Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 stycznia 2018 r.
14:28

"Miasto się rozwija, nie podnosimy podatków". Będzie kolejna kadencja prezydenta?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
41 25 A A
Spotkanie noworoczne prezydenta Białej Podlaskiej
Spotkanie noworoczne prezydenta Białej Podlaskiej (fot. Ewelina Burda)

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk nie podjął jeszcze decyzji czy wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych. – Od czterech lat konsekwentnie realizuję pomysł na miasto. Niewątpliwie sięga on dalej niż jedna kadencja, ale jak będzie, zobaczymy – przyznaje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O planach na ten rok prezydent mówił podczas spotkania noworocznego. – Nie podjąłem jeszcze decyzji czy wystartuję w wyborach. Najpierw muszę to skonsultować z rodziną – podkreśla.

Miasto czeka w tym roku kontynuacja projektów już rozpoczętych. – Bardzo bym chciał by spełniło się marzenie wszystkich kibiców o stadionie. Za chwilę ogłosimy kolejny przetarg. Liczę, że wyłoni on wykonawcę z Białej Podlaskiej – zaznacza Stefaniuk.

Pierwszy etap budowy oszacowano na 26 mln zł. – Drugi taki projekt to podstrefa ekonomiczna. Pierwsza jaskółka już jest, czyli bialska firma Edwood która kupiła grunt. Ale wciąż czeka olbrzymi areał. Chcemy aby kolejny przetarg odbył się w pierwszym kwartale tego roku – podkreśla prezydent.

Do wykorzystania wciąż jest ponad 60 hektarów. W tym roku na inwestycje miasto planuje wydać ponad 66 mln zł. Prezydent ocenia kondycję finansową jako bardzo dobrą. – To kolejny budżet, który realizujemy bez kredytów zewnętrznych. To dla nas olbrzymia nobilitacja – zaznacza.

W jego ocenie miasto musi maksymalnie wykorzystać środki unijne. – Bo kolejne budżety unijne już nie będą tak szczodre dla Polski. Samorządy będą zmuszone korzystać ze swoich wewnętrznych środków. Wtedy być może nadejdzie czas na realizowanie inwestycji, na które trzeba będzie zaciągać kredyty – tłumaczy Stefaniuk, zapewniając że miasto się rozwija, powstają choćby nowe nawierzchnie na ulicach. – Stać na budżet obywatelski i na niepodnoszenie podatków – przypomina prezydent.

Inaczej widzą to m.in. członkowie stowarzyszenia Biała Samorządowa, zdaniem których w mieście mamy zastój inwestycyjny. – Budżet na 2018 rok to kolejny budżet życzeniowy. Wiele inwestycji które miało być zrealizowanych w latach poprzednich zostało po raz kolejny wpisanych do budżetu. Mam wątpliwości czy się ziszczą, bo gro z nich opiera się o środki unijne – zaznacza Bogusław Broniewicz, lider stowarzyszenia.

Jego zdaniem mieszkańcy nie odczuwają poprawy jakości życia. – Stadion budujemy już trzeci rok… Nie deprecjonuję tego, ale mieszkańcy mają inne problemy. Priorytetem powinna być gospodarka – dodaje Broniewicz.

Tymczasem, władze miasta zapowiadają że w tym roku uruchomią filię miejskiego żłobka Skarbiec Skrzata. Do tego celu zaadaptowane będą pomieszczenia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ulicy Leszczynowej. W ten sposób powstanie 70 nowych miejsc dla dzieci. To inwestycja za 1,4 mln zł.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 o 20:52
Miałeś okazję zaprezentować swoje osiągnięcia jako prezydent. Coś pokazał!!! Strefę i lotnisko, które od wielu lat odłoguje, stadion z wizją obiektu sportowego, ulice ciągnące się od kilku lat, zapaść inwestycyjną, wciąż b. wysokie bezrobocie itp.Gdyby nie poprzednik byłbyś w czarnej d....ie. Idzie ku katastrofie. Polityka rządy sprawia, że przykręcony zostanie kurek z pieniędzmi Unijnymi i.........nawet bierecki ci nie pomoże.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 22:20
Brawo Pan Prezydent. Nie ma konkurencji. Druga kadencja należy się jemu, jak nikomu innemu. Brawo.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 19:38
Byłem na tym spotkaniu i nie wiem było pewnie 250, a może więcej zaproszonych gości. Na zdjęciu pokazano prezydentów, biskupa, dwóch dziekanów i staruszka infułata służącego w Białej od 40 lat. Tak, to jest rzeczywiście powód, by mówić o czarnej mafii, która opanowała Białą. Najbardziej podoba mi się obszerny tekst mówiący jak to Gdańsk czy Wrocław rozwijają się lepiej od Białej Podlaskiej / bo źle zarządzana/. Wspaniały tekst wpisujący się w dotychczasową politykę PO i PSL, politykę pozostawienia Polski wschodniej bez dróg, autostrad i połączeń kolejowych. Frankfurt rozwija się też szybciej od Białej Podlaskiej podobnie jak Poznań. Nie chce mi się tego szerzej komentować. Na koniec chcę zapytać, jakie to błędy popełnił Stefaniuk, że trzeba je przykrywać?
Byłem na tym spotkaniu i nie wiem było pewnie 250, a może więcej zaproszonych gości. Na zdjęciu pokazano prezydentów, biskupa, dwóch dziekanów i staruszka infułata służącego w Białej od 40 lat. Tak, to jest rzeczywiście powód, by mówić o czarnej mafii, która opanowała Białą. Najbardziej podoba mi się obszerny tekst mówiący jak to Gdańsk czy Wrocław rozwijają się lepiej od Białej Podlaskiej / bo źle zarządzana/. Wspaniały tekst wpisujący się w dotychczasową politykę PO i PSL, politykę pozostawienia Polski wschodniej bez dróg, autostrad i połą... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 13:58
Sabat czarnych !!!!!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 11:27
Miasto się rozwija? Na jakim polu? Dziesiątki jak nie setki pustostanów w centrum oznacza rozwój miasta? Bialskie firmy zaczynają mieć kłopoty nie tylko przez samorządowców, ale głównie przez politykę rządu i dociskanie maksymalne przedsiębiorców, których interesy często i tak są na granicy opłacalności. Naprawdę świetnie.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 09:54
Stefaniuk + czarna mafia = wladcy Bialej Biereckiej!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 08:50
Biała - to już wyjątkowo prowincjonalne miasteczko.
Avatar
TAK / 15 stycznia 2018 o 01:55
PiS - gołąb na dachu. PSL - wróbel w garści.
Rolniku zastanów się trzy razy. To mogą być ostatnie wybory.
Avatar
Nic_Nie_Może_Wiecznie_Trwać / 15 stycznia 2018 o 01:54
Póki miasteczek mało... Ale tak nie będzie, bo Rząd PiS przestaje sypać gdy dostatecznie dużo ma własnych ludzi w danych lokalizacjach. Dlatego, że Ferenc jest jedynym prezydentem z PIS w miastach wojewódzkich, to do małego Rzeszowa wpompowano z rządowego budżetu 5mld złotych(!). Lublin jest większy, a dostał jednak mniej. Dzięki temu statystycznie Rzeszów "chluba PiS na dopalaczach" na skalę kraju rozwija się podobnie dynamicznie co "miasta PO" które zamiast "układzików politycznych" mają po prostu sprawny management (zarząd) i dobre relacje z inwestorami. Dla przykładu Dutkiewicz, Adamowicz, Żuk - świetni managerowie, perspektywicznie rozwijają, i świetnie ściągają zaawansowane inwestycje.
Sukcesy_Sterowane napisał:
Wrocław i Gdańsk też od Rzeszowa są większe, a 5mld subwencji nie osiągają... i to nie przeszkadza Intelowi czy IBM operować dużymi zakładami pracy w tych miastach. Firmom na wskroś amerykańskim i z reguły neizależnym od Polskiego Rządu, nie trzeba układów pod stołem, lepiej wiedzą gdzie chcą inwestować. 
Sukcesy_Sterowane napisał:
Więc warto zastanowić się, czy w wyborach samorządowych stawiać wszystko na jedną kartę i wierzyć, że "PiS dalej będzie sypać", czy dotrzymać Strategii i utrzymać własnych lokalnych Prezydentów, tych dobrych i bardzo dobrych Managerów mimo licznych problemów ze strony PiS, dalej utrzymać poparcie. 
Sukcesy_Sterowane napisał:
Ten Apel szczególnie kieruję do rolników, farmerów i osób z obszarów wiejskich. PiSowi na was zależy tak samo jak PO. A możliwe, że mniej, i możliwe, że nadchodzą TE wybory, które z powodu ślepego zapatrzenia na "Rząd na dachu" zmiotą wam/nam z garści wróbla w postaci PSL.
rozwiń
Avatar
Sukcesy_Sterowane / 15 stycznia 2018 o 01:42
Pan Stefaniuk to w mojej ocenie taki PiSowski "lep na muchy". Działa system podobny co z Ferencem w Rzeszowie. Już tłumaczę: w związku z tym, że poparcie dla PiS jest w "Polsce Samorządowej" niższe niż dla PO, PSL czy niezależnych lokalnych komitetów. To PiS doładowuje ustawiami i programami i pieniędzmi, a w rezultacie przegrzewa inwestycyjnie te kilka (swoich) miasteczek, w których ma swoich wiernych prezydentów i burmistrzów. Miasteczek mało, więc można więcej sypnąć, no i powysyłać Wóz TVP i Wojewodę co by ładnie się zaprezentować w wieczornym wydaniu Aktualności. Mierny, ale wierny. Póki tych miasteczek jest mało, to mogą sobie na to pozwolić. Nadmiar z kiesy rządowej rekompensuje lub maskuje wszelkie nieudane lub nieudolne inwestycje Ferenca czy Stefaniuka. Po prostu zostaje pieniążków, aby można było zamalować to co nie wyszło. Inne miasta, które są albo jeszcze nieumoczone w PiSsie, albo mają z róznych przyczyn słaby management (słabe zarządzanie) nawet przez niezależnych, mogą chcieć głosowac na PiSowskich kandydatów, wierząc, że Rząd będzie wtedy więcej sypać. Póki miasteczek mało...  Ale tak nie będzie, bo Rząd PiS przestaje sypać gdy dostatecznie dużo ma własnych ludzi w danych lokalizacjach. Dlatego, że Ferenc jest jedynym prezydentem z PIS w miastach wojewódzkich, to do małego Rzeszowa wpompowano z rządowego budżetu 5mld złotych(!). Lublin jest większy, a dostał jednak mniej.  Dzięki temu statystycznie Rzeszów "chluba PiS na dopalaczach" na skalę kraju rozwija się podobnie dynamicznie co "miasta PO" które zamiast "układzików politycznych" mają po prostu sprawny management (zarząd) i dobre relacje z inwestorami. Dla przykładu Dutkiewicz, Adamowicz, Żuk - świetni managerowie, perspektywicznie rozwijają, i świetnie ściągają zaawansowane inwestycje. Co do  "Sukcesu Stefaniuka" i Białej Podlaski w skali naszego Województwa. Dla przykładu w Gdańsku, Gdyni, czy Wrocławiu, lub Lublinie, przelicznik pieniędzy i subwencji płynących w ramach różnych "specjalnych ustaw" z budżetu Narodowego, nie jest tak wysoki, jak przeliczniki w "miastach PiSu", ale zarządzanie jest sprawniejsze.  Nie trzeba być w PIS by dobrze zarządzać. I dlatego te miasta mimo, że PiS próbuje je odsysać i gnieść, niszczyć Prezydentów i robić cyrki z Teatrami, to te miasta jednak dobrze ściągają inwestorów, i stanowią realną rynkową konkurencję.  Ucziwie zdobywają inwestorów, zamiast konszachtami politycznymi. To jest bardziej rynkowe, transparentne i po prostu uczciwe. Jest pewnie wielu inwestorów którzy  zainwestują tam gdzie Rząd PiS im powie, wskaże, to te korporacje które nie mają serca, i załatwiają sprawy często "pod stołem".  Ale są jeszcze na świecie, a szczególnie w EU, czy Skandynawii, takie firmy, organizacje i korporacje globalne, które zainwestują w miastach dobrze zarządzanych, a niekoniecznie "upolitycznionych, lub uPisOwionych".  Nie jest wiele czasu do Wyborów samorządowych, ale nie dajmy się nabrać na kilka PiSowskich rodzynek. Rzeszów czy Biała Podlaska są to "sukcesy sterowane". 
Pan Stefaniuk to w mojej ocenie taki PiSowski "lep na muchy". Działa system podobny co z Ferencem w Rzeszowie. Już tłumaczę: w związku z tym, że poparcie dla PiS jest w "Polsce Samorządowej" niższe niż dla PO, PSL czy niezależnych lokalnych komitetów. To PiS doładowuje ustawiami i programami i pieniędzmi, a w rezultacie przegrzewa inwestycyjnie te kilka (swoich) miasteczek, w których ma swoich wiernych prezydentów i burmistrzów. Miasteczek mało, więc m... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 o 20:52
Miałeś okazję zaprezentować swoje osiągnięcia jako prezydent. Coś pokazał!!! Strefę i lotnisko, które od wielu lat odłoguje, stadion z wizją obiektu sportowego, ulice ciągnące się od kilku lat, zapaść inwestycyjną, wciąż b. wysokie bezrobocie itp.Gdyby nie poprzednik byłbyś w czarnej d....ie. Idzie ku katastrofie. Polityka rządy sprawia, że przykręcony zostanie kurek z pieniędzmi Unijnymi i.........nawet bierecki ci nie pomoże.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 22:20
Brawo Pan Prezydent. Nie ma konkurencji. Druga kadencja należy się jemu, jak nikomu innemu. Brawo.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 19:38
Byłem na tym spotkaniu i nie wiem było pewnie 250, a może więcej zaproszonych gości. Na zdjęciu pokazano prezydentów, biskupa, dwóch dziekanów i staruszka infułata służącego w Białej od 40 lat. Tak, to jest rzeczywiście powód, by mówić o czarnej mafii, która opanowała Białą. Najbardziej podoba mi się obszerny tekst mówiący jak to Gdańsk czy Wrocław rozwijają się lepiej od Białej Podlaskiej / bo źle zarządzana/. Wspaniały tekst wpisujący się w dotychczasową politykę PO i PSL, politykę pozostawienia Polski wschodniej bez dróg, autostrad i połączeń kolejowych. Frankfurt rozwija się też szybciej od Białej Podlaskiej podobnie jak Poznań. Nie chce mi się tego szerzej komentować. Na koniec chcę zapytać, jakie to błędy popełnił Stefaniuk, że trzeba je przykrywać?
Byłem na tym spotkaniu i nie wiem było pewnie 250, a może więcej zaproszonych gości. Na zdjęciu pokazano prezydentów, biskupa, dwóch dziekanów i staruszka infułata służącego w Białej od 40 lat. Tak, to jest rzeczywiście powód, by mówić o czarnej mafii, która opanowała Białą. Najbardziej podoba mi się obszerny tekst mówiący jak to Gdańsk czy Wrocław rozwijają się lepiej od Białej Podlaskiej / bo źle zarządzana/. Wspaniały tekst wpisujący się w dotychczasową politykę PO i PSL, politykę pozostawienia Polski wschodniej bez dróg, autostrad i połą... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 13:58
Sabat czarnych !!!!!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 11:27
Miasto się rozwija? Na jakim polu? Dziesiątki jak nie setki pustostanów w centrum oznacza rozwój miasta? Bialskie firmy zaczynają mieć kłopoty nie tylko przez samorządowców, ale głównie przez politykę rządu i dociskanie maksymalne przedsiębiorców, których interesy często i tak są na granicy opłacalności. Naprawdę świetnie.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 09:54
Stefaniuk + czarna mafia = wladcy Bialej Biereckiej!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 08:50
Biała - to już wyjątkowo prowincjonalne miasteczko.
Avatar
TAK / 15 stycznia 2018 o 01:55
PiS - gołąb na dachu. PSL - wróbel w garści.
Rolniku zastanów się trzy razy. To mogą być ostatnie wybory.
Avatar
Nic_Nie_Może_Wiecznie_Trwać / 15 stycznia 2018 o 01:54
Póki miasteczek mało... Ale tak nie będzie, bo Rząd PiS przestaje sypać gdy dostatecznie dużo ma własnych ludzi w danych lokalizacjach. Dlatego, że Ferenc jest jedynym prezydentem z PIS w miastach wojewódzkich, to do małego Rzeszowa wpompowano z rządowego budżetu 5mld złotych(!). Lublin jest większy, a dostał jednak mniej. Dzięki temu statystycznie Rzeszów "chluba PiS na dopalaczach" na skalę kraju rozwija się podobnie dynamicznie co "miasta PO" które zamiast "układzików politycznych" mają po prostu sprawny management (zarząd) i dobre relacje z inwestorami. Dla przykładu Dutkiewicz, Adamowicz, Żuk - świetni managerowie, perspektywicznie rozwijają, i świetnie ściągają zaawansowane inwestycje.
Sukcesy_Sterowane napisał:
Wrocław i Gdańsk też od Rzeszowa są większe, a 5mld subwencji nie osiągają... i to nie przeszkadza Intelowi czy IBM operować dużymi zakładami pracy w tych miastach. Firmom na wskroś amerykańskim i z reguły neizależnym od Polskiego Rządu, nie trzeba układów pod stołem, lepiej wiedzą gdzie chcą inwestować. 
Sukcesy_Sterowane napisał:
Więc warto zastanowić się, czy w wyborach samorządowych stawiać wszystko na jedną kartę i wierzyć, że "PiS dalej będzie sypać", czy dotrzymać Strategii i utrzymać własnych lokalnych Prezydentów, tych dobrych i bardzo dobrych Managerów mimo licznych problemów ze strony PiS, dalej utrzymać poparcie. 
Sukcesy_Sterowane napisał:
Ten Apel szczególnie kieruję do rolników, farmerów i osób z obszarów wiejskich. PiSowi na was zależy tak samo jak PO. A możliwe, że mniej, i możliwe, że nadchodzą TE wybory, które z powodu ślepego zapatrzenia na "Rząd na dachu" zmiotą wam/nam z garści wróbla w postaci PSL.
rozwiń
Avatar
Sukcesy_Sterowane / 15 stycznia 2018 o 01:42
Pan Stefaniuk to w mojej ocenie taki PiSowski "lep na muchy". Działa system podobny co z Ferencem w Rzeszowie. Już tłumaczę: w związku z tym, że poparcie dla PiS jest w "Polsce Samorządowej" niższe niż dla PO, PSL czy niezależnych lokalnych komitetów. To PiS doładowuje ustawiami i programami i pieniędzmi, a w rezultacie przegrzewa inwestycyjnie te kilka (swoich) miasteczek, w których ma swoich wiernych prezydentów i burmistrzów. Miasteczek mało, więc można więcej sypnąć, no i powysyłać Wóz TVP i Wojewodę co by ładnie się zaprezentować w wieczornym wydaniu Aktualności. Mierny, ale wierny. Póki tych miasteczek jest mało, to mogą sobie na to pozwolić. Nadmiar z kiesy rządowej rekompensuje lub maskuje wszelkie nieudane lub nieudolne inwestycje Ferenca czy Stefaniuka. Po prostu zostaje pieniążków, aby można było zamalować to co nie wyszło. Inne miasta, które są albo jeszcze nieumoczone w PiSsie, albo mają z róznych przyczyn słaby management (słabe zarządzanie) nawet przez niezależnych, mogą chcieć głosowac na PiSowskich kandydatów, wierząc, że Rząd będzie wtedy więcej sypać. Póki miasteczek mało...  Ale tak nie będzie, bo Rząd PiS przestaje sypać gdy dostatecznie dużo ma własnych ludzi w danych lokalizacjach. Dlatego, że Ferenc jest jedynym prezydentem z PIS w miastach wojewódzkich, to do małego Rzeszowa wpompowano z rządowego budżetu 5mld złotych(!). Lublin jest większy, a dostał jednak mniej.  Dzięki temu statystycznie Rzeszów "chluba PiS na dopalaczach" na skalę kraju rozwija się podobnie dynamicznie co "miasta PO" które zamiast "układzików politycznych" mają po prostu sprawny management (zarząd) i dobre relacje z inwestorami. Dla przykładu Dutkiewicz, Adamowicz, Żuk - świetni managerowie, perspektywicznie rozwijają, i świetnie ściągają zaawansowane inwestycje. Co do  "Sukcesu Stefaniuka" i Białej Podlaski w skali naszego Województwa. Dla przykładu w Gdańsku, Gdyni, czy Wrocławiu, lub Lublinie, przelicznik pieniędzy i subwencji płynących w ramach różnych "specjalnych ustaw" z budżetu Narodowego, nie jest tak wysoki, jak przeliczniki w "miastach PiSu", ale zarządzanie jest sprawniejsze.  Nie trzeba być w PIS by dobrze zarządzać. I dlatego te miasta mimo, że PiS próbuje je odsysać i gnieść, niszczyć Prezydentów i robić cyrki z Teatrami, to te miasta jednak dobrze ściągają inwestorów, i stanowią realną rynkową konkurencję.  Ucziwie zdobywają inwestorów, zamiast konszachtami politycznymi. To jest bardziej rynkowe, transparentne i po prostu uczciwe. Jest pewnie wielu inwestorów którzy  zainwestują tam gdzie Rząd PiS im powie, wskaże, to te korporacje które nie mają serca, i załatwiają sprawy często "pod stołem".  Ale są jeszcze na świecie, a szczególnie w EU, czy Skandynawii, takie firmy, organizacje i korporacje globalne, które zainwestują w miastach dobrze zarządzanych, a niekoniecznie "upolitycznionych, lub uPisOwionych".  Nie jest wiele czasu do Wyborów samorządowych, ale nie dajmy się nabrać na kilka PiSowskich rodzynek. Rzeszów czy Biała Podlaska są to "sukcesy sterowane". 
Pan Stefaniuk to w mojej ocenie taki PiSowski "lep na muchy". Działa system podobny co z Ferencem w Rzeszowie. Już tłumaczę: w związku z tym, że poparcie dla PiS jest w "Polsce Samorządowej" niższe niż dla PO, PSL czy niezależnych lokalnych komitetów. To PiS doładowuje ustawiami i programami i pieniędzmi, a w rezultacie przegrzewa inwestycyjnie te kilka (swoich) miasteczek, w których ma swoich wiernych prezydentów i burmistrzów. Miasteczek mało, więc m... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 4 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 6 1

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji – metody leczenia

Zaburzenia erekcji – metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim
Zdjęcia
galeria
film

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim 176 8

Maskotki, baloniki i znicze oraz ułożony na chodniku napis z imieniem Alfie - tak w środę późnym wieczorem wyglądało wejście do konsulatu brytyjskiego w Lublinie.

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem
film

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem 0 0

Zespół Zinedina Zidana przegrywał do przerwy z Bayernem Monachium, ale w drugiej połowie odwrócił losy spotkania i to „Królewscy” są nieco bliżej awansu do finału, który odbędzie się w Kijowie

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić?