Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jeździsz samochodem? Od poniedziałku duża zmiana. W życie wchodzą nowe przepisy

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 25 września 2018 r. o 19:10 Powrót do artykułu
głupie prawo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W końcu. Miało to obowiązywać od czerwca. Z dowodem rejestracyjnym zawsze jest kłopot, bo nie mieści się w kieszeni. Długo czekałem na zmianę przepisów – mówi Jerzy Kulikowski, kierowca z Lublina. Panie Kulikowski,smartfon z wyświetlaczem 5" w kieszeni się mieści,a dowód nie??? Durniejszego tłumaczenia nie słyszałem. Choć za tą akurat zmianą przepisów jestem na TAK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to prawo dla kombinatorów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co jeżeli mamy kolizję i chcemy spisać oświadczenie to jak to zrobimy bez nr polisy czy bez nr dowodu rejestracyjnego??????? Czy za każdym razem trzeba będzie wzywać policję????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Bo nie mieści się w kieszeni" trzymajcie mnie, sytuacja bez wyjscia, argument, który wszystko zmieni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dowód rejestracyjny powinien być wielkości prawa jazdy i byłoby ok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale dla kogo jest to dobrze: - Policja - poszkodowany nie może ustalić numeru polisy wzywa Policje - mandat!!! Budżet Państwa górą - Towarzystwo ubezpieczeniowe - poszkodowany nie wzywa Policji, sprawca nie potwierdza zdarzenia, sprawa w sądzie wiele lat (za sprawy w sądzie trzeba płacić dla budżetu) - świadek w aucie poszkodowanego albo 1 świadek to nie świadek. Poszkodowany sam ponosi koszty naprawy własnego auta. Towarzystwo nie musi płacić odszkodowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co jeżeli mamy kolizję i chcemy spisać oświadczenie to jak to zrobimy bez nr polisy czy bez nr dowodu rejestracyjnego???????  Czy za każdym razem trzeba będzie wzywać policję????????
 No właśnie. To jest bardzo dobre pytanie. Nr VIN, czy nr polisy, przy kolizji do oświadczenia niezbędne. Wolę spisać z dowodu rejestracyjnego, niż zawierzyć pamięci kierowcy. Może ktoś mądrzejszy odpowie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Prowadzący pojazd nadal musi mieć przy sobie prawo jazdy i dowód osobisty." Jaki przepis mówi o tym, że mamy mieć dowód osobisty podczas prowadzenia pojazdu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Bo nie mieści się w kieszeni" trzymajcie mnie, sytuacja bez wyjscia, argument, który wszystko zmieni.
 mi też nie mieści się w kieszeni .... a jaka żona zadowolona
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam 4 samochody, zona tez jezdzi i corka czasem pod domem na podjezdzie 7 aut. Dla mnie to bedzie wielka wygoda bo teraz latwo zapomniec lub wziac nie te dokumenty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zlodzieje samochodow juz sie ciesza...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już sobie wyobrażam jak z Suwałek na Litwę sunie Q7 bez dowodu ciemną nocą... Choć jest to dla normalnych użytkowników spore ułatwienie, nie wiem tylko czemu prawko trzeba wozić choć i tak przy okazji kontroli sprawdzają czy są punkty i czy jest "biały 00" (słyszałem taki komunikat od dyżurnego przez radio na mój temat siedząc w niebiesko-srebrnej kiji...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy sciagnac z strony zadowej plik pdf z historia samochodu i wszystko masz przy sobie w telefonie. Najlepiej szukac problemu gdzie go niema. Na upartego jestes wstanie pobrac taki plik na miejscu kolizji. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"A co jeżeli mamy kolizję i chcemy spisać oświadczenie to jak to zrobimy bez nr polisy czy bez nr dowodu rejestracyjnego??????? Czy za każdym razem trzeba będzie wzywać policję????????" Wchodzisz na telefonie na stronę ufg.pl wpisujesz numer rejestracyjny i masz numer polisy oraz nazwę ubezpieczyciela. Dla mnie te nowe przepisy to głupota bo dowód rejestracyjny z kartką o zawarciu polisy waży tyle co nic i zajmuje mało miejsca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OC można sprwadzić na stronie UFG. Nie płaczcie to zmiana na plus !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie każdy starszy kierowca ma przy sobie smartfona i nie każdy potrafi korzystać z Internetu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pod warunkiem  że znasz datę pierwszej rejestracji auta i nr vin. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zrób zdjęcie wcześniej .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie a kto wam broni mieć ten dowód przy sobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...