sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

To już czwarty w tej kadencji naczelnik gabinetu prezydenta

Dodano: 3 lipca 2017, 10:30
Autor: Ewelina Burda

Gabriela Janicka
Gabriela Janicka (fot. Ewelina Burda)

Gabriela Janicka została nową naczelnik gabinetu prezydenta Białej Podlaskiej. Po roku ze stanowiskiem żegna się Agnieszka Małkowska - Golik.

To awans wewnętrzny, bo Janicka od 2015 roku szefowała wydziałowi gospodarki komunalnej, a wcześniej przez kilkanaście lat była urzędniczką w innych wydziałach.

– Zna wszystkich pracowników, świetnie się z nimi dogaduje. Sprawdziła się na stanowisku, a teraz przed nią kolejne wyzwanie, z pewnością sobie poradzi. Bo jest osobą niezwykle pracowitą i kompetentną – chwali prezydent Dariusz Stefaniuk.

Janicka dostała stanowisko bez konkursu, w ramach, jak określają to władze miasta, „wewnętrznego awansu”. Z urzędem miasta rozstaje się Agnieszka Małkowska-Golik, która w czerwcu ubiegłego roku wygrała konkurs na naczelnika gabinetu prezydenta.

– Miała umowę do 30 czerwca. Znalazła pracę w Warszawie, tam się przenosi, bo tam ma rodzinę. Rozstajemy się bezkolizyjnie – zapewnia prezydent i dodaje, że dobrze ocenia roczną współpracę. – Każdy ma prawo wyboru, to nie pierwsza sytuacja gdy urzędnicy awansują i chcą rozwoju – zaznacza Stefaniuk.

Władze miasta nie przewidują żadnej rewolucji w związku z nową szefową gabinetu. Przypomnijmy, że na tym stanowisku było wiele rotacji. Pierwszym szefem gabinetu Stefaniuka był Piotr Tutak, który wybrał karierę w Warszawie, obecnie jest prezesem Europol Gazu. Później Lucjan Nowakowski z Pomorza przejął ten fotel, jednocześnie kierując referatem nadzoru właścicielskiego, ale ostatecznie odszedł z bialskiego magistratu. Gabriela Janicka będzie czwartym w tej kadencji naczelnikiem gabinetu prezydenta.

Natomiast wydziałem gospodarki komunalnej do czasu rozpisania konkursu będzie kierować Katarzyna Jędrzejczyk z referatu ochrony środowiska.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 lipca 2017 o 18:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
OK, czekam, mam nadzieję, że mnie nie zawiedziesz i dotrzymasz obietnicy. :-)
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2017 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tym, że lista Twoich komentarzy jest o wiele dłuższa.... także do zobaczenia :)
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2017 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ośmieszaj się. Rozumiem, że dla "dobrej zmiany" praca na kolanach (zbieranie ziemniaków, zmywanie podłóg ścierą, itp.) może być uwłaczająca godności a w szczególności ambicjom ale do zniesławienia, to tu daleko. No ale konstytucja gwarantuje każdemu również prawo do sądu więc... zapraszam.
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2017 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro nie widzisz roznicy w wolnosci wyrazania swoich pogladow a obrazaniem drugiej osoby i rzucanie jakis tekstow ze zasluzyla na awans pracujac na kolanach to w takim razie powodzenia przed sadem o sprawie za znieslawienie.
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2017 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakiej chcesz odwagi? Jeszcze PiSiorki konstytucji nie uchyliły, a tam stoi zasada wolności poglądów wyrażona w art. 54 ust. 1, cyt: Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Idź klepnij różaniec aby Pan przebaczył Ci niewiedzę, Pan z Tobą!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!