Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

7 kwietnia 2016 r.
13:20

Shirley Watts zabrała swoje konie ze stadniny w Janowie Podlaskim. To samo zrobił hodowca z Czech (ZDJĘCIA)

0 41 A A

Zgodnie z zapowiedzią, w czwartek dwie klacze należące do Shirley Watts opuściły stadninę koni w Janowie Podlaskim. Pieta i Augusta, które podobnie jak Preria i Amra przebywały tu w ramach dzierżawy, są transportowane do Wielkiej Brytanii specjalnym koniowozem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Tylko tyle mogę powiedzieć, że Pieta i Augusta opuściły Janów Podlaski – potwierdziła nam Anna Stefaniuk, główny hodowca w janowskiej stadninie. Prezes stadniny nie odbierał od nas telefonów.

Pojazd międzynarodowej firmy transportowej „John Parker” posiada system klimatyzacji i monitorowania temperatury. Oprócz kierowców, obsługę stanowią pracownicy do opieki nad transportowanymi klaczami.

W ostatnim czasie w janowskiej stadninie zdechły dwie klacze – Preria i Amra- należące do żony perkusisty The Rolling Stones. Lubelska prokuratura bada okoliczności zgonów klaczy. Tymczasem, właścicielka Halsdon Arabians kilka dni temu potwierdziła nam w e-mailu że jeszcze w tym tygodniu zabiera z Janowa Pietę i Augustę. Tak się też stało. – To odbywa się szybko. Przyjeżdża specjalny koniowóz. .Podpisywane są dokumenty – mówi w skrócie Irena Cieślak, reprezentująca Shirley Watts. Obie klacze są źrebne. Hedna z nich będzie się źrebić w maju, a druga w czerwcu. – Nic im nie będzie.

Jeszcze można je transportować. Nie są narażone – mówi znawczyni koni arabskich prof. Krystyna Chmiel z PSW w Białej Podlaskiej. A także członek powołanej właśnie przez ministerstwo rolnictwa Rady ds. Hodowli Koni. Pierwsze posiedzenie w poniedziałek.

Nie wiadomo jeszcze czy w związku z padnięciem Prerii i Amry Watts podejmie jakieś kroki prawne.

Tymczasem, to nie jedyne konie które opuściły janowską stadninę. W środę wieczorem swojego ogiera zabrał stąd Jaroslav Lacina, szef ECAHO ( Europejskiej Organizacji Hodowców Koni Arabskich). – Odebrałem go osobiście. Mój koń był tu na tzw. utrzymaniu, umowa kończyła się w maju. Ale nowe władze stadniny chciały abym już teraz zabrał ogiera. Podpisałem dokumenty i to zrobiłem – relacjonuje Jaroslav Lacina.

Przypomnijmy, że na początku tygodnia obecny prezes stadniny Marek Skomorowski oddał się „do dyspozycji” swoich przełożonych. Agencja Nieruchomości Rolnych potwierdza, że rozpisany będzie konkurs na nowego prezesa, ale nie wiadomo kiedy. - Do opracowania jego zasad włączona została Rada ds. Hodowli Koni powstała przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rada zbierze się na pierwszym spotkaniu w przyszłym tygodniu. Takie postępowanie ma na celu przeprowadzenie konkursu w sposób maksymalnie przejrzysty, uwzględniając przy tym dobro hodowli koni arabskich czystej krwi w Polsce - podkreśla Wojciech Adamczyk z biura prasowego ANR.

Wiadomo, że prezes Agencji Nieruchomości Rolnych nie wyobraża sobie tu powrotu byłego prezesa Marka Treli, którego odwołano w lutym. -W związku z toczącym się postępowaniem prokuratorskim jego powrót na stanowisko prezesa zarządu na dzień dzisiejszy wydaje się wątpliwy - potwierdza biuro prasowe ANR.

W weekend w janowskiej stadninie odbędzie się 20. walny zjazd Związku Hodowców Koni Arabskich. W części seminaryjnej głos zabierać będą prof. Krystyna Chmiel oraz lekarz weterynarii Jan Samsel.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 12:10
hahhahahahaa koniec układu ....jaka była umowa dzierżawy ??? czy była >..???
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 13:07
Tak się znał, że aż 52 nie przeżyły tej wiedzy?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 13:00

W ciągu ostatnich 5 lat w stadninie padło 52 koni. I było o tym cicho. Dlaczego? Czyżby był zakaz podawania takich informacji do wiadomości?

Czyli ok 10 rocznie, a tu padło kilka w krótkim czasie. To raz.

Dwa - właściciele nie decydowali się na zabierani koni, bo mimo wszystko ufali hodowli (teraz zabierają)

Trzy - trela znał się na koniach i nie musiał ich wozić po warszawach czy innych klinikach jeśli zachorowały. Sam wiedział co robić.

Ale oni nadal wsadzają swoich niekompetentnych na stanowiska, żadnych wniosków. Jedyne coś się liczy to polityka dla tej wladzy

Czyli ok 10 rocznie, a tu padło kilka w krótkim czasie. To raz.

Dwa - właściciele nie decydowali się na zabierani koni, bo mimo wszystko ufali hodowli (teraz zabierają)

Trzy - trela znał się na koniach i nie musiał ich wozić po warszawach czy innych klinikach jeśli zachorowały. Sam wiedział co robić.

Ale oni nadal wsadzają swoich niekompetentnych na stanowiska, żadnych wniosków. Jedyne coś się liczy to polityka dla tej wladzy

rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 08:53
W ciągu ostatnich 5 lat w stadninie padło 52 koni. I było o tym cicho. Dlaczego? Czyżby był zakaz podawania takich informacji do wiadomości?
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 21:49
konie zagineły jak żydy udzieliły pozyczek na cieżkie zagraniczne traktory teraz pofiukać ! jak sie bawi i kto?%
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 14:34

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

te 27 mln to jest wersja oficjalna, ile idzie pod stołem to jest pytanie, historia jeszcze ich osądzi.

Avatar
ariel / 8 kwietnia 2016 o 13:11

Poprzedni też dali w sposób urawniłowkowy i wydawało się, że powtórzenie nastąpi po dekadzie. Nie wyrażam zgody na taką metodę. Proszę wziąć pod uwagę niezaprzeczalny fakt: BUDŻET NA 2016 NIE USTALAŁ pis, WOBEC CZEGO ZARZYT PRZECIWKO pis JEST ZUPEŁNIE CHYBIONY.

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:41

podobno w Janowie będą hodowali KOTY I KRÓLIKI dla notabli partyjnych

:D :D :D

Avatar
niestety / 8 kwietnia 2016 o 09:12

4 źrebaki po tych klaczach miały stać się za darmo własnością Stadniny. 

Biorąc pod uwagę że pani Watts to był jeden z najważniejszych klientów stadniny, straty są niewyobrażalne.

Biorąc pod uwagę wyjątkowość rodowodu padłych klaczy oraz to że w stadninie nie zostaną potomkowie, straty są nie do odrobienia.

Właśnie tyle stracił nowy zarząd Janowa podejmując decyzje dotyczące klaczy  bez wiedzy i konsultacji z właścicielem, bez podstawowej wiedzy na temat hodowli i opieki nad końmi.

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 07:58
Słuchy dochodzą, że aborygeni w Australii i Masajowie z Afryki martwią się o stan demokracji w Polsce i o konie ze stadniny w Janowie. Chcą napisać list w obronie byłego prezesa.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 12:10
hahhahahahaa koniec układu ....jaka była umowa dzierżawy ??? czy była >..???
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 13:07
Tak się znał, że aż 52 nie przeżyły tej wiedzy?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 13:00

W ciągu ostatnich 5 lat w stadninie padło 52 koni. I było o tym cicho. Dlaczego? Czyżby był zakaz podawania takich informacji do wiadomości?

Czyli ok 10 rocznie, a tu padło kilka w krótkim czasie. To raz.

Dwa - właściciele nie decydowali się na zabierani koni, bo mimo wszystko ufali hodowli (teraz zabierają)

Trzy - trela znał się na koniach i nie musiał ich wozić po warszawach czy innych klinikach jeśli zachorowały. Sam wiedział co robić.

Ale oni nadal wsadzają swoich niekompetentnych na stanowiska, żadnych wniosków. Jedyne coś się liczy to polityka dla tej wladzy

Czyli ok 10 rocznie, a tu padło kilka w krótkim czasie. To raz.

Dwa - właściciele nie decydowali się na zabierani koni, bo mimo wszystko ufali hodowli (teraz zabierają)

Trzy - trela znał się na koniach i nie musiał ich wozić po warszawach czy innych klinikach jeśli zachorowały. Sam wiedział co robić.

Ale oni nadal wsadzają swoich niekompetentnych na stanowiska, żadnych wniosków. Jedyne coś się liczy to polityka dla tej wladzy

rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 08:53
W ciągu ostatnich 5 lat w stadninie padło 52 koni. I było o tym cicho. Dlaczego? Czyżby był zakaz podawania takich informacji do wiadomości?
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 21:49
konie zagineły jak żydy udzieliły pozyczek na cieżkie zagraniczne traktory teraz pofiukać ! jak sie bawi i kto?%
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 14:34

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

te 27 mln to jest wersja oficjalna, ile idzie pod stołem to jest pytanie, historia jeszcze ich osądzi.

Avatar
ariel / 8 kwietnia 2016 o 13:11

Poprzedni też dali w sposób urawniłowkowy i wydawało się, że powtórzenie nastąpi po dekadzie. Nie wyrażam zgody na taką metodę. Proszę wziąć pod uwagę niezaprzeczalny fakt: BUDŻET NA 2016 NIE USTALAŁ pis, WOBEC CZEGO ZARZYT PRZECIWKO pis JEST ZUPEŁNIE CHYBIONY.

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:41

podobno w Janowie będą hodowali KOTY I KRÓLIKI dla notabli partyjnych

:D :D :D

Avatar
niestety / 8 kwietnia 2016 o 09:12

4 źrebaki po tych klaczach miały stać się za darmo własnością Stadniny. 

Biorąc pod uwagę że pani Watts to był jeden z najważniejszych klientów stadniny, straty są niewyobrażalne.

Biorąc pod uwagę wyjątkowość rodowodu padłych klaczy oraz to że w stadninie nie zostaną potomkowie, straty są nie do odrobienia.

Właśnie tyle stracił nowy zarząd Janowa podejmując decyzje dotyczące klaczy  bez wiedzy i konsultacji z właścicielem, bez podstawowej wiedzy na temat hodowli i opieki nad końmi.

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 07:58
Słuchy dochodzą, że aborygeni w Australii i Masajowie z Afryki martwią się o stan demokracji w Polsce i o konie ze stadniny w Janowie. Chcą napisać list w obronie byłego prezesa.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO] 10 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 0 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 71 2

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 26 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 7

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 9 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 15 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!