czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Miasto chce zdobyć 80 mln zł. Jakie projekty planuje Biała Podlaska?

Dodano: 14 marca 2017, 15:01
Autor: eb

Wśród ośmiu projektów najkosztowniejszy to rewaloryzacja i dalsza modernizacja zespołu zamkowo-parkowego Radziwiłłów za 21,5 mln zł
Wśród ośmiu projektów najkosztowniejszy to rewaloryzacja i dalsza modernizacja zespołu zamkowo-parkowego Radziwiłłów za 21,5 mln zł (fot. Archiwum)

Osiem bialskich projektów wchodzących w skład Strategicznych Inwestycji Terytorialnych trafiło na tzw. wykaz zidentyfikowanych projektów pozakonkursowych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W sumie miasto stara się o ponad 80 mln zł unijnego dofinansowania z RPO województwa lubelskiego na lata 2014-2020.

– Projekty, które zostały ujęte w Wykazie Zidentyfikowanych Projektów Pozakonkursowych przeszły długą drogę, od ich wyboru jako przedsięwzięć o priorytetowym znaczeniu dla realizacji celów Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 do wieloetapowej weryfikacji i oceny w ramach trybu negocjacyjno-uzgodnieniowego – mówi Michał Romanowski, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta w bialskim magistracie.

Po uzyskaniu pozytywnej oceny projekty mają już status projektów realizowanych w trybie pozakonkursowym. Ale Urząd Marszałkowski zastrzega że „wpisanie na listę nie jest tożsame z uzyskaniem dofinansowania i w tej kwestii samo znalezienie się na liście niczego nie przesądza”. 

Tymczasem bialscy urzędnicy przygotowują już dokumenty niezbędne do podpisania tzw. preumów. – Jednocześnie kontynuujemy proces przygotowania pełnej dokumentacji projektowej zgodnie z harmonogramami przygotowania poszczególnych inwestycji zawartymi w fiszkach projektowych – dodaje Romanowski.

Natomiast, już po złożeniu i ocenie wszystkich niezbędnych dokumentów Biała Podlaska i instytucja zarządzająca RPO podpiszą umowy na dofinansowania.

Jednak Urząd Marszałkowski przypomina, że procedowanie projektów pozakonkursowych przewiduje, że po podpisaniu preumowy, samorząd składa wniosek o dofinansowanie, po czym następuje ocena formalna i merytoryczna.

– Umowa o dofinansowanie zostaje zawarta po uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku o dofinansowanie, czyli po uzyskaniu co najmniej 60 proc. maksymalnej liczby punktów możliwej do uzyskania na etapie oceny merytorycznej – podkreśla Beata Górka, rzecznik marszałka.

A wśród ośmiu projektów najkosztowniejszy to rewaloryzacja i dalsza modernizacja zespołu zamkowo-parkowego Radziwiłłów za 21,5 mln zł. Oprócz tego miasto stara się o środki na digitalizację zbiorów Muzeum Południowego Podlasia, przygotowanie terenów inwestycyjnych na lotnisku, zakup taboru autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej, energooszczędne oświetlenie, rozbudowę i modernizację Bialskiego Centrum Kultury, wykorzystanie walorów doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych oraz rewitalizację terenu poprzemysłowego przy ul. Łomaskiej i Sidorskiej.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 marca 2017 o 15:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin spojrzał łaskawym okiem na nasze miasto i proszę zgłoszono 133 wnioski dofinansowano 55 najlepiej przygotowanych i najwyżej ocenionych projektów. Hurra dostaliśmy na ul Kruczą. Oby tak dalej.
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2017 o 11:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Macie lotnisko... Nie zmarnujcie tego. Życzę lotów wysoko!
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2017 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z Lublinem to rożnie bywa ja na ich pomoc bym nie liczył. Może się mylę. Czasami zastanawiam się co to się porobiło z naszym społeczeństwem.
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2017 o 09:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czy Lublin chociaż raz w czymś pomoże.
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2017 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z odbudową Pałacu Radziwiłłów przez "fundację" senatora od SKOK'ow ????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!