wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Coraz więcej paczek z Chin. W woj. lubelskim powstanie port przeładunkowy Poczty Chińskiej?

Dodano: 13 maja 2017, 11:18
Autor: Ewelina Burda

Chińska Poczta chce zacieśnić współpracę z Pocztą Polską. Ma temu służyć połączenie kolejowe w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku.

W czwartek Chińczycy oglądali m.in. infrastrukturę suchego portu w Małaszewiczach, który może odegrać tu ważną rolę.

– Strona chińska jest zainteresowana współpracą z Polską, a w szczególności terenem Małaszewicz. To będzie ważny węzeł komunikacyjny – mówi poseł PiS Adam Abramowicz. 

W marcu to strona polska złożyła wizytę w Chinach, gdzie podpisano wstępne porozumienie. – Poczta chińska to duża organizacja o dużych obrotach. Będziemy zachęcali ich do tego aby korzystali z Małaszewicz przy przeładowywaniu paczek – tłumaczy parlamentarzysta.

– Naszym celem jest teraz współpraca z Pocztą Polską w ramach połączenia kolejowego. Bo już teraz z Chin do Polski trafia dużo przesyłek i to stale się zwiększa – przyznaje Jiang Yanzhao, zastępca dyrektora Poczty Chińskiej, który odpowiada za projekty międzynarodowe. – Chcemy aby na drodze z Chin do Europy, Polska była miejscem gdzie będzie zlokalizowany jeden z portów przeładunkowych – zaznacza przedstawiciel chińskiej delegacji.

Jak tę współpracę widzi Poczta Polska? – Ładunek przesyłek pocztowych z Chin na terenie Polski będziemy rozładowywać w centrum dystrybucyjnym i dalej dystrybuować na teren kraju i Europy – tłumaczy z kolei Mariusz Wróbel, przedstawiciel Poczty Polskiej. – Chińczycy wybierają transport kolejowy, bo w ten sposób ograniczają koszty – zauważa Wróbel.

O tym czy to centrum rozładunkowe paczek będzie zlokalizowane w Małaszewiczach ma zdecydować rząd.  – A ten jest bardzo otwarty na inwestycje w ramach Jedwabnego Szlaku. W czwartek premier Beata Szydło właśnie w tej sprawie poleciała do Chin – zaznacza  Abramowicz.

Poczty obu krajów zamierzają współpracować w trzech obszarach: emisji znaczków, operacjach związanych z obsługą przesyłek zagranicznych oraz – co może okazać się najbardziej perspektywiczne – tworzeniem infrastruktury do intensyfikacji obrotu przesyłkami międzynarodowymi. Chodzi o tzw.  e-commerce.

Zapowiadając kilkudniową wizytę premier Beaty Szydło w Chinach, rzecznik rządu poinformował że  Polska ze względu na swoją geolokalizację może być "bramą do Europy" w ramach inicjatywy Jednego Pasa i Szlaku. 

– Po raz pierwszy w historii 14 maja, w najbliższą niedzielę, właśnie w Chinach rozpocznie się bardzo ważne forum Jednego Pasa i Szlaku, będzie to właściwie najważniejsze gospodarcze wydarzenie tego roku w Chinach – stwierdził Rafał Bochenek.

Beata Szydło o współpracy z Chinami: "Pojawiły się bardzo konkretne propozycje"

WIDEO

Wideo: TVN 24/x-news

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 maja 2017 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakaś tragedia z tymi paczkami. w sumie mnie to nie dziwi, rynek chiński wpływa do nas drzwiami i oknami i co lepsze, ich jakość wcale nie odstaje od polskich produktów. choć ja jednak wolę robić zakupy u polskich producentów, nawet zakupy odzieżowe. ceny są wyższe, ale to jednak tutejszy materiał i wykonanie :) od paru ładnych lat kupuję ciuchy tylko tu i jestem zadowolony ***s://***mewa24.pl/
Rozwiń
Gość
Gość (16 maja 2017 o 01:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobno poseł Abramowicz już pobiera korepetycje z języka chińskiego.... To bardzo dobry prognostyk, bo od czasu, jak Abramowicz został posłem, to, niby jeszcze po polsku, ale jakoś dziwnie rozmawia z wyborcami.
Rozwiń
Gość
Gość (15 maja 2017 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mali polscy przedsiebiorcy maja szanse na ecommerce to gwozdz do trumny dla malych e-sklepow internetowych chinczycy nas zeleja towarami i to jeszcze z przemytu bo oni cła i podatku nie odprowadzaja jak tylko to wprowadza juz nie oddam glosu na PIS ja i wielu innych
Rozwiń
Mietek
Mietek (15 maja 2017 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
LUBELSKIE TO BRAMA DO EUROPY DLA TOWARÓW CAŁEJ AZJI !!!! Lublin powinien być jak HONGKONG, to nasza szansa na najbliższe stulecie. Macierewicz nie pozwolił w Łodzi, to przyjechali do Małaszewicz. Jak obca agentura (PO, PIS, SLD, PSL itp.) tego nie storpeduje to może się udać :)
 Wara od nas z Terespola, Malaszewicz. W d.... mamy Lublin.
Rozwiń
Gość
Gość (13 maja 2017 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeden wygląda jak JET LI.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!