niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Nowy prezes MZK Biała Podlaska. Radny PiS z Siedlec

Dodano: 11 czerwca 2015, 07:15
Autor: Ewelina Burda

MZK w Białej Podlaskiej z nowym prezesem. Został nim Bogdan Kozioł, wcześniej kierował m.in. Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Garwolinie / fot. Janusz Mazurek
MZK w Białej Podlaskiej z nowym prezesem. Został nim Bogdan Kozioł, wcześniej kierował m.in. Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Garwolinie / fot. Janusz Mazurek

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej z nowym prezesem. Stanisława Sochę zastąpi Bogdan Kozioł.

Kierujący miejską spółką od 2007 roku Socha pod koniec czerwca odchodzi na emeryturę. – Rada Nadzorcza spółki postanowiła powołać na jego miejsce Bogdana Kozioła – mówi rzecznik prezydenta Michał Trantau. – Swoją funkcję obejmie w przeciągu najbliższych dni – dodaje rzecznik.

Kozioł na stałe mieszka w oddalonych o 70 kilometrów od Białej Siedlcach, gdzie z ramienia PiS  zasiada w radzie miasta. – Nie muszę z tego rezygnować. Gdybym kierował taką spółką w Siedlcach, to wtedy musiałbym zrzec się mandatu – przyznaje 50-letni Bogdan Kozioł.

– Nowy prezes jest wybitnym fachowcem w swojej dziedzinie – zapewnia Trantau.

Sprawdźmy. To absolwent Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Przez 10 lat pracował w kierownictwie Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach. Współtworzył tu system Siedleckiej Karty Miejskiej. Stanowisko stracił po wynikach kontroli, która wykazała m.in. naruszenie wewnętrznych przepisów. „W szczególności Bogdan Kozioł przekroczył upoważnienie Rady Nadzorczej do wysokości zaciągnięcia zobowiązania przeznaczonego na budowę Stacji Kontroli Pojazdów. Stwierdzono także, iż podejmował samodzielnie decyzje bez wymaganej uchwały Zarządu Spółki” – tak opisywał sprawę kilka lat temu Tygodnik Siedlecki.

O jego odwołanie wnioskował do rady nadzorczej spółki prezydent Siedlec. Ale pracy długo nie szukał. Od 2011 roku był prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Garwolinie (woj. mazowieckie). 29 kwietnia złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Lokalnym mediom w Garwolinie nie chciał komentować swojej decyzji. Czy nowy prezes poznał już Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej? – Jestem w trakcie. Spółka była bardzo dobrze prowadzona. Więcej będę mógł powiedzieć za miesiąc – zapowiada krótko Bogdan Kozioł.

O nowym prezesie więcej mówi rzecznik prezydenta. – Jest autorem i współautorem wielu wniosków, które uzyskały dofinansowanie m.in. z funduszy pomocowych PHARE 2001, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uczestniczył w posiedzeniach Sejmowej Komisji Infrastruktury, jako przedstawiciel Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej oraz Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji – wymienia Trantau.

Jakie zadania stawia nowemu prezesowi prezydent Dariusz Stefaniuk? – Prezydent chce, aby nowy prezes dobrze zarządzał majątkiem komunalnym. Na początku Bogdan Kozioł musi przyjrzeć się sytuacji spółki. Na wnioski wkrótce przyjdzie czas – zaznacza rzecznik.

To nie pierwsza zmiana na stanowisku prezesa miejskiej spółki w Białej Podlaskiej. W kwietniu ze stanowiska zrezygnował Mieczysław Ruta, były szef największej spółki Zakładu Gospodarki Lokalowej. Rada Nadzorcza powoła na jego miejsce pochodzącego z Łodzi Roberta Zarembę. Czy będą kolejne roszady? – W tej chwili nie chcemy wyrokować na temat innych zmian – odpowiada Michał Trantau.

MZK to spółka miejska z 20-milionowym kapitałem zakładowym. Jest operatorem miejskiego transportu publicznego.  A organizatorem jest Zarząd Komunikacji Miejskiej. Ostatnio rzecznik prezydenta zdementował pojawiające się „plotki” o rzekomej prywatyzacji MZK. Władze miasta przyglądają się natomiast funkcjonowaniu ZKM. W tym przypadku przekształcenia nie są wykluczone.

Gość
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 czerwca 2015 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolesie z boiska
Rozwiń
Gość
Gość (11 czerwca 2015 o 19:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba to przerwać przeprowadzając równolegle z jesiennymi wyborami referendum. Musimy powalczyć, aby tego "harcerzyka" odsunąć od władzy.
Rozwiń
Gość
Gość (11 czerwca 2015 o 12:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mój mąż z zawodu jest dyrektorem...
Rozwiń
Gość
Gość (11 czerwca 2015 o 11:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powoływanie na stanowiska ludzi z innych miast wskazuje na jakiś układ kolesiowski i przez kogoś sterowany! Istnieje prawdopodobieństwo ,że hrabia Bierecki inwestując w Stefaniuka teraz obsadza stołki swoimi ludźmi.Gwarancję mu daje nie tylko sam Stefaniuk ,ale i spółka prawnicza/z udziałem jego syna/sterująca samym prezydentem Białej Podlaskiej.Coś to żle wygląda i brzydko pachnie.bo w tym mieście roi się od wykształconych i doświadczonych bezrobotnych!W kampanii wyborczej kandydaci obiecywali likwidację bezrobocia.No i co na to panowie prezydenci/aż trzech/?Może w ramach oszczędności jednego wysłać na bezrobocie?Oczywiście w zamian za obietnice przed wyborcze!
Rozwiń
jan
jan (11 czerwca 2015 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Chcesz dobraj pracy zapisz się do partii teraz już nie jest tak jak za "komuny" . Wtedy tylko było tak jak należałeś do PZPR to mogłeś być kierownik lub dyr. hipokryzja aż kipi. 

Panie Kukiz dojdź pan do władzy i rozgoń to kolesiostwo. Rząd znalazł 2 mld zł na podwyżki dla urzedników. Musi sobie zapewnić głosy w tych wyborach. Polsko powstań z kolan dla swych obywateli. Precz z pis i po.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!