niedziela, 25 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Dobra Szkoła chce się rozbudować. Miasto przekaże grunty i budynek

Dodano: 16 marca 2016, 10:45
Autor: Ewelina Burda

Gotowy jest już projekt uchwały, który daje stowarzyszeniu Dobra Szkoła możliwość wykupu nieruchomości z 99-procentową bonifikatą
Gotowy jest już projekt uchwały, który daje stowarzyszeniu Dobra Szkoła możliwość wykupu nieruchomości z 99-procentową bonifikatą

Miasto chce przekazać podlaskiemu stowarzyszeniu Dobra Szkoła grunty i budynek szkoły przy ul. Langiewicza. Stowarzyszenie wnioskowało o to na sesji rady w listopadzie.

Stowarzyszenie chce rozbudować placówkę, a do tego potrzebny będzie kredyt, który wymaga posiadania tytułu własności nieruchomości. Jak dotąd Dobra Szkoła wynajmuje budynki od miasta. Ale miasto proponuje, że sprzeda stowarzyszeniu obiekty z 99-procentową bonifikatą. Ostatecznie zdecydują o tym radni na najbliższej sesji.

W 2012 roku uchwałą rady miasta zlikwidowano Szkołę Podstawową nr 7 przy ul. Langiewicza. Przesądziły względy finansowe. To wówczas szkołę przejęło stowarzyszenie Dobra Szkoła. W ten sposób powstała niepubliczna Społeczna Szkoła Podstawowa o profilu katolickim. Dziś w siedmiu oddziałach uczy się tu 93 dzieci. Placówka utrzymuje się tylko z subwencji oświatowej.

– Naszym głównym celem jest rozbudowa szkoły. Bo cały czas się rozwijamy. Aby to kontynuować, potrzeba nam więcej sal – mówi prezes stowarzyszenia Małgorzata Siedlecka.
Przez ostatnie lata przeprowadzono tu wiele remontów, m.in. elewacji, sufitów, oświetlenia. Zrewitalizowano też boisko szkolne oraz urządzono plac zabaw. Pomogli sponsorzy.

Przy szkole powstało przedszkole, do którego uczęszcza 56 przedszkolaków. – Zainteresowanie szkołą jest spore. Mamy już zapisy na przyszły rok. Prowadzimy mnóstwo zajęć pozalekcyjnych. Świetlica czynna jest od godz. 7:00 do 17:00 – dodaje z kolei dyrektor Bożena Szyc.

W planach jest rozbudowa placówki o cztery dodatkowe sale. – Jesteśmy zadowoleni, że władze tak szybko zareagowały na naszą prośbę. To pozwoli nam jeszcze w tym roku rozpocząć rozbudowę – przyznaje Siedlecka. Oprócz kredytu stowarzyszenie będzie się starać o środki unijne. Szacowany koszt inwestycji to ok. 300 tys. zł.

W projekcie uchwały czytamy, że rzeczoznawca wycenił nieruchomość na prawie 1,1 mln zł. Z bonifikatą stowarzyszenie będzie ją mogło wykupić za niecałe 11 tys. zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!