poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Wystartował program 500 plus: W Białej Podlaskiej dużych kolejek nie było

Dodano: 1 kwietnia 2016, 10:10
Autor: Ewelina Burda

Fot. Ewelina Burda
Fot. Ewelina Burda

W Białej Podlaskiej składanie wniosków w ramach rządowego programu „Rodzina 500 plus” ruszyło zgodnie z planem. Dużych kolejek nie było.

Wnioski przyjmują: MOPS, sala obsługi urzędu miasta oraz Bialskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. W tych miejscach urzędnicy zweryfikują czy dokumenty są prawidłowo wypełnione. Można je także pobrać i złożyć w sekretariatach bialskich szkół, ale już bez fachowej weryfikacji.

W piątek w momencie otwarcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o godz. 7:30 w kolejce do złożenia wniosku ustawiło się kilkanaście osób. Wszystko szło sprawnie. – Panie sprawdziły czy dobrze wypełniłam wniosek. Wszystko było w porządku- mówi pani Andżelika z Białej Podlaskiej, jedna z pierwszych obsłużonych tego dnia. – Świadczenie to dobra inicjatywa, to pomoc dla rodzin, aby godnie się żyło – dodaje bialczanka. – Super! Miła i szybka obsługa. Z Internetu pobrałem wniosek. Żona wypełniła, bo ja w papierkach nie lubię się grzebać. Spodziewałem się tłumów, a tu luz. A pieniążki się przydadzą – przyznaje z kolei Michał Kołodziej.

Z kolei pan Dariusz Prystupa dowiedział się, że musi uzupełnić dokumentację. – Składamy wniosek na pierwsze dziecko. Żona jest teraz na zasiłku. Jest też w drugiej ciąży, więc pomoc się przyda. Podreperuje domowy budżet. Muszę jeszcze pójść do urzędu skarbowego i swojej pracy, aby uzupełnić dokumenty – zaznacza pan Dariusz.

Rządowy projekt zakłada, że rodziny otrzymają 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. Pomoc będzie przysługiwać też na pierwsze dziecko, pod warunkiem, że dochód rodziny w przeliczeniu na jedną osobę nie przekroczy 800 złotych. Z wstępnych szacunków wynika, że w Białej Podlaskiej pomoc dostanie 4,5 tys. dzieci. W sumie to 24 mln zł rocznie.

Władze miasta zapewniają, że Biała Podlaska jest dobrze przygotowana do realizacji programu. Obyło się bez dodatkowego zatrudnienia pracowników. Do obsługi „Rodzina 500 plus” oddelegowano 10 osób. – To zarówno pracownicy MOPS, jak i Referatu Świadczeń Socjalnych, który jakiś czas temu przenieśliśmy do siedziby MOPS – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.

Wniosek to 14 stron, które można wypełnić tradycyjnie lub za pomocą internetu. Są aż cztery możliwości: bankowość elektroniczna jednego z 18 banków, platforma ePUAP, system Emp@tia lub platforma usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W pierwszym etapie funkcjonowania programu, urzędy będą miały trzy miesiące na podjęcie pierwszej decyzji i wypłatę środków. Składając wniosek przed 1 lipca każda rodzina będzie mogła liczyć na zwrot środków za kwiecień, maj i czerwiec.

Gdzie składać wnioski w Białej Podlaskiej?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Piłsudskiego 24, tel. 341 68 44, poniedziałek-piątek, 7:30 - 15.30; Urząd Miasta, ul. Piłsudskiego 3, sala obsługi klienta, poniedziałek-piątek 8:00 - 16.00; Bialskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, ul Łazienna 3, poniedziałek-piątek 9:00 - 16.00; sekretariaty szkół.

Więcej o 500+:

Fot. Ewelina Burda
Fot. Ewelina Burda
Fot. Ewelina Burda
Fot. Ewelina Burda
Fot. Ewelina Burda
Fot. Ewelina Burda
Czytaj więcej o: Biała Podlaska 500 plus
funkcjonariusz
Gość
samotna
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

funkcjonariusz
funkcjonariusz (3 kwietnia 2016 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja zarabiam na rękę około 4000 tys zł. Pracuję w straży granicznej , w roku 2015 ani razu nie wziąłem mniej jak 4000 zł. Było wstąpić w szeregi funkcjonariuszy to byście nie płakali. Praca bardzo ciekawa gdyż można robić wjazdy na kwadrat przemytnikom nieudacznikom co nie płacą podatków i trzeba na nic robić .

Rozwiń
Gość
Gość (1 kwietnia 2016 o 18:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To trzeba było się starać a nie czekać na łatwiznę Ja mam 3 tysiące na rękę do tego pomoc w końcu jakąś od Państwa.dziękować a nie narzekać!

daj namiary na tak dobrze płatną pracę 

Rozwiń
samotna
samotna (1 kwietnia 2016 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To trzeba było się starać a nie czekać na łatwiznę Ja mam 3 tysiące na rękę do tego pomoc w końcu jakąś od Państwa.dziękować a nie narzekać!

Ja mam 1350 + 408 zł renty rodzinnej i żadnej pomocy nie dostanę bo zostało mi jedno dziecko. A tak pytam z ciekawości gdzie można tak zarobić to też się  tam zatrudnię .

Rozwiń
Gość
Gość (1 kwietnia 2016 o 14:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę na zdjęciach w pierwszej linii po zapomogę na dziecko zgłasza się ortalionowy kwiat narodu, z zakonu rycerzy wpier*olu.
Rozwiń
Gość
Gość (1 kwietnia 2016 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Program 500+, czyli jedna z najważniejszych obietnic wyborczych Beaty Szydło, dzisiaj ruszył. Jak był potrzebny najlepiej świadczą kolejki w wielu punktach gdzie można składać wnioski. Przez kilka godzin - jak powiedziała premier Szydło: "mamy ponad 20 tys. wniosków złożonych przez internet".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!