Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

16 sierpnia 2017 r.
14:37

Pierwszy McDonald's powstanie w Świdniku. Rusza budowa

Autor: Zdjęcie autora aa
281 20 A A

W Świdniku powstanie pierwszy w tym mieście lokal pod szyldem McDonalds’s. Stanie na działce u zbiegu al. Lotników Polskich i ul. Racławickiej. Będzie to lokal typu McDrive. Prace na działce już się rozpoczęły

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W pierwszych dniach sierpnia rozpoczęliśmy prace na działce u zbiegu al. Lotników Polskich i Racławickiej w Świdniku obejmujące przygotowanie infrastruktury podziemnej przed przystąpieniem do budowy samego lokalu – informuje Dominik Szulowski z biura prasowego McDonald’s Polska. – Zakładamy, że zakończą się one na początku września. Budowa na przygotowanej działce zajmuje około 3 – 4 miesięcy. Jest więc szansa, że uda się ją zakończyć jeszcze w tym roku. Będzie to oczywiście lokal typu McDrive. Na chwilę obecną jest jednak jeszcze zbyt wiele niewiadomych, by móc podać termin otwarcia bardziej precyzyjnie.

Więcej szczegółów pojawić ma się w drugiej połowie września.

McDonald's Polska rozpoczął działalność w 1992 roku w Warszawie. Obecnie w Polsce działa 379 restauracji McDonald’s, które zatrudniają blisko 19 tys. osób. 268 lokalizacji to obiekty prowadzone przez 63 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

W województwie lubelskim lokale McDonald’s działają m.in. w Chełmie i w Lublinie. Niedawno siódmą z rzędu restaurację tej sieci otwarto na terenie parku handlowego na Węglinie, przy al. Kraśnickiej.

Niewykluczone, że na terenie naszego województwa lokali pod szyldem McDonald’s będzie więcej, ponieważ widzi tu potencjał dla swojej działalności. – Prowadzimy działania zmierzające do pozyskania atrakcyjnych nieruchomości w tej części Polski – przyznaje Szulowski. – Kierujemy się jednak zasadą, że publicznie deklarujemy plan otworzenia w konkretnym miejscu nowego lokalu naszej sieci dopiero wówczas, gdy proces inwestycyjny jest odpowiednio zaawansowany, w szczególności, gdy posiadamy tytuł prawny do nieruchomości.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Loou / 25 października 2017 o 15:14
...Aha, z tego co jeszcze pamiętam, to mimo że w Lublinie jest sporo wyższych uczelni, to i tak w Świdniku jest większy odsetek ludzi z wyższym wykształceniem niż w Lublinie. Od zawsze Świdnik dzielił się głównie na robotników wykwalifikowanych i inżynierów, bo tego wymagała sytuacja w WSK. Jestem pewny że więcej "wioski" w negatywnym znaczeniu tego słówa, jest właśnie w Lublinie. Adios raz jeszcze! :-)
Avatar
Loou / 25 października 2017 o 15:02
Jak studiowałem na uniwerku w Wawie miałem w akademiku ludzi z całej Polski. Moja znajoma była z Lublina i kiedy mówiła, skąd pochodzi, ludzie często pytali, skąd - z Lubina?..Nie z LUBLINA. Ludzie często nie kojarzą tego miasta. Co niektórym coś się kojarzy z Majdankiem, KUL-em, innym z Krasickim lub Sztukmistrzem z Lublina Siengera. Ktoś tam wiedział, że Łazuka pochodzi z tego miasta. Ale na ogół z wiedzą o Lublinie bardzo mało lub niemal nic. Jak mówiłem w jej towarzystawie, że jestem ze Świdnika (40-tysięcznej dziury), ludzie obojętnie skąd, czy ze stolicy, czy  Górnego Śląska reagowali od razu - Aaaa, fabryka śmigłowców, Sokół, motocykl WSK-a. Także drodzy Lublinianie, za całym szacunkem (bo lubię Lublin) - nie bądźcie tacy do przodu. Ps. Nawet Budka Suflera zaczynała w naszym mieście w przyzakładowym klubie Iskra, bo w Lublinie nie było nigdzie takiego sprzętu i nagłośnienia do grania prób. Adios!
Jak studiowałem na uniwerku w Wawie miałem w akademiku ludzi z całej Polski. Moja znajoma była z Lublina i kiedy mówiła, skąd pochodzi, ludzie często pytali, skąd - z Lubina?..Nie z LUBLINA. Ludzie często nie kojarzą tego miasta. Co niektórym coś się kojarzy z Majdankiem, KUL-em, innym z Krasickim lub Sztukmistrzem z Lublina Siengera. Ktoś tam wiedział, że Łazuka pochodzi z tego miasta. Ale na ogół z wiedzą o Lublinie bardzo mało lub niemal nic. Jak mówiłem w jej towarzystawie, że jestem ze Świdnika (40-tysięcznej dziury), ludzie obojętnie s... rozwiń
Avatar
Gość / 24 października 2017 o 10:10
W co się bawią dzieci w Świdniku? W miasto. ☺
Avatar
Gość / 24 października 2017 o 10:07
Autor jest chyba z Chełma no przed restauracją w tym mieście były Mc 'd były w Białej i Zamościu . Poza tym LSW to tak jak dzielnica Lublina.
Avatar
adam / 19 września 2017 o 20:37
[ul] Mieszkałem w Lublinie i mieszkam w Świdniku przy czym zaznaczam że nie pochodzę z żadnego z tych miast ani z okolic. Kiedyś też miałem złe zdanie o Świdniku ale po 5-ciu latach w tym mieście nie wyobrażam sobie lepszego miejsca do życia, miasto się ciągle rozwija wszystko jest fajnie rozpanowane i jest przede wszystkim czysto i estetycznie, niestety Lublinowi daleko do Świdnika, właściwie nie ma czego porównywać[/ul]
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 18:29
Przyjmowanie na etaty otwarte? Z chęcią będę tam pracowała. Przynajmniej płacą na czas. Lepsze to niż kolejna galeria handlowa.
Avatar
świdniczanin od niedawna :-) / 19 sierpnia 2017 o 11:54
Zgadzam się z Twoją opinią. Nie rozumiem, skąd ta zawiść i kompleksy Lublina względem Świdnika. Czy to nowe zjawisko, czy tak było od dawna? Lublin ma ładne stare miasto i Plac Litewski - nikt tego nie kwestionuje - ma też długą i bogatą historię jako miasto (700 lat), ale cała reszta miasta - łącznie z prowincjonalną mentalnością mieszkańców robotniczych dzielnic Koziego Grodu - to już półka niżej niż w Świdniku. W Świdniku jest CZYSTO(!), spokojnie i kolorowo, ale nie pstrokato jak w Lublinie, tylko estetycznie. Ludzie, których stać, przenoszą się do Świdnika - większość osiedla Lotniczego (okolice Lidla, Kościoła NMP) to lublinianie, którzy wybrali Świdnik. Wystarczy przyjrzeć się tablicom rejestracyjnym na parkingach :-)
Zgadzam się z Twoją opinią. Nie rozumiem, skąd ta zawiść i kompleksy Lublina względem Świdnika. Czy to nowe zjawisko, czy tak było od dawna? Lublin ma ładne stare miasto i Plac Litewski - nikt tego nie kwestionuje - ma też długą i bogatą historię jako miasto (700 lat), ale cała reszta miasta - łącznie z prowincjonalną mentalnością mieszkańców robotniczych dzielnic Koziego Grodu - to już półka niżej niż w Świdniku. W Świdniku jest CZYSTO(!), spokojnie i kolorowo, ale nie pstrokato jak w Lublinie, tylko estetycznie. Ludzie, których stać, przen... rozwiń
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 22:06
Ludzie opamiętajcie się z tym najeżdżaniem na Świdnik. Miasto jak miasto. Pracowałam w obu i takiego chamstwa, buractwa i wieśniactwa jak w Lublinie w Świdniku ze świecą szukać. Generalizowanie i posługiwanie się stereotypami na temat Świdniczan świadczy o waszej inteligencji, arystokraci. Pozdrawiam, rodowita mieszkanka Lublina.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 14:28
Współczuję przyszlym pracownikom uzerania sie z tamtejszymi ludzmi i ich mentalnoscia... sam jestem pracownikiem McDonalda i wiem.doskonale jakie buraki przyjeżdżają i zadaja tak debilne pytania ze zastanawiam sie czy sie smiac czy plakac z politowania Pozdrawiam i współczuję
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 08:48
No to pozamiatane,bez samochodu nie kupie nic,myślą tylko o leniwych co im sie nie chce ruszyć na 2 m z samochodu i dalej zostanie tylko Lublin
Avatar
Loou / 25 października 2017 o 15:14
...Aha, z tego co jeszcze pamiętam, to mimo że w Lublinie jest sporo wyższych uczelni, to i tak w Świdniku jest większy odsetek ludzi z wyższym wykształceniem niż w Lublinie. Od zawsze Świdnik dzielił się głównie na robotników wykwalifikowanych i inżynierów, bo tego wymagała sytuacja w WSK. Jestem pewny że więcej "wioski" w negatywnym znaczeniu tego słówa, jest właśnie w Lublinie. Adios raz jeszcze! :-)
Avatar
Loou / 25 października 2017 o 15:02
Jak studiowałem na uniwerku w Wawie miałem w akademiku ludzi z całej Polski. Moja znajoma była z Lublina i kiedy mówiła, skąd pochodzi, ludzie często pytali, skąd - z Lubina?..Nie z LUBLINA. Ludzie często nie kojarzą tego miasta. Co niektórym coś się kojarzy z Majdankiem, KUL-em, innym z Krasickim lub Sztukmistrzem z Lublina Siengera. Ktoś tam wiedział, że Łazuka pochodzi z tego miasta. Ale na ogół z wiedzą o Lublinie bardzo mało lub niemal nic. Jak mówiłem w jej towarzystawie, że jestem ze Świdnika (40-tysięcznej dziury), ludzie obojętnie skąd, czy ze stolicy, czy  Górnego Śląska reagowali od razu - Aaaa, fabryka śmigłowców, Sokół, motocykl WSK-a. Także drodzy Lublinianie, za całym szacunkem (bo lubię Lublin) - nie bądźcie tacy do przodu. Ps. Nawet Budka Suflera zaczynała w naszym mieście w przyzakładowym klubie Iskra, bo w Lublinie nie było nigdzie takiego sprzętu i nagłośnienia do grania prób. Adios!
Jak studiowałem na uniwerku w Wawie miałem w akademiku ludzi z całej Polski. Moja znajoma była z Lublina i kiedy mówiła, skąd pochodzi, ludzie często pytali, skąd - z Lubina?..Nie z LUBLINA. Ludzie często nie kojarzą tego miasta. Co niektórym coś się kojarzy z Majdankiem, KUL-em, innym z Krasickim lub Sztukmistrzem z Lublina Siengera. Ktoś tam wiedział, że Łazuka pochodzi z tego miasta. Ale na ogół z wiedzą o Lublinie bardzo mało lub niemal nic. Jak mówiłem w jej towarzystawie, że jestem ze Świdnika (40-tysięcznej dziury), ludzie obojętnie s... rozwiń
Avatar
Gość / 24 października 2017 o 10:10
W co się bawią dzieci w Świdniku? W miasto. ☺
Avatar
Gość / 24 października 2017 o 10:07
Autor jest chyba z Chełma no przed restauracją w tym mieście były Mc 'd były w Białej i Zamościu . Poza tym LSW to tak jak dzielnica Lublina.
Avatar
adam / 19 września 2017 o 20:37
[ul] Mieszkałem w Lublinie i mieszkam w Świdniku przy czym zaznaczam że nie pochodzę z żadnego z tych miast ani z okolic. Kiedyś też miałem złe zdanie o Świdniku ale po 5-ciu latach w tym mieście nie wyobrażam sobie lepszego miejsca do życia, miasto się ciągle rozwija wszystko jest fajnie rozpanowane i jest przede wszystkim czysto i estetycznie, niestety Lublinowi daleko do Świdnika, właściwie nie ma czego porównywać[/ul]
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 18:29
Przyjmowanie na etaty otwarte? Z chęcią będę tam pracowała. Przynajmniej płacą na czas. Lepsze to niż kolejna galeria handlowa.
Avatar
świdniczanin od niedawna :-) / 19 sierpnia 2017 o 11:54
Zgadzam się z Twoją opinią. Nie rozumiem, skąd ta zawiść i kompleksy Lublina względem Świdnika. Czy to nowe zjawisko, czy tak było od dawna? Lublin ma ładne stare miasto i Plac Litewski - nikt tego nie kwestionuje - ma też długą i bogatą historię jako miasto (700 lat), ale cała reszta miasta - łącznie z prowincjonalną mentalnością mieszkańców robotniczych dzielnic Koziego Grodu - to już półka niżej niż w Świdniku. W Świdniku jest CZYSTO(!), spokojnie i kolorowo, ale nie pstrokato jak w Lublinie, tylko estetycznie. Ludzie, których stać, przenoszą się do Świdnika - większość osiedla Lotniczego (okolice Lidla, Kościoła NMP) to lublinianie, którzy wybrali Świdnik. Wystarczy przyjrzeć się tablicom rejestracyjnym na parkingach :-)
Zgadzam się z Twoją opinią. Nie rozumiem, skąd ta zawiść i kompleksy Lublina względem Świdnika. Czy to nowe zjawisko, czy tak było od dawna? Lublin ma ładne stare miasto i Plac Litewski - nikt tego nie kwestionuje - ma też długą i bogatą historię jako miasto (700 lat), ale cała reszta miasta - łącznie z prowincjonalną mentalnością mieszkańców robotniczych dzielnic Koziego Grodu - to już półka niżej niż w Świdniku. W Świdniku jest CZYSTO(!), spokojnie i kolorowo, ale nie pstrokato jak w Lublinie, tylko estetycznie. Ludzie, których stać, przen... rozwiń
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 22:06
Ludzie opamiętajcie się z tym najeżdżaniem na Świdnik. Miasto jak miasto. Pracowałam w obu i takiego chamstwa, buractwa i wieśniactwa jak w Lublinie w Świdniku ze świecą szukać. Generalizowanie i posługiwanie się stereotypami na temat Świdniczan świadczy o waszej inteligencji, arystokraci. Pozdrawiam, rodowita mieszkanka Lublina.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 14:28
Współczuję przyszlym pracownikom uzerania sie z tamtejszymi ludzmi i ich mentalnoscia... sam jestem pracownikiem McDonalda i wiem.doskonale jakie buraki przyjeżdżają i zadaja tak debilne pytania ze zastanawiam sie czy sie smiac czy plakac z politowania Pozdrawiam i współczuję
Avatar