Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2022 r.
19:30

Na deptaku w Lublinie działa nielegalny ogródek, sprzedaje alkohol bez koncesji. Co na to urzędnicy?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
65 26 A A
Urząd Miasta i Straż Miejska zgodnie twierdzą, że ogródek nie ma zgody na działalność i nie ma koncesji na sprzedaż alkoholu. Mimo to ani mundurowi, ani urzędnicy nie są w stanie doprowadzić do jego zamknięcia
Urząd Miasta i Straż Miejska zgodnie twierdzą, że ogródek nie ma zgody na działalność i nie ma koncesji na sprzedaż alkoholu. Mimo to ani mundurowi, ani urzędnicy nie są w stanie doprowadzić do jego zamknięcia (fot. Maciej Kaczanowski)

Czy na deptaku można bez zezwolenia postawić ogródek i sprzedawać w nim alkohol bez koncesji? Jak najbardziej. – To dla nas uwłaczające – przyznaje zastępca prezydenta. – Składamy wniosek do sądu – zapowiada Straż Miejska. Sprawą zajmuje się także policja. A ogródek działa w najlepsze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mieszkańcy deptakowej części Krakowskiego Przedmieścia już wczesnym latem informowali o tym, że jeden z ogródków działa bez wymaganego pozwolenia.

– Ci ludzie dalej prowadzą biznes – mówi pan Krzysztof, jeden z mieszkańców, którzy w zeszłym tygodniu wybrali się do Ratusza w sprawie uporządkowania deptaka. – Co państwo zrobiliście przez 1,5 miesiąca, żeby ten ogródek zniknął? Czy są równi i równiejsi?

Urzędnicy zapewniają, że nie są w tej sprawie bezczynni. – Wezwaliśmy dwukrotnie do usunięcia ogródka, będziemy kierować sprawę do sądu o wydanie tytułu egzekucyjnego – przekazał mieszkańcom Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Sprawą zajmowała się też Straż Miejska. – Z Urzędu Miasta otrzymaliśmy informację, że w jednym z letnich ogródków na Krakowskim Przedmieściu prowadzona jest działalność gospodarcza bez wymaganego zezwolenia – potwierdza nam Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

W trakcie interwencji nałożyliśmy 100-złotowy mandat na podstawie Kodeksu wykroczeń i poinformowaliśmy, że do takiej działalności trzeba posiadać zezwolenie – dodaje Gogola. – Podczas naszej kontroli okazało się również, że w ogródku bez zezwolenia jest sprzedawany alkohol. Dlatego skierowaliśmy sprawę do Komisariatu I Policji.

– W sprawie jednego z ogródków na Krakowskim Przedmieściu prowadzimy czynności wyjaśniające dotyczące sprzedaży alkoholu bez koncesji – potwierdza nam kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Ale to jeszcze nie koniec. – W związku z tym, że mimo nałożonego mandatu i udzielonej informacji, nadal odbywa się tu handel bez wymaganego zezwolenia, kierujemy do sądu wniosek o ukaranie osoby odpowiedzialnej za prowadzenie tej działalności – mówi rzecznik Straży Miejskiej.

Mieszkańcy tracą już cierpliwość, bo oczekują szybszych i bardziej zdecydowanych działań. – Spowodujmy, żeby owinąć im to żółtą taśmą – mówił na spotkaniu w Ratuszu lokator jednej z kamienic przy deptaku. Jego zdaniem powinna się tym zająć Straż Miejska. – Skoro potraficie państwo założyć blokadę w samochodach…

– Organowi wolno tylko to, na co przepisy mu pozwalają – odpowiedział mu Mirosław Sokal, zastępca komendanta straży.

– Jeżeli ja przyjadę czterema busami na deptak i okrążę ten ogródek, co mi państwo zrobicie? – dociekał mieszkaniec.

– Ukarzemy pana – odparł komendant.

Ratusz nie wyklucza jednak innego rozwiązania, które mogłoby uprzykrzyć życie właścicielom ogródka. – Porozmawiam z jakąś naszą instytucją, żeby zamontować jakąś instalację artystyczną – oznajmił zebranym na spotkaniu mieszkańcom zastępca prezydenta miasta. I przyznał, że nie czuje się dobrze ze świadomością, że w centrum Lublina można prowadzić samowolkę.

– To też jest dla nas uwłaczające. Postaramy się do końca sierpnia coś zadziałać, żeby te nasze działania były bardziej skuteczne.

Ze skutecznością urzędniczych działań na razie jest kiepsko, bo ogródek działa w najlepsze. W ofercie wciąż ma piwo i nie jest to piwo bezalkoholowe. Obserwując stoisko nie zauważyliśmy też, by jakiekolwiek transakcje były nabijane na kasę.

Z pytaniami o zezwolenie na ogródek i koncesję na alkohol zwróciliśmy się do właścicielki ogródka. Nie była rozmowna. – Nie będę udzielała żadnych komentarzy – stwierdziła kobieta. Na tym rozmowa się zakończyła.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 2 sierpnia 2022 r. o 20:42
Wielka mi sensacja, gówno burza niech dadzą zgodę i po sprawie a na marginesie ten. pan Tomasz to kto to że będzie robił porzadku na deptaku? Hm nie znam człowieka...
Po pierwsze - taka działalność wymaga spełnienia szeregu przepisów. Po drugie - dlaczego namawiasz urzędników do legalizacji samowolki? Tu powinny iść wielotysięczne kary i zakaz sprzedaży alkoholu dla właścicieli tego przybytku po wsze czasy. Wtdy by się nauczyli, że prawa należy przestrzegać.
Avatar
Kozdrojek / 1 sierpnia 2022 r. o 22:15
Wielka mi sensacja, gówno burza niech dadzą zgodę i po sprawie a na marginesie ten. pan Tomasz to kto to że będzie robił porzadku na deptaku? Hm nie znam człowieka...
Avatar
Piotr1234567890 / 1 sierpnia 2022 r. o 17:57
Platforma OBywatelska = Działania Pozorne.
piss = zuchwały skok na kasę
 "Wróg? A wróg! Ale mój, swój, nasz, na własnej krwi wychodowany!" PO PiS = Media Markt i Saturn Dla tych co nie pamiętają: ***s://***forbes.pl/przywodztwo/sknery-kontra-idioci/wkzt29t Odnośnie artykułu: Ciekawe, sprytne, system zawodzi. Pozdrawiam
Avatar
___K___ / 1 sierpnia 2022 r. o 14:05
Zgłosić dziką karczmarkę do Złotej Setki - w CfaniaK0grodzie taka inicjatywa zasługuje na medal wręczony przez samego głównego promotora cfaniactwa i bezhołowia.
sK0ro można stawiać "akademiki" gdzie się cfaniaK0m P0doba, to dlaczegoż by nie ogródki piwne? Może wystarczy zmienić klasyfikację tej karczmy np. na "tymczasowa instalacja artystyczna z funkcją pojenia spragnionych studentów"?
Mylisz się - jak zwykle. Na to pojenie potrzebna jest koncesja.
Avatar
BillyShite / 1 sierpnia 2022 r. o 13:34
PO co mi koncesja? PO co mi zezwolenie? PO co mi kasa fiskalna? Prawo jest dla frajerów!
 P0 co mi działka przeznaczona zgodnie z MPZP P0d kurniki ynwestycyjne, sK0ro mogę kupić "chaszcze" za 1/20 ceny z metra i wybudować to, co mi się sP0doba?
Avatar
BillyShite / 1 sierpnia 2022 r. o 13:31
Bezwzględni, to oni są w stosunku do staruszek handlujących pietruszką. 100 PLN mandatu....
 A co, jesli ta byznesłoman to kuma jakiegoś dewelo-buraczka? Niech P0licja i Czarna Sotnia najpierw sprawdzą, żeby nie narobić sobie kłoP0tów.
Avatar
BillyShite / 1 sierpnia 2022 r. o 13:27
Zgłosić dziką karczmarkę do Złotej Setki - w CfaniaK0grodzie taka inicjatywa zasługuje na medal wręczony przez samego głównego promotora cfaniactwa i bezhołowia.
 sK0ro można stawiać "akademiki" gdzie się cfaniaK0m P0doba, to dlaczegoż by nie ogródki piwne? Może wystarczy zmienić klasyfikację tej karczmy np. na "tymczasowa instalacja artystyczna z funkcją pojenia spragnionych studentów"?
Avatar
Janusz_Paliwas / 1 sierpnia 2022 r. o 11:05
Platforma OBywatelska = Działania Pozorne.
 piss = zuchwały skok na kasę
Avatar
METATRON / 1 sierpnia 2022 r. o 10:45
Platforma OBywatelska = Działania Pozorne.
Avatar
___K___ / 1 sierpnia 2022 r. o 10:20
Bez sensu. Komu ten ogródek przeszkadza ? Przecież można kilkadziesiąt metrów skręcić do pierwszego lepszego sklepu, kupić flachę i wrucić na Deptak sącząc wódeczkę zza pazuchy
Tłumoku "obywatelski" tłumaczę: ogródek nie przeszkadza. Przeszkadza bezkarne łamanie prawa przez kogoś kto ma fory w mieście. Jak nie rozumiesz to do szkoły wieczorowej.
Mam nadzieję, że DW pociągnie temat do końca. Ciekawe, co napiszesz, jeśli się okaże, że z tym ogródkiem związny jest ktoś z PiSu, albo na przykład jakiś kapłan KRK...
Masz fobię PiS. To choroba którą można leczyć.
Tak, bo przez siedem ostatnich lat Polki i Polacy są dopraowdzani do ubóstwa i nędzy przez tą zorganizowaną bandę. Wylecyzć ta chorpobę zwaną piss, można ołowiem.
Bo przy wyborach może być trudno - jakieś dziwne te wyniki bywają ostatnimi czasy w niektórych komisjach. Ale spokojnie - już wielu, którzy głosowali na PiS, zaczyna się tego wstydzić i zapowiada, że nigdy więcej takiej głupoty już nie popełni.
Bo przy wyborach może być trudno - jakieś dziwne te wyniki bywają ostatnimi czasy w niektórych komisjach. Ale spokojnie - już wielu, którzy głosowali na PiS, zaczyna się tego wstydzić i zapowiada, że nigdy więcej takiej głupoty już nie popełni. rozwiń
Avatar
___K___ / 2 sierpnia 2022 r. o 20:42
Wielka mi sensacja, gówno burza niech dadzą zgodę i po sprawie a na marginesie ten. pan Tomasz to kto to że będzie robił porzadku na deptaku? Hm nie znam człowieka...
Po pierwsze - taka działalność wymaga spełnienia szeregu przepisów. Po drugie - dlaczego namawiasz urzędników do legalizacji samowolki? Tu powinny iść wielotysięczne kary i zakaz sprzedaży alkoholu dla właścicieli tego przybytku po wsze czasy. Wtdy by się nauczyli, że prawa należy przestrzegać.
Avatar
Kozdrojek / 1 sierpnia 2022 r. o 22:15
Wielka mi sensacja, gówno burza niech dadzą zgodę i po sprawie a na marginesie ten. pan Tomasz to kto to że będzie robił porzadku na deptaku? Hm nie znam człowieka...
Avatar
Piotr1234567890 / 1 sierpnia 2022 r. o 17:57
Platforma OBywatelska = Działania Pozorne.
piss = zuchwały skok na kasę
 "Wróg? A wróg! Ale mój, swój, nasz, na własnej krwi wychodowany!" PO PiS = Media Markt i Saturn Dla tych co nie pamiętają: ***s://***forbes.pl/przywodztwo/sknery-kontra-idioci/wkzt29t Odnośnie artykułu: Ciekawe, sprytne, system zawodzi. Pozdrawiam
Avatar
___K___ / 1 sierpnia 2022 r. o 14:05
Zgłosić dziką karczmarkę do Złotej Setki - w CfaniaK0grodzie taka inicjatywa zasługuje na medal wręczony przez samego głównego promotora cfaniactwa i bezhołowia.
sK0ro można stawiać "akademiki" gdzie się cfaniaK0m P0doba, to dlaczegoż by nie ogródki piwne? Może wystarczy zmienić klasyfikację tej karczmy np. na "tymczasowa instalacja artystyczna z funkcją pojenia spragnionych studentów"?
Mylisz się - jak zwykle. Na to pojenie potrzebna jest koncesja.
Avatar
BillyShite / 1 sierpnia 2022 r. o 13:34
PO co mi koncesja? PO co mi zezwolenie? PO co mi kasa fiskalna? Prawo jest dla frajerów!
 P0 co mi działka przeznaczona zgodnie z MPZP P0d kurniki ynwestycyjne, sK0ro mogę kupić "chaszcze" za 1/20 ceny z metra i wybudować to, co mi się sP0doba?
Avatar
BillyShite / 1 sierpnia 2022 r. o 13:31
Bezwzględni, to oni są w stosunku do staruszek handlujących pietruszką. 100 PLN mandatu....
 A co, jesli ta byznesłoman to kuma jakiegoś dewelo-buraczka? Niech P0licja i Czarna Sotnia najpierw sprawdzą, żeby nie narobić sobie kłoP0tów.
Avatar
BillyShite / 1 sierpnia 2022 r. o 13:27
Zgłosić dziką karczmarkę do Złotej Setki - w CfaniaK0grodzie taka inicjatywa zasługuje na medal wręczony przez samego głównego promotora cfaniactwa i bezhołowia.
 sK0ro można stawiać "akademiki" gdzie się cfaniaK0m P0doba, to dlaczegoż by nie ogródki piwne? Może wystarczy zmienić klasyfikację tej karczmy np. na "tymczasowa instalacja artystyczna z funkcją pojenia spragnionych studentów"?
Avatar
Janusz_Paliwas / 1 sierpnia 2022 r. o 11:05
Platforma OBywatelska = Działania Pozorne.
 piss = zuchwały skok na kasę
Avatar
METATRON / 1 sierpnia 2022 r. o 10:45
Platforma OBywatelska = Działania Pozorne.
Avatar
___K___ / 1 sierpnia 2022 r. o 10:20
Bez sensu. Komu ten ogródek przeszkadza ? Przecież można kilkadziesiąt metrów skręcić do pierwszego lepszego sklepu, kupić flachę i wrucić na Deptak sącząc wódeczkę zza pazuchy
Tłumoku "obywatelski" tłumaczę: ogródek nie przeszkadza. Przeszkadza bezkarne łamanie prawa przez kogoś kto ma fory w mieście. Jak nie rozumiesz to do szkoły wieczorowej.
Mam nadzieję, że DW pociągnie temat do końca. Ciekawe, co napiszesz, jeśli się okaże, że z tym ogródkiem związny jest ktoś z PiSu, albo na przykład jakiś kapłan KRK...
Masz fobię PiS. To choroba którą można leczyć.
Tak, bo przez siedem ostatnich lat Polki i Polacy są dopraowdzani do ubóstwa i nędzy przez tą zorganizowaną bandę. Wylecyzć ta chorpobę zwaną piss, można ołowiem.
Bo przy wyborach może być trudno - jakieś dziwne te wyniki bywają ostatnimi czasy w niektórych komisjach. Ale spokojnie - już wielu, którzy głosowali na PiS, zaczyna się tego wstydzić i zapowiada, że nigdy więcej takiej głupoty już nie popełni.
Bo przy wyborach może być trudno - jakieś dziwne te wyniki bywają ostatnimi czasy w niektórych komisjach. Ale spokojnie - już wielu, którzy głosowali na PiS, zaczyna się tego wstydzić i zapowiada, że nigdy więcej takiej głupoty już nie popełni. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia w Chełmie. Kierowca spłonął w samochodzie
zdjęcia
galeria

Tragedia w Chełmie. Kierowca spłonął w samochodzie

Lexus uderzył w dom i się zapalił. Nie udało się uratować kierowcy.

Takiej kaszy gryczanej nie znaliście. Można zrobić nawet kiełbasę. Przepisy na niedzielę
magazyn

Takiej kaszy gryczanej nie znaliście. Można zrobić nawet kiełbasę. Przepisy na niedzielę

Na zakończonym w zeszłą niedzielę w Janowie Lubelskim Festiwalu Kaszy i Żurawiny Gryczaki 2022 nagrodę Super Gryczaka zdobyła fantastyczna kiełbasa z kaszy gryczanej i karpia przygotowana przez Jolantę Momot. A my mamy dla was przepis z pierwszej ręki na to wybitne danie.

To nie był przypadkowy pożar. Ktoś chciał zepsuć dożynki
zdjęcia
galeria

To nie był przypadkowy pożar. Ktoś chciał zepsuć dożynki

Nocny pożar w Surhowie psuje zaplanowane na dziś dożynki gminne. Ktoś podpalił przygotowane ozdoby.

Dziś aukcja Pride of Poland 2022. W tym roku jest poważna zmiana

Dziś aukcja Pride of Poland 2022. W tym roku jest poważna zmiana

Na ten dzień czeka wielu hodowców koni arabskich. W Janowie Podlaskim odbędzie się aukcja Pride of Poland. Pod młotek pójdzie będzie 21 koni.

Podlasie Biała Podlaska – Wieczysta Kraków 1:1. Faworyt szybko zgubił punkty

Podlasie Biała Podlaska – Wieczysta Kraków 1:1. Faworyt szybko zgubił punkty

Piłkarze Podlasia mocno postarali się, żeby kibice na dłużej zapamiętali pierwszy mecz, który został rozegrany na zmodernizowanym stadionie w Białej Podlaskiej. W sobotę późnym wieczorem biało-zieloni zmierzyli się z wielkim faworytem do awansu – Wieczystą Kraków. Gospodarze pokazali się z dobrej strony, prowadzili do przerwy i ostatecznie zremisowali z drużyną Franciszka Smudy 1:1.

Plan przygotowań Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Pojadą nawet do Grecji

Plan przygotowań Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Pojadą nawet do Grecji

Plan przygotowań Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin do nowego sezonu już się klaruje. Wiadomo, kiedy większość koszykarek zamelduje się na Lubelszczyźnie i z kim przyjdzie im zagrać w sparingach. Jeden z tych rywali będzie szczególnie wymagający

Jak się myć? Wystarczą stopy, pachy i okolice intymne?

Jak się myć? Wystarczą stopy, pachy i okolice intymne?

Polacy bywają na bakier z higieną osobistą, choć po pandemii zaczęli lepiej dbać o czystość rąk. O tym, jak wyważyć potrzeby związane z higieną, zdrowiem i... oszczędnością wody, mówią dr hab. Paweł Gać, prof. UMW i dr Aleksandra Jaremków z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich w Wrocławiu

Carski ukaz i wydawanie serwitutów, czyli drewna. Przywilej z XIX wieku jest teraz na wagę złota
Magazyn

Carski ukaz i wydawanie serwitutów, czyli drewna. Przywilej z XIX wieku jest teraz na wagę złota

Polska zdążyła wyjść spod zaborów, odzyskać w 1918 roku niepodległość, przetrwać II wojnę światową, a później czasy PRL i stan wojenny, by wreszcie dojść do demokracji, a pod Biłgorajem ludzie nadal mają korzyści z ukazu wydanego przez... cara Rosji w 1864 roku.

Podhale Nowy Targ – Avia Świdnik 0:1. Kolejna zła passa przerwana

Podhale Nowy Targ – Avia Świdnik 0:1. Kolejna zła passa przerwana

Cztery ostatnie mecze Avii z Podhalem? Cztery porażki. Na tym jednak koniec kiepskiej serii. W sobotę drużyna Łukasza Mierzejewskiego pokonała rywali w Nowym Targu 1:0. W efekcie, po dwóch meczach ma na koncie komplet sześciu punktów.

Lublin: Na al. Kraśnickiej trzeba będzie zwolnić

Lublin: Na al. Kraśnickiej trzeba będzie zwolnić

Kilka nocy mogą potrwać utrudnienia w ruchu na al. Kraśnickiej koło nowych bloków między terenami uczelni i wojska. Inwestor ma wymieniać nawierzchnię drogi.

Lublinianka – Cracovia II 0:3. Wytrzymali do 70 minuty
galeria

Lublinianka – Cracovia II 0:3. Wytrzymali do 70 minuty

Piłkarze Lublinianki robili co mogli, ale Cracovia II okazała się zbyt wymagającym rywalem. Goście mieli multum sytuacji w pierwszej połowie jednak drużyna Roberta Chmury długo utrzymywała bezbramkowy remis. Niestety, w końcówce „Pasy” udowodniły swoją wyższość trzema bramkami.

Kurozając i zagadka chomika ciemności – przyjazny sensorycznie seans w Zamościu
21 sierpnia 2022, 12:00

Kurozając i zagadka chomika ciemności – przyjazny sensorycznie seans w Zamościu

Animowana komedia przygodowa „Kurozając i zagadka chomika ciemności” to kolejny film, jaki w zamojskim Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” będzie można obejrzeć w ramach cyklu „Kino przyjazne sensorycznie” realizowanego wspólnie z Fundacją Pomoc Autyzm.

Nie tylko Odra, śnięte ryby również w Nerze. Wojewoda zaleca niekorzystanie z rzeki
film

Nie tylko Odra, śnięte ryby również w Nerze. Wojewoda zaleca niekorzystanie z rzeki

Łódź. Już ponad 200 martwych ryb wyłowiono w województwie łódzkim z rzeki Ner, będącej dopływem Warty.

Maślaki, koźlarze i borowiki, czyli idziemy na grzyby. Co powinniśmy wiedzieć?
Magazyn

Maślaki, koźlarze i borowiki, czyli idziemy na grzyby. Co powinniśmy wiedzieć?

Często zdarza się, że ktoś przynosi na przykład same kapelusze, w koszyku są trzony oderwane od kapeluszy, wtedy nie jesteśmy w stanie tych grzybów zidentyfikować, ponieważ musimy mieć cały, dorosły okaz, żeby być pewnym diagnozy. Zdarzają się nam nawet takie sytuacje, że ktoś zrobił 40 słoików grzybków marynowanych, a następnie przynosi te grzyby do oceny – Rozmowa z Renatą Bezładą, klasyfikatorem grzybów świeżych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Kobieta nagle zjechała na przeciwległy pas. Jedna osoba w szpitalu

Kobieta nagle zjechała na przeciwległy pas. Jedna osoba w szpitalu

Kobieta w bmw nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w jadącą z naprzeciwka mazdę. Jedna osoba trafiła do szpitala

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!