sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Nowa naczelnik superwydziału w urzędzie

Dodano: 5 lutego 2016, 15:00
Autor: eb

Bogumiła Zieńczuk, dotychczasowa dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pokieruje teraz Wydziałem Polityki Społecznej, Kultury i Sportu w bialskim magistracie (fot. archiwum)
Bogumiła Zieńczuk, dotychczasowa dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pokieruje teraz Wydziałem Polityki Społecznej, Kultury i Sportu w bialskim magistracie (fot. archiwum)

Z poradni do urzędu. Bogumiła Zieńczuk, dotychczasowa dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pokieruje teraz Wydziałem Polityki Społecznej, Kultury i Sportu w bialskim magistracie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Wygrała ogłoszony w grudniu zeszłego roku konkurs na to stanowisko. Było czterech kandydatów. To Zieńczuk spełniła wszystkie wymogi formalne. Od 2007 roku kierowała Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Białej Podlaskiej. Jest magistrem pedagogiki, skończyła też studia podyplomowe oraz liczne kursy kwalifikacyjne.

Od marca 2015 roku, a więc od momentu reorganizacji struktury urzędu pełniącą obowiązki naczelnika wydziału była Anna Kaliszuk. Wcześniej był to Wydział Spraw Społecznych. Prezydent Dariusz Stefaniuk rozbudował jego zadania.

– Pani Anna Kaliszuk od dłuższego czasu przebywa na zwolnieniu lekarskim i nie informowała jeszcze prezydenta o swoich planach. Na stanowisku naczelnika od dłuższego czasu był wakat – zaznacza Michał Trantau, rzecznik prezydenta.

– W nowym regulaminie organizacyjnym urzędu miasta, wydział wchłonął referat kultury fizycznej, turystyki i sportu, więc była to dobra okazja do rozpisania konkursu – dodaje rzecznik.

Co czeka nową panią naczelnik? – Pierwszym zadaniem będzie organizacja pracy nowego superwydziału. Sprawy społeczne to współpraca z ludźmi, stowarzyszeniami, klubami sportowymi, dlatego nowa pani naczelnik będzie chciała wyjść zza biurka i częściej rozmawiać, spotkać się, słuchać potrzeb i je realizować – zapowiada Trantau.

W związku z objęciem od 1 lutego przez Zieńczuk nowej funkcji, poradnia pozostała bez dyrektora. Ale prezydent wydał zarządzenie o tymczasowym powierzeniu obowiązków Justynie Prokockiej-Kasjaniuk, która jest w poradni pedagogiem. Ma pełnić obowiązki szefa placówki do końca sierpnia. Później najprawdopodobniej rozpisany będzie konkurs.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 lutego 2016 o 22:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma czegoś takiego, jak "bialski magistrat". Jest tylko i wyłącznie Urząd Miasta w Białej Podlaskiej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!