niedziela, 25 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Zmiany w Straży Miejskiej w Międzyrzecu Podlaskim. "Ma być bliżej mieszkańców"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 kwietnia 2015, 13:45
Autor: Ewelina Burda

Zmiany w międzyrzeckiej Straży Miejskiej. Nowy komendant chce poprawić jej wizerunek.

– Chodzi m.in. o to, by przybliżyć straż mieszkańcom – tłumaczy komendant Dariusz Karmasz, na stanowisku od końca lutego. W jaki sposób? – Międzyrzec podzieliliśmy na cztery strefy. Do każdej z nich przypisany jest strażnik, który na danym terenie ma realizować wynikające z przepisów działania – dodaje komendant.

Aby skuteczność była większa, strażnicy współpracują z dzielnicowymi. – Strażnik ma być rozpoznawalny w swojej strefie. Tak by mieszkaniec wiedział, do kogo ma się zwrócić w razie jakiegoś zdarzenia, nawet po godzinach pracy – uważa komendant.

Kolejna zmiana dotyczy właśnie godzin pracy. – Od 1 kwietnia obowiązuje inny system. W godz. 6-14 odbywa się wspólny patrol z policją, w godzinach 7.30-15.30 działa patrol mobilny, jest też zmiana od godz. 12 do 20. Strażnicy pracują również w sobotę, w godz. 7.30-15.30 – precyzuje komendant SM. Wcześniej, strażnicy pracowali od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30 do 15.30. W planach są także dyżury funkcjonariuszy w poszczególnych strefach.

– Szukamy miejsc, gdzie strażnicy mogliby dyżurować w określonych godzinach – potwierdza Karmasz. Obecnie w międzyrzeckiej straży pracuje pięciu funkcjonariuszy. – Zadania, które mamy do wykonania, są do zrealizowania tymi siłami, którymi dysponujemy – podkreśla komendant.

Oprócz współpracy z policją, międzyrzecka straż miejska nawiązała również kontakt ze strażą pożarną, a także z placówkami oświatowymi, gdzie strażnicy będą prowadzić działania prewencyjne z młodzieżą. – Zmiany były konsultowane z władzami miasta – zapewnia Dariusz Karmasz.

Komendantem został w wyniku ogłoszonego po raz drugi konkursu. Do pierwszego konkursu stanęło, co prawda czterech kandydatów, ale nie spełnili wymogów. Karmasz to emerytowany funkcjonariusz Straży Granicznej, był naczelnikiem Ośrodka Dla Zatrzymanych i Osadzonych w Białej Podlaskiej.

Przypomnijmy, że Andrzej K., który wcześniej pełnił obowiązki komendanta straży miejskiej w Międzyrzecu Podlaskim został zatrzymany przez policję za jazdę na "podwójnym gazie” w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia 2014 r. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Andrzej K. stracił stanowisko, a za jazdę po pijanemu będzie tłumaczył się przed sądem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Radzyń Podlaski straż miejska
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!