niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Nowy kierunek na AWF w Białej Podlaskiej. Będą szkolić trenerów personalnych

Dodano: 25 kwietnia 2017, 19:20
Autor: Ewelina Burda

(fot. Materiały prasowe)

Ministerstwo zgadza się na szkolenie trenerów personalnych. Nowy kierunek studiów na bialskiej filii AWF ruszy w październiku.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego kilka dni temu wydał taką decyzję. A rekrutacja już ruszyła.

Chodzi o licencjackie studia stacjonarne. To studia w całości dedykowane uzyskaniu kompetencji niezbędnych do pracy trenera personalnego. Program ma obejmować takie przedmioty jak: anatomia i kinezjologia, trening siły i mocy mięśniowej, żywienie i suplementacja, nowoczesne formy aktywności fizycznej, umiejętności coachingowe czy szkoły letnie. Bialska filia AWF zapewnia że ma doświadczoną kadrę dydaktyczną i bogatą infrastrukturę do tego celu.

– Pomysł na ten kierunek powstał już kilka lat temu. Pierwszym krokiem było uruchomienie kursu trener osobisty, który obejmował 150 godzin wykładów, ćwiczeń i praktyk. Z uwagi na duże zainteresowanie przeprowadziliśmy aż 5 edycji tej formy kształcenia. Zdecydowaliśmy się zamknąć ścieżkę kursową, po to aby przygotowywać się do uruchomienia pełnego kierunku studiów licencjackich, wyłącznie w formie stacjonarnej. W porównaniu z kursem prezentowana przez nas obecnie wizja pojmowania trenera personalnego znacznie się zmieniła, można by powiedzieć dojrzała – przyznaje dr hab. prof. AWF Hubert Makaruk, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu bialskiej filii AWF.

– Zakładamy, że absolwent tego  kierunku zdobędzie niezbędne kwalifikacje do pracy w całym obszarze sportu powszechnego oraz części sportu wyczynowego, np. jako trener przygotowania motorycznego w danej dyscyplinie sportu. Jednak główną osią kształcenia będzie przygotowanie specjalisty w zakresie zarządzania aktywnością fizyczną i prozdrowotnym stylem życia – podkreśla dziekan.

Obecnie uczelnia na dwóch wydziałach wychowania fizycznego i sportu oraz turystyki i zdrowia kształci studentów na sześciu kierunkach studiów.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!