środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Irańczycy na razie w Białej Podlaskiej się nie pokazali

Dodano: 21 sierpnia 2016, 08:07
Autor: (eb)

List intencyjny o współpracy z Iranem podpisał wojewoda lubelski. Spółka z irańskim kapitałem zarejestrowała się w Białej Podlaskiej, ale władze miasta nic prawie o niej nie wiedzą/ fot. LUW
List intencyjny o współpracy z Iranem podpisał wojewoda lubelski. Spółka z irańskim kapitałem zarejestrowała się w Białej Podlaskiej, ale władze miasta nic prawie o niej nie wiedzą/ fot. LUW

Niewiele wiedzą jak dotąd władze Białej Podlaskiej o irańskiej spółce, która kilka dni temu zarejestrowała tu swoją działalność.

To wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podpisał list intencyjny o współpracy gospodarczej z przedstawicielami Pluco Group w ramach rządowego programu Go Iran. 

- Informację o rejestracji irańskiej firmy przeczytałem w mediach - przyznaje prezydent Dariusz Stefaniuk. - Przedstawiciele firmy nie spotykali się jak na razie z nami. Ale rozmawiałem na ten temat z wojewodą. Wiemy że Irańczycy mają wkrótce przyjechać do woj. lubelskiego. Wtedy będę coś więcej mógł powiedzieć- zaznacza Stefaniuk. Zarejestrowana spółka ma działać w branży paliwowo-chemiczno-farmaceutycznej. - To szeroka branża. Jeżeli rejestrują się w naszym mieście, to rozumiem że będą działać na tym terenie. Jesteśmy otwarci na każdego inwestora. To kolejne miejsca pracy - zauważa prezydent.

Póki co dla miasta priorytetem jest uruchomienie podstrefy gospodarczej na bialskim lotnisku. - Widzimy tu szansę w Nowym Jedwabnym Szlaku. Mówimy o tym dużo i więcej osób zaczyna się o to pytać. Ale nie siedzimy za biurkiem, tylko jeździmy i zapraszamy. Nawet przy okazji wizyty na Białorusi pytaliśmy czy nie mogą przenieść swojej produkcji do Białej, bo np. wyrabiają produkty nabiałowe z mleka pochodzącego z naszych regionów - przyznaje Stefaniuk. Podstrefa w Białej Podlaskiej będzie częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecnie władze miasta czekają na rozpatrzenie wniosku o rozszerzeniu strefy przez Radę Ministrów.

Z kolei Irańczycy zapowiadają że w tym roku zainwestują na Lubelszczyźnie 10 mln zł i stworzą 50 nowych miejsc pracy.

Użytkownik niezarejestrowany
vahap
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stefaniuk, gdzie twoje 1000 miejsc pracy? Gdzie recycling?
Rozwiń
vahap
vahap (22 sierpnia 2016 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trywializm "prezydęta " Białej  bezcenny :)
Rozwiń
Gość
Gość (21 sierpnia 2016 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to jeszcze bardzo daleko do zapowiadanego 1000 nowych miejsc pracy
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (21 sierpnia 2016 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CHORY ŁEB! Pismak eb woj. lubelskie Lubelszczyzną zowie, bo tak uwaza  jego chore maniackie mózgowie, a jeśli pewny swego jest, to niech nam odpowie, gdzie owa Lubelszczyzna w woj. lubelskim jest? Dziennikarze mądrale z Dziennika Wschodniego, nie odróżniają Lubelszczyzny od woj.lubelskiego, i niby uczeni - mają w główach hopla porządnego, lub świadomie, uwypuklają potworka językowego. Morał: z powodu prawdy naukowej wściku dostali gdyż  im lubelskiego za Lubelszczyznę nie uznali! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.  
Rozwiń
Gość
Gość (21 sierpnia 2016 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pismak eb woj. lubelskie Lubelszczyzną zowie, bo tak myśli jego chore maniackie mózgowie, a jeśli pewny swojego jest, to niech odpowie, gdzie owa Lubelszczyzna w woj. lubelskim jest? Dziennikarze lubelskie z Dziennika Wschodniego, nie odróżniają Lubelszczyzny od woj.lubelskiego, bo redaktory w główce mają hopla porządnego, albo świadomie, używają potworka językowego. Morał: z powodu prawdy naukowej bólu dostali gdyż woj. lubelskiego za Lubelszczyznę nie uznali
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!