych. Pyszne jedzenie, widać, że świeże. Porcje porównując z ceną duże. Pozytywnie zaskoczyła mnie przystawka zaserwowana przed podaniem zupy. Obsługa bardzo miła, troszcząca się o klienta. Polecam!!!
0
Nie polecam nawet najgorszemu wrogowi. Byliśmy ze znajomymi na balu sylwestrowym i jeszcze w życiu nie byłem na gorszej imprezie. Nie było dosłownie nic do jedzenia, ludzie byli głodni. Na ciepłe dania czekało się nie wiadomo ile a jak już podali to takie porcje że nikt nic nie poczuł. Zimnych przystawek na cały stół było tyle rzucone że może najadła by sie z jedna osoba przy stole gdyby to wszystko zjadła sama a nie stół ludzi gdzie przy każdym było przeważnie ok 10 osób. Co roku na sylwestra chodziliśmy po różnych lokalach w podobnej cenie za bal i w życiu nie byliśmy na gorszym niż tutaj. Nie polecam nikomu !  
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.