Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Powiat graniczy z dwoma państwami, a nie ma przejścia granicznego. Dlaczego?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 stycznia 2017 r. o 21:53 Powrót do artykułu
Komedia. Pis zamknął maly ruch graniczny z kaliningradem ze względów bezpieczenstwa. Wiadomo ruskie czolgi zobaczą nie ma przejścia i nie wjada. Niestety tym ruchem pis ucial lokalnym handlowcom źródło dochodu. Liczenie, że posłom pis chodzi o cos innego niż obsadzenie swoimi misiewiczami spolek skarbu państwa jest naiwnością. Adamie z Manchesteru. Siedzisz w uk, bo ci jeszcze pis nie zamknął granic. Oni marzą o wyjściu z unii, trzymaniu Polaków krotko za mordę, ale nic poza czystą satysfakcją z posiadania władzy nie maja do zaoferowania. Czas dorosnąć. Swoja droga. Ty siedzisz w uk w normalnym kraju. Dlaczego wybrałeś nam ten pis. Chciales tego g to wracaj i zyj tu teraz w tym obłędzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie Wojewoda?To On powinien myśleć i zabiegać a nie żeby to robił szary obywatel.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może warto pisać listy do Wojewody i rządu PIS  premiera ministra list i nękac ich ,bo bezrobocie prawie 25 procent to rekord Polski   ,.bo czekanie widzę że władza tak daleko nie dojedzie w regiony Lubelskie bliżej Bugu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skąd w Tobie tyle jadu? Czy media aż tak wpływają na postrzeghanie rzeczywistości? Czyżby osoby pokroju Misiewicza były wynalazkiem PIS a poprzednie rządy obsadzały stołki wyłącznie specjalistami, bezpartyjnymi i wyłącznie na podstawie rzeczywistych i nieustawionych przetargów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PIS podobno miał nie obsadzac stołków, po znajomości, rodzinie etc. Nie tak jak to robiła "poprzednia władza" :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skad tyle jadu - misiewicze to nie nowy wynalazek, ale pis mówił, że z tym skończy. Oszukali nas., Poza tym przewinienia PO przy tym, co robi PIS to pikuś. Tamci mieli troche honoru, ci sa tylko pazerni i nic nie potrafią, to jest problem. Mamy nie widzieć chamstwa pis, bo tamten rząd nie byl doskonaly. Ile można wyliczać bledy PO? Od roku rządzą pisowcy i wszystko idzie w forszym kierunku. Zadłużenie osiągnęło rekord, pkb spada, ochrona srodowiska zaorana, pomor świń dotarł tam, gdzie za PO go nie bylo, inwestycji zagranicznych nie przybywa tak jak miało, ochrona zdrowia - kolejki do specjalistwo wydłużyly się. Sorry nic dobrego poza 500+ nie ma. Jedyny sukces niestety jest na kredyt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przed wojną we Włodawie był most drogowy i kolejowy (linia kolejowa Chełm - Brześć Litewski), nie znam okoliczności zburzenia tych mostów i musiałby tutaj wypowiedzieć sie "stary" Włodawianin ale czytałem że wycofujący się Niemcy wysadzili je i między innymi dlatego przejścia granicznego we Włodawie nie ma, a wg mnie być powinno. Droga krajowa nr 82 kończy się w bardzo specyficzny sposób - a powinna kończyć sie przejściem granicznym i mostem na Bugu. Poza tym przejście graniczne jest w Sławatyczach, ok. 27 km na północ od Włodawy i to jest kolejny powód dla którego nikt nie podjął działań w celu utworzenia przejścia granicznego we Włodawie. Budowa mostu na Bugu to zapewne nie mały koszt, tym bardziej że trzeba chęci strony białoruskiej ale biorąc pod uwagę późniejsze korzyści dla miasta i regionu uważam, że warto taką inwestycję rozważyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobra wola ze strony Białoruskiej jest - po swojej stronie wycieli drzewa pod potrzeby przejścia. Także po naszej stronie leży wina,że coś nie pykło. Do roboty!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chociaż kładka dla pieszych i rowerów - marzenie, wycieczka rowerowa z Włodawy przez Białoruś i Ukrainę,taki trójstyk... rewelacja!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przejście graniczne? HEH nie róbcie sobie żartów. Odkąd pamiętam jest mowa że przejście będzie otwarte i dalej nic z tego;/ może najpierw wypadałoby zrobić porządek w naszym powiecie? Miasto powiatowe nawet nie ma okręgowej stacji kontroli pojazdów. Może Pan Starosta powinien się tym w końcu zająć, wszyscy przedsiębiorcy którzy mają większe pojazdy ( ciężarówki,autobusy czy przyczepy) muszą jechać do Chełma na badanie techniczne. Diagnostyka w PKS stoi i niszczeje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzien Dobry  ,  chcialbym sprostowac kilka spraw , poniewaz zostalem posadzonny  oto iz prowadze  kampanie samorzadowa  Kukiz 15. Prosze Panstwa  jestem zwyklym szarym obywatelem nie zadnym politykiem.  druga  sprawa , co  zlego  w tym ze  pragne wrucic do  Polski  do  rodzinnego n miasta, skoro wygnala mnie  do  Angli  sytuacja ekonomiczna  to  znaczy ze mam tam umierac , chce  wrucic jak  wiekszosc Polakow  zamieszkujacych Anglie  i inne  kraje  UE co  to  wysylania Listow do  wojewody  .  juz dawno listy  oraz emaile  zostaly  wyslane  do 1. kanelari premiera  2. kancelari prezydenta  3. wojewody  lubelskiego   4. senatorow   5.poslow  okregu  lubelskiego oraz chelmskiego   6. burmistrza 7. starosty  8. wojtow  gmin  9. redakcji gazet  , telewizji  , radia   co  sie  tyczy  Pis , jestem zwolennikiem pis  tak, byc moze jestem,  rozczarowany  postawa niektorych poslow ale trzeba im przyznac ze maja  teraz problemy  i  pelne  rece  roboty  z PO i Nowoczesna  wiec byc moze i  dlatego  nie odpisuja na moja korespondencje  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@adamperuta80 Panie Adamie, przepraszam, że będę dosadny. Niech Pan nie wraca. W Polsce żyje zbyt wielu ludzi o zbyt niskiej inteligencji, wyborców partii populistycznych, którzy, bo im się głupot obiec to uwierzą i potem wybierają kretynów do sejmu. Cierpi na tym cały kraj. Przez rządy PIS mamy przesrane wszyscy. Pan sobie siedzi wygodnie w UK i nie musi żyć tu, teraz z tymi idiotami w rządzie. Niech Pan nie wraca, bo niepotrzebny nam jest tu kolejny obywatel o Pańskim poziomie myślenia. Pan wybaczy, ale to zdanie, że posłowie mają teraz na głowie PO i N i nie mogą odpisać nie świadczy o Panu dobrze. ps. wróci się piszę przez Ó
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wcale mnie nie dziwi, że posłowie partyjni nie odpisują na korespondencję pana Adam, bo oni maja obywateli w nosie. Dla nich liczy się tylko to, by nie narazić się szefowi partii, który decyduje o wpisaniu ich na listę kandydatów w przyszłych wyborach i kolejności, a jak pokazuje doświadczenie, kolejność na liście ma wpływ na szanse kandydata na reelekcję. Gdyby Polskę podzielić na 460 małych okręgów wyborczych, każdy z nich przypadałby na obszar zamieszkały przez około 83 tysiące mieszkańców. Okręgiem wyborczym mógłby być zatem powiat włodawski. Posłem zostałby kandydat z największą liczba głosów, nie liczyłaby się przynależność bądź brak przynależności do partii, kandydatów w takim wypadku jest przeważnie od 4 do 8, rzadko byłaby to większa liczba, kolejność na kartce wyborczej - alfabetyczna. W takim wypadku łatwo moglibyśmy rozliczyć posła z obietnic, a poseł zmuszony byłby pracować na rzecz regionu. Poseł, który lekceważy mieszkańców zostałby odwołany albo nie wybrany na kolejną kadencję. Obecnie tylko posłowie ruchu obywatelskiego Kukiz`15 zainteresowali się sprawą braku przejścia granicznego w powiecie włodawskim, co jest wymowne. Musimy wspólnie walczyć o większą odpowiedzialność polityków, osób publicznych przed nami, czyli wyborcami. W przeciwnym wypadku nie będą nas szanować, co widać choćby w tym przypadku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam , jeden z Panow/ Pan pisze zebym nie wracal, byc moze bylo by to rowiazanie , Pan/Pani ta pisze ze niepotrzeby Polsce kolejny obywatel o podobnym poziomie myslenia, Jesli Pana/Pania urazilem to przepraszasm , nikogo nie oszukuje szczerze mowie ze glosowalem nas Pis , czy popelnilem blad , byc moze tak czas to pokaze, ale czy tylko dlatego mam nie wracac do mojego rodzinnego miata ? czy tylko to mnie przekresla ?? niechcialbym zeby moja 7 letnia corka przestala za jakis czas mowic po Polsku a niestety takie sa tendencje wsrod dzieci i mlodzierzy ze zatracaja jezyk Polski . przykra prawda . chcialbym prosic osoby czytajace artykul oraz komentarze zeby nie przekreslaly osob ktore wyjechaly za chlebem jak ja . wiekszosc z nas emigrantow chcce wrucic do Polski chce pracowac i wychowywac dzieki miedzy swoimi .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko dlatego, że kaczory nienawidzą Białorusi i prorosyjskiego Łukaszenki, na pewno się nie dogadają:(. Poprzedni rząd starał się o przejście graniczne ale z kolei Białoruś nie wyraziła zbytniego zainteresowania. Wszystko przez Smoleńsk;) . A z obiektywnej strony to rejon Włodawy graniczy z cienkim paskiem Białorusi ok. 5 na 20km, dla Białorusinów to odpowiednik Polski "B", oni się otwierają bardziej na Rosję niż na Europę. Smutne ale na tym niedoszłym przejściu tylko przemytnicy mieli by co robić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i znowu budzisz się z ręką w nocniku - pisuary robią wszystko jak przykaże ten ze świńskimi oczkami, aby się urządzić i nażreć a tych co ich popierali mają w *** ważne że wygrali . a przed następnymi wyborami znowu coś obiecają naiwnym wyborcom i może znów się uda bo może zapomną co stracili , a tracą wolość i demokracjaę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A setki milionów na budowę załatwi? jak tak to budować. list napisać łatwo, a jak przyjdzie co do czego to nie ma nikogo chętnego do pomocy nie pierwszy on, nie ostatni co to działają, bo przywda się dzieje. państow niech buduje bo ma daleko do przejścia i chce mieć pod nosem. Handel z białorusią? wolne żarty, a unia tez ma w tej sprawie coś do powiedzenia.Pisał do tuska? niech namaści, budowę linii lotniczych błogosławił to i granice też da radę. Takich jak on jest całe mnóstwo. Ja też chce mieć autostrade niedaleko i obwodnice oraz lotnisko żeby nie trzeba daleko było jechać. Wybory się zbliżają to trzeba działać piórem. wcale się nie zdziwie jak nikt się nie zjawi na tej jego debacie. biznes rozkręcać w angli i płacić, a z tym głosowaniem na partię to znowu jakaś marna prowokacja. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy porównać   ile było przejść granicznych na zachodzie a ile na wschodzie ..... i ile powstało nowych na wschodzie ..... chyba jednynie tylko tymczasowych....  i o czym tu mówić nie działo się nic i tak pewnie bedzie dalej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
goncie sie trole popaprancow. Pis rzadzi wzorowo klakiery! W tylku byliscie i ... widzieliscie wiec o Wlo nie piszcie pasozyty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Pis rzadzi wzorowo"- czyli co? Spadek pkb to wzorowa rzecz. Spadek inwestycji. Demontaż demokracji też. Tragiczny minister srodowiska. Wszystko wzorowe?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...