Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

3 grudnia 2016 r.
14:01

Lubelski Urzęd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej? Poseł PiS: "Będę robił wszystko żeby to był Lublin"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
15 28 A A
Protest bialskich celników w obronie miejsc pracy
Protest bialskich celników w obronie miejsc pracy

Przygotowana przez resort finansów struktura Krajowej Administracji Skarbowej zakłada, że siedzibą Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego będzie Biała Podlaska. Poseł PiS Artur Soboń twierdzi, że to nieporozumienie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Będę robił wszystko żeby to był Lublin"- napisał na swoim Twitterze. - Rozwiązanie z siedzibą w Białej Podlaskiej nie jest funkcjonale, m.in. dlatego że codzienną praktyką jest współpraca z wojewódzką komendą policji, prokuraturą czy innymi służbami które znajdują się w Lublinie - przekonuje Artur Soboń.-  Poza tym, lepiej byłoby gdyby w wyniku reformy w nowej strukturze dominowali pracownicy kontroli skarbowej. Chodzi o efekty pracy. Rola służby celnej by się nie zmieniła. Ta infrastruktura w Białej Podlaskiej nadal byłaby zagospodarowana przez celników - zaznacza poseł PiS.

I dodaje, że zgłosi swoją wątpliwość, bo  do 5 grudnia jest czas aby opiniować rozporządzenie Ministra Finansów właśnie  w sprawie terytorialnego zasięgu działania oraz siedzib  urzędów celno- skarbowych. Wpis Artura Sobonia mocno zdziwił posła PO Stanisława Żmijana. - Niezmiennie uważam że siedzibą powinna być Biała Podlaska. W Izbę Celną zostało zaangażowanych tak dużo środków, również unijnych, w cały ten obiekt i wyposażenie. Poza tym chodzi też o racjonalne funkcjonowanie granicy i jej ochrony- tłumaczy Żmijan.

- Myślę że wypowiedź posła Sobonia jest pojedyncza. W jakimś sensie rozumiem jego zachowanie, chce się wykazać wobec swoich wyborców. Ale powinniśmy traktować nasz region jako całość. Lublin ma wiele możliwości rozwoju, znacznie więcej niż Biała Podlaska. Dlatego ważny jest zrównoważony rozwój. Nie powinniśmy marginalizować się jeszcze bardziej - zaznacza poseł PO.

 Izba Celna w Białej Podlaskiej to największa taka jednostka w Polsce. Obsługuje 11 przejść granicznych, ma 16 oddziałów celnych, gdzie służy ponad 1900 funkcjonariuszy. To jeden z  największych pracodawców w mieście i powiecie. Ale zmiany i tak wejdą, bo sejm przyjął w październiku ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej. Przewiduje ona  konsolidację obecnej Służby Celnej i skarbowej oraz urzędów kontroli skarbowej. Nowa struktura ma zwiększyć wpływy do budżetu, uszczelnić system podatkowy oraz zmniejszyć biurokrację.  

Celnicy w obawie przed utratą pracy organizowali protesty, również w Białej Podlaskiej.  - Chcę zapewnić że planowana reforma, która zakłada powstanie Krajowej Administracji Skarbowej nie zmieni roli Służby Celnej. Ona nie będzie zlikwidowana, tylko przekształcona do nowego modeli. Zachowacie miejsca pracy. Robimy wszystko aby usprawnić funkcjonowanie trzech służb - zapewniał we wrześniu celników w Białej Podlaskiej wiceminister Marian Banaś, szef Służby Celnej. Nowa struktura ma obowiązywać od marca przyszłego roku. - Ministerstwo skłania się do tego aby siatka urzędów celno-skarbowych pozostała bez zmian, czyli siedziba zostanie w Białej Podlaskiej. Nie ma potrzeby generowania dodatkowych kosztów związanych ze zmianą siedziby - informuje nas biuro prasowe resortu finansów. 

Potwierdza to również prezydent Białej Podlaskiej. - Bialskiej izbie celnej nic nie grozi. O tej sprawie od dawna rozmawiałem z senatorem Grzegorzem Biereckim i posłem Januszem Szewczakiem. Wspólnie, bardzo nam na tym zależało i ten cel udało się osiągnąć- zaznacza prezydent Dariusz Stefaniuk. W sprawie interweniował też poseł Adam Abramowicz (PiS). - Na bieżąco rozmawiałem z celnikami, następnie z szefem Służby Celnej, który zapewnił że urząd zostanie w Białej -podkreśla Abramowicz.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 15:46
+1
Taki urząd powinien być w miejscu gdzie są do tego warunki. Biała ma bardzo dobre warunki więc nie wiedzę sensu pchania wszystkiego w Lublin tylko dlatego że to miasto wojewódzkie i jakiemuś paniczowi się to nie podoba. Po drugie to dywersyfikacja nie zaszkodzi. Jak kilka instytucji zostanie poza Lublinem to będzie mniej interesantów robiło korki w mieście. W dobie cyfrowej i multimedialnej to raczej nie powinien być jakiś szczególny problem. To co tyczy się spraw celnych i granicznych to raczej powinno być jak najbliżej granicy.
Avatar
gość / 10 marca 2017 o 16:15
No to nieroby z bialskiego UC mają prblem. Miałem kiedyś pracownika - byłego celnika. Widać było gołym okiem, że to typowy roszczeniowiec. Nic nie robił, a tylko opowiadał co to mu się należy. Ci ludzie, jeśli będą zmuszeni rozpocząć własną działalność, to nie zarobią na przysłowiowy ZUS.
Avatar
gosc / 16 stycznia 2017 o 20:20
wszedzie sie pchaja białasy, wesz taka
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 19:59
Urząd Celno Skarbowy lub jego naczelnik to organ I instancji. Organ II instancji to Izba Krajowej Administracji Skarbowej lub jej dyrektor. Siedziba Izby KAS znajdzie się w błyszczącym wieżowcu Izby Skarbowej w Lublinie. Placówki Urzędu Celno Skarbowego, dzisiaj i w przyszłości oddziały celne, pozostają w dotychczasowych siedzibach. To tam obywatele i przedsiębiorcy załatwiać będą swoje sprawy związane z szeroko rozumianym obrotem towarowym pomiędzy krajami trzecimi i Unią Europejską oraz odwrotnie.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 19:19
Administracja niezespolona podlega Wojewodzie, więc urzędy celno-skarbowe naturalnie powinny być w Lublinie. Po co komentować jak się nie zna tematu?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 14:49
ZAPĘDY SZKODNIKA!!! Oficjalna nazwa, to Polesie Zachodnie, a chorzy twierdzą, iż Polesie Lubelskie. Urzędy wielkie mają być tylko Lublinie i wszelkie nazwy z dopiskiem lubelskie, bo samo rządzący ma takie widzimisię. Pomyślcie uważnie ludkowie wschodu, do czego dąży Soboń z koziego grodu, a więc, wypada usadzić lisa szkodnika. Morał taki: z pomysłu chytrego wynika, i wskazuje Lublin na siedzibą urzędnika, iż Biała Podlaska nie jest Biała Lubelska. Chełmianin N- nie dajcie się Bialczanie!!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 08:25
Przecież w Lublinie ma siedzibę Urząd Wojewódzki, więc w Lublinie powinien mieć siedzibę urząd celno-skarbowy, proste.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 01:32
Piorski prezydencik pogadał z pisorskim posełem i pisorskim senatorem którzy razem niszczą nasz kraj. Pogadał i będzie pięknie i nic nikomu w Białej się nie stanie. Kto mu może uwierzyć. Debil jakiś??? Co w ogóle w takim artykule znaczy jego głos? Czy pan redaktor wchodzi w dupę prezydentowi? Litości. Niszczą kraj, niszczą Białą, niszczą celników a resztki niezależnych mediów cytuje jakiegoś gościa który pogadał z nisczycielami. Wstyd i hanba dla autra tego artykułu. Precz z PIS WOLNA POLSKA
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 23:54
Żmijan mówi o marginalizowaniu Białej ? A gdzie Pan był Panie pośle przez ostatnie 8 lat - ciągłej marginalizacji całej ściany wschodniej?????
Avatar
lubelak / 3 grudnia 2016 o 20:36
Biała Podlaska jest blizej granicy. Tam jest Izba Celna. Ten podział ISC w Lublinie a UCS w Białej Podlaskiej jest mądry. 
Avatar
gość / 10 marca 2017 o 16:15
No to nieroby z bialskiego UC mają prblem. Miałem kiedyś pracownika - byłego celnika. Widać było gołym okiem, że to typowy roszczeniowiec. Nic nie robił, a tylko opowiadał co to mu się należy. Ci ludzie, jeśli będą zmuszeni rozpocząć własną działalność, to nie zarobią na przysłowiowy ZUS.
Avatar
gosc / 16 stycznia 2017 o 20:20
wszedzie sie pchaja białasy, wesz taka
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 19:59
Urząd Celno Skarbowy lub jego naczelnik to organ I instancji. Organ II instancji to Izba Krajowej Administracji Skarbowej lub jej dyrektor. Siedziba Izby KAS znajdzie się w błyszczącym wieżowcu Izby Skarbowej w Lublinie. Placówki Urzędu Celno Skarbowego, dzisiaj i w przyszłości oddziały celne, pozostają w dotychczasowych siedzibach. To tam obywatele i przedsiębiorcy załatwiać będą swoje sprawy związane z szeroko rozumianym obrotem towarowym pomiędzy krajami trzecimi i Unią Europejską oraz odwrotnie.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 19:19
Administracja niezespolona podlega Wojewodzie, więc urzędy celno-skarbowe naturalnie powinny być w Lublinie. Po co komentować jak się nie zna tematu?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 14:49
ZAPĘDY SZKODNIKA!!! Oficjalna nazwa, to Polesie Zachodnie, a chorzy twierdzą, iż Polesie Lubelskie. Urzędy wielkie mają być tylko Lublinie i wszelkie nazwy z dopiskiem lubelskie, bo samo rządzący ma takie widzimisię. Pomyślcie uważnie ludkowie wschodu, do czego dąży Soboń z koziego grodu, a więc, wypada usadzić lisa szkodnika. Morał taki: z pomysłu chytrego wynika, i wskazuje Lublin na siedzibą urzędnika, iż Biała Podlaska nie jest Biała Lubelska. Chełmianin N- nie dajcie się Bialczanie!!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 08:25
Przecież w Lublinie ma siedzibę Urząd Wojewódzki, więc w Lublinie powinien mieć siedzibę urząd celno-skarbowy, proste.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 01:32
Piorski prezydencik pogadał z pisorskim posełem i pisorskim senatorem którzy razem niszczą nasz kraj. Pogadał i będzie pięknie i nic nikomu w Białej się nie stanie. Kto mu może uwierzyć. Debil jakiś??? Co w ogóle w takim artykule znaczy jego głos? Czy pan redaktor wchodzi w dupę prezydentowi? Litości. Niszczą kraj, niszczą Białą, niszczą celników a resztki niezależnych mediów cytuje jakiegoś gościa który pogadał z nisczycielami. Wstyd i hanba dla autra tego artykułu. Precz z PIS WOLNA POLSKA
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 23:54
Żmijan mówi o marginalizowaniu Białej ? A gdzie Pan był Panie pośle przez ostatnie 8 lat - ciągłej marginalizacji całej ściany wschodniej?????
Avatar
lubelak / 3 grudnia 2016 o 20:36
Biała Podlaska jest blizej granicy. Tam jest Izba Celna. Ten podział ISC w Lublinie a UCS w Białej Podlaskiej jest mądry. 
Avatar
Gość z Polski / 3 grudnia 2016 o 20:27
Super dla Sobonia. Ta Biała to taka wiocha że wstyd .