piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Radna wykluczona z klubu PiS. Bo krytykowała prezydenta

Dodano: 25 listopada 2016, 15:12
Autor: Ewelina Burda

Radna Alicja Łagowska wykluczona z klubu PiS (fot. Ewelina Burda)
Radna Alicja Łagowska wykluczona z klubu PiS (fot. Ewelina Burda)

– Teraz będę niezależna, jak ptak wolna. Będę mogła mówić to, co chcę – tak o swoim wykluczeniu z klubu Prawa i Sprawiedliwości mówi Alicja Łagowska, radna z Białej Podlaskiej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Zachowania radnej nie mieszczą się w zasadach funkcjonowania klubu – oświadczył na piątkowej sesji Stefan Konarski, szef klubu PiS w miejskiej radzie.

Klubowi koledzy mieli jednomyślnie zagłosować o jej wykluczeniu. – Dowiedziałam się o wszystkim w piątek – przyznaje Łagowska, która w miejskiej radzie zasiada już trzecią kadencję. W 2014 roku zagłosowało na nią 364 wyborców. – Teraz będę niezależna, jak ptak wolna. Będę mogła mówić to, co chcę. Do tej pory siedziałam z kagańcem. A teraz będę mogła pisać tam gdzie chcę i krytykować. Jak trzeba będzie to pochwalę – stwierdza radna, która była tylko w klubie radnych PiS, do partii nie wstępowała.

Co dokładnie nie spodobało się jej klubowym kolegom? – Przebywanie pani Alicji w ramach klubu PiS tworzyło mentalne zamieszanie. Bez przerwy krytyka z jej strony i negowanie np. konkursu na dyrektora MOPS. W klubie możemy o wszystkim rozmawiać. Ale to była kwestia wynoszenia wszystkiego na zewnętrz, kwestionowania decyzji władz. A jej główny argument to "jestem zszokowana" – punktuje Konarski. – A my nie jesteśmy zszokowani. Jesteśmy politycznym zapleczem pana prezydenta i nie mamy powodów aby negować jego działania. To nietypowa koalicja, ale działa na rzecz miasta – zaznacza szef klubu PiS.

Ale radna, teraz już niezależna, uważa zupełnie inaczej. – Źle się dzieje. Mamy w Białej związek kolesiów we wszystkich instytucjach, nawet tych odwoławczych. Może moi koledzy chcą się przypodobać prezydentowi, ja nie mam ochoty. Dlaczego mam siedzieć cicho? Przecież wyborcy mnie wybrali i chcę być uczciwa wobec nich – zaznacza radna. – Przychodzą do mnie pracownicy muzeum czy biblioteki, mówią o swoich problemach. Mam wyrzuty sumienia, bo głosowałam za podwyżką pensji prezydenta. A widzę że to idzie w złym kierunku – podkreśla. – Nie zgadzam się z konkursem na dyrektora MOPS. Niewłaściwa osoba kieruje tą jednostką. Poza tym, dlaczego kolega, radny Romaniuk nadal jest w klubie, skoro złamał prawo, prowadząc działalność gospodarczą. Miałam też wątpliwości co do decyzji naczelnika edukacji, dlatego napisałam do kuratorium i w wielu punktach przyznano mi rację – przyznaje Łagowska.

– Nagminne jest to, że pani radna uważa się za jedyną prawą i sprawiedliwą. Ale nie podaje konkretnych przepisów, które rzekomo są łamane – odbija piłeczkę Stefan Konarski. – Przecież uchwaliliśmy statut miasta, który zatwierdzili prawnicy wojewody i opublikowali w dzienniku urzędowym. Ale radna napisała skargę do wojewody że przewodniczący rady ma za dużą władzę. I trzeba było uchwalić nowelizację – relacjonuje szef klubu PiS.

Klub już wiele razy miał "dyscyplinować" radną, ale bez efektów. Tymczasem Łagowska zapowiada, że będzie teraz "zawsze reagować, gdy się będzie źle działo".

W poprzedniej kadencji Alicja Łagowska zgłosiła 50 interpelacji, co było czwartym wynikiem w radzie. PiS w miejskiej radzie ma 10 mandatów, 5 ma PO, 5 należy do AS - Nasze Miasto Wspólne Dobro, 2 to radni z SLD i 1 z PSL.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 listopada 2016 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W bialskiej Radzie Miasta nie ma żadnego PiS- u . Tam jest klika kilku krętaczy i kilku lizusów dowodzonych przez młodego ignoranta- karierowicza. Nikt bardziej nie szkodzi PiS-owi niż ta banda , rzekomo pisoska.
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2016 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czas Najwyższy, żeby wreszcie w Polsce wykluczyć wszystkie partie i partyjki pozakładane z woli, za wiedzą i pod kontrolą komuchów przy Okrągłym meblu w ramach tzw. ,,transformacji ustrojowej''. Dość, prawie 30 letniego ,,eksperymentu'' na Narodzie Polskim, który został zmuszony szukać chleba w innych państwach UE. Dość wygłaszania absurdów przez kolejne ,,ekipy'' rządowe, które coraz głośniej nam mówią, że Polaków - emigrantów trzeba zastępować Ukraińcami. Jeżeli jednym z głównych celów UE jest zrównoważony rozwój regionów, do którego kluczem jest godna płaca za pracę, to dość trzymania Narodu Polskiego na głodowych rentach, emeryturach i płacach, które wg EUROSTAT mamy już nawet niższe, jak w Albanii. Dość propagandy, ściemniającej, że rząd, owszem dałby Polakom lepsze warunki, ale, niestety ,,nie ma skąd na to wziąć''. Gdzie jest i co robi Główny Księgowy Rzeczypospolitej, doskonale zdający sobie sprawę z tego, że do Polski ,,elyty'', rzekomo demokratyczne wpuściły na super preferencyjnych warunkach, tzw. ,,inwestorów'', dla których Polak w XXI wieku pracuje, jak niewolnik w czasach wczesnego kolonializmu.
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2016 o 15:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
,,mentalne zamieszanie,w pis zorganizowała radna Łagowska mówiąc kolegom z pis,że kandydatka na dyrektora MOPS ma w życiu prywatnym odebrane prawa rodzicielskie.Jej zdaniem taka osoba nie nadaje się do udzielania porad rodzinom zastępczym.To jeden z przykładów ,,mentalnego zamieszania,, prawda panie Konarski że tak było? , agata
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2016 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hasło Pis:Kto nie z nami -to jest przeciw nam
Rozwiń
Strażnik tęczy
Strażnik tęczy (29 listopada 2016 o 07:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wprost - to nie p. Alicja zrezygnowała, to z niej zrezygnowano. Trzeba przyznać, że PiS bardzo długo znosił "działania p. radnej". Wygląda na to, że to ostatnia kadencja pani A., nie zrozumiała, ze dobry wynik indywidualny to za mało.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!