środa, 13 grudnia 2017 r.

Biała Podlaska

"Każda strona to pasmo nieustających sukcesów". Biała Samorządowa pyta o gazetkę

Dodano: 25 kwietnia 2017, 19:27
Autor: eb

Pytali radni, teraz o miejski informator "Na Plusie" pyta stowarzyszenie Biała Samorządowa.

Kilka tygodni temu trafił on w ręce mieszkańców Białej Podlaskiej. Na 12 stronach kolorowej papierowej gazetki przeczytamy o głównie o inwestycjach, a także o społecznych, kulturalnych i sportowych inicjatywach. Jednorazowe wydawnictwo ma być podsumowaniem dwóch lat rządów prezydenta Dariusza Stefaniuka (PiS).

– Nie wiemy kto przygotował treści do gazetki, kto jest jej wydawcą, jaki był nakład i ile to kosztowało. Tych informacji zabrakło – uważa szef stowarzyszenia Bogusław Broniewicz. – Jeżeli to prezydent się chwali swoimi sukcesami na łamach informatora, to jaki miał udział np. w inicjatywach stowarzyszenia Biała Biega, o czym jest mowa w gazetce – zastanawia się Broniewicz.

Na portalu społecznościowym Biała Samorządowa nazywa to „gazetą propagandową”. „Każda strona to pasmo nieustających sukcesów, a my to nazywamy koncertem życzeń. Już na pierwszej stronie czytamy o dyscyplinie bieżących wydatków, która cieszy jeżeli... zapomnimy o wpadce z odśnieżaniem dróg. A użyte zdjęcia ronda przygotowanego przez poprzednią ekipę jest co najmniej nieprzemyślane” – uważają członkowie stowarzyszenia.

„Jeżeli wydało to miasto, to rzecznik prezydenta, jako wieloletni dziennikarz, powinien zadbać o podstawowe informacje na temat wydawcy, nakładu oraz zespołu redakcyjnego bo… wydaje nam się, że wszystko pisała jedna osoba” – dodają na Facebooku.

Tymczasem przypomnijmy że tydzień temu o gazetkę pytali radni miejscy. Prezydent odpowiedział że nakład wyniósł 22 tys. egzemplarzy. Druk kosztował 4 tys. zł, a skład 1,5 tys. zł. Poszły na to pieniądze z puli na promocję miasta. Za kwestie merytoryczne odpowiadali pracownicy urzędu. Jednak Białej Samorządowej to nie wystarczy, dlatego wystąpili z pytaniami w formie wniosku o udostępnienie informacji publicznej.

bb
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bb
bb (1 maja 2017 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ci nich się wezmą do roboty a nie tylko knują
Rozwiń
Gość
Gość (27 kwietnia 2017 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No cóż Słowo już "przeminęło z wiatrem"
Rozwiń
Gość
Gość (27 kwietnia 2017 o 11:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja nie mam najmniejszej chęci radować się info Słowa czy Dziennika. Jedyne i "prawdziwe" informacje bu ha, ha, ha
Rozwiń
Gość
Gość (27 kwietnia 2017 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie każdego stać na kupowanie miejscowych szmatławców
Rozwiń
Gość
Gość (27 kwietnia 2017 o 07:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest tyle gazet miejscowych i regionalnych które informują szczegółowo o nawet nieistotnych zdarzeniach z miasta. Jeśli się wydaje publiczną kasę na działania, których nikt nie dostrzegł bądź nie zaistniały to PiSogranda.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!