poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Spotkanie opłatkowe w Białej Podlaskiej: "PSL ruszy w górę rzeki" (zdjęcia)

Dodano: 6 stycznia 2016, 10:11
Autor: Ewelina Burda

- To zamanifestowanie naszej jedności. Jesteśmy razem – tak o spotkaniu opłatkowym Polskiego Stronnictwa Ludowego mówi Tadeusz Łazowski, starosta bialski, a od listopada również szef powiatowych struktur PSL.

Został nim, po tym jak rezygnację złożył były już poseł Franciszek Stefaniuk. Łazowski kontynuuje tradycję corocznych spotkań ludowców.

– To z jednej strony składanie życzeń, kolędowanie, ale także zamanifestowanie naszej jedności. W samorządach polityka nie odgrywa tak ważnej roli jak na szczeblu administracji rządowej, ale ważne, że tu na wschodzie PSL zawsze było prężną strukturą – podkreśla Tadeusz Łazowski.

Na spotkanie opłatkowe, które odbyło się we wtorek w nowej hali sportowej AWF, przybyło kilkuset działaczy i sympatyków PSL. Również Franciszek Stefaniuk, który był posłem nieprzerwanie od 1989 roku. W ostatnich wyborach parlamentarnych też startował, ale do Sejmu się nie dostał. Obecnie jest na emeryturze. – Być emerytem to nie obciach. Na każdego przyjdzie czas. Wszystkim życzę takiej pogody duchu jaką mam teraz – mówi Stefaniuk. Były poseł otrzymał wiele podziękowań za swoją 26-letnią pracę.

Ale ludowcy już patrzą w przyszłość. – Jestem przekonany że jeżeli dzisiaj PSL ruszy w górę rzeki, do swoich źródeł, to odzyskamy zaufanie Polaków. To jest wielkie wyzwanie – przyznał we wtorek w Białej Podlaskiej europoseł Krzysztof Hetman. Mówiąc o korzeniach PSL, Hetman odwołał się do wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji ludowej. Z kolei, marszałek woj. lubelskiego Sławomir Sosnowski chwalił południowe Podlasie za umiejętne wykorzystanie środków unijnych. – Szczególnie mnie cieszą kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne, które widać na dachach wielu domów. To dobry prognostyk na kolejne lata – podkreśla Sosnowski.

Szansą dla regionu ma być też nowy jedwabny szlak. – Odnawiam kontakty z prowincją Henan już od pewnego czasu. Dopinguję, aby PKP Cargo i chiński spółka International Zhengzhou Hub zrealizowały centrum logistyczne w Małaszewiczach. To centrum będzie miało znaczenie nie tylko w powiecie bialskim, ale również w całej Europie – zaznacza marszałek województwa.

Lubelszczyzna liczy też na szlak wodny E-40. To autostrada wodna, która prowadziłaby z Gdańska w górę Wisły, następnie do Terespola i dalej przez Brześć do Prypeci, a potem Dnieprem do Morza Czarnego.

– Powstało już studium wykonalności projektu. To ważna inwestycja w kwestii transportu wodnego oraz retencji wody. Teraz wszystko zależy od geopolityki i co z projektem zrobi polski rząd – komentuje Sławomir Sosnowski. Szlak wodny E-40 to projekt  realizowany  w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.Woj. lubelskie jest partnerem projektu.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska
Gość
Gość
Gość
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 stycznia 2016 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To koniec faryzejskiej partii,której się udało utrzymać na kłamstwach przez blisko sto lat.Teraz trzeba zejść ze stołków i jeszcze oddać mundury strażackie w które się ubierali za społeczne pieniądze.Może im teraz zespoły ludowe zagrają marsza pogrzebowego,bo oni są grabarzami rolnictwa polskiego!
Rozwiń
Gość
Gość (7 stycznia 2016 o 06:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taaa..... PSL to niech ruszy ale na pole, orać...
Rozwiń
Gość
Gość (6 stycznia 2016 o 22:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takiej hipokryzji nie było chyba od setek lat! Działacz partii handlującej zrabowaną prywatnym rolnikom ziemią trzymający w ręku obraz, na którym jest dworek - dom, z którego wygnano właścicieli: wdowę i dzieci zamordowanego rolnika. Hetman odwołuje się do wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji ludowej, a jego poprzednik mówi o źródłach ruchu! Z jaką wiarą mordowano w 1944 rolników? O jaki patriotyzm chodziło mordercom i grabieżcom przeganiającym ludzi z ich ojcowizny? Czy w tradycji ludowej naprawdę jest bezkarne łupienie wdów i sierot? Ci ludzie łamią się opłatkiem i powołują na wiarę?
Rozwiń
Gość
Gość (6 stycznia 2016 o 18:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hetmanek cwaniaczek ma kasę kampanię prowadzi w sposób ciągły .Teraz bilbordy noworoczne .Ale jakoś tak wszystko pod siebie zagrabia a partia PSl tonie.A jeszcze niedawno byl szefem sztabu kandydata Jarubasa i odniósł jako strateg sukces 1.5 %!!!!!! cha cha cha .cwaniaczek co PSL w pole wiedzie
Rozwiń
Gość
Gość (6 stycznia 2016 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po ostatnich rewelacjach pana Radnego Muszyńskiego wygłaszanych w mediach i na sesji sejmiku oj Hetmanku buława ci się obkurczy jak zapowiedzi się potwierdzą
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!