piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

"Miasto się rozwija, nie podnosimy podatków". Będzie kolejna kadencja prezydenta?

Dodano: 14 stycznia 2018, 14:28
Autor: Ewelina Burda

Spotkanie noworoczne prezydenta Białej Podlaskiej
Spotkanie noworoczne prezydenta Białej Podlaskiej (fot. Ewelina Burda)

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk nie podjął jeszcze decyzji czy wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych. – Od czterech lat konsekwentnie realizuję pomysł na miasto. Niewątpliwie sięga on dalej niż jedna kadencja, ale jak będzie, zobaczymy – przyznaje.

O planach na ten rok prezydent mówił podczas spotkania noworocznego. – Nie podjąłem jeszcze decyzji czy wystartuję w wyborach. Najpierw muszę to skonsultować z rodziną – podkreśla.

Miasto czeka w tym roku kontynuacja projektów już rozpoczętych. – Bardzo bym chciał by spełniło się marzenie wszystkich kibiców o stadionie. Za chwilę ogłosimy kolejny przetarg. Liczę, że wyłoni on wykonawcę z Białej Podlaskiej – zaznacza Stefaniuk.

Pierwszy etap budowy oszacowano na 26 mln zł. – Drugi taki projekt to podstrefa ekonomiczna. Pierwsza jaskółka już jest, czyli bialska firma Edwood która kupiła grunt. Ale wciąż czeka olbrzymi areał. Chcemy aby kolejny przetarg odbył się w pierwszym kwartale tego roku – podkreśla prezydent.

Do wykorzystania wciąż jest ponad 60 hektarów. W tym roku na inwestycje miasto planuje wydać ponad 66 mln zł. Prezydent ocenia kondycję finansową jako bardzo dobrą. – To kolejny budżet, który realizujemy bez kredytów zewnętrznych. To dla nas olbrzymia nobilitacja – zaznacza.

W jego ocenie miasto musi maksymalnie wykorzystać środki unijne. – Bo kolejne budżety unijne już nie będą tak szczodre dla Polski. Samorządy będą zmuszone korzystać ze swoich wewnętrznych środków. Wtedy być może nadejdzie czas na realizowanie inwestycji, na które trzeba będzie zaciągać kredyty – tłumaczy Stefaniuk, zapewniając że miasto się rozwija, powstają choćby nowe nawierzchnie na ulicach. – Stać na budżet obywatelski i na niepodnoszenie podatków – przypomina prezydent.

Inaczej widzą to m.in. członkowie stowarzyszenia Biała Samorządowa, zdaniem których w mieście mamy zastój inwestycyjny. – Budżet na 2018 rok to kolejny budżet życzeniowy. Wiele inwestycji które miało być zrealizowanych w latach poprzednich zostało po raz kolejny wpisanych do budżetu. Mam wątpliwości czy się ziszczą, bo gro z nich opiera się o środki unijne – zaznacza Bogusław Broniewicz, lider stowarzyszenia.

Jego zdaniem mieszkańcy nie odczuwają poprawy jakości życia. – Stadion budujemy już trzeci rok… Nie deprecjonuję tego, ale mieszkańcy mają inne problemy. Priorytetem powinna być gospodarka – dodaje Broniewicz.

Tymczasem, władze miasta zapowiadają że w tym roku uruchomią filię miejskiego żłobka Skarbiec Skrzata. Do tego celu zaadaptowane będą pomieszczenia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ulicy Leszczynowej. W ten sposób powstanie 70 nowych miejsc dla dzieci. To inwestycja za 1,4 mln zł.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 dni temu o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miałeś okazję zaprezentować swoje osiągnięcia jako prezydent. Coś pokazał!!! Strefę i lotnisko, które od wielu lat odłoguje, stadion z wizją obiektu sportowego, ulice ciągnące się od kilku lat, zapaść inwestycyjną, wciąż b. wysokie bezrobocie itp.Gdyby nie poprzednik byłbyś w czarnej d....ie. Idzie ku katastrofie. Polityka rządy sprawia, że przykręcony zostanie kurek z pieniędzmi Unijnymi i.........nawet bierecki ci nie pomoże.
Rozwiń
Gość
Gość (4 dni temu o 22:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo Pan Prezydent. Nie ma konkurencji. Druga kadencja należy się jemu, jak nikomu innemu. Brawo.
Rozwiń
Gość
Gość (4 dni temu o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Byłem na tym spotkaniu i nie wiem było pewnie 250, a może więcej zaproszonych gości. Na zdjęciu pokazano prezydentów, biskupa, dwóch dziekanów i staruszka infułata służącego w Białej od 40 lat. Tak, to jest rzeczywiście powód, by mówić o czarnej mafii, która opanowała Białą. Najbardziej podoba mi się obszerny tekst mówiący jak to Gdańsk czy Wrocław rozwijają się lepiej od Białej Podlaskiej / bo źle zarządzana/. Wspaniały tekst wpisujący się w dotychczasową politykę PO i PSL, politykę pozostawienia Polski wschodniej bez dróg, autostrad i połączeń kolejowych. Frankfurt rozwija się też szybciej od Białej Podlaskiej podobnie jak Poznań. Nie chce mi się tego szerzej komentować. Na koniec chcę zapytać, jakie to błędy popełnił Stefaniuk, że trzeba je przykrywać?
Rozwiń
Gość
Gość (4 dni temu o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sabat czarnych !!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (4 dni temu o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miasto się rozwija? Na jakim polu? Dziesiątki jak nie setki pustostanów w centrum oznacza rozwój miasta? Bialskie firmy zaczynają mieć kłopoty nie tylko przez samorządowców, ale głównie przez politykę rządu i dociskanie maksymalne przedsiębiorców, których interesy często i tak są na granicy opłacalności. Naprawdę świetnie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!