wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Główny Inspektorat Transportu Drogowego otworzył wydział w Białej Podlaskiej

Dodano: 16 września 2017, 15:09
Autor: Ewelina Burda

Otwarcie wydziału GITD w Białej Podlaskiej
Otwarcie wydziału GITD w Białej Podlaskiej (fot. Ewelina Burda)

Główny Inspektorat Transportu Drogowego otworzył w Białej Podlaskiej swój pierwszy zamiejscowy wydział. 20 zatrudnionych tu pracowników zajmie się m.in. postępowaniami egzekucyjnymi za nieuiszczanie opłat za przejazd płatnymi drogami.

- Podczas procesu rekrutacyjnego zgłosiło się ponad 350 osób, przeważnie z wyższym wykształceniem i bogatym doświadczeniem. Mogliśmy wybrać naprawdę najlepszych. Często w Warszawie gdy prowadzimy nabór zgłasza się po kilka osób - przyznaje Alvin Gajadhur Główny Inspektor Transportu Drogowego. A przypomnijmy że bezrobocie w mieście sięga 12 proc., podczas gdy w stolicy to zaledwie 2 proc.

To pierwszy taki zamiejscowy wydział Biura Elektronicznego Poboru Opłat GITD. Na początek pracę znalazło tu 20 osób. - Zajmą się prowadzaniem postępowań administracyjnych  i egzekucyjnych związanych z nieuiszczaniem opłat za przejazdy po płatnych odcinkach dróg - precyzuje Gajadhur.

To stanowiska podreferendarzy i referendarzy z umową o pracę. - Zarobki są ujednolicone, tak jak w służbie cywilnej. W zależności od drabinki hierarchicznej, zaczyna się z pensją ok. 2 tys. brutto, a kolejne stanowisko to 2,5 tys. zł brutto. Są możliwości awansu - zaznacza Cezary Jurkowski, pochodzący z Międzyrzeca Podlaskiego dyrektor Biura Elektronicznego Poboru Opłat GITD.

Biura wydziału znalazły się w nieużytkowanych dotąd 14 pomieszczeniach budynku przy ul. Brzeskiej 41, gdzie obecnie mieści się również starostwo powiatowe. - Projekt decentralizacji instytucji państwowych sie sprawdza. W Białej Podlaskiej jesteśmy przykładem że to się opłaca, zarówno inspekcji jak i miastu, bo przez to zwiększamy swój prestiż-  podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk, dodając że budynek w którym znalazły sie biura GITD będzie modernizowany.

Z kolei, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zauważył że otwarcie wydziału wpisuje się w program rządu PiS. - Rząd aktywizuje regiony Polski wschodniej. Podejmujemy te działania, które były przez ostatnie dwie kadencje rządów naszych poprzedników zarzucone. Wówczas dominował pogląd że uwagę należy koncentrować na rozwiniętych aglomeracjach- stwierdził Adamczyk. - A my podkreślamy że Polska Wschodnia musi być zaktywizowana poprzez zrównoważony rozwój. To nasz cel - dodał minister.

Przypomniał też, że przed inspekcją transportu drogowego stoją nowe zadania. - To wyzwania związane z polityką uszczelniania systemu fiskalnego i podatkowego państwa,  uiszczania stosownych opłat i zamykania szarej strefy, przez którą w ostatnich latach wyciekło ponad 200 mld zł. Inspekcja musi się wzmacniać - zaznaczył szef resortu.  Obecnie pracownicy wydziału w Białej Podlaskiej przechodzą jeszcze kilkudniowe szkolenie. W przyszłym roku zatrudnienie ma się tu zwiększyć.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 września 2017 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozbudowa aparatu ucisku. I czym tutaj jest się chwalić ? No czym ? Tym, że tworzycie państwo policyjne ?
Rozwiń
Gość
Gość (24 września 2017 o 00:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Ewelino, dlaczego nie napisała pani, że pan stojący między senatorem, a księdzem wynalazł koło i dopiero od tego zaczął się rozwój Białej ...... Biereckiej.
Rozwiń
Gość
Gość (20 września 2017 o 17:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cezary jurkowski z pis ***krzysszczepaniuk.wixsite.com/czas-na-zmiany czy on wszesniej nie byl przypadkiem w po ? zawsze sie przyklei jak g...o do okretu.
Rozwiń
Gość
Gość (20 września 2017 o 17:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cezary jurkowski naduzycia: ******polskatimes.pl/artykul/234505,szefowie-lubelskiej-inspekcji-transportu-drogowego-odwolani,id,t.html
Rozwiń
Gość
Gość (20 września 2017 o 17:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cezary Jurkowski koles z hurtowni kielbas - wylecial z szefa WITD w Lublinie, bo nie ma pojecia o pracy w administracji, a teraz tutaj, toz to jakakas paranoja.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!