czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Radna niezależna przeszkadza PiS nawet w komisji

Dodano: 30 września 2017, 17:02
Autor: Ewelina Burda

Radna Alicja Łagowska odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej komisji oświaty w bialskiej radzie
Radna Alicja Łagowska odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej komisji oświaty w bialskiej radzie (fot. Ewelina Burda)

Radni odwołali Alicję Łagowską z funkcji wiceprzewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. – Chcecie tu jednowładztwo zrobić – komentuje radna niezależna.

W listopadzie ubiegłego roku Łagowska została wykluczona z klubu radnych PiS. Klubowi koledzy zarzucili jej m.in. krytykę obecnych władz miasta. Teraz poszli o krok dalej. Na czwartkowej sesji przewodniczący komisji oświaty Karol Sudewicz (PiS) zgłosił poprawkę o odwołaniu jej z funkcji wiceprzewodniczącej.

– Usłyszałam, że przewodniczący komisji po roku czasu dopiero zaczął myśleć, że trzeba mnie odwołać. Chciałabym aby koledzy usłyszeli, że odwołuje się mnie tylko dlatego że nie jestem w klubie PiS. Chcecie zrobić jednowładztwo. Zachowujmy jakieś demokratyczne zasady – apelowała na czwartkowej sesji Łagowska. – Nikt mi nie zarzucił merytorycznych uwag, a jako radna staram się być wierna swoim wyborcom. Może to niewygodne, bo krytykuję. Ale mam prawo – dodała. 

– Pani robi jarmark, to jeden z powodów dla których pozbyliśmy się z klubu pani. Bez przerwy insynuacje i krytyka – wytknął Stefan Konarski, szef klubu PiS w miejskiej radzie. 

– Wychodzi na to, że trzeba być w koalicji aby mieć jakąś funkcję. Nie po drodze mi z panią Alicją w wielu kwestiach, ale nie podoba mi sie argumentacja, że odwołujemy kogoś nie z merytorycznych powodów, ale tylko dlatego, że nie jest członkiem klubu PiS – zauważył radny Mariusz Michalczuk (AS Nasze miasto-Wspólne Dobro).

Z kolei zdaniem prezydenta miasta odwołanie radnej to naturalna kolej rzeczy. – Myślę, że powinna pani docenić, że koledzy przez rok nie wnosili specjalnie tego punktu na sesję. Ale to jest naturalne, że gdy wychodzi się z klubu który ma większość, to później nie pełni się funkcji która przez tą większość była przegłosowana. Tak działa demokracja. Nie ma tutaj dyktatury. Każdy kto ma dobrą wolę, może przystąpić do współpracy – zaznaczył prezydent Dariusz Stefaniuk.

Za odwołaniem radnej z funkcji wiceprzewodniczącej komisji głosowało 11 radnych, 7 wstrzymało się od głosu, a 4 było przeciw. Na tej samej sesji wybrano nowego wiceprzewodniczącego – radnego Kamila Paszkowskiego (PiS).

Użytkownik niezarejestrowany
PiS
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 października 2017 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fałszywa baba.
Rozwiń
PiS
PiS (1 października 2017 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze, że żenujące bialskie media padają. Dziennikarze to dno a ten tekst tylko to pokazuje. Na tej samej sesji na przewodniczącego innej komisji został wybrany radny z SLD czy tam AS'a ale pani Burda (ex tygodnik podlaski, obrażona na Biereckiego) krzyczy slowami wariatki o jednowladztwie. Czemu Pani nie wspomniala o bełkocie nt. Szczania pod Orzelkiem radnej Łagowskiej? Wszyscy wiedzą, że to osoba z mininalnym iq a raptem stała się ikoną opozycji. Ale to dobrze. Takich przeciwników nam trzeba. 
Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2017 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Białej już stworzyła się" sitwa" PIS-owska pod wodza Stefaniuka i zarządzającego hr.Biereckiego. To droga do nikąd, bo w mieście nic się nie robi tylko reklamę Stefaniukowi.Wazelina władzy aż w butach chlupie.Myślę,że niebawem i Kaczyński się połapie co tu się dzieje. Tworzenie zamordyzmu w radzie to jest bliskie upadkowi. Co na to posłowie nie będący w układzie !!!
Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2017 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Korupcja jest wszedzie obecna. Byla w kraju za rzadow PO, jest i w PIS. Wielu politykow mysli tylko o tym jak sobie samym przysporzyc korzysci, a w glebokim powazaniu ma dobro kraju i interes spoleczny. Nie ludzmy sie, ze zmiana partii rzadzacej z PO na PiS cos nam lepszego pod tym wzgledem przyniesie. Podobnie jak zamiana PiS na PO w kolejnych wyborach tez nic nie da. W PiSie sa tacy sami chciwi i bezwgledni ludzie jak wczesniej byli w PO. PiS wygral wybory dlatego, ze ludziom sie wydawalo - i wydaje do tej pory - ze zmiana partii rzadzacej ukroci korupcje
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2017 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Każda władza deprawuje, ci akurat z Białej bardzo szybko się zdeprawowali. To co usłyszą od ludzi już niedługo, to to samo co krzyczeli sami przed ostatnimi wyborami "złodzieje, złodzieje". Historia kołem się toczy o nieodrobiona lekcja wołem wraca.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!