Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Studniówki

2 lutego 2020 r.
14:03

Lublin: Studniówka nie u wszystkich. Z jakich powodów szkoły rezygnują?

58 21 A A
Dwa lata temu VII LO w Lublinie organizowało studniówkę, a w tym roku już nie
Dwa lata temu VII LO w Lublinie organizowało studniówkę, a w tym roku już nie (fot. archiwum)

Sezon studniówkowy w pełni, ale nie wszyscy maturzyści będą bawili się na balu dojrzałości. Dla niektórych była to przemyślana decyzja. Inni zostali postawieni przed faktem dokonanym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku, po raz pierwszy, studniówka nie odbędzie się w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Lublinie.

– To decyzja uczniów, którą oczywiście szanujemy – podkreśla Małgorzata Markowska, dyrektor VII LO. – W tym roku mamy niewielką liczbę maturzystów. W klasie trzeciej jest tylko 30 osób. W minionych latach mieliśmy znacznie więcej klas. Powoli wracamy do minionego stanu, bo w tym roku mamy sześć klas pierwszych.

Małe klasy, duże koszty 

Małe klasy są głównym powodem rezygnacji ze studniówki. Niewielka liczba uczniów przekłada się na znaczny wzrost kosztów zabawy. Oprócz opłaty za siebie i osobę towarzyszącą uczniowie płacą także za nauczycieli i dyrekcję szkoły oraz za kwiaty dla nich. A do tego trzeba doliczyć jeszcze wynajęcie fotografa, dj–a oraz zakup kreacji, fryzjera, makijaż.

– Liczyliśmy i koszt nas przerósł – zdradza jedna z maturzystek „Konopnickiej”. – Kosztów balu nie można było jednak obniżyć nie zapraszając grona pedagogicznego, bo to co za zabawa bez nauczycieli? To byłaby zwykła impreza, a nie studniówka. To przecież wyjątkowy bal i konieczne jest zachowanie obowiązującej od lat formy. Dlatego zrezygnowaliśmy.

Impreza w pubie 

Nie wszędzie przesądziły jednak finanse. W tradycyjnym studniówkowym balu nie wezmą też udziału uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Czapskiego w Lublinie. To już drugi rok bez studniówki w tej szkole. W ubiegłym roku klasa maturalna liczyła tylko 16 osób. W tym 24.

– Młodzież ponownie zdecydowała, że zamiast organizować bal, woli pobawić się w swoim gronie na mniejszej "prywatnej" imprezie – tłumaczy Anna Węgrowska, nauczycielka Czapskiego. – Przedstawiliśmy im propozycje organizacji balu, którego koszt wyniósłby 300 zł od pary (to jedna z niższych stawek w tym roku za udział w studniówce – red.). Uczniowie najpierw podchwycili pomysł, ale potem uznali, że wolą zmienić formę zabawy. Zamiast studniówki zorganizują imprezę integracyjną w pubie.

Brak klasy maturalnej 

Nie wszyscy są jednak zadowoleni.

– Tak zdecydowała większość, więc tak będzie, ale mnie jest żal – przyznaje jedna z uczennic, która będzie w tym roku pisać maturę. – Chyba jak każda dziewczyna chciałam mieć wyjątkowy bal i piękną kreację. Stało się jednak inaczej. Trudno.

Studniówki nie będzie też ponownie w lubelskim Niepublicznego Technikum Fryzjerskim. W ubiegłym roku nie zdecydowali się na to uczniowie. W tym roku nie ma tam w ogóle klasy maturalnej. Egzamin dojrzałości w maju pisać będą za to uczniowie Samodzielnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży im. Zofii Sękowskiej. I tam jednak studniówki nie będzie.

– Ze względu na specyfikę szkoły mamy małe klasy i tylko sześciu maturzystów. Z powodu małej liczebności uczniowie nie wyrazili ochoty na organizację balu – usłyszeliśmy w sekretariacie szkoły, w której ostatnia studniówka była zorganizowana cztery lata temu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2020 r. o 14:22
+39
Studniówka jako impreza szkolna miała sens w czasach, gdy odbywała się w szkole, bo to ani wesele, ani inny prywatny spęd gości. 100 dni do matury- która wszak w szkole ma się odbyć, taki luźny związek... Gdy uczniowie sami planowali imprezę, dekorowali salę, ręcznie robili unikalne zaproszenia, a rodzice przygotowywali kanapki i ciasto, nie było wielkoświatowo, ale miało klimat. Te dzisiejsze studniówkowe kreacje, te dyskusje, o ile drożej kosztuje, bo trzeba zaprosić nauczycieli (wierzcie mi, nauczyciele chętniej spędzą taką noc w wybranym przez siebie towarzystwie i nie oczekują, by za nich płacić, ale jak się zaprasza gości, to we drzwiach nie każe płacić za wejściówkę), fryzjer (koniecznie z próbą uczesania), limuzyna, bo nie wystarczy, jak starszy brat podwiezie do lokalu passatem- to nie ma nic wspólnego ze studniówką. To zwyczajna, tylko droga impreza, na której nie bacząc na koszty "trzeba się pokazać". Takich imprez można mieć w życiu wiele- prawdziwa studniówka jest tylko jedna, ale musi mieć klimat. Napis STUDNIÓWKA 2020 na ścianie nawet najlepszej knajpy oraz prowadzenie imprezy przez kosztownego mistrza ceremonii niczego nie zmienia.
Studniówka jako impreza szkolna miała sens w czasach, gdy odbywała się w szkole, bo to ani wesele, ani inny prywatny spęd gości. 100 dni do matury- która wszak w szkole ma się odbyć, taki luźny związek... Gdy uczniowie sami planowali imprezę, dekorowali salę, ręcznie robili unikalne zaproszenia, a rodzice przygotowywali kanapki i ciasto, nie było wielkoświatowo, ale miało klimat. Te dzisiejsze studniówkowe kreacje, te dyskusje, o ile drożej kosztuje, bo trzeba zaprosić nauczycieli (wierzcie mi, nauczyciele chętniej spędzą taką noc w wybranym... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2020 r. o 15:35
+13
Ci co płaczą powinni zrobić sobie kultową studniówkę w szkole. Ktoś wyżej napisał i miał rację, ze studniówka ma sens w szkole. Przygotowywanie studniówki jednoczyło klasę, integrowało uczniów.
Avatar
kazik / 2 lutego 2020 r. o 17:05
+8
100 dniówka powinna integrować a nie być promocją nowobogactwa. Często bardzo pozornego.
Avatar
Zatroskana / 3 lutego 2020 r. o 09:43
+7
Wystarczy, że wymienione szkoły połącza swoje siły i studniówka nie byłaby już tak bardzo kosztowna...
Avatar
Celinka / 3 lutego 2020 r. o 11:43
+3
U nas 6-lat temu zrobiliśmy studniówkę w 12 osób plus osoby towarzyszace, z racji że było nas mało to nauczyciele którzy chcieli przyjść płacili za siebie. Impreza była sztos ;) nawet mieliśmy zespół;) także jak się chce to się da studniówka zsckr okszów  rocznik 2010-2014 napewno gdzieś jeszcze w necie można zdjęcia odgrzebać ;)
  Nauczyciele swoje studniówki już mieli i z ochotą na studniówki uczniów nie przyjdą. Poświęcą czas dla rodziny lub znajomych, albo tylko dla siebie. Jeżeli uczniowie chcą mieć gości w postaci nauczycieli- niech płacą. Zawsze mogą przecież zrobić imprezę w knajpie nie informując szkoły o wydarzeniu i nie zapraszając.
  Nauczyciele swoje studniówki już mieli i z ochotą na studniówki uczniów nie przyjdą. Poświęcą czas dla rodziny lub znajomych, albo tylko dla siebie. Jeżeli uczniowie chcą mieć gości w postaci nauczycieli- niech płacą. Zawsze mogą przecież zrobić imprezę w knajpie nie informując szkoły o wydarzeniu i nie zapraszając. rozwiń
Avatar
olaboga / 2 lutego 2020 r. o 19:32
+3
"100 dniówka powinna integrować a nie być promocją nowobogactwa.".... nie uważa Pani/Pan, że ludzie jeszcze wolni posiadają prawo do bawienia się we własnym gronie i niekoniecznie w formule "Studniówki"? Piszemy wszak o imprezie nie ograniczającej się, li tylko i wyłącznie, do dwóch wspomnianych LO. W Karpaczu bawili się uczniowie klas maturalnych z innych szkół także! Zdecydowana większość, to przyszli studenci UM i wydziałów prawa UMCS oraz UW.  Chcielibyście Państwo odebrać nam prawo do tworzenia własnego środowiska, w którym pragniemy zacieśniane więzy?
 Maturzysto, czytanie ze zrozumieniem to podstawa. W tytule artykułu jest nie o imprezach dostępnych młodym ludziom, tylko o studniówkach, kojarzących się jednoznacznie- liceum, matura, wchodzenie w dorosłość. O ile zazdroszczący wam młodości/ pieniędzy/ możliwości internauci wtykają szpilę bo Karpacz (w komentarzu otrzymał rangę niemal Las Vegas) i luksusy, i bez nauczycieli, mamusi, tatusia  nie odróżniają szkolnego wydarzenia od prywatnej imprezy w większości już pełnoletnich ludzi, o tyle od ciebie, kandydata na UM, UMCS czy UW oczekuję odnoszenia się do tematu. Ale skoro odniosłeś się w taki a nie inny sposób wyjaśnij proszę, dlaczego oczekujesz usprawiedliwienia wyjazdu argumentując, że będziecie w większości studentami prawa? Wiem, że każdy student prawa musi to zaznaczać w pierwszym zdaniu, ale kandydat to jeszcze chyba nie prokurator czy inny sprawiedliwy?
 Maturzysto, czytanie ze zrozumieniem to podstawa. W tytule artykułu jest nie o imprezach dostępnych młodym ludziom, tylko o studniówkach, kojarzących się jednoznacznie- liceum, matura, wchodzenie w dorosłość. O ile zazdroszczący wam młodości/ pieniędzy/ możliwości internauci wtykają szpilę bo Karpacz (w komentarzu otrzymał rangę niemal Las Vegas) i luksusy, i bez nauczycieli, mamusi, tatusia  nie odróżniają szkolnego wydarzenia od prywatnej imprezy w większości już pełnoletnich ludzi, o tyle od ciebie, kandydata na UM, UMCS c... rozwiń
Avatar
RadekLBN / 3 lutego 2020 r. o 10:47
+2
Trochę dziwi mnie większość komentarzy tutaj, ponieważ co kogo interesuje gdzie jakie dziecko z której szkoły spędza studniówkę czy imprezę nazwijmy to zastępczą... Ludzka zazdrość aż kipi, tych co stać to ich dziecko spędza studniówkę w Karpaczu mniej zamożnych w lubelskim lokalu a jeszcze mniej w szkole albo w ogóle nie idą i to normalna kolej rzeczy...
Avatar
Gość / 3 lutego 2020 r. o 09:02
+2
U nas 6-lat temu zrobiliśmy studniówkę w 12 osób plus osoby towarzyszace, z racji że było nas mało to nauczyciele którzy chcieli przyjść płacili za siebie. Impreza była sztos ;) nawet mieliśmy zespół;) także jak się chce to się da studniówka zsckr okszów rocznik 2010-2014 napewno gdzieś jeszcze w necie można zdjęcia odgrzebać ;)
Avatar
tegoroczny maturzysta ..... / 2 lutego 2020 r. o 19:09
+2
"100 dniówka powinna integrować a nie być promocją nowobogactwa.".... nie uważa Pani/Pan, że ludzie jeszcze wolni posiadają prawo do bawienia się we własnym gronie i niekoniecznie w formule "Studniówki"? Piszemy wszak o imprezie nie ograniczającej się, li tylko i wyłącznie, do dwóch wspomnianych LO. W Karpaczu bawili się uczniowie klas maturalnych z innych szkół także! Zdecydowana większość, to przyszli studenci UM i wydziałów prawa UMCS oraz UW. Chcielibyście Państwo odebrać nam prawo do tworzenia własnego środowiska, w którym pragniemy zacieśniane więzy?
"100 dniówka powinna integrować a nie być promocją nowobogactwa.".... nie uważa Pani/Pan, że ludzie jeszcze wolni posiadają prawo do bawienia się we własnym gronie i niekoniecznie w formule "Studniówki"? Piszemy wszak o imprezie nie ograniczającej się, li tylko i wyłącznie, do dwóch wspomnianych LO. W Karpaczu bawili się uczniowie klas maturalnych z innych szkół także! Zdecydowana większość, to przyszli studenci UM i wydziałów prawa UMCS oraz UW. Chcielibyście Państwo odebrać nam prawo do tworzenia własnego środowiska, w... rozwiń
Avatar
Bożena / 2 lutego 2020 r. o 15:30
+2
"elyty" z Leszczyńskiego i Sobieskiego obok tej oficjalnej zrobili sobie prywatna studniówkę w Karpaczu. za udział cena 1100 złotych od pary za dwa dni i dojazd same opłacili. i się okazuje że mamy w mieście tych lepszych bo kogo stać na cos takiego i kto normalny da pozwolenie aby młode pokolenie samo jechało na coś takiego? w wypasionym hotelu tez nikt nie dopilnuje jak dziela się w pokojach i co tam się wyprawia. ale oczywiście na lekcje religii to bydlo nie chodzilo a matka z ojcem pochwalali coś takiego! to normalne i prawo pozwala? a tak dra mordy jak rząd chce wprowadzić normalne i moralne sądy! ja tam córki nie posłałam bo jak dać tyle pieniędzy jak człowiek bez szansy na prace za godny grosz? a te elyty potem na medycynę i na adwokatów idzie i rządzi w mieście bo jak nie to wyjeżdżamy eh sprawiedliwość.
 Co to za szkoła leszczyńskiego, proszę o więcej informacji, zaciekawilam się, to co pani mówi to aż ciarki przechodzą!
 Co to za szkoła leszczyńskiego, proszę o więcej informacji, zaciekawilam się, to co pani mówi to aż ciarki przechodzą! rozwiń
Avatar
Olka / 7 marca 2020 r. o 22:57
0
Przy małej ilości osób można albo się połączyć z inną szkołą, albo szukać bardzo małego lokalu :) U nas też nie było szału, dlatego szukaliśmy jakiegoś przytulnego i nie tak ogromnego lokalu, wybór padł na Dworek Vesaria i wszyscy byli bardzo zadowoleni z tej studniówki.
Avatar
Andrzej Juda / 8 lutego 2020 r. o 09:31
0
W tym Państwie dobrobytu każdego powinno być stać :)
Avatar
Pecia / 3 lutego 2020 r. o 12:11
+1
Mieliśmy studniówkę na Marsie. Jaga skręciła dobre zioło, ale była jazda
Avatar
Celinka / 3 lutego 2020 r. o 11:43
+3
U nas 6-lat temu zrobiliśmy studniówkę w 12 osób plus osoby towarzyszace, z racji że było nas mało to nauczyciele którzy chcieli przyjść płacili za siebie. Impreza była sztos ;) nawet mieliśmy zespół;) także jak się chce to się da studniówka zsckr okszów  rocznik 2010-2014 napewno gdzieś jeszcze w necie można zdjęcia odgrzebać ;)
  Nauczyciele swoje studniówki już mieli i z ochotą na studniówki uczniów nie przyjdą. Poświęcą czas dla rodziny lub znajomych, albo tylko dla siebie. Jeżeli uczniowie chcą mieć gości w postaci nauczycieli- niech płacą. Zawsze mogą przecież zrobić imprezę w knajpie nie informując szkoły o wydarzeniu i nie zapraszając.
  Nauczyciele swoje studniówki już mieli i z ochotą na studniówki uczniów nie przyjdą. Poświęcą czas dla rodziny lub znajomych, albo tylko dla siebie. Jeżeli uczniowie chcą mieć gości w postaci nauczycieli- niech płacą. Zawsze mogą przecież zrobić imprezę w knajpie nie informując szkoły o wydarzeniu i nie zapraszając. rozwiń
Avatar
RadekLBN / 3 lutego 2020 r. o 10:47
+2
Trochę dziwi mnie większość komentarzy tutaj, ponieważ co kogo interesuje gdzie jakie dziecko z której szkoły spędza studniówkę czy imprezę nazwijmy to zastępczą... Ludzka zazdrość aż kipi, tych co stać to ich dziecko spędza studniówkę w Karpaczu mniej zamożnych w lubelskim lokalu a jeszcze mniej w szkole albo w ogóle nie idą i to normalna kolej rzeczy...
Avatar
Zatroskana / 3 lutego 2020 r. o 09:43
+7
Wystarczy, że wymienione szkoły połącza swoje siły i studniówka nie byłaby już tak bardzo kosztowna...
Avatar
Gość / 3 lutego 2020 r. o 09:02
+2
U nas 6-lat temu zrobiliśmy studniówkę w 12 osób plus osoby towarzyszace, z racji że było nas mało to nauczyciele którzy chcieli przyjść płacili za siebie. Impreza była sztos ;) nawet mieliśmy zespół;) także jak się chce to się da studniówka zsckr okszów rocznik 2010-2014 napewno gdzieś jeszcze w necie można zdjęcia odgrzebać ;)
Avatar
Bb / 3 lutego 2020 r. o 07:59
+1
A dlaczego uczniowie musza placic za nauczycieli? Nie moga sami zaplacic za siebie?
Avatar
polak i Patriota... / 2 lutego 2020 r. o 23:38
-10
tak sobie czytam i widzę że mamy już nie tylko EU 2 prędkości ale i ojczyznę dla lepszych i gorszych! ¨jeszcze gnojki od ziemi nie odrosło a już na wyjazdy w luksusach co to normalny ale uczciwy Polak nie wyobrazi sobie! ponad tysiąca za wyjazd szczeniaków to tylko u nas bo to chyba Żuk dopłaty musiał dać jakieś. kogo stać wydać tyle na zabawe i nie wiadomo co tam jeszcze robili?
Avatar
tegoroczny maturzysta..... / 2 lutego 2020 r. o 20:15
+1
Szanowna "olaboga"! Mój post odnosił się do konkretnej frazy, którą ująłem w cudzysłowie, a więc zarzut o nieumiejętności czytania ze zrozumieniem jest, li tylko i wyłącznie, próbą wzniesienia się na chmurkę złośliwości! Żałosne i godne ubolewania pomimo, że zgadzam się z faktem, iż sam fakt studiowania medycyny lub prawa fachowcem w tych dziedzinach nie czyni....
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?
film

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?

Tegoroczne obozy i kolonie będą wypoczynkiem stacjonarnym. Rodzice nie będą mogli odwiedzać dzieci, które bawić będą się w mniejszych grupach. Organizatorzy wypoczynku są jednak przekonani, że mimo rygoru sanitarnego wakacje będą udane.

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Na ten dzień puławscy kinomaniacy czekali prawie trzy miesiące. Kino „Sybilla” potwierdza datę wznowienia swojej działalności. Pierwszy seans po długiej przerwie odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Pierwszym filmem prawdopodobnie zostanie animacja Disneya.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. Jest też 192 nowych przypadków covid-19.

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

W tym roku w szkołach średnich nie będzie tradycyjnych "Dni Otwartych Drzwi". W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie było to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Szkoła nie rezygnuje jednak z uroczystego charakteru imprezy i rozpoczyna promocję na niespotykaną dotychczas skalę.

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

W piątek poznaliśmy pierwsze decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Większość naszych klubów otrzymała zgodę na występy w III lidze. Do 5 czerwca czas na uzupełnienie dokumentów ma za to beniaminek – Lewart Lubartów.

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Miały być rodzinne obozy narciarskie, ale kończyło się na pobraniu zaliczki. Przed sądem stanie 47-letni mieszkaniec Lublina, który oszukał 11 osób wyłudzając od nich blisko 120 tys. złotych.