Alarm24
Błoto w kranie, umyć się nie da. W gminie Niemce od lat... nie ma wody
Brak wody. Suche krany. Woda spływająca kropelkami. Niekiedy lejące się błoto. Mieszkańcy gminy Niemce nie mają w czym się umyć, jak napełnić czajnika, od lat ich życie w okresie letnim staje się niebywale uciążliwe. - Mąż rano napełnia pojemniki wodą, żeby wieczorem mieć z czego przygotować kąpiel dla dziecka. Mamy XXI wiek! - irytuje się pani Ewelina. - Czekamy obecnie na niezbędne pozwolenia, aby włączyć je do sieci. Kiedy to nastąpi, problem powinien zostać rozwiązany - mówi nam wójt Marian Golianek. Może to jednak potrwać do końca... wakacji.
Dzisiaj, 16:37
4