Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Studniówka nie u wszystkich. Z jakich powodów szkoły rezygnują?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 lutego 2020 r. o 14:22 Powrót do artykułu
Studniówka jako impreza szkolna miała sens w czasach, gdy odbywała się w szkole, bo to ani wesele, ani inny prywatny spęd gości. 100 dni do matury- która wszak w szkole ma się odbyć, taki luźny związek... Gdy uczniowie sami planowali imprezę, dekorowali salę, ręcznie robili unikalne zaproszenia, a rodzice przygotowywali kanapki i ciasto, nie było wielkoświatowo, ale miało klimat. Te dzisiejsze studniówkowe kreacje, te dyskusje, o ile drożej kosztuje, bo trzeba zaprosić nauczycieli (wierzcie mi, nauczyciele chętniej spędzą taką noc w wybranym przez siebie towarzystwie i nie oczekują, by za nich płacić, ale jak się zaprasza gości, to we drzwiach nie każe płacić za wejściówkę), fryzjer (koniecznie z próbą uczesania), limuzyna, bo nie wystarczy, jak starszy brat podwiezie do lokalu passatem- to nie ma nic wspólnego ze studniówką. To zwyczajna, tylko droga impreza, na której nie bacząc na koszty "trzeba się pokazać". Takich imprez można mieć w życiu wiele- prawdziwa studniówka jest tylko jedna, ale musi mieć klimat. Napis STUDNIÓWKA 2020 na ścianie nawet najlepszej knajpy oraz prowadzenie imprezy przez kosztownego mistrza ceremonii niczego nie zmienia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"elyty" z Leszczyńskiego i Sobieskiego obok tej oficjalnej zrobili sobie prywatna studniówkę w Karpaczu. za udział cena 1100 złotych od pary za dwa dni i dojazd same opłacili. i się okazuje że mamy w mieście tych lepszych bo kogo stać na cos takiego i kto normalny da pozwolenie aby młode pokolenie samo jechało na coś takiego? w wypasionym hotelu tez nikt nie dopilnuje jak dziela się w pokojach i co tam się wyprawia. ale oczywiście na lekcje religii to bydlo nie chodzilo a matka z ojcem pochwalali coś takiego! to normalne i prawo pozwala? a tak dra mordy jak rząd chce wprowadzić normalne i moralne sądy! ja tam córki nie posłałam bo jak dać tyle pieniędzy jak człowiek bez szansy na prace za godny grosz? a te elyty potem na medycynę i na adwokatów idzie i rządzi w mieście bo jak nie to wyjeżdżamy eh sprawiedliwość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do pani z Lublina... i tak ta nowa polska wygląda że mamy tych lepszych i tych gorszych Polaków. No bo ile rodzin może wysłać dzieciaki za takie kwoty na 2 dni i to do Karpacza? Po przeczytaniu dzwoniłam do znajomych i się dowiadywałam i się okazuje że tam było 130 osób i to bez nauczycieli tylko same bo to już w wieku kiedy nie trzeba nauczycieli! Nie wiem co się tam działo ale można się domyślać. A ten hotel to był bardzo luksusowy!!! Czy tak ma wyglądać sprawiedliwość społeczna w naszej ojczyźnie? Chyba pan Kaczyński jest odcinany od takich informacji bo by do czegoś takiego nie dopuścił !!! co najgorsze to i dzieci naszych polityków z PiS także tam byli bo chyba chcą awansować do tych lepszych!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do pani z Lublina... i tak ta nowa polska wygląda że mamy tych lepszych i tych gorszych Polaków. No bo ile rodzin może wysłać dzieciaki za takie kwoty na 2 dni i to do Karpacza?  Po przeczytaniu dzwoniłam do znajomych i się dowiadywałam i się okazuje że tam było 130 osób i to bez nauczycieli tylko same bo to już w wieku kiedy nie trzeba nauczycieli! Nie wiem co się tam działo ale można się domyślać. A ten hotel to był bardzo luksusowy!!! Czy tak ma wyglądać sprawiedliwość społeczna w naszej ojczyźnie? Chyba pan Kaczyński jest odcinany od takich informacji bo by do czegoś takiego nie dopuścił !!! co najgorsze to i dzieci naszych polityków z PiS także tam byli bo chyba chcą awansować do tych lepszych!
 Ty tak poważnie czy ciężka do strawienia ironia? Pan Kaczyński takich rozrywek nie doświadczył, może więc zamiast zakazywać (pod groźbą anatemy), sam by się dołączył i zabawił? W dobrym towarzystwie fajnych ludzi i kulawa noga nie przeszkadza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"elyty" z Leszczyńskiego i Sobieskiego obok tej oficjalnej zrobili sobie prywatna studniówkę w Karpaczu. za udział cena 1100 złotych od pary za dwa dni i dojazd same opłacili. i się okazuje że mamy w mieście tych lepszych bo kogo stać na cos takiego i kto normalny da pozwolenie aby młode pokolenie samo jechało na coś takiego? w wypasionym hotelu tez nikt nie dopilnuje jak dziela się w pokojach i co tam się wyprawia. ale oczywiście na lekcje religii to bydlo nie chodzilo a matka z ojcem pochwalali coś takiego! to normalne i prawo pozwala? a tak dra mordy jak rząd chce wprowadzić normalne i moralne sądy! ja tam córki nie posłałam bo jak dać tyle pieniędzy jak człowiek bez szansy na prace za godny grosz? a te elyty potem na medycynę i na adwokatów idzie i rządzi w mieście bo jak nie to wyjeżdżamy eh sprawiedliwość.
 Co to za szkoła leszczyńskiego, proszę o więcej informacji, zaciekawilam się, to co pani mówi to aż ciarki przechodzą!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci co płaczą powinni zrobić sobie kultową studniówkę w szkole. Ktoś wyżej napisał i miał rację, ze studniówka ma sens w szkole. Przygotowywanie studniówki jednoczyło klasę, integrowało uczniów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najprawdopodobniej pani rozchodzi się o "Staszica", ale "Leszczyński" także brzmi ciekawie! :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najprawdopodobniej pani rozchodzi się o "Staszica", ale "Leszczyński" także brzmi ciekawie!  :)
 A ja myślałam o położonej w pobliżu ul. Leszczyńskiego - Jadwidze, tam podobno też jest ciekawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
100 dniówka powinna integrować a nie być promocją nowobogactwa. Często bardzo pozornego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"100 dniówka powinna integrować a nie być promocją nowobogactwa.".... nie uważa Pani/Pan, że ludzie jeszcze wolni posiadają prawo do bawienia się we własnym gronie i niekoniecznie w formule "Studniówki"? Piszemy wszak o imprezie nie ograniczającej się, li tylko i wyłącznie, do dwóch wspomnianych LO. W Karpaczu bawili się uczniowie klas maturalnych z innych szkół także! Zdecydowana większość, to przyszli studenci UM i wydziałów prawa UMCS oraz UW. Chcielibyście Państwo odebrać nam prawo do tworzenia własnego środowiska, w którym pragniemy zacieśniane więzy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"100 dniówka powinna integrować a nie być promocją nowobogactwa.".... nie uważa Pani/Pan, że ludzie jeszcze wolni posiadają prawo do bawienia się we własnym gronie i niekoniecznie w formule "Studniówki"? Piszemy wszak o imprezie nie ograniczającej się, li tylko i wyłącznie, do dwóch wspomnianych LO. W Karpaczu bawili się uczniowie klas maturalnych z innych szkół także! Zdecydowana większość, to przyszli studenci UM i wydziałów prawa UMCS oraz UW.  Chcielibyście Państwo odebrać nam prawo do tworzenia własnego środowiska, w którym pragniemy zacieśniane więzy?
 Maturzysto, czytanie ze zrozumieniem to podstawa. W tytule artykułu jest nie o imprezach dostępnych młodym ludziom, tylko o studniówkach, kojarzących się jednoznacznie- liceum, matura, wchodzenie w dorosłość. O ile zazdroszczący wam młodości/ pieniędzy/ możliwości internauci wtykają szpilę bo Karpacz (w komentarzu otrzymał rangę niemal Las Vegas) i luksusy, i bez nauczycieli, mamusi, tatusia  nie odróżniają szkolnego wydarzenia od prywatnej imprezy w większości już pełnoletnich ludzi, o tyle od ciebie, kandydata na UM, UMCS czy UW oczekuję odnoszenia się do tematu. Ale skoro odniosłeś się w taki a nie inny sposób wyjaśnij proszę, dlaczego oczekujesz usprawiedliwienia wyjazdu argumentując, że będziecie w większości studentami prawa? Wiem, że każdy student prawa musi to zaznaczać w pierwszym zdaniu, ale kandydat to jeszcze chyba nie prokurator czy inny sprawiedliwy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowna "olaboga"! Mój post odnosił się do konkretnej frazy, którą ująłem w cudzysłowie, a więc zarzut o nieumiejętności czytania ze zrozumieniem jest, li tylko i wyłącznie, próbą wzniesienia się na chmurkę złośliwości! Żałosne i godne ubolewania pomimo, że zgadzam się z faktem, iż sam fakt studiowania medycyny lub prawa fachowcem w tych dziedzinach nie czyni....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak sobie czytam i widzę że mamy już nie tylko EU 2 prędkości ale i ojczyznę dla lepszych i gorszych! ¨jeszcze gnojki od ziemi nie odrosło a już na wyjazdy w luksusach co to normalny ale uczciwy Polak nie wyobrazi sobie! ponad tysiąca za wyjazd szczeniaków to tylko u nas bo to chyba Żuk dopłaty musiał dać jakieś. kogo stać wydać tyle na zabawe i nie wiadomo co tam jeszcze robili?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego uczniowie musza placic za nauczycieli? Nie moga sami zaplacic za siebie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U nas 6-lat temu zrobiliśmy studniówkę w 12 osób plus osoby towarzyszace, z racji że było nas mało to nauczyciele którzy chcieli przyjść płacili za siebie. Impreza była sztos ;) nawet mieliśmy zespół;) także jak się chce to się da studniówka zsckr okszów rocznik 2010-2014 napewno gdzieś jeszcze w necie można zdjęcia odgrzebać ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy, że wymienione szkoły połącza swoje siły i studniówka nie byłaby już tak bardzo kosztowna...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trochę dziwi mnie większość komentarzy tutaj, ponieważ co kogo interesuje gdzie jakie dziecko z której szkoły spędza studniówkę czy imprezę nazwijmy to zastępczą... Ludzka zazdrość aż kipi, tych co stać to ich dziecko spędza studniówkę w Karpaczu mniej zamożnych w lubelskim lokalu a jeszcze mniej w szkole albo w ogóle nie idą i to normalna kolej rzeczy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U nas 6-lat temu zrobiliśmy studniówkę w 12 osób plus osoby towarzyszace, z racji że było nas mało to nauczyciele którzy chcieli przyjść płacili za siebie. Impreza była sztos ;) nawet mieliśmy zespół;) także jak się chce to się da studniówka zsckr okszów  rocznik 2010-2014 napewno gdzieś jeszcze w necie można zdjęcia odgrzebać ;)
  Nauczyciele swoje studniówki już mieli i z ochotą na studniówki uczniów nie przyjdą. Poświęcą czas dla rodziny lub znajomych, albo tylko dla siebie. Jeżeli uczniowie chcą mieć gości w postaci nauczycieli- niech płacą. Zawsze mogą przecież zrobić imprezę w knajpie nie informując szkoły o wydarzeniu i nie zapraszając.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieliśmy studniówkę na Marsie. Jaga skręciła dobre zioło, ale była jazda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym Państwie dobrobytu każdego powinno być stać :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...