Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 czerwca 2015 r.
7:15

Nowy prezes MZK Biała Podlaska. Radny PiS z Siedlec

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 10 A A
MZK w Białej Podlaskiej z nowym prezesem. Został nim Bogdan Kozioł, wcześniej kierował m.in. Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Garwolinie / fot. Janusz Mazurek
MZK w Białej Podlaskiej z nowym prezesem. Został nim Bogdan Kozioł, wcześniej kierował m.in. Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Garwolinie / fot. Janusz Mazurek

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej z nowym prezesem. Stanisława Sochę zastąpi Bogdan Kozioł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kierujący miejską spółką od 2007 roku Socha pod koniec czerwca odchodzi na emeryturę. – Rada Nadzorcza spółki postanowiła powołać na jego miejsce Bogdana Kozioła – mówi rzecznik prezydenta Michał Trantau. – Swoją funkcję obejmie w przeciągu najbliższych dni – dodaje rzecznik.

Kozioł na stałe mieszka w oddalonych o 70 kilometrów od Białej Siedlcach, gdzie z ramienia PiS  zasiada w radzie miasta. – Nie muszę z tego rezygnować. Gdybym kierował taką spółką w Siedlcach, to wtedy musiałbym zrzec się mandatu – przyznaje 50-letni Bogdan Kozioł.

– Nowy prezes jest wybitnym fachowcem w swojej dziedzinie – zapewnia Trantau.

Sprawdźmy. To absolwent Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Przez 10 lat pracował w kierownictwie Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach. Współtworzył tu system Siedleckiej Karty Miejskiej. Stanowisko stracił po wynikach kontroli, która wykazała m.in. naruszenie wewnętrznych przepisów. „W szczególności Bogdan Kozioł przekroczył upoważnienie Rady Nadzorczej do wysokości zaciągnięcia zobowiązania przeznaczonego na budowę Stacji Kontroli Pojazdów. Stwierdzono także, iż podejmował samodzielnie decyzje bez wymaganej uchwały Zarządu Spółki” – tak opisywał sprawę kilka lat temu Tygodnik Siedlecki.

O jego odwołanie wnioskował do rady nadzorczej spółki prezydent Siedlec. Ale pracy długo nie szukał. Od 2011 roku był prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Garwolinie (woj. mazowieckie). 29 kwietnia złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Lokalnym mediom w Garwolinie nie chciał komentować swojej decyzji. Czy nowy prezes poznał już Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej? – Jestem w trakcie. Spółka była bardzo dobrze prowadzona. Więcej będę mógł powiedzieć za miesiąc – zapowiada krótko Bogdan Kozioł.

O nowym prezesie więcej mówi rzecznik prezydenta. – Jest autorem i współautorem wielu wniosków, które uzyskały dofinansowanie m.in. z funduszy pomocowych PHARE 2001, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uczestniczył w posiedzeniach Sejmowej Komisji Infrastruktury, jako przedstawiciel Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej oraz Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji – wymienia Trantau.

Jakie zadania stawia nowemu prezesowi prezydent Dariusz Stefaniuk? – Prezydent chce, aby nowy prezes dobrze zarządzał majątkiem komunalnym. Na początku Bogdan Kozioł musi przyjrzeć się sytuacji spółki. Na wnioski wkrótce przyjdzie czas – zaznacza rzecznik.

To nie pierwsza zmiana na stanowisku prezesa miejskiej spółki w Białej Podlaskiej. W kwietniu ze stanowiska zrezygnował Mieczysław Ruta, były szef największej spółki Zakładu Gospodarki Lokalowej. Rada Nadzorcza powoła na jego miejsce pochodzącego z Łodzi Roberta Zarembę. Czy będą kolejne roszady? – W tej chwili nie chcemy wyrokować na temat innych zmian – odpowiada Michał Trantau.

MZK to spółka miejska z 20-milionowym kapitałem zakładowym. Jest operatorem miejskiego transportu publicznego.  A organizatorem jest Zarząd Komunikacji Miejskiej. Ostatnio rzecznik prezydenta zdementował pojawiające się „plotki” o rzekomej prywatyzacji MZK. Władze miasta przyglądają się natomiast funkcjonowaniu ZKM. W tym przypadku przekształcenia nie są wykluczone.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ktos / 29 maja 2018 o 17:07
A Pan Prezes Bogdan Kozioł  i Pan Prezydent miasta Biała Podlaska wiedzą że zatrudniają u siebie mariana czublunu którego syn siedzi w klryminale w Hrubieszowie od ponad roku ? Paragraf 177 § 1-2 k.k Uważam że zarówno  Prezes Kozioł jak też Pan Prezydent Białej Podlaskiej powinni zainteresować się tym tematem , bo nie jest to dobry czas ''wyborczy '' na tego typu informacje które szkodzą Partii ;)
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 12:49
Kolesie z boiska
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 19:37
Trzeba to przerwać przeprowadzając równolegle z jesiennymi wyborami referendum. Musimy powalczyć, aby tego "harcerzyka" odsunąć od władzy.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 12:39
Mój mąż z zawodu jest dyrektorem...
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 11:01
Powoływanie na stanowiska ludzi z innych miast wskazuje na jakiś układ kolesiowski i przez kogoś sterowany! Istnieje prawdopodobieństwo ,że hrabia Bierecki inwestując w Stefaniuka teraz obsadza stołki swoimi ludźmi.Gwarancję mu daje nie tylko sam Stefaniuk ,ale i spółka prawnicza/z udziałem jego syna/sterująca samym prezydentem Białej Podlaskiej.Coś to żle wygląda i brzydko pachnie.bo w tym mieście roi się od wykształconych i doświadczonych bezrobotnych!W kampanii wyborczej kandydaci obiecywali likwidację bezrobocia.No i co na to panowie prezydenci/aż trzech/?Może w ramach oszczędności jednego wysłać na bezrobocie?Oczywiście w zamian za obietnice przed wyborcze!
Powoływanie na stanowiska ludzi z innych miast wskazuje na jakiś układ kolesiowski i przez kogoś sterowany! Istnieje prawdopodobieństwo ,że hrabia Bierecki inwestując w Stefaniuka teraz obsadza stołki swoimi ludźmi.Gwarancję mu daje nie tylko sam Stefaniuk ,ale i spółka prawnicza/z udziałem jego syna/sterująca samym prezydentem Białej Podlaskiej.Coś to żle wygląda i brzydko pachnie.bo w tym mieście roi się od wykształconych i doświadczonych bezrobotnych!W kampanii wyborczej kandydaci obiecywali likwidację bezrobocia.No i co na to panowie pre... rozwiń
Avatar
jan / 11 czerwca 2015 o 10:18

Chcesz dobraj pracy zapisz się do partii teraz już nie jest tak jak za "komuny" . Wtedy tylko było tak jak należałeś do PZPR to mogłeś być kierownik lub dyr. hipokryzja aż kipi. 

Panie Kukiz dojdź pan do władzy i rozgoń to kolesiostwo. Rząd znalazł 2 mld zł na podwyżki dla urzedników. Musi sobie zapewnić głosy w tych wyborach. Polsko powstań z kolan dla swych obywateli. Precz z pis i po.

Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 09:50
W Lublinie rządzi Żuk i oby rządził jak najdłużej bo miasto się rozwija i panuje jako taka normalność - za to co się dzieje w Białej woła o pomstę do nieba
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 09:49
brawo bielczanie wreszcie macie "fajnego" prezia co myśli o wszystkim tylko nie o Białej Podlaskiej !!! Takiego wybraliście i za to wam dziękuje /tow. prezio/ sprowadzając ludzi z Gdańska, Łodzi, Siedlec a będzie jeszcze i "skądś" od bireka i śmoka no bo w Białej same - przepraszam - nieuki - pozdrawiam i dziękuję za wybór - były bielszczanin którego trafia szlag !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 09:22
desant PiS-u na wszelkie możliwe stanowiska w BP trwa...
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 08:01
Kolejny człowiek z poza Białej Podlaskiej! i kolejny, który w poprzedniej "robocie" spartolił temat zarządzania (mam na myśli prezesa ZGL-u) .... czy w Białej Podlaskiej spadło bezrobocie?! że szukamy ludzi poza naszym miastem?! czy w Białej Podlaskiej są same tłuki bez wykształcenia?!....chyba potrzebny nam Stonoga w BP!
Avatar
Ktos / 29 maja 2018 o 17:07
A Pan Prezes Bogdan Kozioł  i Pan Prezydent miasta Biała Podlaska wiedzą że zatrudniają u siebie mariana czublunu którego syn siedzi w klryminale w Hrubieszowie od ponad roku ? Paragraf 177 § 1-2 k.k Uważam że zarówno  Prezes Kozioł jak też Pan Prezydent Białej Podlaskiej powinni zainteresować się tym tematem , bo nie jest to dobry czas ''wyborczy '' na tego typu informacje które szkodzą Partii ;)
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 12:49
Kolesie z boiska
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 19:37
Trzeba to przerwać przeprowadzając równolegle z jesiennymi wyborami referendum. Musimy powalczyć, aby tego "harcerzyka" odsunąć od władzy.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 12:39
Mój mąż z zawodu jest dyrektorem...
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 11:01
Powoływanie na stanowiska ludzi z innych miast wskazuje na jakiś układ kolesiowski i przez kogoś sterowany! Istnieje prawdopodobieństwo ,że hrabia Bierecki inwestując w Stefaniuka teraz obsadza stołki swoimi ludźmi.Gwarancję mu daje nie tylko sam Stefaniuk ,ale i spółka prawnicza/z udziałem jego syna/sterująca samym prezydentem Białej Podlaskiej.Coś to żle wygląda i brzydko pachnie.bo w tym mieście roi się od wykształconych i doświadczonych bezrobotnych!W kampanii wyborczej kandydaci obiecywali likwidację bezrobocia.No i co na to panowie prezydenci/aż trzech/?Może w ramach oszczędności jednego wysłać na bezrobocie?Oczywiście w zamian za obietnice przed wyborcze!
Powoływanie na stanowiska ludzi z innych miast wskazuje na jakiś układ kolesiowski i przez kogoś sterowany! Istnieje prawdopodobieństwo ,że hrabia Bierecki inwestując w Stefaniuka teraz obsadza stołki swoimi ludźmi.Gwarancję mu daje nie tylko sam Stefaniuk ,ale i spółka prawnicza/z udziałem jego syna/sterująca samym prezydentem Białej Podlaskiej.Coś to żle wygląda i brzydko pachnie.bo w tym mieście roi się od wykształconych i doświadczonych bezrobotnych!W kampanii wyborczej kandydaci obiecywali likwidację bezrobocia.No i co na to panowie pre... rozwiń
Avatar
jan / 11 czerwca 2015 o 10:18

Chcesz dobraj pracy zapisz się do partii teraz już nie jest tak jak za "komuny" . Wtedy tylko było tak jak należałeś do PZPR to mogłeś być kierownik lub dyr. hipokryzja aż kipi. 

Panie Kukiz dojdź pan do władzy i rozgoń to kolesiostwo. Rząd znalazł 2 mld zł na podwyżki dla urzedników. Musi sobie zapewnić głosy w tych wyborach. Polsko powstań z kolan dla swych obywateli. Precz z pis i po.

Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 09:50
W Lublinie rządzi Żuk i oby rządził jak najdłużej bo miasto się rozwija i panuje jako taka normalność - za to co się dzieje w Białej woła o pomstę do nieba
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 09:49
brawo bielczanie wreszcie macie "fajnego" prezia co myśli o wszystkim tylko nie o Białej Podlaskiej !!! Takiego wybraliście i za to wam dziękuje /tow. prezio/ sprowadzając ludzi z Gdańska, Łodzi, Siedlec a będzie jeszcze i "skądś" od bireka i śmoka no bo w Białej same - przepraszam - nieuki - pozdrawiam i dziękuję za wybór - były bielszczanin którego trafia szlag !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 09:22
desant PiS-u na wszelkie możliwe stanowiska w BP trwa...
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 08:01
Kolejny człowiek z poza Białej Podlaskiej! i kolejny, który w poprzedniej "robocie" spartolił temat zarządzania (mam na myśli prezesa ZGL-u) .... czy w Białej Podlaskiej spadło bezrobocie?! że szukamy ludzi poza naszym miastem?! czy w Białej Podlaskiej są same tłuki bez wykształcenia?!....chyba potrzebny nam Stonoga w BP!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!