Pierwszy McDonald's powstanie w Świdniku. Rusza budowa

Dodano: 16 sierpnia 2017, 14:37
Autor: aa

W Świdniku powstanie pierwszy w tym mieście lokal pod szyldem McDonalds’s. Stanie na działce u zbiegu al. Lotników Polskich i ul. Racławickiej. Będzie to lokal typu McDrive. Prace na działce już się rozpoczęły

– W pierwszych dniach sierpnia rozpoczęliśmy prace na działce u zbiegu al. Lotników Polskich i Racławickiej w Świdniku obejmujące przygotowanie infrastruktury podziemnej przed przystąpieniem do budowy samego lokalu – informuje Dominik Szulowski z biura prasowego McDonald’s Polska. – Zakładamy, że zakończą się one na początku września. Budowa na przygotowanej działce zajmuje około 3 – 4 miesięcy. Jest więc szansa, że uda się ją zakończyć jeszcze w tym roku. Będzie to oczywiście lokal typu McDrive. Na chwilę obecną jest jednak jeszcze zbyt wiele niewiadomych, by móc podać termin otwarcia bardziej precyzyjnie.

Więcej szczegółów pojawić ma się w drugiej połowie września.

McDonald's Polska rozpoczął działalność w 1992 roku w Warszawie. Obecnie w Polsce działa 379 restauracji McDonald’s, które zatrudniają blisko 19 tys. osób. 268 lokalizacji to obiekty prowadzone przez 63 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

W województwie lubelskim lokale McDonald’s działają m.in. w Chełmie i w Lublinie. Niedawno siódmą z rzędu restaurację tej sieci otwarto na terenie parku handlowego na Węglinie, przy al. Kraśnickiej.

Niewykluczone, że na terenie naszego województwa lokali pod szyldem McDonald’s będzie więcej, ponieważ widzi tu potencjał dla swojej działalności. – Prowadzimy działania zmierzające do pozyskania atrakcyjnych nieruchomości w tej części Polski – przyznaje Szulowski. – Kierujemy się jednak zasadą, że publicznie deklarujemy plan otworzenia w konkretnym miejscu nowego lokalu naszej sieci dopiero wówczas, gdy proces inwestycyjny jest odpowiednio zaawansowany, w szczególności, gdy posiadamy tytuł prawny do nieruchomości.

Loou
Loou
Użytkownik niezarejestrowany
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Loou
Loou (25 października 2017 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...Aha, z tego co jeszcze pamiętam, to mimo że w Lublinie jest sporo wyższych uczelni, to i tak w Świdniku jest większy odsetek ludzi z wyższym wykształceniem niż w Lublinie. Od zawsze Świdnik dzielił się głównie na robotników wykwalifikowanych i inżynierów, bo tego wymagała sytuacja w WSK. Jestem pewny że więcej "wioski" w negatywnym znaczeniu tego słówa, jest właśnie w Lublinie. Adios raz jeszcze! :-)
Rozwiń
Loou
Loou (25 października 2017 o 15:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak studiowałem na uniwerku w Wawie miałem w akademiku ludzi z całej Polski. Moja znajoma była z Lublina i kiedy mówiła, skąd pochodzi, ludzie często pytali, skąd - z Lubina?..Nie z LUBLINA. Ludzie często nie kojarzą tego miasta. Co niektórym coś się kojarzy z Majdankiem, KUL-em, innym z Krasickim lub Sztukmistrzem z Lublina Siengera. Ktoś tam wiedział, że Łazuka pochodzi z tego miasta. Ale na ogół z wiedzą o Lublinie bardzo mało lub niemal nic. Jak mówiłem w jej towarzystawie, że jestem ze Świdnika (40-tysięcznej dziury), ludzie obojętnie skąd, czy ze stolicy, czy  Górnego Śląska reagowali od razu - Aaaa, fabryka śmigłowców, Sokół, motocykl WSK-a. Także drodzy Lublinianie, za całym szacunkem (bo lubię Lublin) - nie bądźcie tacy do przodu. Ps. Nawet Budka Suflera zaczynała w naszym mieście w przyzakładowym klubie Iskra, bo w Lublinie nie było nigdzie takiego sprzętu i nagłośnienia do grania prób. Adios!
Rozwiń
Gość
Gość (24 października 2017 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W co się bawią dzieci w Świdniku? W miasto. ☺
Rozwiń
Gość
Gość (24 października 2017 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Autor jest chyba z Chełma no przed restauracją w tym mieście były Mc 'd były w Białej i Zamościu . Poza tym LSW to tak jak dzielnica Lublina.
Rozwiń
adam
adam (19 września 2017 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[ul] Mieszkałem w Lublinie i mieszkam w Świdniku przy czym zaznaczam że nie pochodzę z żadnego z tych miast ani z okolic. Kiedyś też miałem złe zdanie o Świdniku ale po 5-ciu latach w tym mieście nie wyobrażam sobie lepszego miejsca do życia, miasto się ciągle rozwija wszystko jest fajnie rozpanowane i jest przede wszystkim czysto i estetycznie, niestety Lublinowi daleko do Świdnika, właściwie nie ma czego porównywać[/ul]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!