Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

6 stycznia 2016 r.
10:11

Spotkanie opłatkowe w Białej Podlaskiej: "PSL ruszy w górę rzeki" (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 36 A A

- To zamanifestowanie naszej jedności. Jesteśmy razem – tak o spotkaniu opłatkowym Polskiego Stronnictwa Ludowego mówi Tadeusz Łazowski, starosta bialski, a od listopada również szef powiatowych struktur PSL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Został nim, po tym jak rezygnację złożył były już poseł Franciszek Stefaniuk. Łazowski kontynuuje tradycję corocznych spotkań ludowców.

– To z jednej strony składanie życzeń, kolędowanie, ale także zamanifestowanie naszej jedności. W samorządach polityka nie odgrywa tak ważnej roli jak na szczeblu administracji rządowej, ale ważne, że tu na wschodzie PSL zawsze było prężną strukturą – podkreśla Tadeusz Łazowski.

Na spotkanie opłatkowe, które odbyło się we wtorek w nowej hali sportowej AWF, przybyło kilkuset działaczy i sympatyków PSL. Również Franciszek Stefaniuk, który był posłem nieprzerwanie od 1989 roku. W ostatnich wyborach parlamentarnych też startował, ale do Sejmu się nie dostał. Obecnie jest na emeryturze. – Być emerytem to nie obciach. Na każdego przyjdzie czas. Wszystkim życzę takiej pogody duchu jaką mam teraz – mówi Stefaniuk. Były poseł otrzymał wiele podziękowań za swoją 26-letnią pracę.

Ale ludowcy już patrzą w przyszłość. – Jestem przekonany że jeżeli dzisiaj PSL ruszy w górę rzeki, do swoich źródeł, to odzyskamy zaufanie Polaków. To jest wielkie wyzwanie – przyznał we wtorek w Białej Podlaskiej europoseł Krzysztof Hetman. Mówiąc o korzeniach PSL, Hetman odwołał się do wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji ludowej. Z kolei, marszałek woj. lubelskiego Sławomir Sosnowski chwalił południowe Podlasie za umiejętne wykorzystanie środków unijnych. – Szczególnie mnie cieszą kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne, które widać na dachach wielu domów. To dobry prognostyk na kolejne lata – podkreśla Sosnowski.

Szansą dla regionu ma być też nowy jedwabny szlak. – Odnawiam kontakty z prowincją Henan już od pewnego czasu. Dopinguję, aby PKP Cargo i chiński spółka International Zhengzhou Hub zrealizowały centrum logistyczne w Małaszewiczach. To centrum będzie miało znaczenie nie tylko w powiecie bialskim, ale również w całej Europie – zaznacza marszałek województwa.

Lubelszczyzna liczy też na szlak wodny E-40. To autostrada wodna, która prowadziłaby z Gdańska w górę Wisły, następnie do Terespola i dalej przez Brześć do Prypeci, a potem Dnieprem do Morza Czarnego.

– Powstało już studium wykonalności projektu. To ważna inwestycja w kwestii transportu wodnego oraz retencji wody. Teraz wszystko zależy od geopolityki i co z projektem zrobi polski rząd – komentuje Sławomir Sosnowski. Szlak wodny E-40 to projekt  realizowany  w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.Woj. lubelskie jest partnerem projektu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 10:45
To koniec faryzejskiej partii,której się udało utrzymać na kłamstwach przez blisko sto lat.Teraz trzeba zejść ze stołków i jeszcze oddać mundury strażackie w które się ubierali za społeczne pieniądze.Może im teraz zespoły ludowe zagrają marsza pogrzebowego,bo oni są grabarzami rolnictwa polskiego!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 06:47
Taaa..... PSL to niech ruszy ale na pole, orać...
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 22:16
Takiej hipokryzji nie było chyba od setek lat! Działacz partii handlującej zrabowaną prywatnym rolnikom ziemią trzymający w ręku obraz, na którym jest dworek - dom, z którego wygnano właścicieli: wdowę i dzieci zamordowanego rolnika. Hetman odwołuje się do wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji ludowej, a jego poprzednik mówi o źródłach ruchu! Z jaką wiarą mordowano w 1944 rolników? O jaki patriotyzm chodziło mordercom i grabieżcom przeganiającym ludzi z ich ojcowizny? Czy w tradycji ludowej naprawdę jest bezkarne łupienie wdów i sierot? Ci ludzie łamią się opłatkiem i powołują na wiarę?
Takiej hipokryzji nie było chyba od setek lat! Działacz partii handlującej zrabowaną prywatnym rolnikom ziemią trzymający w ręku obraz, na którym jest dworek - dom, z którego wygnano właścicieli: wdowę i dzieci zamordowanego rolnika. Hetman odwołuje się do wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji ludowej, a jego poprzednik mówi o źródłach ruchu! Z jaką wiarą mordowano w 1944 rolników? O jaki patriotyzm chodziło mordercom i grabieżcom przeganiającym ludzi z ich ojcowizny? Czy w tradycji ludowej naprawdę jest bezkarne łupienie wdów i sierot? Ci ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 18:57
hetmanek cwaniaczek ma kasę kampanię prowadzi w sposób ciągły .Teraz bilbordy noworoczne .Ale jakoś tak wszystko pod siebie zagrabia a partia PSl tonie.A jeszcze niedawno byl szefem sztabu kandydata Jarubasa i odniósł jako strateg sukces 1.5 %!!!!!! cha cha cha .cwaniaczek co PSL w pole wiedzie
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 18:52
Po ostatnich rewelacjach pana Radnego Muszyńskiego wygłaszanych w mediach i na sesji sejmiku oj Hetmanku buława ci się obkurczy jak zapowiedzi się potwierdzą
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:39
hetman prowadzi politykę kalego.Zuk żmijam gąsior karpinski to jest towarzystwo dla niego a nie chłop spod lubartowa janowa czy tomaszowa
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:06

http://it-test.dziennikwschodni.pl/media/gallery/2016/01/999674278/3e7eeff8fa6021371e302c86fd8d017f.JPG Niezła szopka.

Avatar
jan / 6 stycznia 2016 o 17:06

Miła uroczystość w miłym towarzystwie. PSL ma klasę.

Chyba popuściłem..........ma klasę......

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:02

Brawo PSL!

Brawo ty !

Otrzymałeś właśnie promocję od PLUS-a.

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 15:38
Brawo PSL!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 10:45
To koniec faryzejskiej partii,której się udało utrzymać na kłamstwach przez blisko sto lat.Teraz trzeba zejść ze stołków i jeszcze oddać mundury strażackie w które się ubierali za społeczne pieniądze.Może im teraz zespoły ludowe zagrają marsza pogrzebowego,bo oni są grabarzami rolnictwa polskiego!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 06:47
Taaa..... PSL to niech ruszy ale na pole, orać...
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 22:16
Takiej hipokryzji nie było chyba od setek lat! Działacz partii handlującej zrabowaną prywatnym rolnikom ziemią trzymający w ręku obraz, na którym jest dworek - dom, z którego wygnano właścicieli: wdowę i dzieci zamordowanego rolnika. Hetman odwołuje się do wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji ludowej, a jego poprzednik mówi o źródłach ruchu! Z jaką wiarą mordowano w 1944 rolników? O jaki patriotyzm chodziło mordercom i grabieżcom przeganiającym ludzi z ich ojcowizny? Czy w tradycji ludowej naprawdę jest bezkarne łupienie wdów i sierot? Ci ludzie łamią się opłatkiem i powołują na wiarę?
Takiej hipokryzji nie było chyba od setek lat! Działacz partii handlującej zrabowaną prywatnym rolnikom ziemią trzymający w ręku obraz, na którym jest dworek - dom, z którego wygnano właścicieli: wdowę i dzieci zamordowanego rolnika. Hetman odwołuje się do wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji ludowej, a jego poprzednik mówi o źródłach ruchu! Z jaką wiarą mordowano w 1944 rolników? O jaki patriotyzm chodziło mordercom i grabieżcom przeganiającym ludzi z ich ojcowizny? Czy w tradycji ludowej naprawdę jest bezkarne łupienie wdów i sierot? Ci ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 18:57
hetmanek cwaniaczek ma kasę kampanię prowadzi w sposób ciągły .Teraz bilbordy noworoczne .Ale jakoś tak wszystko pod siebie zagrabia a partia PSl tonie.A jeszcze niedawno byl szefem sztabu kandydata Jarubasa i odniósł jako strateg sukces 1.5 %!!!!!! cha cha cha .cwaniaczek co PSL w pole wiedzie
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 18:52
Po ostatnich rewelacjach pana Radnego Muszyńskiego wygłaszanych w mediach i na sesji sejmiku oj Hetmanku buława ci się obkurczy jak zapowiedzi się potwierdzą
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:39
hetman prowadzi politykę kalego.Zuk żmijam gąsior karpinski to jest towarzystwo dla niego a nie chłop spod lubartowa janowa czy tomaszowa
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:06

http://it-test.dziennikwschodni.pl/media/gallery/2016/01/999674278/3e7eeff8fa6021371e302c86fd8d017f.JPG Niezła szopka.

Avatar
jan / 6 stycznia 2016 o 17:06

Miła uroczystość w miłym towarzystwie. PSL ma klasę.

Chyba popuściłem..........ma klasę......

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:02

Brawo PSL!

Brawo ty !

Otrzymałeś właśnie promocję od PLUS-a.

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 15:38
Brawo PSL!
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 0 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 1

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 18 2

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 120 28

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 8

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 35 44

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 14 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 40 10

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 44 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!