piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Będzie nowa siedziba starostwa bialskiego

Dodano: 8 września 2017, 15:32
Autor: Ewelina Burda

Starostwo wyprowadzi się z biurowca przy ul. Brzeskiej
Starostwo wyprowadzi się z biurowca przy ul. Brzeskiej (fot. Ewelina Burda)

Już wiadomo gdzie przeprowadzi się starostwo bialskie. Siedzibą będzie budynek przy ulicy Warszawskiej. Kiedyś była tu przychodnia, a obecnie znajduje się m.in. filia Urzędu Marszałkowskiego.

Już wiadomo, gdzie przeprowadzi się starostwo bialskie. Siedzibą będzie budynek przy ulicy Warszawskiej. Kiedyś była tu przychodnia, a obecnie znajduje się m.in. filia Urzędu Marszałkowskiego. 

Obecnie siedziba starostwa mieści się przy ul. Brzeskiej. Kiedyś był tu urząd województwa bialskopodlaskiego. Pomieszczenia starosta wynajmuje od miasta za 600 tys. zł rocznie.

– To wstyd, że taki powiat nie ma swojej siedziby. W tym budynku męczą się i pracownicy, i interesenci. Kilka tygodni temu temperatura w pokojach sięgała 37 stopni – tłumaczy starosta Mariusz Filipiuk, który już ponad rok temu uznał zmianę siedziby za jeden z priorytetów. Pod uwagę brano kilka możliwości.

– Wystąpiliśmy oficjalnie do marszałka i mamy pozytywną odpowiedź, że urząd marszałkowski sprzeda nam część udziałów w budynku przy ul. Warszawskiej. Bo cały obiekt nie jest nam potrzebny – zaznacza Filipiuk.

Starostwo chce wykupić co najmniej 52 proc. udziałów. – Tak, aby mieć później możliwość decydowania np. o remontach – dodaje starosta.

Do końca października samorządy powiatu i województwa mają podjąć uchwały intencyjne w tej sprawie. – Na pewno będziemy musieli zaadaptować pomieszczenia do naszych potrzeb, stworzyć salę obsługi. Ale w obiekcie są dobre warunki, niedawno został ocieplony, wymieniane były okna – precyzuje Filipiuk.
Jego zdaniem to najrozsądniejsza opcja. – Gdybyśmy próbowali od podstaw wybudować siedzibę, to potrzebowalibyśmy ok. 15 mln zł, a na to nas nie stać – przyznaje. Przeprowadzka będzie możliwa w przyszłym roku.

Z kolei miasto zamierza modernizować budynek przy ulicy Brzeskiej 41, m.in. docieplić go. – Będą to pieniądze z puli na rewitalizację miasta – zaznacza prezydent Dariusz Stefaniuk. – Poza tym chcemy tu stworzyć prawdziwą salę widowiskową – dodaje prezydent.

Na razie w budynku swoje biura będzie miał wydział Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. A dokładnie chodzi o wydział Biura Elektronicznego Poboru Opłat GITD, który 16 września ma rozpocząć działalność w Białej Podlaskiej.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 września 2017 o 08:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki budynek partii? Albo czytacie po łebkach albo nie wiecie gdzie w ogóle on był :) Warszawska.. była przychodnia świry :)
Rozwiń
Gość
Gość (10 września 2017 o 12:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten przemalowany starosta przydupas pisowski a nie z PSL zamienia jedne bagno na drugie bo ten budynek po dawnym PZPR nie był remontowany wieki. Wstyd przemalowany przydupasie pisowski już za tą kasę byście postawili jakiś nowy budynek pod swoje potrzeby.
Rozwiń
Gość
Gość (8 września 2017 o 23:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież pan starosta kilka miesięcy temu kupił już od marszałka jeden budynek na swoją siedzibę - przy ul. Łomakiej. Teraz będzie kupował drugi? Czyżby nie przemyślał tamtej decyzji? A podatnik płaci....
Rozwiń
No name
No name (8 września 2017 o 21:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Były Dom Partii...Z wierzchu zieloni...
Rozwiń
Gość
Gość (8 września 2017 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe gdzie ludzie (interesanci) będą tam parkowali i tak juz tam jest ścisk jak cholera.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!